phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: NineX
25-01-2016, 02:04
Publikacja wersji 1.12.9
Autor Wiadomość
mix


Pomógł: 6 razy
Posty: 134
Wysłany: 19-10-2015, 13:43   

Przecież Przemo nie zajmuje się już tym skryptem. Co najwyżej pytajcie Matteo lub NineXa.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
ResidenT
[Usunięty]

Wysłany: 19-10-2015, 15:15   

No ale jeszcze czasami odpowiada.

Tutaj problem leży, że Przemo już nie aktulizuje swojego skryptu.
 
     
mix


Pomógł: 6 razy
Posty: 134
Wysłany: 19-10-2015, 19:10   

Zależy na jaką odpowiedź liczysz bo w pewnym sensie sam sobie już odpowiedziałeś.
 
     
IceCold


Pomógł: 5 razy
Posty: 100
Wysłany: 21-10-2015, 13:59   

Nie wiem czy jest sens Aktualizowania skoro działa mi bardzo dobrze na 1.12.8? Są tutaj jakieś ważne poprawki?
 
     
xlesiu



Pomógł: 5274 razy
Posty: 10385
Wysłany: 21-10-2015, 17:47   

IceCold, raczej nie. Głównie to usunięcie niepotrzebnych rzeczy http://przemo.org/phpBB2/...p=812155#812155
_________________
Jak tłumaczysz mi coś z php to mów do mnie jak do labradora. / krwiodawcy.org
 
     
IceCold


Pomógł: 5 razy
Posty: 100
Wysłany: 21-10-2015, 20:50   

A jak się zainstaluje na czysto bez manualnej Aktualizacji to nie będzie chyba żadnych błędów jak większość podawała w tym temacie?
 
     
mek1942

Pomógł: 4 razy
Posty: 332
Wysłany: 22-10-2015, 00:35   

będą dalej :)
 
     
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3147
Wysłany: 22-10-2015, 01:12   

ResidenT napisał/a:
Przemo, mógłbyś napisać tutaj co o tym myślisz :)
Ja myślę, że ktoś zrobił wielki syf. Podjął się wydawania nowej wersji nie mając do tego ani czasu ani wystarczających chęci ani wystarczającej wiedzy nt możliwości ekipy - krótko mówiąc lekkomyślnie.
Dramat. Cierpicie Wy a ja niestety nie mam czasu pomóc.

Na szczęście 1.12.9 nie ma poważniejszych błędów, jest zaledwie kilka, które bardzo łatwo jest poprawić, ale nawet na to nikt nie ma czasu.

Ale szczerze mówiąc userzy - czyli Wy też idealni nie jesteście. Zamiast coś zorganizować dogadać z kimś aby to poprawił, zrobić zrzutkę na piwo czy cokolwiek to zamiast tego tylko narzekacie jak jest źle, "jak żyć", kto winny co ekipa powinna zrobić itd.

A jeszcze poza tym - sam pomysł na wersje 1.12.9 to był poroniony - po co wydawać wersję, która niewiele zmienia i tylko usuwa wiele dodatków, które można wyłączyć - na przykład portal?
 
     
ResidenT
[Usunięty]

Wysłany: 22-10-2015, 09:44   

Przemo napisał/a:
ResidenT napisał/a:
Przemo, mógłbyś napisać tutaj co o tym myślisz :)
Ja myślę, że ktoś zrobił wielki syf. Podjął się wydawania nowej wersji nie mając do tego ani czasu ani wystarczających chęci ani wystarczającej wiedzy nt możliwości ekipy - krótko mówiąc lekkomyślnie.
Dramat. Cierpicie Wy a ja niestety nie mam czasu pomóc.

Na szczęście 1.12.9 nie ma poważniejszych błędów, jest zaledwie kilka, które bardzo łatwo jest poprawić, ale nawet na to nikt nie ma czasu.

Ale szczerze mówiąc userzy - czyli Wy też idealni nie jesteście. Zamiast coś zorganizować dogadać z kimś aby to poprawił, zrobić zrzutkę na piwo czy cokolwiek to zamiast tego tylko narzekacie jak jest źle, "jak żyć", kto winny co ekipa powinna zrobić itd.

A jeszcze poza tym - sam pomysł na wersje 1.12.9 to był poroniony - po co wydawać wersję, która niewiele zmienia i tylko usuwa wiele dodatków, które można wyłączyć - na przykład portal?


Masz dużo rację Przemo :)

1.12.7 Zostało wydane: 10-08-2012, 01:28, a 1.12.8 Zostało wydane: 03-11-2013; 1.12.9 Zostało wydane w 2015 zobacz jaka jest różnica update silniku, wygląda to tak jakby nikt się nim już nie zajmował ;/ Liczę tutaj na NineX'a bo bardzo dobrze się wziął za wcześniejsze update i mam nadzieje, że zrobi ponowny rozwój silnika :)
 
     
pako_umrzyj


Posty: 8
Wysłany: 23-10-2015, 12:21   

Przemo napisał/a:
Na szczęście 1.12.9 nie ma poważniejszych błędów, jest zaledwie kilka, które bardzo łatwo jest poprawić, ale nawet na to nikt nie ma czasu.


Czyli lepiej nie aktualizować do 1.12.9? prościej pozostać przy 1.12.8?
Fajnie jak by w tym temacie ludzie wrzucili problemy jakie są przy 1.12.9 i jak je rozwiązać, bo zapewne są tacy którzy poprawiali na swoją rękę. Nie wszyscy posiadają taką wiedzę odnośnie programowania aby zaradzić samemu.

Swoją drogą szkoda że rozpadła się ekipa, bo odwalaliście kawał dobrej roboty!
Większość i tak nie doceni tego co robiliście...
Z mojej strony wielki ukłon dla Was, tutaj także do ludzi piszących mody... bo każdy z nas zapewne instalował ich wiele :)
 
     
ResidenT
[Usunięty]

Wysłany: 23-10-2015, 14:51   

Polecam usunąć ten temat i pomyśleć o czymś na poziomie.

Nie opłaca się aktulizować do 1.12.9!
 
     
Mich@ł


Pomógł: 199 razy
Posty: 1704
Wysłany: 30-10-2015, 15:02   

Przemo napisał/a:
A jeszcze poza tym - sam pomysł na wersje 1.12.9 to był poroniony - po co wydawać wersję, która niewiele zmienia i tylko usuwa wiele dodatków, które można wyłączyć - na przykład portal?
święte słowa! Chociaż lepszym przykładem byłby album bo jednak część forów z niego korzysta... ;) A portal hmm... według mnie portal na obecne czasy jest zbyt mało funkcjonalny i lepszą opcją był by pomost z jakimś systemem CMS ;)


Swoją drogą gdzie się podział pierwszy post z listą zmian i wersjami do aktualizacji? Potrzebowałbym paczkę do ręcznej aktualizacji z uwagi na to, że chce wprowadzić tylko kilka poprawek bez usuwania np albumu (w jakim celu został usunięty?).
_________________
==> Mich@ł <==
 
     
kooza


Pomógł: 486 razy
Posty: 2401
Wysłany: 30-10-2015, 22:26   

Ogólnie to moduły który byłe usunięte w wersji 1.12.9, miałby być dodane jako gotowe modyfikacje, no ale jest jak jest... Instrukcję manualną masz w tym poście http://przemo.org/phpBB2/...p=812364#812364
 
     
irekk


Pomógł: 283 razy
Posty: 2927
Wysłany: 31-10-2015, 00:14   

Przemo napisał/a:
A jeszcze poza tym - sam pomysł na wersje 1.12.9 to był poroniony - po co wydawać wersję, która niewiele zmienia i tylko usuwa wiele dodatków, które można wyłączyć - na przykład portal?
To było coś co ty i Matteo zatwierdziliście umieszczając na liście więc pretensje miej do siebie lub Matteo. Z resztą cały czas (od 4ego maja) był dostępny changelog. Problem jest w tym że pomimo deklaracji nikt nie zamierzał nic robić. Mój błąd że uznałem że kilka osób które napisały że nie znają się na programowaniu ale mogą potestować, nagle zniknęły. Jak okazało się że paczka z aktualizacją się pojawiła to nagle ucichły pogadanki na skajpie, ucichły pomysły spotykania się... po czym ni z tego ni z owego pojawiła się oficjalna paczka. Została zrobiona instrukcja której nikt samemu nie zweryfikował. QA jak cholera ;)


-----------------------------------

Zakończywszy swoje żale czy mógłby ktoś przygotować listę błędów? Lista w formie:

Kod:

Krótki opis błędu i sposobu zreplikowania błędu
MYSQL: {wersja}
PHP: {wersja}
OS: {nazwa systemu i numer glownej wersji}
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
mix


Pomógł: 6 razy
Posty: 134
Wysłany: 31-10-2015, 14:03   

Przemo, jak zwykle przesadzasz. Bijesz w userów, a większości komentarze są uzasadnione. Postaw się w ich roli gdy kilkukrotnie zapowiadano coś nowego i okazywało się to klapą. Targano ich cierpliwością i jedynie nastawiano ich na częste odwiedzanie forum w oczekiwaniu na nowe informacje (których nie było). Zazwyczaj można było się spodziewać, że kończyć się będzie na pisaniu. Jeżeli było to wiadome to po co obiecywać na siłę (nie daje rady nie robię). Każdy jest człowiekiem i każdy ma problem z czasem. Jak ktoś obiecuje to niech liczy się z komentarzami do tego. Przecież ten okres czasu to nie 4 miesiące, a już kilka lat i nikt nie potrafił wziąć za to odpowiedzialności lub stwierdzić "marzenia marzeniami, ale to koniec". Sam długo ukrywałeś się z informacją, że porzuciłeś skrypt i nic nowego nie wyjdzie. Aczkolwiek wiadomo czemu to forum istnieje po dziś dzień. Myślę, że zamysł irkka był dobry tylko zabrakło wsparcia innych i cierpliwości w jego osobie. Zresztą to Matteo hucznie zapowiadał kilkukrotnie nowe aktualizacje, a mimo to w tym w ogóle nie uczestniczył. Można by było doczepić się jeszcze kilku spraw, ale to było twoje forum, więc twoja sprawa.
Skoro zmiany są tak trudne, bo czym więcej zmian w kodzie tym więcej czasu na testy itp. i jest to taki problem to po co w ogóle pisać o zmianach? Jeżeli mówimy o rozwoju muszą być zmiany, a jeżeli rozwój jest problemem to po co pisać o zmianach? Za pewne wiesz o czym piszę. To nie tajemnica, że kod tego skryptu to śmietnik, a pisanie od lat o załatanym i stabilnym skrypcie robi się już nudne. Kiedyś to przestanie funkcjonować na serwerach i tyle z tego będzie. Swoje lata sławy skrypt już miał, ale wtedy armia ludzi pracowała nad skryptem pod szyldem jednej osoby.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę