phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Po aktualizacji do 1.12.8 nie dzia?a rejestracja
Autor Wiadomość
Dusqmad


Posty: 97
Wysłany: 10-06-2015, 23:26   Po aktualizacji do 1.12.8 nie działa rejestracja

Kod:
Błąd Ogólny
 
Could not insert data into users table

DEBUG MODE

INSERT INTO phpbb_users (username, user_regdate, user_password, user_email, user_icq, user_website, user_occ, user_interests, user_from, user_sig, user_sig_bbcode_uid, user_sig_image, user_avatar, user_avatar_type, user_viewemail, user_viewaim, user_aim, user_yim, user_msnm, user_attachsig, user_allowsmile, user_allowhtml, user_allowbbcode, user_allow_viewonline, user_notify, user_notify_gg, user_notify_pm, user_popup_pm, user_timezone, user_lang, user_custom_color, user_custom_rank, user_style, user_gender, allowpm, user_level, user_allow_pm, user_birthday, user_next_birthday_greeting, user_ip, user_ip_login_check, user_active, user_actkey) VALUES ('efwefefefewfwef', 1433971416, '$H$9gUbtxvKk6yiLJGx0IXmtBnWAjZlxN1', 'fwefwef@gmail.com', '', '', '', '', '', '', '', '', '', 0, 1, 1, '', '', '', 1, 1, 0, 1, 1, 0, 0, 1, 1, 1, 'polish', '', '', 14, '2', 1, 0, 1, '999999', '0', '53161f36', 1, 0, 'a0553933abd8b037af')

Line : 908
File : usercp_register.php

Jeśli nie potrafisz znaleźć rozwiązania tego problemu,
możesz spróbować poszukać, lub zadać pytanie na forum: http://www.przemo.org/phpBB2/


W tym temacie:
http://www.przemo.org/php...ic.php?t=151239
Woytec radził wykonać zapytanie:
Kod:
ALTER TABLE `phpbb_users` CHANGE `user_id` `user_id` MEDIUMINT( 8 ) NOT NULL AUTO_INCREMENT;


Próbowałem kilkukrotnie je wykonać za każdym razem wywala błąd.
Przy wykonaniu przez Panel Administracyjny:
Kod:
Błąd Ogólny
Nie mogę wykonać: ALTER TABLE `phpbb_users` CHANGE `user_id` `user_id` MEDIUMINT( 8 ) NOT NULL AUTO_INCREMENT

ALTER TABLE causes auto_increment resequencing, resulting in duplicate entry '32552' for key 'PRIMARY'


Przy wykonaniu przez phpmyadmin
Kod:
#1062 - ALTER TABLE causes auto_increment resequencing, resulting in duplicate entry '32552' for key 'PRIMARY'


Jak mogę rozwiązać ten problem? Z góry bardzo dziękuję za pomoc. Przeszukiwałem forum, ale nie znalazłem odpowiedzi.
_________________
FILMOWO
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
kooza


Pomógł: 486 razy
Posty: 2401
Wysłany: 11-06-2015, 12:15   

Aktualizowałeś szablon do 1.12.8?
 
     
Dusqmad


Posty: 97
Wysłany: 11-06-2015, 12:30   

Mam najnowszą wersję stylu WF pobraną z:
http://style.przemo.org/g...m=2&kategoria=1

aktualizowałem fora z 1.12.6 do 1.12.8
na forum.filmowo.net pojawia się wyżej wymieniony problem.

prison-break.filmowo.net też miało ten problem (również ma styl WF), ale po wykonaniu zapytania
Kod:
ALTER TABLE `phpbb_users` CHANGE `user_id` `user_id` MEDIUMINT( 8 ) NOT NULL AUTO_INCREMENT;

ustąpił.
W odpowiedzi zamiast błędu było:
Kod:
Ilość rekordów: 35309

ALTER TABLE `phpbb_users` CHANGE `user_id` `user_id` MEDIUMINT( 8 ) NOT NULL AUTO_INCREMENT

Kliknij Tutaj żeby powrócić.
_________________
FILMOWO
 
     
Woytec


Pomógł: 2596 razy
Posty: 7679
Wysłany: 11-06-2015, 12:58   

Sprawdź ilu użytkowników masz z identyfikatorem 32552
Kod:
SELECT user_id, username FROM phpbb_users WHERE user_id = 32552
 
     
Dusqmad


Posty: 97
Wysłany: 11-06-2015, 13:03   

Bardzo Ci dziękuję za odzew. Wykonałem zapytanie.

Odpowiedź:
Kod:
Wynik
Ilość rekordów: 1

SELECT user_id, username FROM phpbb_users WHERE user_id = 32552

Kliknij Tutaj żeby powrócić.
user_id    username
32552    filmowebo


Dodam, że do tego forum scalane było kiedyś inne (może to istotna informacja).
_________________
FILMOWO
 
     
Woytec


Pomógł: 2596 razy
Posty: 7679
Wysłany: 11-06-2015, 13:25   

Sprawdź jeszcze co zwróci
Kod:
SELECT user_id, username, COUNT(*) AS ile FROM phpbb_users WHERE ile > 1 GROUP BY username ORDER BY test DESC;
SELECT user_id, username, COUNT(*) AS ile FROM phpbb_users WHERE ile > 1 GROUP BY user_id ORDER BY test DESC;

Dusqmad napisał/a:
Dodam, że do tego forum scalane było kiedyś inne (może to istotna informacja).
Bardzo, gdyż coś się zduplikowało.
 
     
Dusqmad


Posty: 97
Wysłany: 11-06-2015, 13:29   

Fora były scalane w 2010 roku, wymieniony wyżej użytkownik jest z tego roku. Z 12.05 - czyli wtedy nic nie robiłem przy forum.

Odpowiedź na zapytanie
Kod:
Nie mogę wykonać: SELECT user_id, username, COUNT(*) AS ile FROM phpbb_users WHERE ile > 1 GROUP BY username ORDER BY test DESC

Unknown column 'ile' in 'where clause'

Kliknij Tutaj żeby powrócić.
_________________
FILMOWO
 
     
Woytec


Pomógł: 2596 razy
Posty: 7679
Wysłany: 11-06-2015, 15:13   

Poprawka
Kod:
SELECT user_id, username, COUNT(*) AS ile FROM phpbb_users GROUP BY username ORDER BY test DESC;
SELECT user_id, username, COUNT(*) AS ile FROM phpbb_users GROUP BY user_id ORDER BY test DESC;
 
     
Dusqmad


Posty: 97
Wysłany: 11-06-2015, 21:30   

Odpowiedź:
Kod:
Błąd Ogólny
Nie mogę wykonać: SELECT user_id, username, COUNT(*) AS ile FROM phpbb_users GROUP BY username ORDER BY test DESC

Unknown column 'test' in 'order clause'

Kliknij Tutaj żeby powrócić.
_________________
FILMOWO
 
     
Woytec


Pomógł: 2596 razy
Posty: 7679
Wysłany: 11-06-2015, 23:01   

Kod:
SELECT user_id, username, COUNT(*) AS ile FROM phpbb_users GROUP BY username ORDER BY ile DESC;
SELECT user_id, username, COUNT(*) AS ile FROM phpbb_users GROUP BY user_id ORDER BY ile DESC;
 
     
Dusqmad


Posty: 97
Wysłany: 11-06-2015, 23:38   

Zapytanie wykonane. Odpowiedź
Kod:
Wynik
Ilość rekordów: 19603

SELECT user_id, username, COUNT(*) AS ile FROM phpbb_users GROUP BY username ORDER BY ile DESC

Kliknij Tutaj żeby powrócić.


Wynik 2
Ilość rekordów: 19604

SELECT user_id, username, COUNT(*) AS ile FROM phpbb_users GROUP BY user_id ORDER BY ile DESC

Kliknij Tutaj żeby powrócić.


[ Dodano: 13-06-2015, 01:17 ]
Udało mi się rozwiązać ten problem. Usunąłem użytkownika (0 postów)
user_id username
32552 filmowebo
który pojawił się w odpowiedzi na jedno zapytanie SQL, które sugerował Woytec i wykonałem zapytanie:
Kod:
ALTER TABLE `phpbb_users` CHANGE `user_id` `user_id` MEDIUMINT( 8 ) NOT NULL AUTO_INCREMENT;

odpowiedzią na nie było
Kod:
Wynik
Ilość rekordów: 19603

ALTER TABLE `phpbb_users` CHANGE `user_id` `user_id` MEDIUMINT( 8 ) NOT NULL AUTO_INCREMENT

Kliknij Tutaj żeby powrócić.

i rejestracja działa, problem zniknął.

Dziwna sytuacja. Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić o co w tym chodziło? Dziwny błąd. Czy może on zwiastować jeszcze jakieś inne problemy z forum w przyszłości? Co mogło być przyczyną błędu?
Z góry dziękuję za odpowiedzi. Bardzo mnie to interesuje :)

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję Woytec'owi za pomoc! :) Pomógł +
_________________
FILMOWO
 
     
Woytec


Pomógł: 2596 razy
Posty: 7679
Wysłany: 13-06-2015, 09:19   

Tylko użytkowników scalałeś? Przyczyną było że coś musiało się podwoić podczas tej operacji, np. ID.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Dusqmad


Posty: 97
Wysłany: 13-06-2015, 21:31   

Woytec napisał/a:
Tylko użytkowników scalałeś?


Tylko użytkowników. Niektóre konta powtarzały się na obu forach. Scaliłem też kilka tematów.

Cytat:
Przyczyną było że coś musiało się podwoić podczas tej operacji, np. ID.


Możliwe, że wyszło to dopiero po 5 latach? Forum scalał mi użytkownik tego forum - Centurion 5 lat temu, a użytkownik, którego usunięcie rozwiązało problem rejestrował się w maju tego roku...
_________________
FILMOWO
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę