phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
[Problem] Max-width przy avku nie zmienia szerokości kulumny
Autor Wiadomość
Draco demonicus


Posty: 93
Wysłany: 22-03-2017, 17:08   [Problem] Max-width przy avku nie zmienia szerokości kulumny

No więc dałem max-width w avku wyświetlającym się w poście. Wszystko okej, avek jest 300px, zmniejsza się do 200px. Problem natomiast jest z tym, że mimo iż avek się zmniejszył, kolumna Autor w poście wciąż jest taka, jak oryginalny rozmiar avatara.

Jak to zmienić?



Jak widać, kolumna ta jest szeroka, pomimo iż avek ma reskalowanie. Jak to zrobić aby kolumna miała max-width takie jak obrazek PO reskalowaniu?
_________________
Avek jest mojego autorstwa. Zastrzegam sobie prawo do jego kopiowania, przerabiania i posiadania. Niestosowanie się do tego oznacza kradzież.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
shanonWEB

Pomógł: 10 razy
Posty: 147
Wysłany: 22-03-2017, 19:28   

Nastała choroba niepodawania adresu do strony z problemem, dlatego też musisz skorzystać z 'zbadaj element' i nadać znacznikowi odpowiednie parametry, znacznikom odpowiadającym za 'trzymanie' zdjęcia profilu.
 
     
Draco demonicus


Posty: 93
Wysłany: 22-03-2017, 20:51   

Mam podany adres forum odkąd się tutaj zarejestrowałem. I nadal w polach profilu mam go podanego. Widocznie usunęli nagle widoczność tego pola na forum, co jest wg mnie durne. Skrin

Ale ja nie wiem gdzie mam to zmienić. Nigdzie nie znalazłem znacznika tego. To, co wiem, znajduję sam, ale nie znam struktury Przema na pamięć. Wiem, że większość rzeczy jest albo w /, albo /templetes/subBlack/. Np. overall_header.tpl. Ale jak szukałem tego w viewtopic.php, to nie mam pojęcia gdzie to jest, bo chyba nie tam niestety. Nie mam pojęcia jak to zrobić, gdybym miał, nie pytałbym.

Nie wiem co odpowiada za i gdzie jest zapisana szerokość tej kolumny. I problem nie jest z avkiem, tylko z kolumną, żeby nie było. Oryginał avka miał 300px, ale że jest tam ustawione (w viewtopic.php) max-width: 200px, to obrazek jest mniejszy, ale kolumna wciąż ma te 300px. Kolumna dostosowuje się do szerokości obrazka, a nie szerokości fizycznej po zmniejszeniu do 200px. Korzystam ze zbadania elementu często, ale php działa tak, że tam są zmienne, zastępujące dany ciąg. I nie ma fizycznie identycznego kodu, jak w zbadaj. A nie wiem nawet jak to znaleźć.

Tylko tyle zbadaj element mi podaje:

Kod:
<th class="thLeft" width="150" height="26" nowrap="nowrap">Autor</th>


Nie wiem czy szukać tego w template'ach czy bezpośrednio w viewtopic.php, a jeśli w szablonie, to gdzie dokładnie... Jestem laikiem.

EDIT: Swoją drogą te 150, jeśli to mają być piksele, to to nieprawda. Obecnie avek ma 300 pikseli szerokości,a kolumna jest o jakieś 2 piksele szersza. Więc po prostu nie mam pojęcia...
_________________
Avek jest mojego autorstwa. Zastrzegam sobie prawo do jego kopiowania, przerabiania i posiadania. Niestosowanie się do tego oznacza kradzież.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę