phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: joli
27-08-2007, 21:50
Forum a PHP 5.0.5
Autor Wiadomość
aquanta


Posty: 21
Wysłany: 11-11-2005, 23:40   

A czy już ktoś poradził sobie z tym problemem (podczas SZUKAj)?

Fatal error: Only variables can be passed by reference in /home/users/wrzosy/public_html/search.php on line 307

To też się chyba tyczy braku kompatybilności z PHP 5.0.5?
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
GhousteR

Posty: 4
Wysłany: 12-11-2005, 02:00   

dałem z orginalnego i działa :D dzięki :D
 
     
spryciarz

Posty: 1
Wysłany: 12-11-2005, 11:24   

A wiecie może skąd można ściągnąć oryginalne phpBB 1.9 :?: :wink: Bo jak szukam to znajduje tylko wersje 2.0 :|
 
     
Sylwia


Pomógł: 92 razy
Posty: 1033
Wysłany: 12-11-2005, 11:35   

spryciarz napisał/a:
A wiecie może skąd można ściągnąć oryginalne phpBB 1.9


Napwno nie z tego forum, tutaj zajmujemy sie jedynie forum by Przemo.
 
     
aquanta


Posty: 21
Wysłany: 12-11-2005, 15:29   

GhousteR napisał/a:
dałem z orginalnego i działa :D dzięki :D

Search.php podmieniłeś ???

U mnie po zmianie w ogóle nie widać wyszukiwania słów kluczowych.
 
     
Puzynek


Posty: 4
Wysłany: 17-11-2005, 15:55   

Zrobiłem jak napisane i u mnie działa wszystko, pisanie tematu,edytowanie i szukanie
 
     
Marco52

Posty: 2
Wysłany: 19-11-2005, 19:15   Forum 1.9.5 na mysql 5.0.15

Zmodyfikowałam tak jak tu jest opisane 3 pliki:

functions_search.php
search.php
posting.php


Forum 1.9.5 działa doskonale , mało tego - działa mi na najnowszym mysql 5.0.15 !
Podam jako ciekawostkę bo może komu się przyda. Otóż forum nie chciało działać kiedy skład servera był taki:
Apache 2.0.54 , PHP 5.0.4 , MySQL 5.0.15
to dostawałem komunikat:
Kod:
Error geting users post stat
DEBUG MODE
SQL Error : 1054 Nieznana kolumna 'g.group_id' w on clause

SELECT ug.user_id, g.group_id as g_id, g.group_name , u.user_posts, g.group_count FROM phpbb_groups g, phpbb_users u LEFT JOIN phpbb_user_group ug ON g.group_id = ug.group_id AND ug.user_id = 2 WHERE u.user_id = 2 AND g.group_single_user = 0 AND g.group_count_enable = 1 AND g.group_moderator <> 2

Line : 1078
File : posting.php

Kiedy zastosowałem wszystkie najnowsze składniki:
Apache 2.0.55 , PHP 5.0.5 , MySQL 5.0.15 + Bug #13783
Forum pracuje bez problemu.

Dodam dodatkowo że nie chcąc się bawić w zestawianie servera pobrałem z tej strony gotowy server Apache:
ApacheFriends (XAMPP 1.5.0-pl1)
i to właśnie na nim mi pracuje wyżej opisane Forum.
Wygląda na to że najnowszy mysql poprawnie pracuje tylko z najnowszymi pozostałymi składnikami.
Niestety nowe forum 1.20Beta nie chce się nawet zainstalować (masa błędów) :(

Pozdrawiam.
 
     
chelloPL



Pomógł: 413 razy
Posty: 2545
Wysłany: 19-11-2005, 19:43   

Marco52 napisał/a:
Niestety nowe forum 1.20Beta nie chce się nawet zainstalować (masa błędów)

Wiemy o tym. Między innymi chciałem aby ktoś to potwierdził, co właśnie uczyniłeś - dzięki.
_________________
Zanim napiszesz do mnie na GG/PW, koniecznie przeczytaj zasady.
Sygnaturka to nie tablica z ogłoszeniami! PAMIĘTAJ o tym! Nadużywanie i celowe reklamowanie stron jest ZABRONIONE i karalne!
Gość, a czy Ty nie masz sobie nic do zarzucenia?
 
     
spy

Pomógł: 9 razy
Posty: 147
Wysłany: 19-11-2005, 21:53   Re: Forum 1.9.5 na mysql 5.0.15

Marco52 napisał/a:

Kiedy zastosowałem wszystkie najnowsze składniki:
Apache 2.0.55 , PHP 5.0.5 , MySQL 5.0.15 + Bug #13783
Forum pracuje bez problemu.


Ciekawe rzeczy piszesz... :roll:
Ten komunikat, który otrzymywałeś, wyraźnie wskazywał, że źle spaczowałeś posting.php. Wersja PHP wyższa o jedno oczko, a już na pewno Apache (też o jedno oczko wyższy) nie miały na to żadnego wpływu. No a patch na SQLa dotyczy information_schema i również nie ma z Twoim problemem nic wpólnego.
Może zrób nam przysługę i jeśli nie znasz się za bardzo na tym, co robisz, to nie dziel się wiedzą. Oszczędzisz innym kłopotów i niepotrzebnej pracy. :?

Dlaczego niektórzy muszą kombinować na siłę, kiedy mają podane na tacy pełne rowiązanie? I jeszcze próbują wciskać kit innym...
 
     
Marco52

Posty: 2
Wysłany: 20-11-2005, 05:05   Re 4 Spy

Cytat:
Może zrób nam przysługę i jeśli nie znasz się za bardzo na tym, co robisz, to nie dziel się wiedzą. Oszczędzisz innym kłopotów i niepotrzebnej pracy.

Dlaczego niektórzy muszą kombinować na siłę, kiedy mają podane na tacy pełne rowiązanie? I jeszcze próbują wciskać kit innym...
A co ja tu napisałem ?
Stwierdziłem jedynie że na podanych składnikach servera forum mi pracuje i zaręczam że tak jest.
Zasugerowałem co prawda że:
Cytat:
Wygląda na to że najnowszy mysql poprawnie pracuje tylko z najnowszymi pozostałymi składnikami

ale jedynie zasugerowałem.
Poza tym komunikat o błędzie z niepaczowanego pliku posting.php wygląda zupełnie inaczej niż podałem.
Chciałem jedynie podzielic się swoimi doświadzeniami - czy nie od tego jest forum ?

Niestety po spotkaniu się z takim podejściem jak Twoje może to "odechcieć się" każdemu.

To Ty wciskasz nam tu kit pisząc "mają podane na tacy pełne rowiązanie"
- trzeba poświęcić mnóstwo czasu aby odnaleźć wszystkie potrzebne posty.
Ciekawe rzeczy piszesz...
cyt. "W MySQL wprowadzno ładnych parę zmian w składni języka (niektóre są na tyle durne, że sam się dziwię, że przeszły)." /to cyt. z Twojego innego postu/

Czy wszystkie rozumy zjadłeś ? To napisz sam mysql-a a nie trać czasu na "czepianie się" innych !

To forum nie jest zbyt przejrzyste, dodatkowo jest nieprzyjazne z uwagi na obecność takich modów jak Ty.
Na szczęscie nie wszystkich ( thx,chelloPL)
Jeśli nie zmienisz swojej postawy w stosunku do innych to możesz szybko przekonać się
że taka postawa działa w obie strony i potrafimy skutecznie obrzydzić Ci tu pobyt.
I nie pomogą żadne bany!

niepozdrawiam. :evil:

Ps.Dlaczego niektórzy muszą na siłę czepiać się innych ?
 
     
Widmo



Pomógł: 180 razy
Posty: 2435
Wysłany: 20-11-2005, 11:35   

spy, Marco52, spokój!!

Nie kłocimy sie na forum...
_________________
Potrzebujesz pomocy?
 
     
spy

Pomógł: 9 razy
Posty: 147
Wysłany: 20-11-2005, 16:36   Re: Re 4 Spy

Marco52 napisał/a:
A co ja tu napisałem ?
Stwierdziłem jedynie że na podanych składnikach servera forum mi pracuje i zaręczam że tak jest.


Ale po nałożeniu potrzebnych paczy do PHP i MySQL, tak? :D Jak postawisz na tej konfiguracji, którą podałeś czyste 1.9.5 i wystartuje Ci od strzału, to ja tutaj przestanę pisać. :P

Cytat:

Zasugerowałem co prawda że:
Cytat:
Wygląda na to że najnowszy mysql poprawnie pracuje tylko z najnowszymi pozostałymi składnikami

ale jedynie zasugerowałem.


To nie sugeruj. To forum czyta mnóstwo osób, które nie bardzo wiedzą, o czym niektórzy piszą. Ale potrafią zrozumieć, że trzeba wszystko podnieść do najwyższej możliwej wersji, aby cyferki się zgadzały a wtedy forum zadziałała. I stracą mnóstwo czasu i nerwów kiedy się przekonają, że cała ich praca poszła w gwizdek. Dzięki takim właśnie jak Ty, którzy nie wiedzą "o so chozi" i wypisują głupoty. W tej chwilio forum Przema chodzi na dowolnej konfiguracji Apacza, PHP i MySQLa, które utrzymywane są mniej lub bardziej up2date. Oczywiście po spaczowaniu plików forum, a nie składników, kórych wymaga do pracy.

Cytat:

Poza tym komunikat o błędzie z niepaczowanego pliku posting.php wygląda zupełnie inaczej niż podałem.
Chciałem jedynie podzielic się swoimi doświadzeniami - czy nie od tego jest forum ?


Wygląda dokładnie tak, jak podałeś. Brakuje nawiasów tam, gdzie być powinny i zapytanie się wysypuje. Proste.

Cytat:

To Ty wciskasz nam tu kit pisząc "mają podane na tacy pełne rowiązanie"
- trzeba poświęcić mnóstwo czasu aby odnaleźć wszystkie potrzebne posty.


Nie. Masz dwa tematy dotyczące PHP5.x.x i MysQL5.x.x. To wszystko. Nie trzeba szukać. Poza tym teraz flejmujesz w temacie dotyczącym PHP, gdy problem wynika z Twojego przoczenia w nakładaniu pacza do MySQLa. Robisz innym wodę z mózgu. Wypij kawę, uspokój się, spaczuj tak, jak Ci poradzono w obu wątkach i forum będzie działać nawet na Apache2.0.54, PHP5.0.5 i MySQL5.0.12.

Cytat:

Czy wszystkie rozumy zjadłeś ? To napisz sam mysql-a a nie trać czasu na "czepianie się" innych !

Poczytaj Changeloga MySQLowego, przemyśl, a jak już zrozumiesz, to wtedy zacznij pisać.

Cytat:

To forum nie jest zbyt przejrzyste, dodatkowo jest nieprzyjazne z uwagi na obecność takich modów jak Ty.
Na szczęscie nie wszystkich ( thx,chelloPL)


Nie jestem modem. Czego jeszcze nie zauważyłes? :P

Cytat:

Jeśli nie zmienisz swojej postawy w stosunku do innych to możesz szybko przekonać się
że taka postawa działa w obie strony i potrafimy skutecznie obrzydzić Ci tu pobyt.

To była groźba? :lol: :lol: :lol: :lol:

Cytat:

Ps.Dlaczego niektórzy muszą na siłę czepiać się innych ?

Ano dlatego, że najwyraźniej Ci inni "naczytali się pierdół o żabkach i teraz usiłują uszczęśliwiać innych na siłę" (prawie cytat :P ).

Widmo, ja się nie kłócę :mrgreen:

P.S.
Z mojej strony EOT. A jesli ktoś wpadnie na pomysł aktualizacji całego systemu, bo wtedy rzekomo forum zacznie mu nagle działać, to jego sprawa. Jest mi to kompletnie obojętne.
_________________
Spy
 
     
KindzioreK

Posty: 1
Wysłany: 20-11-2005, 17:47   

W ogóle zadne z pobranych for przema nie działa!! jest peeeełno błędów! zeby to zadziałało to tylko z pomstą o boga! czy przemo, może powiedziec co jest grane ? i czy jest gdzies forum do pobrania takie jak testowe ?
 
     
chelloPL



Pomógł: 413 razy
Posty: 2545
Wysłany: 20-11-2005, 18:45   

KindzioreK, za brak szczegółów zaraz będzie 2 warn. Dziwne, że tyle setek tysięcy osób korzysta z forum i wszystkim działa, tylko Tobie nie...
_________________
Zanim napiszesz do mnie na GG/PW, koniecznie przeczytaj zasady.
Sygnaturka to nie tablica z ogłoszeniami! PAMIĘTAJ o tym! Nadużywanie i celowe reklamowanie stron jest ZABRONIONE i karalne!
Gość, a czy Ty nie masz sobie nic do zarzucenia?
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
warna



Pomógł: 475 razy
Posty: 2335
Wysłany: 20-11-2005, 19:10   

KindzioreK,
Cytat:
Adres forum: http://www.przemo.org/phpBB2/forum/index.php

:roll: ...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę