phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
[beta] Nowe zabezpieczenia przeciwbotowe
Autor Wiadomość
czesio56560


Pomógł: 210 razy
Posty: 1131
Wysłany: 11-03-2013, 17:08   

semir444, jest to wina Twojego cache. Wyczyść cache i będzie wszystko ok.
Jęsli będą rejestrowali się nowi użytkownicy to będzie ok, bo Oni nie maja cache owego forum.
_________________
Nie wiem.
Nie znam się.
Zarobiony jestem.
Przyjdź Pan jutro.
Ostatnio zmieniony przez czesio56560 11-03-2013, 18:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Majkelo



Pomógł: 1283 razy
Posty: 3081
Wysłany: 11-03-2013, 18:11   

profile_add_body.tpl, przejrzyj ten plik.
 
     
maryano

Posty: 1
Wysłany: 12-03-2013, 21:57   

Witam,
mam problem. Pozmieniałem wszystko jak w instrukcji ale podczas próby wejścia do administracji wyświetla mi to:

Kod:
$lang['Captcha_Side_Writing'] = 'Kierunek przepisywania Captchy'; $lang['From_Left_To_Right'] = 'Od lewej do prawej'; $lang['From_Right_To_Left'] = 'Od prawej do lewej (wspak)'; $lang['Captcha_Side_Writing_C'] = 'Wybierz sposób, w jaki użytkownik będzie miał przepisać Captchę. Skuteczniejszą metodą jest oczywiście przepisywanie Captchy wspak.'; $lang['Captcha_In_Register'] = 'Captcha przy rejestracji (oraz szybkiej rejestracji)'; $lang['Captcha_In_Posting'] = 'Captcha przy pisaniu/odpowiadaniu w temacie (w szybkiej odpowiedzi oraz w posting.php)'; $lang['Captcha_In_Posting_For'] = 'Captcha przy pisaniu/odpowiadaniu w temacie (w szybkiej odpowiedzi oraz w posting.php) włączona dla'; $lang['Guests'] = 'Gości'; $lang['Registered'] = 'Zarejestrowanych'; $lang['Guests_And_Registered'] = 'Gości i Zarejestrowanych'; $lang['Captcha_In_Posting_For_C'] = 'Jeśli włączył' . (($he) ? 'e' : 'a') . 'ś Captchę w szybkiej odpowiedzi oraz w posting.php, musisz wybrać komu będzie ona wyświetlana (nie dotyczy adminów/jr adminów/moderatorów).'; $lang['Captcha_In_Privmsgs'] = 'Captcha przy pisaniu prywatnych wiadomości'; $lang['Captcha_Background_Color'] = 'Kolor tła Captchy'; $lang['Captcha_Color_Lines_Letters'] = 'Kolor napisów oraz linii na Captcha'; $lang['Captcha_Bold_Line'] = 'Grubość linii poziomej, przechodzącej przez środek napisu'; $lang['Captcha_Bold_Line_C'] = 'Pamiętaj, że linia powinna być mniej więcej takiej grubości jak sama czcionka. Linia za gruba zasłoni napis, z kolei za cienka nie będzie spełniania swojej funkcji.'; $lang['Captcha_Manage'] = 'Zarządzanie Captchą'; $lang['Captcha_Sizes'] = 'Wymiary Captchy'; $lang['Captcha_Font_Size'] = 'Przedział rozmiarów czcionek, z którego losowane będą rozmiary dla poszczególnych znaków'; $lang['Captcha_Font_Size_C'] = 'Podaj przedział, z którego system wylosuje automatycznie losowy rozmiar czcionki dla każdej litery na obrazku Captcha.
Pamiętaj, że zbyt małe litery będą źle widoczne i niemożliwe do odczytania, z kolei za duże mogą się nie zmieścić na obrazie.'; $lang['Captcha_DD_Manage'] = "Zarządzanie Zabezpieczeniem Drag'n Drop"; $lang['Captcha_DD_In_Register'] = "Zabezpieczenie Drag'n przy rejestracji (oraz szybkiej rejestracji)"; $lang['Captcha_DD_In_Posting'] = "Zabezpieczenie Drag'n Drop przy pisaniu/odpowiadaniu w temacie (w szybkiej odpowiedzi oraz w posting.php)"; $lang['Captcha_DD_In_Posting_For'] = "Zabezpieczenie Drag'n Drop przy pisaniu/odpowiadaniu w temacie (w szybkiej odpowiedzi oraz w posting.php)"; $lang['Captcha_DD_In_Posting_For_C'] = "Jeśli włączył" . (($he) ? "e" : "a") . "ś zabezpieczenie Drag'n Drop w szybkiej odpowiedzi oraz w posting.php, musisz wybrać komu będzie ono wyświetlane (nie dotyczy adminów/jr adminów/moderatorów)."; $lang['Captcha_DD_In_Privmsgs'] = "Zabezpieczenie Drag'n Drop przy pisaniu prywatnych wiadomości"; $lang['Captcha_Question_Manage'] = 'Zarządzanie Zabezpieczeniem Tekstowym'; $lang['Captcha_Question_In_Register'] = 'Zabezpieczenie tekstowe przy rejestracji (oraz szybkiej rejestracji)'; $lang['Captcha_Question_In_Posting'] = 'Zabezpieczenie tekstowe przy pisaniu/odpowiadaniu w temacie (w szybkiej odpowiedzi oraz w posting.php)'; $lang['Captcha_Question_In_Posting_For'] = 'Zabezpieczenie tekstowe przy pisaniu/odpowiadaniu w temacie (w szybkiej odpowiedzi oraz w posting.php)'; $lang['Captcha_Question_In_Posting_For_C'] = 'Jeśli włączył" . (($he) ? "e" : "a") . "ś zabezpieczenie tekstowe w szybkiej odpowiedzi oraz w posting.php, musisz wybrać komu będzie ono wyświetlane (nie dotyczy adminów/jr adminów/moderatorów).'; $lang['Captcha_Question_In_Privmsgs'] = 'Zabezpieczenie tekstowe przy pisaniu prywatnych wiadomości'; $lang['Captcha_Question_Manage_Questions'] = 'Edycja, usuwanie i wgląd we wszystkie pytania'; $lang['Captcha_Question_Add_New'] = 'Dodawanie nowych pytań'; $lang['Captcha_Question_Text'] = 'Treść pytania'; $lang['Captcha_Question_Answer'] = 'Odpowiedź'; $lang['Captcha_Question_StrToLower'] = 'Wielkość liter ma znaczenie'; $lang['Captcha_Question_StrToLower_C'] = 'Wielkość liter'; $lang['Captcha_Question_Empty_Fields'] = 'Przy dodawaniu dodatkowych pytań, wszystkie pola są wymagane!'; $lang['Captcha_Question_Exist'] = 'Takie pytanie już istnieje!'; $lang['Delete'] = 'Usuń'; $lang['Spam_Security'] = 'Zabezpieczenia Przeciwbotowe'; $lang['Spam_Security_Info'] = 'Poniżej możesz zarządzać zabezpieczeniami przeciwbotowymi na całym forum. Aby dobrze zarządzać tymi ustawieniami, przeczytaj najpierw %sTEN%s temat.'; $lang['Captcha_Preview'] = 'Podgląd captchy'; $lang['Captcha_Preview_C'] = 'Jeśli zmienieniono powyższe ustawienia, podgląd captchy zmieni się dopiero po ich zatwierdzeniu.';


może ktoś pomóc?
 
     
Majkelo



Pomógł: 1283 razy
Posty: 3081
Wysłany: 13-03-2013, 08:55   

w langach była instrukcja:

znajdź:
xx

dodaj PRZED:

yy

Ty dodałeś PO zamiast PRZED zapewne i stąd problem.
 
     
mrpgxx

Posty: 17
Wysłany: 14-03-2013, 12:16   

Majkelo.

Niestety padlem juz na poczatku instalacji modfikacji :/

Niestety nie moge znalazc:

Kod:
#
#-----[ OPEN ]------------------------------------------
#

includes/functions.php

#
#-----[ FIND ]------------------------------------------
#

function phpbb_check_hash($password, $hash)


Mam przedostatnia wersje przema, a wczesniej instalowalem jedynie modyfikacje dzielaca maila na dwie czesci. Przez dlugi czas boty tego nie lamaly, ale ostatnio juz potrafia to obejsc i niestety poprawnie aktywuja sie na forum. Jeszcze chwila i zaczna pisac.
 
     
Dajaj


Pomógł: 176 razy
Posty: 1019
Wysłany: 14-03-2013, 14:03   

mrpgxx napisał/a:
Majkelo.

Niestety padlem juz na poczatku instalacji modfikacji :/

Niestety nie moge znalazc:

Kod:
#
#-----[ OPEN ]------------------------------------------
#

includes/functions.php

#
#-----[ FIND ]------------------------------------------
#

function phpbb_check_hash($password, $hash)


Mam przedostatnia wersje przema, a wczesniej instalowalem jedynie modyfikacje dzielaca maila na dwie czesci. Przez dlugi czas boty tego nie lamaly, ale ostatnio juz potrafia to obejsc i niestety poprawnie aktywuja sie na forum. Jeszcze chwila i zaczna pisac.


po co ten mod, to wszystko jest w najnowszej wersji - nie możesz zaktualizować silnika do najnowszej wersji ?
 
     
xlesiu



Pomógł: 5274 razy
Posty: 10385
Wysłany: 14-03-2013, 14:41   

Dajaj, tego moda nie ma w najnowszej wersji.
Wklej tak by nie zepsuć innej funkcji.
_________________
Jak tłumaczysz mi coś z php to mów do mnie jak do labradora. / krwiodawcy.org
 
     
Majkelo



Pomógł: 1283 razy
Posty: 3081
Wysłany: 14-03-2013, 15:38   

mrpgxx, znajdź w tym pliku:

Kod:
?>


i dodaj ten kod przed ww. fragmentem.
 
     
semir444

Posty: 10
Wysłany: 15-03-2013, 19:20   

czesio56560 napisał/a:
semir444, jest to wina Twojego cache. Wyczyść cache i będzie wszystko ok.
Jęsli będą rejestrowali się nowi użytkownicy to będzie ok, bo Oni nie maja cache owego forum.


nic to nie dało - nadal nie ma gdzie przeciągać obrazków - brak kółka do którego się przeciąga te mniejsze obrazki

Cytat:
profile_add_body.tpl, przejrzyj ten plik.


przejżałem - sprawdziłem czy dobrze skopiowałem zawartość do podmiany ale wygląda że jest wszystko ok

jakies pomysły ?
 
     
Majkelo



Pomógł: 1283 razy
Posty: 3081
Wysłany: 15-03-2013, 19:38   

Problem jest wszędzie czy tylko przy rejestracji?

I tak w ogóle to:
Aby uzyskać pomoc wymagany jest adres forum z problemem.
Podaj pełny, realny adres forum, z http:// (klikalny!), nie używaj aliasów.
Adres ma być w profilu lub w treści posta.
Jesli masz kilka forów, napisz którego problem dotyczy!

Jeśli tego nie zrobisz Twój post zostanie usunięty!
 
     
semir444

Posty: 10
Wysłany: 15-03-2013, 19:49   

na forum można pisać także jako goście. Rejestracja jest ale chodzi tutaj przede wszystkim o gości. Nie wiem czy problem występuje przy rejestracji ale przy pisaniu postów na pewno.
Zaznaczyłem w opcjach aby zabezpieczenie pojawiało się podczas każdorazowego pisania zarówno gości jak i zarejestrowanych

ps poprawiłem adres forum
 
     
Majkelo



Pomógł: 1283 razy
Posty: 3081
Wysłany: 15-03-2013, 20:55   

A to:

Kod:
#
#-----[ OPEN ]------------------------------------------
#
templates/*/*.css


#
#-----[ FIND ]------------------------------------------
#
.sb1 { background-color: #EFEFEF; }
.sb2 { background-color: #DEE3E7; }


#
#-----[ AFTER, ADD ]------------------------------------------
#
.captcha_main_div{
-webkit-border-radius: 4px;
-moz-border-radius: 4px;
border-radius: 4px;
-webkit-box-shadow: 0px 0px 1px 1px #32CD32;
box-shadow: 0px 0px 1px 1px #32CD32;
background: #EFEFFF;
text-align: center;
overflow: hidden;
width: 240px;
height: 90px;
border: 1px solid #32CD32;
}

#draggable {
cursor: pointer;
float: left; margin-top: 10px;
}
#draggable_t {
cursor: pointer;
float: left;
margin-top: 10px;
}
.droppable_true {
width: 44px;
height: 44px;
margin-top: 5px;
margin-left: 10px;
float: left;
background-image: url(images/button_true.png);
}
.droppable {
width: 44px;
height: 44px;
margin-top: 5px;
margin-left: 10px;
float: left;
background-image: url(images/button_false.png);
}


:?: Samo się nie doda.
 
     
semir444

Posty: 10
Wysłany: 16-03-2013, 15:58   

Cytat:
:?: Samo się nie doda.


dodałem ale nadal brak efektów...
 
     
Majkelo



Pomógł: 1283 razy
Posty: 3081
Wysłany: 16-03-2013, 16:25   

Daj znać jak dodasz to w taki sposób, że zobaczę zmiany tutaj: http://www.forum.karpacki...vision_Blue.css
Inaczej działać nie będzie, nie wiem jak Ty to 'dodajesz'.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
semir444

Posty: 10
Wysłany: 17-03-2013, 10:48   

sory dodałem to do nie tego szablonu co trzeba -teraz dodałem poprawnie i widać to pod adresem który podałeś ale mimo to nie działa to jak trzeba
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę