phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Hosting dla For phpBB by Przemo
Autor Wiadomość
knebel


Posty: 67
Wysłany: 19-08-2005, 10:30   Hosting dla For phpBB by Przemo

Witam,

Jestem adminem serwisu www.dchub.pl. Jak wszyscy szukałem jakiegoś porządnego konta aby postawić na nim swój serwis i forum phpBB - lecz czytając opinie ludzi o poczynaniach Firm "krzaków" Hostingowych, zakładanych przez "przedsiębiorczych" 12- latków i porównując ceny z serwisami nie budzącymi wątpliwości - postanowiłem sam sobie wykupić taki serwerek dedykowany na własność. - po prostu wyszło mi taniej :D

Nie prowadzę żadnej działalności gospodarczej (NIP, Regon) a serwerek wykupiony w USA słuzy tylko i wyłącznie dla moich potrzeb i kilku znajomych (głównie www + mail)

Jeżeli jest ktoś kto by chciał dostać konto na serwie to za drobną opłatą (bez jakihś tam szaleństw) jestem w stanie takowe pozakładac. Nie nastawiam sie na korzyści finansowe i nie to było powodem wykupienia tego serwera. Pracuje i nie mam czasu poświęcać się temu zajęciu w takim czasie jakby należało przy hostowaniu stron. Jestem po prostu webmasterkiem z zamiłowania i robie to bo lubie :D . Jedyne co chce to obniżyć sobie koszta utrzymania serwera :D - który ma sporo mocy i zasobów aby mogli skorzystać z niego inni.
Docelowo niechce i nie planuje założyć takich kont więcej niż 30 - 40 (Jeśli oczywiście znajdą się chętni). Serwek pracuje już od ponad roku i sam nie miałem z nim żadnych kłopotów, jak równiez od strony Providera świadczącego usługę...

Jest php, jest sql, jest C-panel.Tym co wiedzą o co biega nie musze tłumaczyć. ;P

Jedyny minus to taki: Nie robie i nie odpowiadam za backupy kont - to indywidualna sprawa użytkownika.

Jeśli jest ktoś chętny to pytajcie - postaram sie odpowiedzieć w miare wyczerpująco.


Nie wystawiam żadnych rachunków,
Ostatnio zmieniony przez knebel 19-08-2005, 12:09, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
ORI



Pomógł: 72 razy
Posty: 956
Wysłany: 19-08-2005, 10:38   

Jakie ma parametry serwerek w ogole ? I jak z limitami ? Poza tym radzilbym uwazac zeby ktos Ci go nie zapchal ;)
 
     
knebel


Posty: 67
Wysłany: 19-08-2005, 10:48   

procek Intel Celeron 2,4 Ghz, 1 GB Ramu, Limit miesieczny 1,2 TB (UL + DL), HDD wolnej powierzchni ok 50 GB.Aktualnie wykorzystuje maszyne w 10 - 15% jej możliwości.
Od ponad roku nie zdarzyło mi sie aby była przerwa w dostępie ONLine - no poza moimi kilkuminutowymi restartami 1 - 2 razy w miesiącu w zależności od potrzeb.

Jesli sie ktoś zdecyduje to dostanie swój własny limit transferu i powierzchnie... wiec nie sądze aby zapchał maszyne. Zawsze można sie dogadać i uzgodnić podstawowe rzeczy... nie chce nic nikomu narzucać, sam nie lubie jak mnie ktoś blokuje :P ale jeśli ktoś bedzie chciał dużo i zapłaci za to - to nie widze problemu :D Tak czy owak będziemy jechać na tym samym "wózku" :D
 
     
patrick

Pomógł: 159 razy
Posty: 1900
Wysłany: 19-08-2005, 18:12   

knebel napisał/a:
procek Intel Celeron 2,4 Ghz, 1 GB Ramu


No to swietna platforma sprzetowa plus cpanel nie no extra. Ile tam chcesz kont ?
Przeciez celeron sie nie nadaje na zastosowania serverowe.
knebel napisał/a:
Limit miesieczny 1,2 TB

Czyli napisz 1200 Gb, w dziedzinie sevrerow dedykowanych transfer jest liczony w Gb ;)
 
     
knebel


Posty: 67
Wysłany: 19-08-2005, 20:04   

patrick napisał/a:
niechce mi sie liczyc ale klamiesz bo nie stac by cie na to bylo

Jakiego żądasz dowodu..? Troszeczke pokory :D - twierdzisz, że kłamię..?
...polecam ten link: www.knebel.dchub.pl/transfery.jpg
może on sprawi że w końcu mi uwierzysz. A jeśli nadal sceptycznie do tego podchodzisz to daj znać na PM - zawale cie jeszcze lepszymi grafami, kiedy to serwer pożerał ponad 80 GB na dobe :D . Te 1,2 TB na 100 MBit Uplink to też nie wiele - przy kupnie usługi zastanawiałem sie nad 50 MBit UpLink - Unmetered.


ps. hmm, najwidoczniej mnie stać... :P . A myślałem, że na tym Forum są Moderatorzy z wyobraźnią ;)
 
     
knebel


Posty: 67
Wysłany: 19-08-2005, 20:13   

No z tą podmianka to było nie ładne ;)

patrick napisał/a:

Czyli napisz 1200 Gb, w dziedzinie sevrerow dedykowanych transfer jest liczony w Gb ;)


Sorry mogłem sie pomylić.. ale te 28,8 GB w tym przypadku to pestka ;)
 
     
vegetagt


Pomógł: 125 razy
Posty: 1243
Wysłany: 19-08-2005, 21:07   

patrick napisał/a:
No to swietna platforma sprzetowa plus cpanel nie no extra. Ile tam chcesz kont ?
Przeciez celeron sie nie nadaje na zastosowania serverowe.


czemu nie? no dobra ogólnie sie raczej nie nadaje ale przeciez on nie chce na tym robic firmy duzej a chce dać pare kont przyjaciołom i pare odsprzedać za symboliczną kwotę.
_________________
JA NAPRAWDE NIE UDZIELAM POMOCY NA GG/PW I NIE ODPOWIADAM NA PYTANIA!
Ja pomogłem, Pan pomógł. Kto pomógł? Ci państwo :)
 
     
daroo

Pomógł: 28 razy
Posty: 341
Wysłany: 19-08-2005, 21:21   

Domeny też masz na sprzedaż?
 
     
knebel


Posty: 67
Wysłany: 20-08-2005, 00:04   

Nie prowadze działalności gosp - zatem domen nie sprzedaje ;)
Ale możesz zaparkować domenke jeśli masz swoją
I nie serwuje Hostingu dla zarobku...
Ostatnio zmieniony przez knebel 20-08-2005, 08:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
knebel


Posty: 67
Wysłany: 06-09-2005, 12:10   

Kontaktowałem sie z Providerem w sprawie domen.

Mam dojście do domen .com i .net w cenie 5.99$ rocznie.
 
     
Solinarius


Pomógł: 60 razy
Posty: 591
Wysłany: 06-09-2005, 12:43   

A może napiszesz jeszcze orientacyjnie jaka kasa wchodziw grę?

Cytat:
niechce mi sie liczyc ale klamiesz bo nie stac by cie na to bylo


Cytat:
Czyli napisz 1200 Gb, w dziedzinie sevrerow dedykowanych transfer jest liczony w Gb

:x
_________________
Nie mam czasu zajmować się stronami innych - Ci co się załapali to się załapali
nie ma więcej spamu :P
Ostatnio zmieniony przez Solinarius 06-09-2005, 13:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
patrick

Pomógł: 159 razy
Posty: 1900
Wysłany: 06-09-2005, 12:46   

knebel napisał/a:

Mam dojście do domen .com i .net w cenie 5.99$ rocznie.


w domenach trzeba lapac promocje ;)
Przykladowo yahoo.com oferowalo ostanio domeny .com za 2 $...
 
     
knebel


Posty: 67
Wysłany: 06-09-2005, 12:50   

Solinarius napisał/a:
A może napiszesz jeszcze orientacyjnie jaka kasa wchodziw grę?

knebel napisał/a:
niechce mi sie liczyc ale klamiesz bo nie stac by cie na to bylo


knebel napisał/a:
Czyli napisz 1200 Gb, w dziedzinie sevrerow dedykowanych transfer jest liczony w Gb

:x

Cytujesz posty Patrick'a - nie moje... Jak mam to odbierać ?
Ostatnio zmieniony przez knebel 06-09-2005, 13:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
knebel


Posty: 67
Wysłany: 06-09-2005, 12:53   

Patrick napisał/a:
Przykladowo yahoo.com oferowalo ostanio domeny .com za 2 $...


oferowało... czyli już nie oferuje ;) - Daroo pytał o domeny, więc mu odpisuje co moge załatwić...
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Solinarius


Pomógł: 60 razy
Posty: 591
Wysłany: 06-09-2005, 12:59   

knebel napisał/a:
Cytujesz posty Patrick'a - nie moje... Jak mam to odbierać ?


Wiem czyje cytuje,już poprawiam bo przy szybkiej tak dziwnie wyszło :) . nie odpowiedziałeś jednak na moje pytanie.
_________________
Nie mam czasu zajmować się stronami innych - Ci co się załapali to się załapali
nie ma więcej spamu :P
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę