phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: joli
27-08-2007, 21:32
Problem z downloadem wlasnego zdjecia do profilu
Autor Wiadomość
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3148
Wysłany: 13-03-2004, 01:42   

Bolek, popelniles wlasnie przestepstwo i w tymmomencie kazdy może Ci zrobic z forum co bedzie chcial :) Moze nawet calkowicie skasowac baze i pliki :)
Wyobraz sobie ze napisze sobie plik w php, ktory po wpisaniu jego adresu wyczysci baze danych - to zaden problem dziecko to potrafi. Wejde sobie do Ciebie na forum, uploaduje sobie niby avatar ktory bedzie mial rozszerzenie .php, potem zobacze sobie w profilu jak sie nazywa i wpisze adres: http://www.franciszkanie....fdgwugefwef.php :D
Wiadomo to jest tylko teoria, wgraj jakis zwykly plik php zamiast avataru i zobacz czy sie tak da zrobic bo może mu jeszcze cos innego przeszkodzic. Generalnie zawsze sprawdza sie rozszerzenie plikow.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Bolek


Posty: 16
Wysłany: 13-03-2004, 10:15   

Hmm, dzięki Przemo. To trochę taki kube? z zimn? wod? na głow?. Taki byłem zaaferowany tym, że udało mi się obej?? problem, że w ogle nie zastanawiałem się nad konsekwencjami znalezionego rozwiązania...

Z ciekawości sprawdze jeszcze mozliwość, jak? opisałes, a potem pewnie wróc? do oryginanego pliku.

I dalej będę się głowi? nad rozwiązaniem.
 
     
Marta


Posty: 3
Wysłany: 20-03-2004, 05:17   

Bolek napisał/a:
PANEL KNTROLNY ZDJECIA W TWOIM PROFILU wybieram komende: WYSLIJ ZDJECIE Z TWOJEGO KOMPUTERA, po czym wskazuje wybrany plik. Po chwili pojawia sie informacja: "Rozszerzenie zdjęcia może był tylko: .jpg, .gif lub .png".

Ten sam problem pojawił się u mnie zaraz po tym gdy moje forum zostało uaktualnione do wersji Przema 1.8.
Odinstalowaćam więc wersje 1.8 w nadziei, że ten problem zniknie. Nie zniknęł :cry:

Znalazłam odpowiedź na problem avatarów w niemieckim forum: http://www.phpbb2-users.d...ghlight=avatar.

Dosłownie przetłumaczony tekst:" błąd le?y w niew?a?ciwych prawach dla TempDir".

Może ta informacja komuś się przyda. Ja nie wiem o co tu chodzi.

[ Add: 20-03-2004, 07:09 ]
Znalazłam w innym forum informacje, że problem awatarów zostanie rozwiązany, trzeba tylko w?a?ciwie ustali? CHMOD.
Zrobićam tak: wybrażam przez FTP mój katalog phpBB, wybrażam CMOD (UNIX) i zaznaczy?am wszstkie okienka. To samo zrobićam z katalogiem Avatary. Niestety po tym manewrze nie mogęam już wczta? mojego forum :cry: :cry:
Wrócićam więc do pierwotnych ustawień i wybrażam w okienkach dla obu katalogów opcje:
Owner = read, =write, =execute.
Group = read
Other = read

Nie wiem co się dzieje, zamiast forum ukazuje się na ekranie ten meldunek: You don't have permission to access /phpBB2/ on this server.

Jest mi głupio, nie powinnam bra? się za co? o czym nie mam pojęcia....
Bardzo proszę o pomoc.

[ Add: 20-03-2004, 10:21 ]
ciąg dalszy...
uruchomićam forum metodą prymitywną ale skuteczn?. Zmazałam wszystko z serwera i zażadowałam na nowo. Troche wstyd, że tak to mi poszło.
Przepraszam za zawracanie głowy.
 
     
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3148
Wysłany: 20-03-2004, 10:22   

co do tempdir to ja porobilem wlasnie rozne katalogi tmp w forum, nalezy im dac prawa do zapisu.
 
     
Marta


Posty: 3
Wysłany: 20-03-2004, 10:27   

hmmm prawa zapisu? chyba będę musiała się podszkoli? bo nie wiem co znaczy
 
     
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3148
Wysłany: 20-03-2004, 10:28   

jest to napisane w pliku info.html
 
     
Widmo



Pomógł: 180 razy
Posty: 2435
Wysłany: 20-03-2004, 11:03   

Bolek napisał/a:
Hmm, dzięki Przemo. To trochę taki kube? z zimn? wod? na głow?. Taki byłem zaaferowany tym, że udało mi się obej?? problem, że w ogle nie zastanawiałem się nad konsekwencjami znalezionego rozwiązania...

Z ciekawości sprawdze jeszcze mozliwość, jak? opisałes, a potem pewnie wróc? do oryginanego pliku.

I dalej będę się głowi? nad rozwiązaniem.


myslalem troche na tym, i przeciez jak robisz upload np: hack.php
to skrypt zawsze zmienia jego nazwe, na np: 104f10v124304bgsh.php

wiec jest szansa ze nic nie zrobi bo nie zna nazwy pliku.

ale wystarczy ze napisze posta, kliknie na wlasciwosci obrazka i zoabczy nazwe.
( mam nadzeje ze skrypt jako obrazek sie nie wykona nie ?)
 
     
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3148
Wysłany: 20-03-2004, 12:56   

Lepiej nie dawac mozliwosci zeby user mogl zapisac jakikolwiek plik z rozszerzeniem php na serwer.
 
     
Widmo



Pomógł: 180 razy
Posty: 2435
Wysłany: 20-03-2004, 15:50   

no jasne.
 
     
-=mrock=-


Posty: 42
Wysłany: 20-03-2004, 16:55   

Zrobilem update 1.7 do 1.8 na moim forum i mam mały problem.
Wszystko prawie wszystko chodzi ok.
Po kliknięciu na "wszystkie emotikony" otwiera sie pop-up, ale w nim zamiast ikonek pojawia sie "Hacking attempt1".

Czy ktoś też ma ten problem? Co to może był?
_________________
-=mrock=-
 
     
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3148
Wysłany: 20-03-2004, 19:34   

było.
 
     
McBoss

Posty: 12
Wysłany: 25-03-2004, 22:43   

Bolek - to co trzeba usunac????


[tez juz nie wazne]...
 
     
oscar

Posty: 4
Wysłany: 31-03-2004, 20:46   

Kurcze, niech ktos znajdzie solucje na ten problem i ja tu zamiesci, bo chcialem odpalic forum, ale nie zrobie tego dopuki avatary nie beda dzialaly...
Probowal ktos wrzucac ten plik co sprawdza rozszerzenia z "cywilnej wersji"??
Czekam na pomoc...
 
     
Bolek


Posty: 16
Wysłany: 31-03-2004, 21:45   

Z tego co widze i slysze, to wiele osób boryka się z problemem uploadu wlasnego zdjecia i avatara(u?) aby umiescic je w forum.

Gdyby zdarzalo się to kilku osobom, mogloby to oznaczac jakies bledy w instalacji, ale skoro tyle osob ma ten sam klopot... może jdnak jest jakis bug w kodzień Moze istnieje jakis sposob na obejscie go?

Widzialem gdzies (chyba nawet na tym forum) ze komus pomoglo to, ze na serwerze ponownie zainstalowal php. Niestety, ja nie moge liczyc na taka pomoc ze strony administratora serwera, na ktorym jest forum. Twierdzi ze obsluguje kilka tysiecy klientow i jestem jedyny, ktory zglasza taki problem i ze w takiim razie ze wzgledu na mnie nie bedzie narazal pozostalych kilku tysiecy.

W sumie chyba trzeba przyzna? mu rację...

Moze istnieje jakis sposob, jakies rozwiazanie tego problemu po stronie koduł Wiem wiem, nikt nie ma czasu, a i tak Forum by Przemo jest the best, ale gdyby komus z TYCH KTORZY TO FORUM ZNAJA NA WYLOT w notesie w ktorym maja zanotowane co jest do zrobienia, pojawila sie jakas pusta kartka, to może moglby sie przyjrzec temu problemu nieco bliżej?
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3148
Wysłany: 01-04-2004, 02:01   

To nie jest zaden problem, upload zdjeci jest rozwiazany najlepiej jak sie da. Jest identyczny jak upload avatarow.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę