phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Publikacja wersji 1.12.8
Autor Wiadomość
Woytec


Pomógł: 2596 razy
Posty: 7679
Wysłany: 21-02-2014, 16:03   

2003 to rok a 1.12.8 to wersja
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
vianne



Pomógł: 73 razy
Posty: 642
Wysłany: 22-02-2014, 14:25   

Prince750, możesz sobie sprawdzić na każdym zaktualizowanym forum.... stopka wygląda tak samo. W sumie czy to takie ważne jak ona wygląda ? :roll:
_________________
Nie udzielam pomocy poza Forum
Nie pisz do mnie na GG/PW/Email bez uprzedniego pozwolenia!
 
     
vegetagt


Pomógł: 125 razy
Posty: 1243
Wysłany: 23-02-2014, 14:58   

Scooby?! napisał/a:
W db/mysql.php
Kod:
# latin2 zmień na latin1 jeśli bazę masz latin1

Gdzie to się sprawdza? Wole się zapytać.


w pliku admin/admin_rebuild_search.php również trzeba pozmieniać latin2 na latin1, bo przy odzyskiwaniu searchu wyrzuca
Kod:
SQL Error : 1271 Illegal mix of collations for operation ' IN '


Jak już ktoś na to wpadł wcześniej, to przepraszam ;-)
_________________
JA NAPRAWDE NIE UDZIELAM POMOCY NA GG/PW I NIE ODPOWIADAM NA PYTANIA!
Ja pomogłem, Pan pomógł. Kto pomógł? Ci państwo :)
 
     
Bloody_


Pomógł: 9 razy
Posty: 148
Wysłany: 14-03-2014, 22:59   

Na wersji 1.12.8 nie wiem jak starszych pojawia się błąd dotyczący tagu bbcode [color] w overlibie kiedy najedziemy na ostatni post w widoku profilu. Jeżeli ustawie kolor tekstu tak:
Kod:
[color=red]tekst[/color]
to jest ok a jeśli ustawie tak:
Kod:
[color=#ff0000]tekst[/color]
to pojawia się ciąg liczb i liter więc ewidentnie wiadomo że dzieje się tak tylko po ustawieniu własnych kolorów ( htmlowych )

Tutaj zrzuty, nawet z tego ( oficjalnego forum ):

- http://i.imgur.com/70w3URi.png
- http://i.imgur.com/h9KgMYP.png

A jeśli się nie mylę powinno to wygląd mniej więcej tak(bazuje na swoim forum )
- http://i.imgur.com/brXR5by.png

Niby pierdoła ale zawsze coś i dodam że podczas czytania tematu wszystko jest OK tylko tutaj coś się miesza.
 
     
HYPERSHOCKK^

Pomógł: 1 raz
Posty: 87
Wysłany: 18-03-2014, 20:57   

Witam,

Ma ktoś może instrukcję do naprawienia ustawień załączników? Bo nie zapisują się :/
Link z 1 posta nie działa a instrukcję którą gdzieś tutaj znalazłem nic nie wskórałem bo nadal nie zapisuje ustawień...
 
     
@d!r3k



Pomógł: 851 razy
Posty: 1685
Wysłany: 18-03-2014, 23:39   

HYPERSHOCKK^, masz zaaktualizowany szablon do najnowszej wersji? :roll:
_________________
Odpłatnie wykonam:
- Instalację forum / Instalację modyfikacji,
- Wykonanie uniwersalnego szablonu / Kodowanie szablonów,
- Pisanie drobnych modyfikacji.
 
     
HYPERSHOCKK^

Pomógł: 1 raz
Posty: 87
Wysłany: 19-03-2014, 08:37   

Serio pytasz? :roll:


Need instrukcja :d
 
     
Woytec


Pomógł: 2596 razy
Posty: 7679
Wysłany: 19-03-2014, 19:58   

Ktoś wygasił tamten temat ale jest inny post:
http://przemo.org/phpBB2/...p=800187#800187
 
     
HYPERSHOCKK^

Pomógł: 1 raz
Posty: 87
Wysłany: 20-03-2014, 11:38   

Dziękuję! :)
 
     
4r73k

Pomógł: 1 raz
Posty: 25
Wysłany: 27-03-2014, 00:01   

Są w tej wersji poprawione jakieś luki bezpieczeństwa w stosunku do 1.12.7 ?
 
     
Oneitatsu


Pomógł: 841 razy
Posty: 2324
Wysłany: 27-03-2014, 23:10   

Podług komunikatu w 1.12.7, tak:
Cytat:
Wersja tego forum jest nieaktualna i zawiera niebezpieczne luki ! Jak najszybciej zaktualizuj forum do wersji 1.12.8

- skróconą wersję zmian masz we wstępnym poście. Jest tam kilka ciekawostek nt..
 
     
Aciel

Pomógł: 1 raz
Posty: 77
Wysłany: 05-04-2014, 21:22   

Słuchajcie kochani, mam do Was prośbę.

Posiadam forum naładowane wszelakiego rodzaju modyfikacjami. Jest tego dużo i jeszcze więcej.
Stąd możecie mi powiedzieć jak wygląda kwestia z tym nowym cache?
Dużo modyfikacji się przez to krzaczy?

Bo jeśli tak to sobie chyba daruję aktualizacje. 1.12.7 chyba pod względem bezpieczeństwa dużo nie odstaje.
 
     
Manieq_

Posty: 102
Wysłany: 06-04-2014, 21:19   

Po aktualizacji forum jak i stylu pojawił mi się błąd. Jak napisze temat klikne wyslij i pokazuje sie ten błąd:
Kod:

Could not obtain post/user information.

DEBUG MODE

SQL Error : 1054 Unknown column 'p.post_start_time' in 'field list'

SELECT p.post_id, p.post_time, p.post_start_time, p.enable_sig, p.enable_html, p.enable_smilies, p.post_edit_count, p.post_edit_time, p.post_username, p.post_approve, p.poster_delete, p.post_edit_by, p.post_parent, p.post_icon, p.user_agent, p.post_attachment, p.post_expire, p.reporter_id, p.post_marked, u.user_sig_image, u.user_birthday, u.user_from, u.user_regdate, u.user_gender, u.user_icq, u.user_aim, u.user_viewaim, u.user_msnm, u.user_yim, u.special_rank, u.user_allow_helped, u.user_avatar_width, u.user_avatar_height, u.user_field_1, u.user_allow_field_1, u.user_id, u.username, u.user_level, u.user_jr, u.user_allowhtml, u.user_posts, u.user_allowsig, u.user_sig, u.user_sig_bbcode_uid, u.user_allowsmile, u.user_avatar_type, u.user_allowavatar, u.user_avatar, u.user_rank, u.user_viewemail, u.user_website, u.user_email, u.can_custom_ranks, u.user_custom_rank, u.user_session_time, u.user_allow_viewonline, pt.post_text, pt.bbcode_uid, pt.post_subject , ph.th_post_id FROM phpbb_posts p LEFT JOIN phpbb_posts_text_history ph ON (ph.th_post_id = p.post_id) LEFT JOIN phpbb_posts_text pt ON (pt.post_id = p.post_id) LEFT JOIN phpbb_users u ON (u.user_id = p.poster_id) WHERE p.topic_id = 54 GROUP by p.post_id ORDER BY p.post_order, p.post_time ASC LIMIT 0, 15

Line : 827
File : viewtopic.php

Jeśli nie potrafisz znaleźć rozwiązania tego problemu,
możesz spróbować poszukać, lub zadać pytanie na forum: http://www.przemo.org/phpBB2/


Tu jest ta linijka z viewtopic.php
Kod:

{
    message_die(GENERAL_ERROR, 'Could not obtain post/user information.', '', __LINE__, __FILE__, $sql);
}


Pierwszy błąd naprawiłem pomogło to zapytanie:
Kod:

UPDATE phpbb_config SET config_value = '1.12.8' WHERE config_name = 'version';
UPDATE phpbb_config SET config_value = 'http://whois.domaintools.com/' WHERE config_name = 'address_whois';
INSERT INTO phpbb_config (config_name, config_value) VALUES ('last_prune', '0');
ALTER TABLE `phpbb_users` CHANGE `user_id` `user_id` MEDIUMINT( 8 ) NOT NULL AUTO_INCREMENT;
ALTER TABLE `phpbb_posts` ADD `post_start_time` INT NOT NULL DEFAULT '0' AFTER `post_time`;


Tylko jeszcze co z tymi polskimi znakami? zamiast mp "ę" jest "?"

I jeszcze nie mam polskich znaków... Jak je przywrócić?
 
     
Scooby?!

Pomógł: 62 razy
Posty: 304
Wysłany: 06-04-2014, 23:38   

Aciel, no trochę się krzaczy, ale nie żeby nie dało rady ich naprawić. Kilka jest już naprawionych, bo wystarczy pozamieniać parę linijek. Natomiast niektóre niestety nie są naprawione.

Manieq_, popróbuj z kodowanie latin1, latin2 w instrukcji, jak aktualizujesz.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
BRC

Pomógł: 20 razy
Posty: 245
Wysłany: 07-04-2014, 21:35   

W "przeglądanie nieaktywnych załączników" mam .htaccess_apache24 - nie wiem, jak Wy. :mrgreen: Na 99% niedociągnięcie w skrypcie, ten plik powinien być wykluczony z listy.

Trzeba w pliku attach_mod/includes/functions_admin.php zmienić to:
Kod:
if ($file != 'index.htm' && $file != '.htaccess' && !is_dir($upload_dir . '/' . $file) && !is_link($upload_dir . '/' . $file))

na:
Kod:
if ($file != 'index.htm' && $file != '.htaccess' &&$file != '.htaccess_apache24' && !is_dir($upload_dir . '/' . $file) && !is_link($upload_dir . '/' . $file))
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę