phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Funkcja [hide] bez potrzeby pisania postów.
Autor Wiadomość
snikers1997

Posty: 13
Wysłany: 07-01-2015, 22:32   Funkcja [hide] bez potrzeby pisania postów.

Witam, mam otóż do was taka prośbę, aby przerobić funkcje [hide]. Ponieważ działa ona tak, że ukrywa tekst czyli robi to o co mi chodzi, ale nie do końca, bo chciałbym, żeby ukrywała ona tylko przed osobami nie zalogowanymi. Czyli jak się zalogujemy to tekst jest już dla nas widoczny. No a teraz działa to, że trzeba być zalogowanym i napisać coś w temacie, żeby zobaczyć tekst, troszkę nie wygodne ;) Podsumowując konkretnie chodzi mi oto, żeby zlikwidować to, że ukryta wiadomość jest widoczna dopiero po napisaniu posta, ale żeby zostało to że trzeba być zalogowanym, aby zobaczyć co napisaliśmy w ukrytej wiadomości. Z góry dziękuje za pomoc ;)
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Tommekk80



Pomógł: 1411 razy
Posty: 4780
Wysłany: 08-01-2015, 20:22   

Może zablokuj code? http://www.przemo.org/php...pic.php?t=56730
 
     
snikers1997

Posty: 13
Wysłany: 08-01-2015, 22:05   

Właśnie nie code nie chce... Bo tam nie ma klikanych linków... A nawet code nie należy do linków tylko do (tak jak sama nazwa mówi) kodowania itd. Więc zdecydowałem, że zostanę przy hide tylko, chce zrobić, żeby było widoczne dla każdego zalogowanego od razu, a nie po jakiś tam pisaniu postów...
 
     
Tommekk80



Pomógł: 1411 razy
Posty: 4780
Wysłany: 09-01-2015, 07:46   

Spróbuj:
viewtopic.php
Kod:
$valid = ( $session_logged_in && ($user_level == ADMIN || $userdata['user_jr'] || $is_auth['auth_mod'] || in_array($user_id, $posters_id)) ) ? true : false;

zamień na
Kod:
$valid = ( $session_logged_in ) ? true : false;


Nie sprawdzałem, ale powinno działać. Trzeba też będzie poprawić kod dla podglądu do druku i overlibów.
 
     
snikers1997

Posty: 13
Wysłany: 09-01-2015, 13:43   

No właśnie o to mi chodziło, wielkie dzięki za pomoc ;)
Leci dla ciebie ;)

Tommekk80 napisał/a:
Trzeba też będzie poprawić kod dla podglądu do druku i overlibów.

A jeszcze powiedz mi dokładnie w których plikach i co zamienić?
 
     
Tommekk80



Pomógł: 1411 razy
Posty: 4780
Wysłany: 12-01-2015, 07:50   

printview.php i functions_add.php bodajże, ale po południu jeszcze sprawdzę.
 
     
snikers1997

Posty: 13
Wysłany: 12-01-2015, 16:53   

Dobra okej to czekam na odpowiedz ;) A powiedz mi jeszcze co to ma zmienić te pliki?? Bo już działa tak jak powinno, chyba, że przez to może coś być nie tak jak powinno ? :)
 
     
Tommekk80



Pomógł: 1411 razy
Posty: 4780
Wysłany: 12-01-2015, 18:42   

snikers1997 napisał/a:
Bo już działa tak jak powinno

Owszem, ale jest jeszcze podgląd posta do druku - i tam nie wystarczy,że będziesz zalogowany. Overlib, czyli w widoku tematu podgląd pierwszego i ostatniego posta.
printview.php
Kod:
$valid = ( $userdata['session_logged_in'] && ($userdata['user_level'] == ADMIN || $userdata['user_jr'] || $is_auth['auth_mod'] || in_array($userdata['user_id'], $posters_id)) ) ? true : false;

na
Kod:
$valid = ( $userdata['session_logged_in'] ) ? true : false;

includes/functions_add.php
Overlib sam już pokaże, bo wie, że możesz widzieć.
 
     
snikers1997

Posty: 13
Wysłany: 12-01-2015, 20:47   

Okej zrobione, wielkie dzięki ;)
 
     
feuerwehr

Posty: 38
Wysłany: 21-01-2015, 00:54   

@snikers1997 - dobre i przydatne zapytanie, @Tomekk80 - dołączam się do podziękowań ;)
Jak już jesteśmy przy [HIDE], to podłączę się z pytaniem dot. estetyki tej funkcji:
- czy można zrobić tak, by pasek otaczający znajdujący się w nim materiał (tekst/zdjęcie) nie rozciągał się na całą szerokość postu tylko był wokół?
- gdzie można zmienić ów wyświetlający się tekst
Cytat:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
i nagłówek
Cytat:
Ukryta Wiadomość:
, gdyż teraz po tej korekcie są delikatnie nieaktualne ;)

EDIT: (szukam pliku tak na chłopski rozum, ale o tej godzinie zaczyna mi go chyba brakować, bo przeleciałem sporo plików bez pożądanego efektu :? )

EDIT2: Może komuś się przyda, bo po dwóch dniach poszukiwań odpowiedź znalazłem -> TUTAJ ;)
Pozostaje zatem otwarte pytanie
Cytat:
czy można zrobić tak, by pasek otaczający znajdujący się w nim materiał (tekst/zdjęcie) nie rozciągał się na całą szerokość postu tylko był wokół?
_________________
Nie złośćcie się - czytam... słucham... pytam... po prostu uczę się obsługi... ;)
 
     
Tommekk80



Pomógł: 1411 razy
Posty: 4780
Wysłany: 23-01-2015, 19:27   

feuerwehr napisał/a:
czy można zrobić tak, by pasek otaczający znajdujący się w nim materiał (tekst/zdjęcie) nie rozciągał się na całą szerokość postu tylko był wokół?


Nie do końca rozumiem o co ci chodzi.

feuerwehr napisał/a:
po dwóch dniach poszukiwań

Najwidoczniej szukać nie umiesz ;)
 
     
feuerwehr

Posty: 38
Wysłany: 24-01-2015, 12:40   

Tommekk80 napisał/a:
Najwidoczniej szukać nie umiesz ;)

gdybym nie potrafił szukać, to nie zamieszczałbym o tym fakcie informacji, tylko siedział cicho i palił głupa lub zakładał bez sensu nowy temat typu 'help'... Skoro jednak sformułowałem swoje przemyślenie w tym miejscu, to nie po to żebyś to w ten sposób skomentował, a po to, żeby pokazać innym nowicjuszom na przyszłość to, że można/warto/należy szukać odpowiedzi w już istniejącym zasobie materiałów, bez zbędnego generowania/dublowania postów z problemami ;)
Co do wytłumaczenia o co mi chodzi z tym
Cytat:
czy można zrobić tak, by pasek otaczający znajdujący się w nim materiał (tekst/zdjęcie) nie rozciągał się na całą szerokość postu tylko był wokół?

Chodzi o to, żeby funkcja [hide] objęła swoją ramką tylko tą "zapisaną/wypełnioną" część, bez całej szerokości postu. Im szersze forum, tym więcej pustego szarego pola zostaje "wolnego", co nie przekłada się na pozytywne walory estetyczne.
Rozumiem, że wszystkie bbcody na tej zasadzie działają - wystarczy spojrzeć na ten cytat dla przykładu:
Tommekk80 napisał/a:
Najwidoczniej szukać nie umiesz ;)
- treści cztery wyrazy, a za nimi na całą szerokość kolumny puste pole.
Dlatego też, może jest jakieś rozwiązanie, by zrobić tak, żeby funkcja hide ograniczała się tylko do wypełnionego treścią/grafiką obszaru, pozostawiając pozostałą część ramki odpowiedzi w kolorze tła.
W załączniku namacalny przykład z życia o co chodzi ;)

hide.JPG
Plik ściągnięto 12 raz(y) 35,15 KB

_________________
Nie złośćcie się - czytam... słucham... pytam... po prostu uczę się obsługi... ;)
 
     
Tommekk80



Pomógł: 1411 razy
Posty: 4780
Wysłany: 26-01-2015, 08:13   

templates/styl/bbcode.tpl :

Cytat:
<!-- BEGIN hide -->
</span>
<table border="0" align="center" width="90%" cellpadding="3" cellspacing="1">


Czerwone wywal. Jeszcze po
Cytat:
<!-- BEGIN hide -->

i przed
Cytat:
<span class="postbody">
<!-- END hide -->

daj znacznik łamania linii <br> bo tabelę z hide może w linii dodawać - powinno takie coś zadziałać.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
feuerwehr

Posty: 38
Wysłany: 26-01-2015, 23:30   

Zadziałało, dziękuję, o to chodziło :D
W załączniku efekt: widok dla niezalogowanych i widok po zalogowaniu.
Od razu ładniej ;)

hide_center_zalog.JPG
Plik ściągnięto 10 raz(y) 32,99 KB

hide_center_wylog.JPG
Plik ściągnięto 12 raz(y) 23,58 KB

_________________
Nie złośćcie się - czytam... słucham... pytam... po prostu uczę się obsługi... ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę