phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przenosiny przemo na inny system
Autor Wiadomość
Marek83

Posty: 86
Wysłany: 19-09-2014, 07:32   Przenosiny przemo na inny system

Witajcie

Czy moglibyście mi podpowiedzieć na jaki skrypt można by przenieść forum z phpbb by przemo?
Chodzi o to, że chciałbym odświeżyć/unowocześnić swoje forum itp itd.
Zastanawiałem się nad vbulletin...

Skrypt może być płatny lub bezpłatny - bez różnicy, byle byłby dobry i można by było w miarę łatwo przenieść bazę, żeby nic się nie krzaczyło.

Z góry dziękuję za pomoc.

M
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Oneitatsu


Pomógł: 841 razy
Posty: 2324
Wysłany: 19-09-2014, 12:24   

Różne "MyBB" zdobywają popularność, ale z nimi nie pracowałem.

ps. a co jest nienowoczesnego w tym silniku? wiem, że plotki krążą, z czego większość zwyczajnie wprowadza w błąd. W obecnej chwili mam na warsztacie szablon idący tak daleko, że przebija wszystkie skrypty razem wzięte. Innymi słowy to kwestia administratora, a nie skryptu.
 
     
BRC

Pomógł: 20 razy
Posty: 245
Wysłany: 19-09-2014, 12:44   

Marek83 napisał/a:
ps. a co jest nienowoczesnego w tym silniku?


- Standard HTML.
- Latin 2
- Wyszukiwarka

Choć te wszystkie rzeczy, przy odrobinie wiedzy, są do poprawienia. I rzeczywiście, jest to kwestia Admina.
 
     
Oneitatsu


Pomógł: 841 razy
Posty: 2324
Wysłany: 19-09-2014, 14:30   

Cytat:
- Standard HTML.
- Latin 2
- Wyszukiwarka

Prawda, no, może poza zestawem znaków. Wiem, że utf-8 robi karierę, ale nie jest musem do bezproblemowego działania. Co innego, jeśli mówimy o importo-eksportach, wtedy jest problem.
 
     
BRC

Pomógł: 20 razy
Posty: 245
Wysłany: 19-09-2014, 21:44   

Jest musem, kiedy chodzi o międzynarodowość / uniwersalność / przenośność. Ponadto, na UTF-8 forum działa szybciej, bo pozbywasz się kilku funkcji pomocniczych, które "coś tam robią", żeby to "jakoś" działało. Jest to nieznacząca różnica - ale jest. Wreszcie: nie ważne, czy ktoś pisze po chińsku czy arabsku - w bazie jest tak jak trzeba, dzięki czemu przy pisaniu postów nie musisz się domyślać, po której "encji" postawić kropkę. ;)

Jeżeii ten skrypt nie został przepisany do współpracy z UTF-8, to świadczy, że jego współtwórcy sami nie wierzą, iż ktoś poza adminami "forum CS" chciałby tego skryptu używać. Jestem o tym przekonany, ponieważ ja sam, przy naprawdę przeciętnym obyciu z php, poradziłem sobie z tym w 1 dzień. To naprawdę nie jest trudne i nie wiąże się z "żadnymi" komplikacjami jak twierdzi Przemo. ;) To zwykłe lenistwo i brak wiary. Konwersja wszystkich plików na UTF-8, konwersja bazy, wywalenie kilku funkcji "od encji" i masowa zmiana starych funkcji na odpowiedniki działające z UTF. Wszystko.

Tłumaczenie typu "bo Admini będą mieli kłopoty z konwersją bazy" również jest bez sensu, bo zawsze można udostępnić dwie wersje skryptu.

Moje forum na UTFie chodzi już pół roku bez żadnych komplikacji. Jedyna komplikacja, to że nie można pisać "Paris Hilton". Nie robię sobie jaj. Na latin2, Paris Hilton działa. Jeśli ktoś nie jest fanem Paris Hilton, to śmiało może przerobić forum na UTF.
 
     
Oneitatsu


Pomógł: 841 razy
Posty: 2324
Wysłany: 19-09-2014, 22:46   

Nie trać wiary :p.
 
     
BRC

Pomógł: 20 razy
Posty: 245
Wysłany: 20-09-2014, 12:01   

Nie tracić wiary w co? :P
 
     
Oneitatsu


Pomógł: 841 razy
Posty: 2324
Wysłany: 20-09-2014, 12:12   

W Hilton oczywiście. Nawet gogiel ją blokuje.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
BRC

Pomógł: 20 razy
Posty: 245
Wysłany: 20-09-2014, 16:09   

Twój żart jest zbyt hermetyczny albo ja jestem zbyt głupi, bo za cholerę nie rozumiem. ;(
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę