phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy po aktualizacji
Autor Wiadomość
Christine


Posty: 64
Wysłany: 23-04-2017, 20:03   Problemy po aktualizacji

Dawno nic nie pisałam, ale teraz muszę...
Wcześniej robiłam większość aktualizacji sama, bywało że korzystałam z pomocy tutejszych modów i zlecałam im aktualizacje, ale ostatnio Pani Prezes stowarzyszenia, na którego rzecz forum działa, zleciła to komuś, kogo nie znam. - Przekazała mi, że ten ktoś skończył, ale według mnie jest sporo nie tak...
1. Są problemy z emotkami - po "skończonych" aktualizacjach zamiast emotek były znaczki. Próbowałam cos z tym zrobić (postępowałam wg instrukcji z tego forum) i za nic nie chciały się pojawić te, które były zainstalowane wcześniej, chociaż były widoczne w images/smilies. Ścieżka do plików jest prawidłowa - sprawdziłam. - Jedynie udało mi się ustawić podstawowe emotki.
Dodawałam już kiedyś nowe emotki i wiem, że teraz wszystko robiłam jak wcześniej, ale nic nie działa.
2. Identyczny problem jest z avatarami - nigdy wcześniej nie miałam na forum katalogu z avatarami, ale jak chciałam dodać teraz, również nie ma ich na forum.
3. Sprawdziłam check_files.php i wyświetla błędy - czy te błędy mogą być przyczyną powyższych problemów?
Jeśli nie, to co może powodować brak widoczności emotek i avatarów?
Przepraszam, że nie ma dostępu do check_files.php bez prawa admina, ale ja wczesniej ustawiłam, że było mozna, teraz ktoś to zmienił... ale zrobiłam screena (jest poniżej).
Teraz jestem przy innym kompie i tutaj nie mam dostępu do ftp, więc zmienię to jak już będę mogła.
Proszę o pomoc, bo chciałabym żeby forum działało jak trzeba, a muszę po kimś poprawiać...
Podpowiedzcie jak poprawić te błędy.

check-files.jpg
Plik ściągnięto 23 raz(y) 126,07 KB

 
     
Gadatliwa Kasia 

   
luk19952

Pomógł: 129 razy
Posty: 742
Wysłany: 23-04-2017, 21:33   

Witaj.
Z tego co widać na screenie to aktualizacja została przeprowadzona nie do końca w całości. Jak widać na górze pojawia się wersja 1.12.9 a baza danych SQL 1.12.8.
W jakiej wersji było wcześniej forum przed zleceniem?
Z tego co widać na forum wersja 1.12.8 jest wersją stabilną.
Wersja 1.12.9 była opublikowana ale później usunięta. Widocznie coś było z nią nie tak. Nie było zalecane aby aktualizować forum do wersji 1.12.9.
 
     
shanonWEB

Pomógł: 10 razy
Posty: 147
Wysłany: 23-04-2017, 21:33   

Zalecane jest powrócenie do 1.12.8, ponieważ 1.12.9 nie wprowadza nic co by przemawiało za aktualizacją. Zawiera wiele błędów, niedoróbek, o których piszemy nie od dziś. Mam nadzieję, że za taką robotę nie dostał wynagrodzenia.

Spróbuj może zajrzeć do tabeli z użytkownikami, a tam w wiersz z obrazkami profilu (avatary) oraz/lub/i przebudować cache.
 
     
Christine


Posty: 64
Wysłany: 23-04-2017, 21:56   

@luk19952 - Jeśli dobrze pamiętam, to wcześniej była właśnie wersja 1.12.8, ale forum właściwie było nie do użytku, bo:
1. Nie można było pisać żadnych postów, ani zakładać nowych tematów.
2. Nie było możliwa rejestracja na forum.
Przy każdej próbie 1. lub 2. wyskakiwały błędy.
Jedyne, co można było robić, to pisać w shoutbox'ie.

Właśnie z tych powodów została zrobiona aktualizacja.

@shanonWEB - nie wiem czy potrafiłabym przywrócić poprzednią wersję - nigdy tego nie robiłam.
Nie wiem czy osoba wykonująca aktualizację do 1.12.9 otrzymała za to jakieś wynagrodzenie. - Nie pytałam o to... - To Pani Prezes decyduje o takich sprawach. - Osobiście zajmuję się forum zupełnie za darmo, w ramach pomocy wolontariackiej. Jednak nie jestem informatykiem, ani programistą - uczyłam się tego sama, dzięki informacji z forum przemo i dzięki pomocy ludziom z tego forum, którzy wciąż dbają, aby wszystko działało jak najlepiej.
No i "przebudować cache" - sorki, ale nic mi to nie mówi. Naprawdę jestem laikiem, samoukiem...

No i dlaczego nie zalecano aktualizacji, a na forum wyświetlała się informacja o konieczności jej wykonania? :(
 
     
luk19952

Pomógł: 129 razy
Posty: 742
Wysłany: 23-04-2017, 22:14   

Rozumiem, że mogły występować błędy ale najlepiej było podać treści tych błędów tutaj podać mogli byśmy coś zaradzić.
Aktualnie jak widać z tematu z publikacją wersji 1.12.9 http://przemo.org/phpBB2/...ic.php?t=153548 pierwszy post z instrukcją został usunięty. Jeśli chodzi o informacje w panelu admina o konieczności jej wykonania niestety nie wiem kto się tym zajmował etc. Ale pewnie tego nie zmienił.
Najlepszym wyjściem jest wgranie kopii plików na ftp i bazę danych z czasu przed aktualizacji. Pytanie czy Pani coś takiego posiada, ewentualnie czy może Pani załatwić.
Oczywiście gdyby były problemy z wgraniem służę pomocą i ewentualnie naprawieniem tych błędów w wersji 1.12.8.
 
     
shanonWEB

Pomógł: 10 razy
Posty: 147
Wysłany: 24-04-2017, 09:11   

Christine, http://przemo.org/phpBB2/...ic.php?t=113228
 
     
Christine


Posty: 64
Wysłany: 24-04-2017, 11:30   

Niestety, sporo się pozmieniało w tym, co kiedyś robiłam. - Kiedyś zajmowałam się całym serwisem (strony WWW i forum), ale Pani Prezes miała inną wizję stron WWW i przekazała to komuś innemu i od tamtej pory miałam coraz mniejszy wpływ na to, co się dzieje. - Byłam za tym, żeby aktualizacją forum zajął się ktoś, kto robił to wcześniej dla nas, ale ja nie mam możliwości decydowania o tym, gdyż tu chodziło o kasę.

No i nie mam kopii poprzedniej wersji forum - w ogóle przez jakiś czas nie miałam dostępu do serwera.
Gdy przekazywałam prośbę o naprawę forum Pani Prezes, dałam link do forum przemo, ale nie miałam wpływu na to, co się działo dalej...

Chyba pozostało mi pogodzić się z tym, jak forum działa obecnie i mieć nadzieję, że nie popsuje się bardziej.
Zresztą, od kilku lat zajmuję się zupełnie czym innym i opieka nad tym forum staje się dla mnie coraz bardziej uciążliwa.

No, cóż... Bardzo dziękuję za próby pomocy, ale jeśli osoba, która robiła aktualizacje nie będzie miała kopii poprzedniej wersji, to po prostu będę musiała przekazać administrowanie komuś innemu.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
shanonWEB

Pomógł: 10 razy
Posty: 147
Wysłany: 24-04-2017, 15:03   

1. W plikach stylu jest w porządku, na pewno w tym dot. szybkiej odpowiedzi. Oznacza to, że emotikony nie są przypisane na stałe, a są pobieranie z tej listy, którą wypełniamy w PA. Sprawdziłem na forum i działają emotikony.
2. Avatary w większej części mogą być zapisywane w bazie danych, avatary z zewnątrz. W PA ustawić należy włączyć obsługę avatarów. Pokaż również Nam plik usercp_register.php. (znajdziesz go w /includes/). Przejdź do phpmyadmin i po wybraniu bazy forum, przejdź do zakładki SQL, tam wpisz:
Kod:
SELECT * FROM `phpbb_users` ORDER BY `phpbb_users`.`user_avatar`

i zobacz jak są zapiane avatary w kolumnie user_avatar.
3. Powrót do 1.12.8 nie jest ciężki, ale czasochłonny. Można powrócić i poprawnie zaktualizować, ale jak wcześniej napisaliśmy, nie poleca się przechodzić na 1.12.9.

//
Wcześniej było "images/avatars", a 1.12.9 (z zapisu check_files.php wynika) wymaga "images/avatars/upload"
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę