phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Woytec
08-05-2015, 20:56
Problem z nieprzeczytanymi postami na forum
Autor Wiadomość
csolsztyn


Pomógł: 1 raz
Posty: 116
Wysłany: 03-01-2015, 22:19   Problem z nieprzeczytanymi postami na forum

Problem z nieprzeczytanymi postami i wyświetlaniem ich.
Pokazuj mi że mam nieprzeczytane 4 posty mimo tego wchodząc w link piszę "Nie znaleziono tematów ani postów pasujących do Twoich kryteriów".
Klikałem oznacz wszystko jako przeczytane nie pomogło.
Robiłem optymalizację tabeli phpbb_read_history nie pomogło.
Synchronizowałem Nieprzeczytane PW nie pomogło.
Oczywiście po tych czynnościach czyściłem ciasteczka i wylogowywałem się.



Ostatnia zmiana wprowadzona na forum: Robiłem funkcje odbuduj Search po tej czynności sypnął się problem u każdego użytkownika.
Jak mam naprawić dany problem.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Tommekk80



Pomógł: 1411 razy
Posty: 4780
Wysłany: 05-01-2015, 13:55   

Jakiegoś usera testowego daj.
 
     
csolsztyn


Pomógł: 1 raz
Posty: 116
Wysłany: 08-01-2015, 03:47   

L: test
H: 1234

Używam firefox ale też problem występuje na chrom parę osób mi się skarżyło.
Nie wiem jak ten problem naprawić ale zrobiło się to po przez odbuduj Search.

[ Dodano: 10-01-2015, 17:28 ]
Cały czas pokazuje błędnie nieprzeczytane posty ?
 
     
Tommekk80



Pomógł: 1411 razy
Posty: 4780
Wysłany: 12-01-2015, 13:26   

Wejdź w PA - kontrola systemu - Sprawdź synchronizację bazy SQL i tam kliknij 'wszystkie' - przedtem jednak sprawdź, czy masz tę poprawkę dla check_files.php - http://przemo.org/phpBB2/...p=794778#794778 - dopiero po naniesieniu tej poprawki sprawdź synchronizację bazy danych. Napraw posty/tematy jeśli trzeba.
 
     
csolsztyn


Pomógł: 1 raz
Posty: 116
Wysłany: 12-01-2015, 14:03   

Wyskoczyło mi
ID "pustych" postów bez treści postów. Usuń "puste" posty i treści postów bez postów
więc wykonałem akcje.

Po czym wyskoczyło mi:

Baza nie jest zsynchronizowana !
Użytkowników z niewłaściwą ilością postów: 1
User ID's: 3,
Tematów bez postów: 1
Topic ID's: 5441
Forów z niewłaściwą ilością postów: 1
Forum ID's: 389,

Wykonałem Synchronizacja for użytkowników załączników i Baza jest zsynchronizowana.
Teraz czekam czy wystąpi błąd znowu.

Znowu wisi 1 post i piszę Nie znaleziono tematów ani postów pasujących do Twoich kryteriów
pokazuje nieprzeczytane posty 1 jak są nowe zawsze oznaczam jako przeczytane żeby zerować licznik.
Gdzie jest błąd ? Osoba która wykonała styl i naprawiała bazę powiedziała żeby synchronizował bazę itd.
Wszystko wykonane a błąd dalej jest.Czy to koder z****ł coś bo już nie wiem czy mu łeb urwać ?
Ostatnio zmieniony przez Tommekk80 12-01-2015, 18:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Tommekk80



Pomógł: 1411 razy
Posty: 4780
Wysłany: 12-01-2015, 18:54   

Załącz overall_header.tpl, index.php i includes/page_header.php - jak chcesz mieć nieczytane posty w headerze trzeba wywalić zapytanie z index.php i przenieść do headera. Poza tym może coś być nie tak w kodzie, zerknę.
Łba urywać nie ma co, bo czasem jest tak, że koder to tak naprawdę nie koder.
Bo pozmieniać klasy w tabelkach i zamienić kilka grafik to nie jest kodowanie.
I na przyszłość powstrzymaj się od przekleństw.
 
     
csolsztyn


Pomógł: 1 raz
Posty: 116
Wysłany: 12-01-2015, 19:28   

OK , sorry ponosi mnie na jego prace super wykonaną.
Zapewniał mnie że zna się na skrypcie bardzo dobrze przemo.
Ostatnio zmieniony przez csolsztyn 12-01-2015, 21:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Tommekk80



Pomógł: 1411 razy
Posty: 4780
Wysłany: 12-01-2015, 19:48   

Nie chcę tu w żaden sposób obrażać nikogo, tylko piszę, że tak może być. Nawet nie wiem kto ci ten styl robił.

Pliki załącz - dodaj jako załącznik w poście.
 
     
#kasztanek9994


Pomógł: 127 razy
Posty: 690
Wysłany: 12-01-2015, 20:28   

Ja wykonałem ten styl.

Jest to zwykły href z licznikiem.
Kod:
<a href="search.php?search_id=newposts" title="Zobacz nieprzeczytane posty {COUNT_NEW_POSTS}"


zmienna widokowa COUNT_NEW_POSTS jest dodana do index.php i dlatego tylko na forum (index_body.tpl) pokazuję liczbę.

Gdyby kolega był dla mnie bardziej miły i nie wyzywał na gg bądź tutaj na forum na pewno bym mu pomógł, ale każdy jest cierpliwy do czasu.
Dlatego też nie mam ochoty wdawać się w jakiekolwiek dyskusje.
Po prostu piszę bo chcę ułatwić pomoc użytkownikowi Tommekk80.

Na pewno nie jestem profesjonalnym koderem, ale w jakimś stopniu nim jestem.
Nawet profesjonaliści popełniają najbardziej banalne problemy.


a jeśli chodzi o ten błąd
Cytat:
Nie znaleziono tematów ani postów pasujących do Twoich kryteriów".


To sam już musiałeś nabroić.
Kiedy ja przenosiłem bazę i odbudowywałem wyszukiwarkę wszystko działało.
Sam bawiłeś się z bazą danych i czyściłeś tabele.

Cytuję:
Cytat:
Nie wiem jak ten problem naprawić ale zrobiło się to po przez odbuduj Search.
_________________
- Naprawa polskich znaków w bazach MySQL
- Przenoszenie forum z serwera na serwer
- Tworzenie, kodowanie szablonów i wiele innych
kasztanek9994@gmail.com // gg:3440027
 
     
csolsztyn


Pomógł: 1 raz
Posty: 116
Wysłany: 12-01-2015, 21:06   

Sam wiesz że żadnych zmian nie wprowadzałem po tobie do plików.
Pisałem ci że wyszukiwarka nie działa poprawnie nie wyszukuje tak jak powinna to odpisałeś mi żeby z panelu zrobił Odbuduj Search no to zrobiłem.
Po tej czynności jak widać błąd jest nie moja wina.
Nie pamiętam dobrze ,ale napisałeś po tym jak cię poinformowałem o błędzie to odpisałeś mi że nie odpowiadasz za błędy w skrypcie samym czy dobrze cię zrozumiałem chodziło ci że nie jesteś temu winny tylko wina leży po stronie samego skryptu.

pliki.zip
Pobierz Plik ściągnięto 215 raz(y) 24,19 KB

 
     
Tommekk80



Pomógł: 1411 razy
Posty: 4780
Wysłany: 12-01-2015, 21:51   

csolsztyn, co zmieniałeś w search.php? http://cs-olsztyn.pl/check_files.php
 
     
#kasztanek9994


Pomógł: 127 razy
Posty: 690
Wysłany: 12-01-2015, 22:02   

Z instalowanych modyfikacji przeze mnie - Beer MOD + SF

Kod:
#
#-----[ OPEN ]--------------------------------------------------------
#

search.php

#
#-----[ FIND ]--------------------------------------------------------
#

                            $message = bbencode_third_pass($message, $bbcode_uid, FALSE);

#
#-----[ REPLACE WITH ]------------------------------------------------
#

                            // MOD Beer 2.4
                            $message = hide_control( $message, $postrow_post_id, $forum_topic_data['topic_poster'], $forum_id );


Kod:
#---[ OPEN ]---
search.php

#---[ FIND ]---
            $sql = "SELECT t.* $post_text_select, f.forum_id, f.forum_name, f.forum_color, f.forum_moderate, u.username, u.user_id, u.user_level, u.user_jr, u2.username as user2, u2.user_id as id2, u2.user_level as user_level2, u2.user_jr as user_jr2, p.post_username, p2.post_username AS post_username2, p2.post_time, ph.post_id as post_helped, p.post_approve, p2.post_approve as post_approve2

#---[ REPLACE WITH ]---
            $sql = "SELECT t.* $post_text_select, f.forum_id, f.forum_name, f.forum_color, f.forum_moderate, u.username, u.user_id, u.user_level, u.user_jr, u2.username as user2, u2.user_id as id2, u2.user_level as user_level2, u2.user_jr as user_jr2, p.post_username, p2.post_username AS post_username2, p2.post_time, ph.post_id as post_helped, p.post_approve, p2.post_approve as post_approve2, p.post_lp, p2.post_lp as post_lp2

#---[ FIND ]---
            $forum_url = append_sid("viewforum.$phpEx?" . POST_FORUM_URL . '=' . $searchset[$i]['forum_id']);

#---[ BEFORE ADD ]---
            $sfc['forums'][$searchset[$i]['forum_id']] = $searchset[$i]['forum_name'];

#---[ FIND ]---
            $topic_url = (@in_array($searchset[$i]['topic_id'], $unread_topics_ids)) ? append_sid("viewtopic.$phpEx?" . POST_TOPIC_URL . '=' . $searchset[$i]['topic_id'] . "$set_highlight&amp;view=newest") : append_sid("viewtopic.$phpEx?" . POST_TOPIC_URL . '=' . $searchset[$i]['topic_id'] . "$set_highlight");
 
#---[ BEFORE ADD ]---
            $sfc['topics'][$searchset[$i]['post_id']]['title'] = $sfc['topics'][$searchset[$i]['topic_id']]['title'] = $searchset[$i]['topic_title'];
            $sfc['topics'][$searchset[$i]['post_id']]['forum'] = $sfc['topics'][$searchset[$i]['topic_id']]['forum'] = $searchset[$i]['forum_id'];
            $sfc['topics'][$searchset[$i]['post_id']]['topic'] = $searchset[$i]['topic_id'];

#---[ FIND ]---
             $topic_urls[] = $topic_url;

#---[ AFTER ADD ]---
                        $sfc['posts'][$searchset[$i]['topic_last_post_id']]['title'] = $searchset[$i]['topic_title'];
                        $sfc['posts'][$searchset[$i]['topic_last_post_id']]['topic'] = $searchset[$i]['topic_id'];
                        $sfc['posts'][$searchset[$i]['topic_last_post_id']]['forum'] = $searchset[$i]['forum_id'];
                        $sfc['posts'][$searchset[$i]['topic_last_post_id']]['lp'] = $searchset[$i]['post_lp2'];
           
                        $sfc['posts'][$searchset[$i]['topic_first_post_id']]['title'] = $searchset[$i]['topic_title'];                       
                        $sfc['posts'][$searchset[$i]['topic_first_post_id']]['topic'] = $searchset[$i]['topic_id'];
                        $sfc['posts'][$searchset[$i]['topic_first_post_id']]['forum'] = $searchset[$i]['forum_id'];
                        $sfc['posts'][$searchset[$i]['topic_first_post_id']]['lp'] = $searchset[$i]['post_lp'];

#---[ FIND ]---
                 $last_post_author = ($searchset[$i]['id2'] == ANONYMOUS) ? ( ($searchset[$i]['post_username2'] != '' ) ? $searchset[$i]['post_username2'] . ' ' : $lang['Guest'] . ' ' ) : '<a href="' . append_sid("profile.$phpEx?mode=viewprofile&amp;" . POST_USERS_URL . '=' . $searchset[$i]['id2']) . '" class="name"' . $colored_username2[1] . '>' . $searchset[$i]['user2'] . '</a>';

#---[ AFTER ADD ]---
                $sfc['posts'][$searchset[$i]['topic_last_post_id']]['title'] = $searchset[$i]['topic_title'];
                $sfc['posts'][$searchset[$i]['topic_last_post_id']]['topic'] = $searchset[$i]['topic_id'];
                $sfc['posts'][$searchset[$i]['topic_last_post_id']]['forum'] = $searchset[$i]['forum_id'];
                $sfc['posts'][$searchset[$i]['topic_last_post_id']]['lp'] = $searchset[$i]['post_lp'];
_________________
- Naprawa polskich znaków w bazach MySQL
- Przenoszenie forum z serwera na serwer
- Tworzenie, kodowanie szablonów i wiele innych
kasztanek9994@gmail.com // gg:3440027
 
     
Tommekk80



Pomógł: 1411 razy
Posty: 4780
Wysłany: 12-01-2015, 23:42   

Nie znam do końca SF, ale jak jest to nie powinno przenosić do search.htm a nie php?
 
     
#kasztanek9994


Pomógł: 127 razy
Posty: 690
Wysłany: 12-01-2015, 23:54   

Powiem na przykładzie mojej stronki która korzysta z tego samego SF co ma csolsztyn.
(też chyba zależy jak się zaznaczy w ustawieniach SF, czy ma przekształcać linki z .php na .htm)

U mnie działa 2 sposobami:
poryte.org/search.php?search_id=newposts
poryte.org/search.htm?search_id=newposts

z tego co pamiętam to wyszukiwanie "nieprzeczytanych postów" u kolegi działało normalnie.
Nie mam pojęcia dlaczego teraz nie działa. Samo się nic nie psuje.

Może wyczyścił te tabele i dlatego teraz nie chce nic odszukać.
ale też dziwię się bo skoro wyczyściłeś tabelę to jakim cudem ja teraz miałem tyle nieprzeczytanych postów. Chyba, ze zdążyli napisać 371 postów.

Jeśli czyściłeś tabele, a później odbudowałeś search to zakończyło się powodzeniem (100%) ?

ja zalogowałem się na Twoim forum i po kliknięciu "nieprzeczytane posty" wyszukało mi 371 wyników.

http://cs-olsztyn.pl/check_files.php - tutaj wchodziłeś jako administrator i robiłeś synchronizację ?

a jeśli wcześniej czyściłeś tabele phpbb_read_history to każdemu pokazywała się liczba "0" ?
_________________
- Naprawa polskich znaków w bazach MySQL
- Przenoszenie forum z serwera na serwer
- Tworzenie, kodowanie szablonów i wiele innych
kasztanek9994@gmail.com // gg:3440027
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
csolsztyn


Pomógł: 1 raz
Posty: 116
Wysłany: 13-01-2015, 08:52   

Wszelkie synchronizację nie pomogły ,a zostały przeprowadzone poprawnie.
Opcja phpbb_read_history nie pomogła również a została polecona przez przemo w poście.
Nieprzeczytane posty Wiszą różnie raz 12 raz 1 jak ktoś napisze to pokazuję że jest nieprzeczytanych 10 a zawartość to jeden post do przeczytania.
Może odbudowa kolejna pomoże po tych synchronizacjach które zostały wykonane poprawnie ?

[ Dodano: 14-01-2015, 09:37 ]
To ja już nie wiem co mam zrobić, bo problem nadal jest i nie tylko u mnie.
Problem jest z nieprzeczytanymi postami !
Kasztan zwracasz koszty wszelkie ja kasuję wszystko wgrywam stare co było i biorę kogoś kto ma więcej oleju na ten temat !!!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 17
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę