phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Przemo
08-01-2016, 12:49
Co dalej ze skryptem phpBB2 by Przemo?
Autor Wiadomość
irekk


Pomógł: 283 razy
Posty: 2927
Wysłany: 20-05-2015, 12:06   

MagicalFire napisał/a:
irekk, Facebook jak najbardziej tylko jak to sobie wyobrażasz
W taki sam sposób jak to realizowałem przy wielu projektach.
Ostatnio zmieniony przez Woytec 20-05-2015, 14:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
mathkit

Posty: 6
Wysłany: 20-05-2015, 21:42   

Bardzo się cieszę, od 9 lat jestem użytkownikiem forum phpBB by Przemo i to dobre wieści.
Pytanie tylko jak podejdziecie generalnie do SEO, bo ten skrypt się bardzo ciężko optymalizuje, pomimo wgrania skyptów obligatoryjnych SPider Friendly i innych o któych była mowa wcześniej , a które już de facto przy tej wersji SEO szkodzą a nie pomagają, fora oparte o ten skrypt się źle pozycjonuje. Chociażby fakt, że najczęstszym słowem kluczowym jest słowo "POST". Czy nad tym skyptem będą pracowac rownież spece od SEO??
_________________
When you cannot express it in numbers, your knowledge is of a meagre and unsatisfactory kind
 
     
irekk


Pomógł: 283 razy
Posty: 2927
Wysłany: 21-05-2015, 05:03   

Jak znajdzie się ktoś kto ma chęć za darmo zająć się SEO...
_________________
Cygantura
 
     
Kcurek

Pomógł: 1 raz
Posty: 40
Wysłany: 21-05-2015, 22:08   

Panowie, takie pytanie: czy tworząc plan dla kolejnej wersji wzięliście pod uwagę sugestie z pierwszych dwóch stron tego wątku: KLIK? Tam między innymi wymieniono parę rzeczy, niekiedy nawet drobnych, które aktualnie we wszystkich silnikach dostępne są w taki czy inny sposób i lwia część adminów się do nich przyzwyczaiła ;)

Czaston napisał/a:
Nie mówię tutaj o tym, aby stosować Bootstrapa czy Foundation, ale jeśli są narzędzia, które ułatwiają tworzenie szablonów (niosą ze sobą również semantyczność i responsywność) to powinno się z nich korzystać.

Tylko zanim się ich użyje, warto pomyśleć, czy warto. Bo na forum, które prowadzę na phpBB3 aktualnie, mam szablon kupiony skądś tam, z Bootstrapem właśnie, no i tak pomału (heh, od pół roku) odwalam z kodu całe kilogramy zasyfiającego kodu, np. definiowanie tych samych atrybutów tej samej klasy po X razy, w X plikach, w szczególności bootstrapowych. Także tego.
 
     
irekk


Pomógł: 283 razy
Posty: 2927
Wysłany: 22-05-2015, 05:24   

Planując nową wersję mieliśmy na uwadze przede wszystkim bolączki obecnego skryptu. Część uwag zostało uwzględnione.
_________________
Cygantura
 
     
mek1942

Pomógł: 4 razy
Posty: 332
Wysłany: 22-05-2015, 10:27   

ja mam takie pytanie.... czy nie lepiej zajać się tylko nową wersją już i wyjdzie ona te 2-3 miesiace szybciej niż ślęczycie nad 1.12.9 a potem 10 ?
 
     
mix


Pomógł: 6 razy
Posty: 134
Wysłany: 22-05-2015, 10:35   

Z tego co pisała ekipa te etapy są potrzebne po to by była możliwość przeniesienia na nowy silnik. To nie żadna tajemnica, że obecny skrypt jest trochę przestarzały i mocno zaśmiecony więc i nie na czasie.
 
     
mek1942

Pomógł: 4 razy
Posty: 332
Wysłany: 22-05-2015, 10:38   

no ale skoro to będzie nowy engine to raczej czegoś takiego jak migracja z 1.12.10 na 2.0 nie będzie możliwa ? chyba że się myle bo nie będą to zbyt duże zmiany ? ale jeśli tak to dziwnie...
 
     
mix


Pomógł: 6 razy
Posty: 134
Wysłany: 22-05-2015, 10:40   

mek1942, jak napisałem wyżej by przenieść obecny skrypt na nowy potrzebne są zmiany w obecnym. To tak jakby przejść ze średniowiecza w czasy teraźniejsze ;) . Trzeba ułatwić sobie drogę by użytkownicy mogli łatwo przenieść forum na nowy silnik. W tym momencie było by to raczej trudne. A możliwość przeniesienia na nowy silnik będzie.
Ostatnio zmieniony przez mix 22-05-2015, 10:43, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Woytec


Pomógł: 2596 razy
Posty: 7679
Wysłany: 22-05-2015, 10:41   

mek1942 napisał/a:
skoro to będzie nowy engine to raczej czegoś takiego jak migracja z 1.12.10 na 2.0 nie będzie możliwa
Będzie, tak samo jak jest możliwość przenoszenia między różnymi silnikami.
 
     
mek1942

Pomógł: 4 razy
Posty: 332
Wysłany: 22-05-2015, 10:49   

aha spoko czyli wszystko jasne.. dzięki za info

ja najbardziej czekam na ten odświeżony nowy styl na divach ,css ;)
 
     
Zjawa

Pomógł: 1 raz
Posty: 5
Wysłany: 22-05-2015, 11:06   

Cześć ! niegdyś za młodu stawiałem na waszym silniku dużo for ! : D
Fajna zabawa ... Ja wchodzę na forum i widzę informację, że coś nowego.......
Wiecie co :) oczy mi się otworzyły ! i czekam na nowy silnik z niecierpliwością !

Plan społeczności już się robi !
Pozdrawiam was wszystkich i miłego dnia !
_________________
Jeżeli nie otrzymałeś odpowiedzi - czuj się wyróżniony/a. c(;
 
     
Czaston


Pomógł: 22 razy
Posty: 175
Wysłany: 22-05-2015, 16:22   

Kcurek napisał/a:
Bo na forum, które prowadzę na phpBB3 aktualnie, mam szablon kupiony skądś tam, z Bootstrapem właśnie, no i tak pomału (heh, od pół roku) odwalam z kodu całe kilogramy zasyfiającego kodu, np. definiowanie tych samych atrybutów tej samej klasy po X razy, w X plikach, w szczególności bootstrapowych. Także tego.

Wyślij zatem zleceniobiorcy ten link: http://getbootstrap.com/customize/. Powinno się używać tylko potrzebnych rzeczy, a nie wrzucać całą bibliotekę. Zresztą skompresowane pliki .css ważą tyle co nic, polecam poczytać o tym z kilku źródeł.
Ostatnio zmieniony przez Woytec 22-05-2015, 16:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Dajaj


Pomógł: 176 razy
Posty: 1019
Wysłany: 23-05-2015, 20:42   

Heh no wreszcie coś się ruszyło, po tym jak się odezwałem na FB. Zobaczymy co z tego wyjdzie, pozdrowionka dla starej ekipy :roll:
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
SzewczeN_


Posty: 1
Wysłany: 24-05-2015, 21:19   

irekk osobiście bardzo mi się podoba :)
Czekam na wersję finalną, życzę powodzenia ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę