phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Majkelo
30-07-2014, 13:23
Czy w jakiś sposób można uzyskać dostęp do FTP?
Autor Wiadomość
Kacper3100

Posty: 59
Wysłany: 28-07-2014, 22:38   Czy w jakiś sposób można uzyskać dostęp do FTP?

Swoje forum w PHPbb by Przemo założyłem na stronie aaf.pl. Co prawda, administrator nie daje dostępu do FTP, ale chciałem wiedzieć, czy jakoś Przemo daje możliwość dostępu do FTP (?), bo chciałem wgrać mody, pozmieniać trochę itp.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Oneitatsu


Pomógł: 841 razy
Posty: 2324
Wysłany: 28-07-2014, 22:41   

Jeśli nie ma dostępu do ftp i taka jest polityka hostingodawcy, to nic z tym nie zrobisz. Chcesz mieć dostęp do plików, zmień hosting.
 
     
Kacper3100

Posty: 59
Wysłany: 28-07-2014, 23:53   

Oneitatsu napisał/a:
Jeśli nie ma dostępu do ftp i taka jest polityka hostingodawcy, to nic z tym nie zrobisz. Chcesz mieć dostęp do plików, zmień hosting.


A dałoby się przenieść swoją stronę na inny hosting, ale aby wszystko pozostało? czyli użytkownicy, posty itp.
 
     
Oneitatsu


Pomógł: 841 razy
Posty: 2324
Wysłany: 29-07-2014, 00:08   

Jeśli hostingodawca zaopatrzy cię w kopię bazy danych, to jak najbardziej. Dział FAQ dysponuje wieloma tematami wyjaśniającymi kwestię przenosin forum.
 
     
vianne



Pomógł: 73 razy
Posty: 642
Wysłany: 29-07-2014, 10:35   

Kacper3100, mając troszkę doświadczeń z aaf mówię Ci, że szans na takie przeniesienie nie masz. Łaskę robili gdy chciałam aby wgrali kopie bazy na forum po jego wyczyszczeniu przez wrednego admina. Forum nie jest duże z tego co widzę. A zatem dobra rada załóż je ponownie nawet na jakimś darmowym hostingu dającym dostęp do FTP (cba, ugu.. jest tego pełno)
_________________
Nie udzielam pomocy poza Forum
Nie pisz do mnie na GG/PW/Email bez uprzedniego pozwolenia!
 
     
Kacper3100

Posty: 59
Wysłany: 29-07-2014, 11:34   

vianne napisał/a:
Kacper3100, mając troszkę doświadczeń z aaf mówię Ci, że szans na takie przeniesienie nie masz. Łaskę robili gdy chciałam aby wgrali kopie bazy na forum po jego wyczyszczeniu przez wrednego admina. Forum nie jest duże z tego co widzę. A zatem dobra rada załóż je ponownie nawet na jakimś darmowym hostingu dającym dostęp do FTP (cba, ugu.. jest tego pełno)


I przenieśli Ci forum do innego serwera?
 
     
vianne



Pomógł: 73 razy
Posty: 642
Wysłany: 29-07-2014, 12:03   

oczywiście że nie. Ledwo udało się załatwić "przywrócenie" usuniętych danych. Jednak i tak uciekłam z aaf. Wolałam wszystkie posty (forum istniało z 2 lata, więc ważniejszych postów sporo) przenieść ręcznie z pomocą moderatorów i innych adminów a użytkowników poprosić o ponowną rejestrację. Mimo wszystko fora z dostępem do FTP, bazy danych są bezpieczniejsze... choćby przez to, iż samodzielnie można dbac o wykonanie kopii zapasowej plików, bazy danych itp. i w razie konieczności wszystko przywrócić. Nie licząc na łaskę admina hostingu.

ty na forum masz na razie 14 użytkowników, 140 postów i 32 tematy. Więc przeniesienie tego co mega ważne nie sprawi problemu.
_________________
Nie udzielam pomocy poza Forum
Nie pisz do mnie na GG/PW/Email bez uprzedniego pozwolenia!
 
     
Kacper3100

Posty: 59
Wysłany: 29-07-2014, 19:31   

vianne napisał/a:
oczywiście że nie. Ledwo udało się załatwić "przywrócenie" usuniętych danych. Jednak i tak uciekłam z aaf. Wolałam wszystkie posty (forum istniało z 2 lata, więc ważniejszych postów sporo) przenieść ręcznie z pomocą moderatorów i innych adminów a użytkowników poprosić o ponowną rejestrację. Mimo wszystko fora z dostępem do FTP, bazy danych są bezpieczniejsze... choćby przez to, iż samodzielnie można dbac o wykonanie kopii zapasowej plików, bazy danych itp. i w razie konieczności wszystko przywrócić. Nie licząc na łaskę admina hostingu.

ty na forum masz na razie 14 użytkowników, 140 postów i 32 tematy. Więc przeniesienie tego co mega ważne nie sprawi problemu.


Mogłabyś napisać, jak ty przeniosłaś te fora; czy po prostu zrobiłaś te tematy na nowo?
 
     
vianne



Pomógł: 73 razy
Posty: 642
Wysłany: 29-07-2014, 19:34   

no przeniosłam ręcznie... czyli stworzyłam forum, i "ręcznie" metoda kopiuj wklej to co ważniejsze :P co to mega ważne z 2 lat przeniosłam w tydzień chyba ;) reszta z czasem się uzupełniła.

Potem jak przenosiłam na płatny hosting (z cba na hekko) to już kopia bazy danych i wszystko przeniesione z 2 minuty :)
_________________
Nie udzielam pomocy poza Forum
Nie pisz do mnie na GG/PW/Email bez uprzedniego pozwolenia!
Ostatnio zmieniony przez Woytec 01-08-2014, 20:48, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Kacper3100

Posty: 59
Wysłany: 29-07-2014, 19:35   

vianne napisał/a:
no przeniosłam ręcznie... czyli stworzyłam sorum, i "ręcznie" metoda kopiuj wklej to co ważniejsze :P co to mega ważne z 2 lat przemiosłam w tydzień chyba ;) reszta z czasem się uzupełniła.


Gdzie mogę swoje forum zrobić w phpbb2 oprócz cba.pl?
 
     
vianne



Pomógł: 73 razy
Posty: 642
Wysłany: 29-07-2014, 19:39   

cba.pl, ugu.pl i wiele innych...poczytaj o darmowych hostingach www :) na kazdym możesz wgrac pliki skryptu i zainstalować :) o płatnych można myśleć raczej jak forum już sie rozrośnie i będziesz wiedział, ze nie padnie po 2 tygodniach :P
_________________
Nie udzielam pomocy poza Forum
Nie pisz do mnie na GG/PW/Email bez uprzedniego pozwolenia!
 
     
Kacper3100

Posty: 59
Wysłany: 29-07-2014, 20:09   

vianne napisał/a:
cba.pl, ugu.pl i wiele innych...poczytaj o darmowych hostingach www :) na każdym możesz wgrać pliki skryptu i zainstalować :) o płatnych można myśleć raczej jak forum już się rozrośnie i będziesz wiedział, ze nie padnie po 2 tygodniach :P


Czy Baza MySQL to to samo co FTP?
Ostatnio zmieniony przez Woytec 01-08-2014, 20:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
vianne



Pomógł: 73 razy
Posty: 642
Wysłany: 29-07-2014, 20:18   

nie, FTP to dostęp do plików forum baza to zapis wszystkich danych (posty, użytkownicy, fora i wiele innych) jednak jeżeli hosting daje dostęp do FTP to i do bazy danych
_________________
Nie udzielam pomocy poza Forum
Nie pisz do mnie na GG/PW/Email bez uprzedniego pozwolenia!
Ostatnio zmieniony przez Woytec 01-08-2014, 20:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Kacper3100

Posty: 59
Wysłany: 29-07-2014, 20:20   

vianne napisał/a:
nie, FTP to dostęp do plików forum baza to zapis wszystkich danych (posty, użytkownicy, fora i wiele innych) jednak jeżeli chosting daje dostęp do FTP to i do bazy danych


Trafiłem na stronę wxv.pl, nic tam nie jest napisane o dostępie do FTP, ale może wiesz, czy jest tam dostęp do FTP?
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
vianne



Pomógł: 73 razy
Posty: 642
Wysłany: 29-07-2014, 20:38   

nie wiem na 100%, ale z tego co czytałam to nie ma, ale z bezpłatnych to najlepiej na cba lub ugu (szybko i bez problemu).
_________________
Nie udzielam pomocy poza Forum
Nie pisz do mnie na GG/PW/Email bez uprzedniego pozwolenia!
Ostatnio zmieniony przez Woytec 01-08-2014, 20:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 16
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę