phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Użytkownik nie istnieje chociaż jest zarejestrowany...
Autor Wiadomość
JokiJoki

Posty: 4
Wysłany: 08-09-2015, 21:04   Użytkownik nie istnieje chociaż jest zarejestrowany...

Witam serdecznie.

Jako lamer, który przez kilka lat miał sprawne forum na 1.12.7 zwracam się do Was o pomoc.
Moje forum zakończyło działalność dwa lata temu i wisiało uśpione. Ostatnio postanowiłem zmienić jego temat.
Wykasowałem posty, użytkowników i ponieważ irytowało powiadomienie o nowej wersji, sądząc w swojej naiwności, że pewnie lepiej zaktualizować (bezpieczeństwo itp) od razu zrobiłem dwie aktualizacje po kolei. 1.12.8 i 1.12.9 Teraz mam problem.
Pomijam brak polskich czcionek w tytułach tematów na stronie głównej forum. Główny problem to fakt, że użytkownik się rejestruje normalnie. Widzę go na liście użytkowników w panelu. Kiedy jednak klikam na jego login dostaje komunikat, że wybrany użytkownik nie istnieje. To samo przy próbie edycji z linków po lewej stronie tabeli.
Tylko jeśli wpiszę nick w okno na górze, otwiera się strona edycji ale próba wysłania zmian kończy się: "użytkownik nie istnieje". Nie da się również nadać praw admina.
Gdzie szukać przyczyny?
_________________
Sebastian
http://nemetiisto.pl
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
shanonWEB

Pomógł: 10 razy
Posty: 147
Wysłany: 09-09-2015, 03:22   

PA -> Użytkownicy -> Synchronizacja użytkowników
 
     
JokiJoki

Posty: 4
Wysłany: 10-09-2015, 10:50   

Zrobiłem zarówno w trybie prostym jak i w zaawansowanym dla tego użytkownika na wszystkich forum.
Bez efektu.

[ Dodano: 10-09-2015, 17:51 ]
Próbowałem zarejestrować testowego usera i oto co zwróciło po wypełnieniu formularza:
Kod:
INSERT INTO phpbb_users (username, user_regdate, user_password, user_email, user_icq, user_website, user_occ, user_interests, user_from, user_field_1, user_sig, user_sig_bbcode_uid, user_sig_image, user_avatar, user_avatar_type, user_viewemail, user_viewaim, user_aim, user_yim, user_msnm, user_attachsig, user_allowsmile, user_allowhtml, user_allowbbcode, user_allow_viewonline, user_notify, user_notify_gg, user_notify_pm, user_popup_pm, user_timezone, user_lang, user_custom_color, user_custom_rank, user_style, user_gender, allowpm, user_level, user_allow_pm, user_ip, user_ip_login_check, user_active, user_actkey) VALUES ('testowy', 1441900162, '$H$9TS9PYTACJv7g/3blEQLa4gbBVWc2I.', 'abes01@wp.pl', '', '', '', '', 'Tworki', '789456', '', '', '', '', 0, 1, 1, '', '', '', 1, 1, 0, 1, 1, 0, 0, 1, 1, 1, 'polish', '', '', 1, '0', 1, 0, 1, '6d5f04cd', 1, 0, '3aceaba337e3b2f2')

Line : 883
File : usercp_register.php


[ Dodano: 10-09-2015, 20:06 ]
Może to coś podpowie? Zalogowałem się do MyPhpAdmin i zajrzałem do phpbb_users.
Okazało się, że jest trzech user-ów. Anonymous z ID -1, ja z ID 1 i ten nowy z ID 0. To wzbudziło moje podejrzenia. Dlaczego będąc zarejestrowanym jako pierwszy użytkownik kilka lat temu mam ID1 a nowy user ma ID 0? Zamieniłem więc ID, przypisując sobie 0 a nowemu 1.
Teraz ten nowy stał się widoczny a nie da się wyświetlić mojej konfiguracji.
Rejestracja nowych nadal nie działa chociaż działała na początku, po zmianach.
_________________
Sebastian
http://nemetiisto.pl
 
     
asdf

Pomógł: 1 raz
Posty: 23
Wysłany: 10-09-2015, 22:44   

JokiJoki, zobacz ten temat http://www.przemo.org/php...ic.php?p=800930
 
     
JokiJoki

Posty: 4
Wysłany: 16-09-2015, 23:16   

Dziękuję. Poddałem się a ponieważ forum jest puste, zainstalowałem je od nowa na nowej bazie. Wszystko wyglądało OK ale tym razem funkcja mail nie działa. Tzn. forum na stronie administracji twierdzi, że jest włączona na serwerze ale nie wysyła email. Nie da się weryfikować użytkowników przy rejestracji przez email ani przez admina, bo żadne powiadomienia nie wychodzą.
Na 1.12.7 nawet po aktualizacjach do 1.12.9 działało.
Teraz na nowym 1.12.9 nie działa. Chyba znowu zainstaluje 1.12.7?
_________________
Sebastian
http://nemetiisto.pl
 
     
shanonWEB

Pomógł: 10 razy
Posty: 147
Wysłany: 24-09-2015, 21:58   

Nie ma wcale czy jest w folderze SPAM?
Skonfiguruj ustawienia poczty smtp.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę