phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Forum się rozpada
Autor Wiadomość
tomas1609

Posty: 37
Wysłany: 09-03-2014, 11:54   Forum się rozpada

zacząłem przywracać pliki forum (ale nie z backup-u tylko z oryginalnych plików forum)

i moje forum zaczęło wyglądać tak


http://zapodaj.net/685b652055d53.png.html lub tak http://zapodaj.net/3a24d9a431374.png.html

a próba wejścia w jakiś temat kończy się tym: http://zapodaj.net/42b4d92f73a97.png.html

Jestem w połowie przywracania tych plików i już jest źle a nie chciałbym pogorszyć lub utracić zawartości forum

[ Dodano: 09-03-2014, 12:22 ]
PS przywracam pliki które edytowałem podczas instalacji zabezpieczeń przeciwbotowych.

*root*/templates/*/quick_reply.tpl
*root*/includes/confirm_register.php
templates/*/admin/board_config_body_profile.tpl
includes/functions.php
portal.php
index.php
templates/*/index_body.tpl
language/lang_polish/lang_admin.php
admin/admin_board.php
admin/modules_data.php
includes/constants.php
includes/usercp_register.php

w/w już przywróciłem
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Woytec


Pomógł: 2596 razy
Posty: 7679
Wysłany: 09-03-2014, 19:43   

Zaktualizuj pliki i bazę do najnowszej wersji.
 
     
tomas1609

Posty: 37
Wysłany: 10-03-2014, 16:53   

Sprawa wygląda w ten sposób, że pliki forum które przywracałem były ze starej wersji a moje forum jest już dawno po aktualizacji do v 1.12.8 by Przemo więc podmieniłem wszystkie pliki na te z paczki z aktualizacją...
Forum wygląda już normalnie , ale shoutbox ma zwiehę a gdy wchodzę w jakiś temat to mi wyskakuje tylko biała strona z reklamą u góry a gdy próbuję wejść w PA to ukazuje mi się biała strona bez niczego... co powinienem zrobić w tym przypadku PS nie robiłem nigdy kopi zapasowej forum.

[ Dodano: 10-03-2014, 16:59 ]
login: forum by przemo
hasło:0000
forum:=BASE=
 
     
Oneitatsu


Pomógł: 841 razy
Posty: 2324
Wysłany: 16-03-2014, 13:40   

http://www.base.c0.pl/check_files.php - burdel, mówiąc kolokwialnie. Pliki trzeba zaktualizować wg. instrukcji wersji 1.12.7 i 1.12.8 - mają być spójne do zmian w bazie danych.

ps. na twoim miejscu nie bawiłbym się tym w ogóle. Przy tak małej aktywności, możesz z powodzeniem wywalić to wszystko do kosza i zainstalować od początku, wykorzystując nową paczkę ze skryptem. Tak będzie po prostu szybciej.
 
     
tomas1609

Posty: 37
Wysłany: 16-03-2014, 15:23   

Oneitatsu napisał/a:
http://www.base.c0.pl/check_files.php - burdel, mówiąc kolokwialnie. Pliki trzeba zaktualizować wg. instrukcji wersji 1.12.7 i 1.12.8 - mają być spójne do zmian w bazie danych.

ps. na twoim miejscu nie bawiłbym się tym w ogóle. Przy tak małej aktywności, możesz z powodzeniem wywalić to wszystko do kosza i zainstalować od początku, wykorzystując nową paczkę ze skryptem. Tak będzie po prostu szybciej.



Wywalić do kosza ? TZN ? Jeżeli wiąże się to z utratą zawartości forum tzn usunięciem tematów i użytkowników to wolałbym tego nie robić gdyż niektóre posty sięgają 2009 roku ... Poprosiłbym o jakieś wskazówki jak to naprawić nie inwazyjnie PS przypominam ze w chwili obecnej nie mam wglądu do PA
 
     
Oneitatsu


Pomógł: 841 razy
Posty: 2324
Wysłany: 16-03-2014, 15:42   

Ach ta sentymentalność. Gdybyś miał tego chociaż kilka tysięcy, to jeszcze bym to zrozumiał - ale nie masz. Czasem przeszłość lepiej odrzucić i skoncentrować się na pisaniu przyszłości, to tak nawiasem mówiąc.

Jeśli chcesz zachować co tam jest, to masz dwa wyjścia:

    1) - Jak poprzednio wspomniałem, tj. wykonać instrukcje aktualizacji 1.12.7 i 1.12.8 dla plików forum, tak, aby ich zawartość pasowała do zaktualizowanej bazy danych.
    2) - wywalić stare pliki (poza szablonem) i na ich miejsce wrzucić nowe, prosto ze "świeżej" paczki pobranej z tej strony.


Oczywiście wpierw wykonać kopie zapasowe. Od tak, dla świętego spokoju.
 
     
tomas1609

Posty: 37
Wysłany: 18-03-2014, 16:52   

Oneitatsu Pomożesz mi to ogarnąć ? bo nabroiłem ... jak wejdziesz w checkfiles to zrozumiesz oO
rezultat końcowy jest taki że chciałbym zrobić ZNÓW aktualizację ale wyskakuje mi że nie jestem administratorem,
a nie mam fizycznej możliwości zalogowanie się na forum :/
 
     
Oneitatsu


Pomógł: 841 razy
Posty: 2324
Wysłany: 18-03-2014, 17:02   

Nawet nie będę próbował zgadywać "o co kaman". Moja sugestia na tę chwilę jest taka:

    1) - ściągnąć sobie zawartość ftp (pliki forum) na dysk twardy, w ramach zabezpieczania treści "na zaś".
    2) - usunąć oryginalne pliki forum z ftp.
    3) - wrzucić na ich miejsce nowe pliki skryptu 1.12.8 (http://przemo.org/phpBB2/).
    4) - wywalić install.php i zmodyfikować zawartość pliku config.php, według danych z config.php znajdującego się we wcześniej wykonanej kopii plików.
    5) - wrzucić sobie do katalogu /templates/ brakujące skórki.

I to powinno działać, aczkolwiek trzeba będzie raz jeszcze zainstalować wszystkie ważne modyfikacje. Przy okazji będziesz mieć wtedy pewność, że dodatki i skórki masz aktualne.

Jeśli coś nie będzie łączyć, to dasz znać.
 
     
tomas1609

Posty: 37
Wysłany: 18-03-2014, 17:08   

Muszę skopiować wszystkie pliki z FTP czy jakieś konkretne odpowiadające za treść ?
 
     
Oneitatsu


Pomógł: 841 razy
Posty: 2324
Wysłany: 18-03-2014, 17:23   

Wszystkie pliki dot. forum. Tylko foldery i pliki, a bazę danych zostawiasz w świętym spokoju, gdyż przyda się później.
Robisz kopię plików, usuwasz oryginały, na ich miejsce wrzucasz świeże z paczki 1.12.8, wywalasz install.php, zmieniasz config.php, dorzucasz ew. skórki z kopii i instalujesz ważne modyfikacje. To na razie; jak wyskoczą jakieś błędy później, to będziemy myśleć.
 
     
tomas1609

Posty: 37
Wysłany: 18-03-2014, 17:24   

i czy 2) - usunąć oryginalne pliki forum z ftp. tzn całe FTP czy poszczególne pliki (jakieś) do końca się na tym wszystkim nie znam a nie chciałbym namieszać jeszcze bardziej

[ Dodano: 19-03-2014, 00:13 ]
check files wygląda w miarę przyzwoicie , ale jak próbuję powrócić z jakiegoś tematu do strony głównej to mi wyskakuje
Cytat:
Multiple Choices

The document name you requested (/index.php) could not be found on this server. However, we found documents with names similar to the one you requested.
Available documents:

/index.html (common basename)


a gdy coś napiszę w SB to w nim wyświetla się strona główna mojego forum
 
     
Oneitatsu


Pomógł: 841 razy
Posty: 2324
Wysłany: 19-03-2014, 01:29   

Udostępnij forum dla gości i zaktualizuj skórkę domyślną (UnholyDark), ponieważ w chwili obecnej nawet rejestracja nie działa, a przynajmniej na to wygląda.
 
     
Woytec


Pomógł: 2596 razy
Posty: 7679
Wysłany: 19-03-2014, 19:55   

tomas1609 napisał/a:
ale jak próbuję powrócić z jakiegoś tematu do strony głównej to mi wyskakuje
A adres w przeglądarce jak wygląda?
 
     
tomas1609

Posty: 37
Wysłany: 19-03-2014, 20:06   

Woytec napisał/a:
tomas1609 napisał/a:
ale jak próbuję powrócić z jakiegoś tematu do strony głównej to mi wyskakuje
A adres w przeglądarce jak wygląda?


samo po czasie zaczęło działać oO

Oneitatsu napisał/a:
Udostępnij forum dla gości i zaktualizuj skórkę domyślną (UnholyDark), ponieważ w chwili obecnej nawet rejestracja nie działa, a przynajmniej na to wygląda.


Już niby wszystko ok, po za tym że nie mam nawet podstawowych emotów (ale to najmniejszy problem)

Natomiast jak piszę nowy temat np SLAJSDLKJKL w treści np KPOKK<JKOP to normalnie moge go wysłać(opublikować) lecz gdy napisałem post który zawiera [URL] [IMG] [B] i [size] to przy próbie publikacji wykakuje mi coś takiego :
Kod:
Could not insert new word matches

DEBUG MODE

INSERT INTO phpbb_search_wordmatch (post_id, word_id, title_match) SELECT 343, word_id, 0 FROM phpbb_search_wordlist WHERE word_text IN ('wtc', 'duża', 'mapa', 'napchana', 'fajnymi', 'rzeczami', 'razem', 'mapą', 'proponuję', 'ściągnąć', 'plik', 'zzz-ct_parachute.pk3', 'który', 'sprawi', 'widoczny', 'będzie', 'spadochron', 'którego', 'można', 'używać', 'mapie', 'map', 'download', 'filmik', 'głównej')

Line : 267
File : functions_search.php
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Woytec


Pomógł: 2596 razy
Posty: 7679
Wysłany: 19-03-2014, 21:12   

A bez polskich znaków?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę