phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: joli
27-08-2007, 21:50
Forum a PHP 5.0.5
Autor Wiadomość
rzerzych


Posty: 18
Wysłany: 23-10-2005, 17:31   

Cudów nie ma, po poprawieniu wszystkich miejsc, gdzie mogą przechodzić tylko zmienne, musi chodzić.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
taboon


Posty: 85
Wysłany: 23-10-2005, 20:27   

czarnymotyl napisał/a:
EDIT2: Nie mozna edytowac teraz swoich wypowiedzi :(

Zmieniłem posting.php i nie mogę przy próbie edycji posta wyrzuca mi błąd
Kod:
Fatal error: Only variables can be passed by reference in /home/t/a/b/taboon/www/forum/posting.php on line 933

Wyczytalem, aby zmienną tymczasową, ale nie wiem za bardzo o co biega i o jaki przykład. Czy mógłbyśFalken mi coś poradzić?

Z góry dzięki
 
     
feniks2003

Posty: 19
Wysłany: 25-10-2005, 22:49   

Mi teraz wywala taki błąd po dodaniu postu:

Kod:
Could not insert new word matches

DEBUG MODE

INSERT INTO phpbb_search_wordmatch (post_id, word_id, title_match) SELECT 16068, word_id, 0 FROM phpbb_search_wordlist WHERE word_text IN ('dziś', 'uruchomiliśmy', 'nasze', 'forum', 'innej', 'modyfikacji', 'użytkownicy', 'którzy', 'z', 'nami', 'już', 'dłuższe', 'czasu', 'powinni', 'pamiętać', 'modyfikację', 'która', 'jeszcze', 'działała', 'kilka', 'miesięcy', 'temu', 'usuneliśmy', 'gdyż', 'nasz', 'serwer', 'nie', 'dawał', 'rady', 'jej', 'obsługiwać', 'ale', 'teraz', 'mamy', 'całkiem', 'dobry', 'powinno', 'wszystko', 'działać', 'porządku', 'tylko', 'dwa', 'minusy', 'tej', 'nowej', 'dane', '10', '2005', 'godziny', '00', 'działa', 'troszkę', 'wolniej')

Line : 246
File : functions_search.php


[ Dodano: 26-10-2005, 00:29 ]
Problem rozwiązany, wystarczyło zmienić kodowanie w bazie.
_________________
Gość lubisz obstawiać zaklady sportowe za kasę? Nie masz zbyt dużej wiedzy o sporcie? Zapraszam na moje forum.
 
     
DuroneK


Posty: 264
Wysłany: 28-10-2005, 00:50   

Error in posting

DEBUG MODE

INSERT INTO forum2_posts (topic_id, forum_id, poster_id, post_username, post_time, poster_ip, enable_bbcode, enable_html, enable_smilies, enable_sig, user_agent, post_icon, post_expire, post_approve) VALUES (2388, 4, 2, '', 1130453189, 'c3964c03', 1, 1, 1, 1, 'Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.12) Gecko/20050919 Firefox/1.0.7', 0, 0, )

Line : 321
File : functions_post.php

Jeśli nie potrafisz znaleźć rozwiązania tego problemu,
możesz spróbować poszukać, lub zadać pytanie na forum: http://www.przemo.org/phpBB2/



co jest nie tak ?
 
     
Widmo



Pomógł: 180 razy
Posty: 2435
Wysłany: 28-10-2005, 02:41   

nie dostaje zmiennej $poster_id

pewnie cos ja w trakcie wcielo...
_________________
Potrzebujesz pomocy?
 
     
DuroneK


Posty: 264
Wysłany: 28-10-2005, 08:12   

a zmieniłem tylko to :

Kod:
 posting.php

w dwóch miejsach:

submit_post($mode, $post_data, $return_message, $return_meta, $forum_id, $topic_id, $post_id, $poll_id, $topic_type, $bbcode_on, $html_on, $smilies_on, $attach_sig, $bbcode_uid, str_replace("\'", "''", $username), str_replace("\'", "''", $subject), str_replace("\'", "''", $subject_e), str_replace("\'", "''", $message), str_replace("\'", "''", $poll_title), $poll_options, $poll_length, $max_vote, $hide_vote, $tothide_vote, str_replace("\'", "''", $user_agent), $msg_icon, $msg_expire, str_replace("\'", "''", $topic_color), $post_approve, $is_mod, $is_jr_admin);

na


$temp1= str_replace("\'", "''", $username);
$temp2= str_replace("\'", "''", $subject);
$temp3= str_replace("\'", "''", $subject_e);
$temp4= str_replace("\'", "''", $message);
$temp5= str_replace("\'", "''", $poll_title);
$temp6= str_replace("\'", "''", $user_agent);
$temp7= str_replace("\'", "''", $topic_color);

submit_post($mode, $post_data, $return_message, $return_meta, $forum_id, $topic_id, $post_id, $poll_id, $topic_type, $bbcode_on, $html_on, $smilies_on, $attach_sig, $bbcode_uid, $temp1, $temp2, $temp3, $temp4, $temp5, $poll_options, $poll_length, $max_vote, $hide_vote, $tothide_vote, $temp6, $msg_icon, $msg_expire, $temp7 , $post_approve, $is_mod, $is_jr_admin);


Co w takim razie zrobić ?
Musze coś zrobić żeby działało bo mnie ludzie już na forum zjedzą
 
     
chelloPL



Pomógł: 413 razy
Posty: 2545
Wysłany: 28-10-2005, 14:54   

DuroneK, cofnąć zmiany. Zauważ, że zmiany zrobiłeś w posting.php, a w fuctions_post.php występuje błąd.
Poza tym nawet nie podałeś jaki kod jest w wierszu 321...
_________________
Zanim napiszesz do mnie na GG/PW, koniecznie przeczytaj zasady.
Sygnaturka to nie tablica z ogłoszeniami! PAMIĘTAJ o tym! Nadużywanie i celowe reklamowanie stron jest ZABRONIONE i karalne!
Gość, a czy Ty nie masz sobie nic do zarzucenia?
 
     
DuroneK


Posty: 264
Wysłany: 28-10-2005, 15:35   

faktycznie miałem błędy

poprawiłem wszystko i zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją z pierwszej podstrony

niestety pokazuje mi sie coś takiego :

Kod:
Error geting users post stat

DEBUG MODE

SQL Error : 1054 Unknown column 'g.group_id' in 'on clause'

SELECT ug.user_id, g.group_id as g_id, g.group_name , u.user_posts, g.group_count FROM forum2_groups g, forum2_users u LEFT JOIN forum2_user_group ug ON g.group_id = ug.group_id AND ug.user_id = 2 WHERE u.user_id = 2 AND g.group_single_user = 0 AND g.group_count_enable = 1 AND g.group_moderator <> 2

Line : 1094
File : posting.php

Jeśli nie potrafisz znaleźć rozwiązania tego problemu,
możesz spróbować poszukać, lub zadać pytanie na forum: http://www.przemo.org/phpBB2/


 


a w 1094 lini jest :

Kod:
    message_die(GENERAL_ERROR, 'Error geting users post stat', '', __LINE__, __FILE__, $sql);
 
     
chelloPL



Pomógł: 413 razy
Posty: 2545
Wysłany: 28-10-2005, 16:09   

DuroneK, wiem, że w 1094 będzie die. Aczkolwiek w domyśle miałem około 3-4 wiersze przed, gdzie jest podawane dokładne zapytanie do SQLa.
'unknown column' już były nie raz opisywane.
PS: LEFT JOIN nie znam, więc nawet nie wiem o co chodzi. Jednak przeszukaj forum, bo komunikaty

Edit: w szukajce wpisując: "unknown column group_id", zaznaczając w "szukaj wszystkich słów", dostaniesz rozwiązania z identycznymi błędami.
_________________
Zanim napiszesz do mnie na GG/PW, koniecznie przeczytaj zasady.
Sygnaturka to nie tablica z ogłoszeniami! PAMIĘTAJ o tym! Nadużywanie i celowe reklamowanie stron jest ZABRONIONE i karalne!
Gość, a czy Ty nie masz sobie nic do zarzucenia?
 
     
girwan


Posty: 6
Wysłany: 02-11-2005, 19:57   a ja mam roche inny bład

dokonałem zmian w plikach: function_serch.php i posting.php tak jak wyżej było napisane

niestety teraz otrzymuje błąd:

Parse error: parse error, unexpected T_VARIABLE in /mnt/storage/users/a/l/i/aliens/forum/posting.php on line 933

Możecie mi pomóc?

podaję login i hasło dla zainteresowanych (prawa full admin)



// Podawanie hasła dla wszystkich nie jest dobrym pomysłem ;)
// RuseK
 
     
czarnymotyl


Posty: 7
Wysłany: 02-11-2005, 21:31   

szczerze, ja łatwo sobie poradziłem z php 5 po prosty zrobilem plik tekstowy o nazwie htaccess w zawartosci pliku jest tylko " SetEnv PHP_VER 4" wgrywam plik na server, i kasuje rozszezenie ".txt" czyli htaccess.txt dodaje na przodzie kropke "." i zostaje plik .htaccess

i działa idealnie :)
_________________
Gość pozdrawiam Cię
 
     
girwan


Posty: 6
Wysłany: 02-11-2005, 22:19   

i to załatwia sprawe?

sprawzde i dam znac :)

[ Dodano: 02-11-2005, 22:32 ]
a jednaknie działa

wciaz ten sam problem :(

podmieniłem posting.php na oryginalny - > nład w lini 988
podmieniłem posting.php na zmodyfikowany (wg powyższych wtycznych) ->
Parse error: parse error, unexpected T_VARIABLE in /mnt/storage/users/a/l/i/aliens/forum/posting.php on line 933


czy macie jeszcze jakieś pomysły?
 
     
czarnymotyl


Posty: 7
Wysłany: 02-11-2005, 22:50   

nie no dobry jestes :) ja zrobiłem tak, jak jest w tym poradniku, nie zmieniałem, nie podmieniałem plików. Utworzyłem plik .htaccess a wnim tylko te słowa : SetEnv PHP_VER 4 i wsio mi smiga :)

[ Dodano: 02-11-2005, 22:52 ]
http://60free.ovh.org/pl/support/faq.html#faq61 masz:) to servar na którym mam forum, strone ,portal.... tu jest opisane profesjonalnie, chciałem napisac, tak,aby kazdy zrozumiał :mrgreen:
_________________
Gość pozdrawiam Cię
 
     
chelloPL



Pomógł: 413 razy
Posty: 2545
Wysłany: 02-11-2005, 22:57   

czarnymotyl, ja wstawiłem tak jak napisałeś (przez ciekawość) i też nie działa.
Widocznie zależy to od konfiguracji serwera lub innych losowych rzeczy.
_________________
Zanim napiszesz do mnie na GG/PW, koniecznie przeczytaj zasady.
Sygnaturka to nie tablica z ogłoszeniami! PAMIĘTAJ o tym! Nadużywanie i celowe reklamowanie stron jest ZABRONIONE i karalne!
Gość, a czy Ty nie masz sobie nic do zarzucenia?
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
vegetagt


Pomógł: 125 razy
Posty: 1243
Wysłany: 02-11-2005, 22:57   

czarnymotyl, ja niewiem ale to pewno zależy jak duże "uprawnienia" nadał root w konfiguracji apacha.. bo mozna dać żeby wszystkie ustawienia z htaccess były nadrzędne do tych defaultowych z httpd.conf i mozna tak nei dawać..

[ Dodano: 02-11-2005, 22:58 ]
kurna no dzis sie zawsze spozniam :P
_________________
JA NAPRAWDE NIE UDZIELAM POMOCY NA GG/PW I NIE ODPOWIADAM NA PYTANIA!
Ja pomogłem, Pan pomógł. Kto pomógł? Ci państwo :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę