phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Publikacja wersji 1.12.8
Autor Wiadomość
tanto

Posty: 9
Wysłany: 21-04-2014, 16:23   

Mam do zrobienia spory skok ewolucyjny - uaktualnienie forum z wersji 1.12.5 do najnowszej 1.12.8 i chciałbym zrobić to możliwie najprostszym sposobem. Z tego co się do tej pory zorientowałem, przy manualnej aktualizacji musiałbym robić aktualizacje w kolejności 1.12.5 - 1.12.6 - 1.12.7 - 1.12.8, a to daje duże prawdopodobieństwo błędów. Myślę o zrobieniu automatycznej aktualizacji z 1.12.5 do 1.12.8, tylko zanim zacznę w tym dłubać chciałbym upewnić się że jest szansa na powodzenie tej operacji i pacjent przeżyje ;-)

Na forum są zainstalowane modyfikacje: TextualConfirmation for przemo, spam bot stopped, Blocks login bots. Zmienione pliki wg CheckFiles: includes/constants.php, includes/usercp_register.php, language/lang_english/lang_admin.php, language/lang_polish/lang_admin.php, language/lang_polish/lang_main.php, login.php. Do tego jakieś zmiany w stylach.
Wydaje mi się że nie są to jakoś bardzo znaczące modyfikacje i usunięcie ich (wgranie oryginalnych plików) nie spowoduje perturbacji w działaniu forum, a dzięki temu będzie można dokonać aktualizacji z automatu.
Zmierzam w kierunku jasnej strony mocy czy wręcz przeciwnie?
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Woytec


Pomógł: 2596 razy
Posty: 7679
Wysłany: 21-04-2014, 19:47   

tanto napisał/a:
Wydaje mi się że nie są to jakoś bardzo znaczące modyfikacje i usunięcie ich (wgranie oryginalnych plików) nie spowoduje perturbacji w działaniu forum, a dzięki temu będzie można dokonać aktualizacji z automatu.
Tak, ale pamiętaj o aktualizacji bazy i stylów ;)
Jeżeli masz mało zmodyfikowanych plików a nie chcesz od nowa instalować modyfikacji to możesz nadpisać niezmodyfikowane a zmodyfikowane zaktualizować ręcznie.
 
     
BRC

Pomógł: 20 razy
Posty: 245
Wysłany: 05-05-2014, 19:17   

Odkryłem mały, nieprzeszkadzający bardzo błąd związany z cytowaniem.

Ktoś napisał/a:
Ktoś cytuje czyjąś wypowiedź...
Rumba rumba rumba rumba...
Cytat:
Ten ktoś cytował inną wypowiedź
Widzimy, że wielkość czcionki się zmieniła.
Ktoś cytuje czyjąś wypowiedź...
Rumba rumba rumba rumba...


Powinno się cytować tak, żeby "spamiętywało" poziomy cytowania ;)
 
     
Mich@ł


Pomógł: 199 razy
Posty: 1704
Wysłany: 08-05-2014, 21:46   

Dodajcie do paczki aktualizacje pliku check_files ;)
http://przemo.org/phpBB2/...p=794778#794778

Trochę się dzisiaj namęczyłem z problemem synchronizacji grup i ta poprawka pomogła ;)
_________________
==> Mich@ł <==
 
     
BRC

Pomógł: 20 razy
Posty: 245
Wysłany: 16-05-2014, 23:08   

Należy wrzucić poprawkę dla jednoliterowych użytkowników - brak wyników wyszukiwania postów.
Problematyczna linijka w search.php:
Kod:
if ( $search_author != '*' && (preg_match('#^[\*%]+$#', trim($search_author)) || preg_match('#^[^\*]{1}$#', str_replace(array('*', '%'), '', trim($search_author)))) )
 
     
vegetagt


Pomógł: 125 razy
Posty: 1243
Wysłany: 23-05-2014, 13:31   

Pany, a działa wam scalanie postów (kilku/nastu, w zaleznosci od wielkosci forum) na tej wersji?

Bo u mnie zrobił się taki error, że w pliku common.php pętla if w foreachu sprawdzająca poprawność danych:
Kod:

foreach($HTTP_GET_VARS as $key => $val)
    {
        if ( strlen($val) > 18 && !preg_match('#^[a-z0-9_ /+]*={0,2}$#i', $val) && !in_array($key, array('rdns', 'highlight', 'redirect', 'tag', 'search_author'))  )
        {
                    die('Hacking attempt');
        }
    }


przy próbie scalania 3 postów dostaje taką tablice:
Kod:

Array
(
    [mode] => mergepost
    [f] => 60
    [t] => 13458
    [merge_type_all] => Scalaj wybrane posty
    [merge_type_beyond] =>
    [new_forum_id] => f44
    [post_id_list] => 808599,808617,808622
    [sid] => 1c9c7458824eaf0cc2db522eef20d8b2
    [start] => 50
)


I wywala hacking attempt przy post_id_list.
Wg mnie wina leży po stronie przecinków istniejących w tym kluczu. W reszcie nie ma takiego znaku, więc środkowy warunek w ifie zwraca 0. A pozostale warunki no musza być spełnione, bo klucz jest długi i nie występuje w tamtej liście :P
Z wyrażeń regularnych jestem noga, wiec tego nie poprawie :P Tymczasowo dodałem post_id_list do trzeceigo warunku w ifie i na razie zdaje to egzamin.
_________________
JA NAPRAWDE NIE UDZIELAM POMOCY NA GG/PW I NIE ODPOWIADAM NA PYTANIA!
Ja pomogłem, Pan pomógł. Kto pomógł? Ci państwo :)
 
     
marcin7848

Posty: 32
Wysłany: 03-07-2014, 14:42   

Nie wiem, czy to błąd tylko u mnie czy ogólny, ale proszę o radę.
Zainstalowałem czysty skrypt 1.12.8 pobrany ze strony i od razu po instalacji rzuciło mi się w oczy to, że jak mam np. opis danego działu na forum, to nie wyświetlają mi się polskie znaki. Gdy próbuję je zmienić w edycji forum to nadal nic się nie zmienia... np chodzi mi o to: "W tym forum, znajduj? si? dwa testowe fora, mo?na w nim równie? pisa? tematy"

Kolejna rzecz te z z polskimi znakami to taka, że nie można pisać tematów z nimi. Gdyby próbuję to zrobić, wywala błąd:
Cytat:
Could not insert new word matches

DEBUG MODE

INSERT INTO phpbb_search_wordmatch (post_id, word_id, title_match) SELECT 12, word_id, 0 FROM phpbb_search_wordlist WHERE word_text IN ('treść', 'posta', 'test', 'polskich', 'znaków', 'ż', 'ł', 'ó')

Line : 267
File : functions_search.php


Co robić?
 
     
Woytec


Pomógł: 2596 razy
Posty: 7679
Wysłany: 03-07-2014, 22:15   

marcin7848, Zmień kodowanie w mysqli.php
 
     
NaTazS


Posty: 5
Wysłany: 10-07-2014, 21:35   

w moim przypadku, aktualizacja przebiegła bez żadnych problemów, wszystko jest ok, i znikną błąd cookie, który od czasu do czasu wywalało :)
 
     
Famous

Posty: 7
Wysłany: 22-07-2014, 01:27   

Prosiłbym o pomoc, bo nie wiem co spartaczyłem.

Zrobiłem kopię wszystkich plików z ftp i kopię bazy danych poprzez PA, a następnie ściągnąłem ją na dysk.
Wgrałem plik script i wszystko było ok, ale w intrukcji było, żeby wgrać wszystkie pliki z paczki, więc je wgrałem i zdziwko, bo pokazał się instalator forum. Wrzuciłem więc z powrotem pliki forum na serwer i bazę danych. Na początku był biały obraz i pomyślałem, że to problem ze stylem (DarkMW). Wgrałem więc ten sam styl ściągnięty ze strony Przema (mój był przerabiany). I okazało się, że na forum nic nie ma. Wszystko zniknęło. Proszę, powiedzcie, czy da się coś naprawić, może źle wgrałem bazę danych i jeszcze coś trzeba było zrobić... Ja jestem tym zrozpaczony... Wszystko stracone...

EDIT:
Cudem udało mi się przywrócić wszystko sprzed poprzedniego stanu i teraz jedynym problemem jest to, że nazwa forum jest wyświetlana jako db_backup_progress i nie ma polskich znaków. W ogóle, nie tylko w starych postach, ale także jak je teraz wpisuję, to pojawiają się znaki zapytania. Co zrobić?

I czy ktoś może mi pomóc zrobić tą aktualizację, żeby znowu nie zepsuć wszystkiego? Gdzie wtedy popełniłem błąd?
 
     
Woytec


Pomógł: 2596 razy
Posty: 7679
Wysłany: 22-07-2014, 12:29   

Famous napisał/a:
Wgrałem plik script i wszystko było ok, ale w intrukcji było, żeby wgrać wszystkie pliki z paczki
A uruchomiłeś przedtem?
Famous napisał/a:
Cudem udało mi się przywrócić wszystko sprzed poprzedniego stanu
Jak?
Famous napisał/a:
nazwa forum jest wyświetlana jako db_backup_progress
Wystarczy włączyć forum w panelu
Famous napisał/a:
to pojawiają się znaki zapytania
Sprawdź kodowanie w mysqli.php
 
     
Famous

Posty: 7
Wysłany: 22-07-2014, 15:07   

Problem ze znakami i nazwą forum rozwiązany.


Woytec napisał/a:
Famous napisał/a:
Wgrałem plik script i wszystko było ok, ale w intrukcji było, żeby wgrać wszystkie pliki z paczki
A uruchomiłeś przedtem?

Tak, uruchomiłem, wykasowałem cache i w PA wyświetliło się, że wersja forum jest aktualna.


Woytec napisał/a:
Famous napisał/a:
Cudem udało mi się przywrócić wszystko sprzed poprzedniego stanu
Jak?

Głupia sprawa. wgrałem backup bazy nie usuwając istniejącej, bo myślałem, że nowa zastąpi w całości starą. Dopiero później usunąłem starą, wgrałem nową, ale efektu nie było. W PA usunąłem przykładowe forum (tworzone zaraz po instalacji) i... wszystkie tematy i userzy pojawili się z powrotem. Tylko statystyki się nie zgadzały, ale były ok po usunięciu cache.
 
     
Woytec


Pomógł: 2596 razy
Posty: 7679
Wysłany: 22-07-2014, 17:03   

To już działa?
 
     
Famous

Posty: 7
Wysłany: 22-07-2014, 17:10   

Tak :)

Tylko chciałbym w końcu zrobić tę aktualizację, bo mam zamiar zainstalować zaraz po niej moda i nie chcę żeby się gryzły. Co więc wtedy zrobiłem źle? Wystarczyło tylko wgrać folder scripts, zrobić update i wykasować cache?
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Kacper3100

Posty: 59
Wysłany: 28-07-2014, 20:10   

Dlaczego u mnie na forum nie wyświetlają się powiadomienia? Wszedłem w PA>Ogólne>Konfiguracja>Dodatkowe>Rodzaj Powiadomienia PM, to te powiadomienia nie wyświetlają się.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę