phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
[OffTopic] Apel do modyfikujących/piszących szablony
Autor Wiadomość
Oneitatsu


Posty: 2324
Wysłany: 15-03-2012, 20:07   [OffTopic] Apel do modyfikujących/piszących szablony

Przed momentem kolejne pytanie pojawiło się na forum, pytanie z cyklu "gdzie mogę zmienić napis witajcie w kumberlandzie, najwspanialszym bla bla bla".
Teoretycznie osoby, które udzielają tutaj pomocy (odnośnie skryptu), mogłyby zignorować tego typu pytania i po prostu polecić zmianę skórki, na taką, która nie zawiera indywidualnych wstawek (nijak się mających do innych forów).

Obywatelu, jeśli udostępniacie szablon dla wszystkich, to pomyślcie logicznie: czy dodatkowe, subiektywne adnotacje mają jakiekolwiek zastosowanie dla innych?
I tak I nie, ponieważ jedna osoba zmieni sobie sens danego elementu, a dziesięć innych postanowi tenże element usunąć (z czego połowa nie będzie wiedziała gdzie, bo nie szuka w swoim FTP, tylko na "Przemusiowym forum").

Apeluję o tworzenie bardziej uniwersalnych modyfikacji/szablonów, aby zaoszczędzić czas pytającym jak i obsłudze.

Drugą sprawą jest estetyka. Ludzie pchają do skórek wszystko; skrypty, obrazki, flash, wtyczki, gadżety - co tylko się da, aby z czytelnego miejsca zrobić choinkę.
Forum, to w założeniu miejsce wymiany poglądów; w sieci jest to miejsce, gdzie przegląda się treść pisaną - tekst. Im więcej kontrastu, im więcej błysku, im więcej migania - tym bardziej oczęta starają się pełnić swoją rolę, tym bardziej się męczą, tym mniej czytelnik zrozumie. W połączeniu z często kulejącą ortografią i modą posługiwania się ikonami emocji jako znakami przystankowymi, wychodzi śmietnik, a nie choinka.

Szablon dobry, to szablon przejrzysty, szablon przejrzysty, to szablon znający UMIAR. Jest jeszcze coś: szablon znający UMIAR jest PROSTSZY w obsłudze i PRZYJAZNY dla użytkowników.

Amen, ora et labora.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Deotho


Posty: 610
Wysłany: 15-03-2012, 20:59   

Cytat:
Szablon dobry, to szablon przejrzysty, szablon przejrzysty, to szablon znający UMIAR. Jest jeszcze coś: szablon znający UMIAR jest PROSTSZY w obsłudze i PRZYJAZNY dla użytkowników.


Zgadzam się i jak najbardziej popieram.
_________________
Poza forum pomagam odpłatnie.
 
     
Czaston


Posty: 175
Wysłany: 15-03-2012, 21:17   

W końcu znalazł się ktoś, kto ma podobne poglądy. Czasem jak przeglądam sobie raczkujące fora (przeważnie są to sieci CS) to aż woła się o pomstę do nieba. Nie wiem jaki cel jest pchanie do styli różnych bajerów, a potem się dziwić, że waży 1Mb.
 
     
Shusky


Posty: 50
Wysłany: 16-03-2012, 20:13   

Oneitatsu napisał/a:
Forum, to w założeniu miejsce wymiany poglądów; w sieci jest to miejsce, gdzie przegląda się treść pisaną - tekst. Im więcej kontrastu, im więcej błysku, im więcej migania - tym bardziej oczęta starają się pełnić swoją rolę, tym bardziej się męczą, tym mniej czytelnik zrozumie.


Zgadzam sie z tym zdaniem ale... zawsze są ale. Ale to już zalezy od tematyki forum.

Ja dałem sporo modów ułatwiających życie. Styl zakupiłem specjalnie pod Siberian Huskie i mysle ze bardzo ładny jest. ( oczywiscie tak czy siak sporo zmieniłem w plikach jezeli chodzi o kolory etc) ale nie jest oczojebne forum.
Oneitatsu napisał/a:
Szablon dobry, to szablon przejrzysty, szablon przejrzysty, to szablon znający UMIAR. Jest jeszcze coś: szablon znający UMIAR jest PROSTSZY w obsłudze i PRZYJAZNY dla użytkowników.


No i mam nadzieje że własnie takowy mam :) . Aczkolwiek i tak jeszcze sporo do zmiany jest.

Generalnie najwiecej walą ludzie takich bzdetów " oczojebnych" fora młodziezowe jakieś CS-y co sie pierdziec od tego chce... itp. To faktycznie nie halo. Ale kazdy lubi jak lubi tak czy siak forum takie padnie po 3??7??12 miesiącach :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę