phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Publikacja wersji 1.12.7
Autor Wiadomość
irekk


Pomógł: 283 razy
Posty: 2927
Wysłany: 16-04-2013, 18:16   

Kod:
htmlspecialchars($HTTP_POST_VARS[$param], ENT_COMPAT | ENT_HTML401, 'ISO-8859-1')
fakt to działa, ale flaga ENT_HTML401 doszła w 5.4 więc efekt może być mizerny na niższych wersjach. Poza tym używanie konwersji iso-8859-1 do strony kodowej iso-8859-2 też może spowodować problemy. Zatem to rozwiązanie też jest dalekie od ideału.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
konraf

Pomógł: 1 raz
Posty: 99
Wysłany: 16-04-2013, 21:00   

Witam

Czy wersja 1.12.7 zmieniała coś jeśli idzie o dzielenie tematu?
Przykład: mam długi wątek. Wchodzę w opcję jego podziału i wydaje mi się, że wcześniej ładowały się wszystkie posty w danym temacie i można było od razu wybrać, które chce wydzielić. Teraz ładuje mi się stronami i jeśli chce wydzielić coś (np. jeden post) ze strony 1, 5, 10 to nie da się tego łatwo zrobić. Trzeba wydzielić post ze strony 1. Potem znowu wejść w podział tematu i wydzielić ze strony 5 itd. i w końcu te wszystkie wydzielone posty scalić.
 
     
Woytec


Pomógł: 2596 razy
Posty: 7679
Wysłany: 16-04-2013, 21:37   

konraf napisał/a:
Witam

Czy wersja 1.12.7 zmieniała coś jeśli idzie o dzielenie tematu?
Przykład: mam długi wątek. Wchodzę w opcję jego podziału i wydaje mi się, że wcześniej ładowały się wszystkie posty w danym temacie i można było od razu wybrać, które chce wydzielić. Teraz ładuje mi się stronami i jeśli chce wydzielić coś (np. jeden post) ze strony 1, 5, 10 to nie da się tego łatwo zrobić. Trzeba wydzielić post ze strony 1. Potem znowu wejść w podział tematu i wydzielić ze strony 5 itd. i w końcu te wszystkie wydzielone posty scalić.
To zostało wprowadzone właśnie w tej wersji.
 
     
konraf

Pomógł: 1 raz
Posty: 99
Wysłany: 16-04-2013, 21:44   

Witam

A jak można zmienić, żeby nie pokazywało stronami, tylko np. pokazywało albo wszystkie wpisy w danym temacie, albo np. po 50 wpisów.
Znalazłem starego posta, gdzie pisano, że w modcp.php

Cytat:

w modcp.php

znajdz drugie wystapienie
Kod:
ORDER BY p.post_order, p.post_time ASC";

zmien na
Kod:
ORDER BY p.post_order, p.post_time ASC LIMIT 0, 1000";

gdzie 0 to pierwszy wynik (startowy, wczesniejsze sa pomijane) a 1000 ilosc wynikow w jednym zapytaniu


1000 to oczywiście za dużo.
 
     
pavlache

Posty: 3
Wysłany: 17-04-2013, 19:44   

hmm mam maly problem...
po aktualizacji niby wszystko ok...tylko po wylogowaniu i zalogowaniu wyskakuje mi:
Cytat:

W systemie nie istnieje użytkownik:


:|

w zakladce uzytkownicy wszystko jest ok
 
     
Andzela

Pomógł: 1 raz
Posty: 138
Wysłany: 17-04-2013, 20:17   

A ja mam pytanie, do uzytkownikow, ktorzy przerabiali wersje manualna, po prostu z ciekawosci, a wiec:

Ile godzin zajmuje calkowita reczna aktualizacja tych wszystkich plikow + aktualizacja stylu i w efekcie aktualizacja do nowej wersji? ile to wam zajelo mniej wiecej czasu?
Czy jezeli juz ma sie wszystkie pliki zaktualizowane, to pozniej wrzucenie ich na serwer, wykonanie zapytan do bazy SQL to chwila i powinno juz byc OK?
Pytam z ciekawosci, bo o ile reczna aktualizacja mnie nie przeraza, to tylko zmiany w kodzie, tyle ze troche przerazajace jest, ze tego tak strasznie duzo.. nie bylo nigdy takich duzych zmian jesli chodzi o pliki forum.
Dlatego, troche mam mieszane uczucia czy wszystko sie uda, po zaktualizowaniu nowych plikow z nowymi kodami na serwerze.
i nie wiem tez, czy jest cos waznego, by o tym nie zapomniec? (Bo moze cos przeoczylam, mimo ze czytalam watek caly? :P ).
 
     
czesio56560


Pomógł: 210 razy
Posty: 1131
Wysłany: 17-04-2013, 20:43   

Cytat:
Czy jezeli juz ma sie wszystkie pliki zaktualizowane, to pozniej wrzucenie ich na serwer, wykonanie zapytan do bazy SQL to chwila i powinno juz byc OK?

- Tak.

Cytat:
Ile godzin zajmuje calkowita reczna aktualizacja tych wszystkich plikow + aktualizacja stylu i w efekcie aktualizacja do nowej wersji? ile to wam zajelo mniej wiecej czasu?

- Mi zajęło 4h, no ale ciężko tak dać czas, bo robiłem przerwy

Cytat:
i nie wiem tez, czy jest cos waznego, by o tym nie zapomniec? (Bo moze cos przeoczylam, mimo ze czytalam watek caly? :P ).

- Dość ważne też jest czy posiadasz poprawną wersję php, php 5.2 lub ostatecznie 5.3 choć z 5.3 nie miałem styczności, ale powinno śmigać.
_________________
Nie wiem.
Nie znam się.
Zarobiony jestem.
Przyjdź Pan jutro.
 
     
Andzela

Pomógł: 1 raz
Posty: 138
Wysłany: 17-04-2013, 20:51   

Dziekuje czesio56560, 4h to naprawde swietny czas.. :D
a uzywales do edycji plikow notepad ++ ? czy jest inny jakis lepszy?
(ja jestem w trakcie aktualizacji tego wszystkiego i poki co, jest OK, tylko, ze mi pewnie zejdzie pare dni, a nie pare h :mrgreen: , nie spieszy mi sie, a powoli robiac, chce miec pewnosc, ze wszystko bedzie bezblednie).

ja mam wersje php: 5.3.16, tak zwrocilam na to uwage, ze ktoras wersja robila wlasnie problemy..
 
     
czesio56560


Pomógł: 210 razy
Posty: 1131
Wysłany: 18-04-2013, 13:44   

Wersja 5.4 i w górę robiła problemy, ale u Ciebie powinno chodzić cud miód.
Co do programu edycji, tylko i wyłącznie używam i będę używał notepad++ inne programy mi się po prostu nie podobają, a ten przypadł mi do gustu.
_________________
Nie wiem.
Nie znam się.
Zarobiony jestem.
Przyjdź Pan jutro.
 
     
Andzela

Pomógł: 1 raz
Posty: 138
Wysłany: 18-04-2013, 23:10   

ok dzieki.
a jeszcze ostatnie pytanko takie male, czy zapisanie plikow np. w iso-2, albo w innym kodowaniu ma jakies znaczenie? jak powinno sie prawidlowo zapisywac te pliki, w jakim kodowaniu?
Pytam, bo ja zapisywalam roznie przy wgrywaniu modyfikacji i tylko kodowanie windowsowe zdaje sie kiedys mi robilo problemy, jak powinno sie wlasciwie zapisywac te pliki? Na serwerze mam kodowanie utf-8 a forum zdaje sie jest w iso-2
 
     
czesio56560


Pomógł: 210 razy
Posty: 1131
Wysłany: 19-04-2013, 12:29   

Jak edytujesz np. w Notepadd++ i zapisujesz to kodowanie jest już jakie powinno być i nic nie trzeba zmieniać.
_________________
Nie wiem.
Nie znam się.
Zarobiony jestem.
Przyjdź Pan jutro.
 
     
Andzela

Pomógł: 1 raz
Posty: 138
Wysłany: 19-04-2013, 22:21   

ok dziekuje.

chcialabym jeszcze wiedziec jedna rzecz, czy ktos potrafilby wytlumaczyc, a mianowicie co znaczy dodanie kodu takiego

Kod:
/*
do pliku? czy to jest WYLACZENIE kodu? czy mam racje?

pytam dlatego bo napotakalam taka sytuacje w moim pliku page_header.php i w instrukcji manualnej jest napisane:

Kod:
#
#-----[ FIND ]------------------------------------------
#
$do_gzip_compress = FALSE;

#-----[ REPLACE WITH ]------------------------------------------
#
/*
$do_gzip_compress = FALSE;

#
#-----[ FIND ]------------------------------------------
#
                @header('Content-Encoding: gzip');
            }
        }
    }
}

#
#-----[ REPLACE WITH ]------------------------------------------
#
                @header('Content-Encoding: gzip');
            }
        }
    }
}
*/


wiec ja tego w ogole nie mam, mam to wyrzucone.. tylko nie wiem czy przez jakies modyfikacje czy problemy z wyswietlaniem kompresji gzip? (bo pamietam ze byl z tym problem swego czasu, zle sie wyswietlaly zdjecia.. co mam zrobic?
Dodac po prostu ten kod w tej sekcji tam gdzie on ma byc czy po prostu zostawic tak jak jest i problemu zadnego nie bedzie? Za co ten kod odpowiada?

bo ja mam tylko cos takiego:

Kod:
//
// gzip_compression
//


wiec tego kodu nie ma: $do_gzip_compress = FALSE; - by potem dalej kontynuowac kroki?
 
     
Woytec


Pomógł: 2596 razy
Posty: 7679
Wysłany: 19-04-2013, 22:22   

Tak, tzw. komentarz powoduje, że dany fragment nie jest interpretowany.
Ale tej instrukcji nie wykonuj-więcej: http://przemo.org/phpBB2/...ic.php?t=140266
 
     
Andzela

Pomógł: 1 raz
Posty: 138
Wysłany: 19-04-2013, 22:41   

ok dziekuje, wiecie co, to jest taki szczegol ze pol godziny nad tym siedzialam niepotrzebnie probujac z tym dojsc co do czego i doszlam wlasnie do wniosku, ze dodajac to:
Kod:
/*
, spowoduje wylaczenie kodu.. az w koncu wzielam sobie orginalny plik i porownalam kody i odnalazlam w swoim tylko jakies pozostalosci..

to w ogole skoro ja tego kodu calkowicie nie mam.. to dlaczego nie wyrzucicie tego kodu calego ze skryptu? skoro on jest w ogole nie potrzebny?
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Andzela

Pomógł: 1 raz
Posty: 138
Wysłany: 21-04-2013, 07:57   

Co mam zrobic..gdy brakuje kodu, otorz:

w pliku includes/sessions.php
mialam znalezc to (to jest):
Kod:
#-----[ FIND ]------------
#
    $userdata['user_hot_threshold'] = (intval($userdata['user_hot_threshold']) < 1) ? $board_config['hot_threshold'] : intval($userdata['user_hot_threshold']);


i potem mam dodac kod, wiec dodalam brakujacy kod

Kod:
$date_formats = array(
    'D d M, Y',
    'D d M, Y g:i a',
    'D d M, Y H:i',
    'D d M, y',
    'D d M, y g:i a',
    'D d M, y H:i',
    'D M d, Y',
    'D M d, Y g:i a',
    'D M d, Y H:i',
    'D M d, y',
    'D M d, y g:i a',
    'D M d, y H:i',
    'd M Y h:i a',
    'd M Y h:i',
    'd M y h:i',
    'j F Y',
    'j F Y, g:i a',
    'j F Y, H:i',
    'j F y',
    'j F y, g:i a',
    'j F y, H:i',
    'Y-m-d',
    'Y-m-d, g:i a',
    'Y-m-d, H:i',
    'd-m-Y',
    'd-m-Y, g:i ',
    'd-m-Y, H:i',
    'y-m-d',
    'y-m-d, g:i a',
    'y-m-d, H:i',
    'd-m-y',
    'd-m-y, g:i a',
    'd-m-y, H:i');
    $userdata['user_dateformat'] = (in_array($userdata['user_dateformat'], $date_formats)) ? $userdata['user_dateformat'] : $board_config['default_dateformat'];


jednak problem wlasnie jest tutaj... gdyz juz pozniej po tym gdzie mam znalezc natepny kod to go brakuje:
ten kod mi tutaj brakuje:
Kod:
$userdata['user_topics_per_page'] = ($userdata['user_topics_per_page'] > 50) ? 30 : $userdata['user_topics_per_page'];
    $userdata['user_posts_per_page'] = ($userdata['user_posts_per_page'] > 50) ? 30 : $userdata['user_posts_per_page'];



bo chcialam zastapic na ten:

Kod:
#-----[ REPLACE WITH ]----------------------------------------------
#
    $userdata['user_topics_per_page'] = ($userdata['user_topics_per_page'] > $board_config['topics_per_page']) ? $board_config['topics_per_page'] : $userdata['user_topics_per_page'];
    $userdata['user_posts_per_page'] = ($userdata['user_posts_per_page'] > $board_config['posts_per_page']) ? $board_config['posts_per_page'] : $userdata['user_posts_per_page'];



czy ktos uprzejmy wie w czym tkwi problem?
co moze byc przyczyna tego, ze brakuje tego kodu? i za co on odpowiada, czy on jest wazny?
chcialam ten plik juz zakonczyc i zapisac, ale nie moge przejsc tego.. bo brakuje KODU.. ktos ma jakis pomysl?
co zrobic w takim przypadku?
bo nie wiem czy dodac ten kod jako calkiem nowy.. czy jak.. dziekuje z gory jak ktos uprzejmie mi podpowie co zrobic..
(jak mowie forum mam swietnie zabezpieczone i dziala szybko, nie chcialabym dopisywac jakis kodow ktore moga zaszkodzic itp.).
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę