phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
[OffTopic] Kiedy publikacja 1.12.9
Autor Wiadomość
MagicalFire


Posty: 4353
Wysłany: 09-05-2015, 08:47   

irekk, to taka moja propozycja dodawanie tagów bbcode przez panel admina
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
mix


Posty: 134
Wysłany: 09-05-2015, 10:32   

Dobra wiadomość, oby to wszystko się znów rozwijało i 'unowocześniło". Mam nadzieje, że mimo wszystko nie skończy się na dwóch kolejnych wersjach skryptu. Zapowiedziane zmiany w 1.12.9 są na plus.

Proponowałbym także by pomyśleć nad usunięciem zbędnych opcji takich jak "Przyciski stylów FrEaK i l33t" czy "Poziom użytkownika". Zastanowiłbym się także nad "gadu-gadu", ten komunikator już dawno ma za sobą swoje 5 minut i wiele osób już z tego nie korzysta. Oczywiście to tylko kilka propozycji bo zapewne jeszcze coś by się znalazło.
 
     
Woytec


Posty: 7679
Wysłany: 09-05-2015, 11:55   

mix napisał/a:
Zastanowiłbym się także nad "gadu-gadu", ten komunikator już dawno ma za sobą swoje 5 minut i wiele osób już z tego nie korzysta.
To tylko pole na numer. Być może chodzi Ci tylko o wysyłanie wiadomości przez forum na gg.
 
     
mix


Posty: 134
Wysłany: 09-05-2015, 12:02   

Woytec napisał/a:
mix napisał/a:
Zastanowiłbym się także nad "gadu-gadu", ten komunikator już dawno ma za sobą swoje 5 minut i wiele osób już z tego nie korzysta.
To tylko pole na numer. Być może chodzi Ci tylko o wysyłanie wiadomości przez forum na gg.


Oczywiście, że tylko numer, ale idąc z duchem czasu opcje związane z GG w skrypcie powinny być użytkowane co najwyżej jako dodatek do niego. Sam komunikator jest użytkowany losowo (jego popularność już dawno podupadła) co sprawia, że jego obecność jest zbędna. W PA jest kilka opcji związanych z GG jak dobrze pamiętam. Dla mnie osobiście to wszystko jedno bo nie zamierzam wtrącać się w pracę twórców.
 
     
irekk


Posty: 2927
Wysłany: 09-05-2015, 13:13   

Nie tylko numer. Jest trochę funkcjonalności związanej z gygy. I uważam podobnie, gygy podzieliło już losy nk.pl

[ Dodano: 09-05-2015, 14:15 ]
mix napisał/a:
Proponowałbym także by pomyśleć nad usunięciem zbędnych opcji takich jak "Przyciski stylów FrEaK i l33t" czy "Poziom użytkownika".
Tak szczerze to nigdy nie rozumiałem po co to w ogóle jest w phpbb.
_________________
Cygantura
 
     
MagicalFire


Posty: 4353
Wysłany: 09-05-2015, 14:57   

Cytat:
Tak szczerze to nigdy nie rozumiałem po co to w ogóle jest w phpbb.

jak nie wiadomo po co i nikt tego nie uzywa to jest chyba zbedne
 
     
Czaston


Posty: 175
Wysłany: 09-05-2015, 15:02   

Jakbyśmy mieli tak robić listę rzeczy zbędnych to można od razu wrócić do czystego phpBB2 ;)
 
     
MagicalFire


Posty: 4353
Wysłany: 09-05-2015, 15:16   

Czaston, nie przesadzaj
 
     
Tommekk80



Posty: 4780
Wysłany: 09-05-2015, 15:19   

Czaston, chyba nie wiesz co to było czyste bb2...
 
     
SeNioR
[Usunięty]

Wysłany: 09-05-2015, 18:13   

Hej! Podesłałem wam moje poprawki, sprawdźcie PW, nie ma sensu wchodzić sobie w paradę i wydawać dwóch wersji 1.12.9... Wiem że ich nie chcieliście ale może niektóre z nich wykorzystacie. 8)
 
     
irekk


Posty: 2927
Wysłany: 09-05-2015, 21:06   

Co do twoich uwag to w większości słuszne, ale sobie pozwolę odpowiedzieć
Ad 9) przeciw botom z reguły stosuje się tokeny i/lub rejestracje za pomocą usług zewnętrznych
Ad 10) Kodowanie to najmniejszy problem. Gorzej jest ze zrobieniem kowertera.
Ad 13) HTML5 oraz CSS3 nie są standardem, więc nie wiem gdzie ten pośpiech. W zasadzie wszystko co opisałeś to rzeczy które można rozwiązać po stronie stylu. Chętnych do stworzenia stylu domyślnego u nas brak.
Ad 14) W zasadzie jak wyżej. Nowy styl napewno pozwoli to zrobić, chociaż osobiście ja preferuje aplikacje webowe oparte o jakieś angulary
Ad 12) To są śmieci z phpbb.
Ad 14) Lepsze są + / - (coś jak na wykopie)
Ad 16) Tak jak w 13 - robota stylisty, jedyne co brak to keywordy / tagi
Ad 19) Kod w stopce to nie jedyny black pr tego skryptu ;)
Ad 20) Prawda, takie coś się ogarnia odpowiednim media typem
Ad 21) Read history to porażka. Model subskrybowania do tematów jest imo lepszy i produkuje mniej syfu
Ad 23) Powiadomienia o czym?
Ad 24) Czemu tylko logowanie i czemu tylko FB? ;)
Ad 25) Obrazy i załączniki w tej formie to porażka, to powinno być przeprojektowane
Ad 29) System mailowy jest ogólnie porażająco słabo
Ad 30) Scaling / croping można zrobić cssem ;)
Ad 31) Tego nie zrozumiałem

Od siebie mogę dodać tylko tyle: Async! Nie wiem po co obarczać użytkownika czasem działania skryptu gdy nie jest to wymagane.
_________________
Cygantura
 
     
MagicalFire


Posty: 4353
Wysłany: 09-05-2015, 21:15   

irekk, moze dodasz te punkty do których sie odnosisz ?
 
     
irekk


Posty: 2927
Wysłany: 09-05-2015, 21:26   

Cytat:
=======================================================
UWAGI
=======================================================

9. Dodać domyślnie zabezpieczenie przeciw botom (Nową Google CAPTCHA) można ją bez problemu dostosować.
Dlaczego jest to tak ważne? A dlatego że zwykłe zabezpiecznie nie jest już skuteczne, boty i tak się rejestrują - sprawdzone i potwierdzone.

10. Wprowadzić kodowanie UTF-8, nie wiem na jakim etapie jesteście z tym, u mnie jest wszystko OK. W razie czego mogę pomóc.

11. Dodać domyślnie wbudowane Spider Friendly, można zostawić opcję (do zmiany adresów) lub usunąć ja osobiście bym ją usunął i zostawił przepisywanie ze słowami kluczowymi.

- Poprwaić tą modyfikację np. podczas pisania jeżeli któś użyje dużych liter to je po prostu usuwa (jakby co mogę podeslać poprawkę)
- Przykładowy link do tematu (według ekspertów Google taki jest najlepszy): strona.pl/nazwa-tematu-coś-tam-tID to samo z userami itd. /przemo-u2 można dodać tu dla jeszcze lepszego efektu duże litery. /Przemo-u2 czy /SeNioR-u9439034

13. Poprawić szablon, wiem że jest przy tym dużo roboty bo sam przepisywałem kilka razy szablon, jednak uwierzcie mi warto poświęcić na to czas i doprawodzić to do porządku, od razu ze standardami HTML5 i CSS3.

- Wyrzucić [ Preferencje ]
- Standard HTML5 (time, strong itd)
- Nowe ikonki graficzne i można użyć też Font awesome.
- Nowa czcionka jakaś przejrzysta np. Open Sans
- Poprawa daty dodanie np. godzinę temu, 2 godziny temu, 19 godzin temu
- Optymalizacja skryptu/szablonu pod Google Page Speed Insights
- Uusnąć niepotrzebne skrypty (overlib) i zrobić jeden plik JS, zaktualizować bibliotekę jquery
- Dodać domyślny avatar według płci
- Automatyczna kompresja CSS i plików JS oraz samego kodu źródłowego (mogę wam pomóc)
- Dodać nowy edytor tekstu wysiwyg polecam CKEditor, wdrażałem go już do szablonu i spisuje się dobrze (wraz z pluginami BBCode i innymi)
- Dodać podgląd obrazków, lightbox czy coś podobnego,
- Usunąć Cień i Ogień zamiast tego dodać Rodzaj czcionki.
- Usunąć niepotrzebny dodatek LevelMod 80% użytkowników z niego nie korzysta.
-

14. Pomyśleć o alternatywnej wersji mobilnej, lub stworzyć szablon mobilny i dać użytkownikom do wyboru (subSilver_mobile) ? W przyszłych wersjach można pomyśleć o szablonie reponsywnym.

12. Usunąć pola takie jak YIM, MSN, AIM nikt ich już nie używa a jest to w większości plikach i nie potrzebnie zajmuje tyle miejsca. MSN zamienić na SKYPE a AIM można zmienić na GG.

14. Przerobić moduł "Pomógł" aby każdy mógł wstawiać punkty, dodatkowo zmienić nazwę na coś w stylu "Lubię to" czy "Przyznaję punkt".

15. Usunąć z działów i widoku tematu sortowanie (Wyświetl posty z ostatnich:) - jest to zbędne nikt tego nie używa, działa to wolno a i dodatkowo wywaliło by się pełno niepotrzebnego kodu.

16. Poprawić trochę SEO, oprócz przepisywania linków dodać meta tagi w temacie np.

<meta name="revisit-after" content="2 days"> - skłania Bota do ponownego odwiedzenia forum
- Dodać dynamiczne tagi description i keywords
- Dodać do standardu tag canonical
-

Jak wiadomo Facebook czy Twitter to norma, wiec proponuję dodać tag "og". Przy udostępnieniu linku do tematu na FB będziemy mieli ładną tabelkę z wszystkimi informacjami.

<meta property="og:type" content="article"> - temat jako artykuł
<meta property="og:image" content="'.funkcja_pobierania_obrazka().'" /> - Jeżeli w temacie znajduje się obrazek to funkcja pobiera go a jeżeli nie ma to dodaje domyślny (jeżeli nie będziecie wiedzieli jak zrobić tą funkcję to mogę wam pomóc)
<meta property="og:description" content="'.$board_config['meta_description'].'" /> - opis
<meta property="og:title" content="' . $forum_topic_data['topic_title'] .'" /> - nazwa tematu
<meta property="og:url" content="'.$server_name .append_sid("viewtopic.$phpEx?" . POST_TOPIC_URL . '=' . $topic_id . (($start) ? "&amp;start=$start" : '')).'" /> - adres tematu.

Przykład: http://upload.webmasteruj...ebook_10304.png - Tutaj w przypadku profilu.

<meta name="Keywords" content="webmasteruj, CzareK, profil, podpis, tematy, posty" />
<meta name="Description" content="CzareK, Mężczyzna, z nami od 8 Marzec 2012, 21:31" />
<meta name="Robots" content="index, follow" />
<meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1">
<meta property="og:title" content="CzareK - profil użytkownika">
<meta property="og:image" content="http://webmasteruj.pl/images/avatars/66176273955329832d1dcd.png" />
<meta property="og:type" content="profile" />
<meta property="og:url" content="http://webmasteruj.pl/user/CzareK-5317" />
<meta property="profile:username" content="CzareK" />
<meta property="profile:gender" content="Mężczyzna" />
<meta itemprop="url" content="http://webmasteruj.pl/user/CzareK-5317" />
<meta itemprop="image" content="http://webmasteruj.pl/images/avatars/66176273955329832d1dcd.png" />
<meta itemprop="name" content="CzareK" />
<meta itemprop="homeLocation" content="Polska" />
<meta itemprop="jobTitle" content="Webmaster" />
<meta itemprop="affiliation" content="Webmasteruj.pl" />
<meta property="og:site_name" content="Webmasteruj.pl" />
<meta property="og:locale" content="pl_PL">
<link rel="canonical" href="http://webmasteruj.pl/user/CzareK-5317" />

17. Dodać do .httacces wymuszenie przedrostka www, lub bez www (lub bezpośrednio przekierowanie 301 w skrypcie)

18. Można dodać tagi tematów autorstwa Seby ale trzeba je dobrze przerobić aby były skuteczne,

19. Stopka, do kodu od stopki się nie będę czepiał ale jest go pełno i jest on w zasadzie nie potrzebny po co spamować emailami na pocztę Przema? Skrypt i tak jest na licencji wiec jak ktoś usunie stopkę to trudno, ma do tego prawo.

20. Usunąć z tematu "Wersja do druku" - Google indeksuje to jak i zwykły viewtopic.php i robi się zdublowana treść..

21. Połączyć modyfikację ignorowanie tematów z śledenie tematów, usunąć ignorowanie użytkowników.

22. Dodać blokowanie użytkowników na PW. Często są niechciane wiadomości.

23. Dodać powiadomienia, domyślnie w phpBB3 są. Mam tą modyfikację pod 1.12.8 i działa dobrze, wszystko na Ajaxie.

24. Dodać logowanie poprzez FB, Majkelo bodajże taką zrobił i działa można się z nim dogadać.

25. Dodać możliwość wgrywania avatarów z rozszerzeniem .bmp

26. Dodać posty oczekujący na sprawdzenie dla moderatorów Przykład: http://www.webmasteruj.pl...kcepta_6486.png

27. Dodać licznik wiadomości w prywatnych wiadomościach http://www.webmasteruj.pl...ie_pw__6489.png

28. Poprawić i usunąć niepotrzebne pole przy "Przypomnij moje hasło" aby w jednej rubryce można było wpisać email jaki nazwę użytkownika

29. Dodać obsługę HTML przy wysyłaniu e-maili i poprawić szablony tych wiadomości, choćby dodać czcionkę Tahoma i powiększyć trochę tekst, bo użytkownicy się na to skarżą.

30. Dodać automatyczne scalanie avatarów do dozwolonych rozmiarów najlepiej z rozszerzeniem jpg i png

31. W ostrzeżeniach wszystko jest w jednym pliku, dla lepszego edytowania proponowałbym to rozdzielić na kilka plików każdy z osobnym modułem.
_________________
Cygantura
 
     
Czaston


Posty: 175
Wysłany: 09-05-2015, 21:44   

irekk napisał/a:
Ad 13) HTML5 oraz CSS3 nie są standardem, więc nie wiem gdzie ten pośpiech.

http://www.w3.org/TR/html5/
Nie jest standardem mówisz, luknij na niebieski pasek po lewej... :roll:
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
SeNioR
[Usunięty]

Wysłany: 09-05-2015, 22:02   

@up kilka punktów widzę mi się pomyliło :P ale to dlatego ze przepisywałem to z innych plików :)

14.
12.
14.
15.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę