phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Kodowanie bazy / krzaczki zamiast polskich liter
Autor Wiadomość
kempa56


Pomógł: 2 razy
Posty: 62
Wysłany: 28-11-2006, 21:36   

pierzu napisał/a:
udalo mi sie przeniesc baze danych, zaimportowac (wszystko robilem za pomoca phpMyAdmina) i niestety ale zamiast polskich liter mam krzaczki.... ;/

da sie to jakos ladnie przekonwertowac?

A czy ty umiesz czytac ? Kolega Przemo ułatwił nam życie pisząc specjalnego moda dostepnego pod tym adresem a ty jeszcze pytasz jak to w phpmyAdminie zrobic, ja tego moda co przemo napisal osobiscie sprawdzalem i pieknie dziala.
A jak bys doglebniej poczytal to masz jeszcze takiego bota jak tutaj osobiscie tego nietestowalem ale wazne ze jest :)
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Crisis


Pomógł: 1 raz
Posty: 19
Wysłany: 09-12-2006, 01:23   

Polecam Pomysł Dwako !! Mi bardzo pomógł i teraz cieszę się polskimi znakami !
_________________
Believe yourself and do it! {Football is my life..!}
Gość zajrzyj.. Co ci szkodzi? http://www.leparkour.xa.pl/
 
     
longas

Pomógł: 1 raz
Posty: 25
Wysłany: 08-01-2007, 14:50   

ja poradziłem sobie z problemem polskich znaków.......pomogł mi ponizszy post Dwako
Dwako napisał/a:

Server z którego exportowałem to ovh.org (Metoda porównywania napisów - latin1_swedish_ci).
Importowałem do webd.pl (Metoda porównywania napisów - latin2_general_ci).

- wyexportuj bazę danych za pomocą forum (zaloguj się do panelu administratora, z menu wybierz Kopia zapasowa i Wykonaj kopię teraz)
- w folderze /db/db_backup/ powinien utworzyc sie nowy plik. Pobierz go na dysk.
- zaloguj się do PhpMyAdmin, usuń dotychczasowe tabele w bazie (jesli wcześniej je probowałeś importować). Na stronie głównej Zmień System porównań dla połączenia MySQL na latin2_general_ci.
- kliknij na istniejaca baze danych w menu i wybierz Import. Podaj Lokalizacja pliku tekstowego dla kopi bazy ktora sciągłeś na dysk, zmień Zestaw znaków dla pliku na latin2 i kliknij Wykonaj.

W moim przypadku zadziałało. Dodam, że gdy importowałem plik na serverze zainstalowany był phpMyAdmin 2.8.2.4, a MySQL w wersji 4.1.21-standard-log.

Powodzenia życzę :)


otóz sprawa jest prostsza niz się wydaje........zadne gzegzołki ani inne progsy zmieniajace znaki nie pomogą....to tylko prowizoryczne rozwiazanie, bowiem i tak wszystkiego nie zmienia.....

sprawa wyglada nastepujaco:
1. zrobiłem kopie bazy danych w/g instrukcji z tego forum przez phpmyadmina

dane starego serwa:
Kod:
Wersja PHP 4.4.4
Wersja klienta MySQL: 4.1.10
MySQL - 4.1.21-standard
phpMyAdmin - 2.9.0.2
Metoda porównywania napisów: latin1_swedish_ci
system kodowania znaków dla MySQL to UTF-8 Unicode (utf8)

usunąłem tabele bazy danych na nowym serwie i wgrałem przez phpmyadmina baze, wczesniej ustawiajac metode porownywania znaków na: utf8_general_ci .......
przy wgrywaniu bazy ustawiłem Zestaw znaków dla pliku: utf8

nowy serwer:
Kod:

Wersja PHP 4.3.11
Wersja klienta MySQL: 4.1.11
MySQL - 4.1.16-standard-log
phpMyAdmin - 2.8.2.4
Metoda porównywania napisów: utf8_general_ci
system kodowania znaków dla MySQL to UTF-8 Unicode (utf8)


i tyle trzeba było zrobic....wystarczy tylko ustawic dobra metode porownywania znaków i zestaw znakw dla pliku.....
 
     
mpawel007


Posty: 24
Wysłany: 08-01-2007, 21:56   

Sory że głupie pytanie ale jak użyć tego konwertera zrobionego przez przemo
Cytat:
http://www.przemo.org/php...pic.php?t=33530

jak upne plik na ftp do folderu z forum i go otworze to wyskakuje mi coś takiego
Cytat:
Warning: main(../extension.inc) [function.main]: failed to open stream: No such file or directory in /home/z042/public_html/forum/convert.php on line 54

Warning: main() [function.include]: Failed opening '../extension.inc' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/z042/public_html/forum/convert.php on line 54

Warning: main(../common.) [function.main]: failed to open stream: No such file or directory in /home/z042/public_html/forum/convert.php on line 55

Warning: main() [function.include]: Failed opening '../common.' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/z042/public_html/forum/convert.php on line 55

Fatal error: Call to undefined function: session_pagestart() in /home/z042/public_html/forum/convert.php on line 57


Wiecie o co chodzi??
 
     
MakArios


Pomógł: 105 razy
Posty: 818
Wysłany: 08-01-2007, 22:13   

mpawel007,
Przemo napisał/a:
Plik z załącznika rozpakowujemy i wrzucamy do katalogu /scripts/

Czytaj dokładnie! Poza tym w tamtym temacie też padło to pytanie i TEŻ jest odpowiedź... :/
 
     
mpawel007


Posty: 24
Wysłany: 08-01-2007, 22:20   dzieki

OK Dzieki rzeczywiście przeoczyłem :oops:
 
     
tobiasty

Posty: 79
Wysłany: 23-01-2007, 19:26   

longas napisał/a:
ja poradziłem sobie z problemem polskich znaków.......pomogł mi ponizszy post Dwako
Dwako napisał/a:

Server z którego exportowałem to ovh.org (Metoda porównywania napisów - latin1_swedish_ci).
Importowałem do webd.pl (Metoda porównywania napisów - latin2_general_ci).

- wyexportuj bazę danych za pomocą forum (zaloguj się do panelu administratora, z menu wybierz Kopia zapasowa i Wykonaj kopię teraz)
- w folderze /db/db_backup/ powinien utworzyc sie nowy plik. Pobierz go na dysk.
- zaloguj się do PhpMyAdmin, usuń dotychczasowe tabele w bazie (jesli wcześniej je probowałeś importować). Na stronie głównej Zmień System porównań dla połączenia MySQL na latin2_general_ci.
- kliknij na istniejaca baze danych w menu i wybierz Import. Podaj Lokalizacja pliku tekstowego dla kopi bazy ktora sciągłeś na dysk, zmień Zestaw znaków dla pliku na latin2 i kliknij Wykonaj.

W moim przypadku zadziałało. Dodam, że gdy importowałem plik na serverze zainstalowany był phpMyAdmin 2.8.2.4, a MySQL w wersji 4.1.21-standard-log.

Powodzenia życzę :)


otóz sprawa jest prostsza niz się wydaje........zadne gzegzołki ani inne progsy zmieniajace znaki nie pomogą....to tylko prowizoryczne rozwiazanie, bowiem i tak wszystkiego nie zmienia.....

sprawa wyglada nastepujaco:
1. zrobiłem kopie bazy danych w/g instrukcji z tego forum przez phpmyadmina

dane starego serwa:
Kod:
Wersja PHP 4.4.4
Wersja klienta MySQL: 4.1.10
MySQL - 4.1.21-standard
phpMyAdmin - 2.9.0.2
Metoda porównywania napisów: latin1_swedish_ci
system kodowania znaków dla MySQL to UTF-8 Unicode (utf8)

usunąłem tabele bazy danych na nowym serwie i wgrałem przez phpmyadmina baze, wczesniej ustawiajac metode porownywania znaków na: utf8_general_ci .......
przy wgrywaniu bazy ustawiłem Zestaw znaków dla pliku: utf8

nowy serwer:
Kod:

Wersja PHP 4.3.11
Wersja klienta MySQL: 4.1.11
MySQL - 4.1.16-standard-log
phpMyAdmin - 2.8.2.4
Metoda porównywania napisów: utf8_general_ci
system kodowania znaków dla MySQL to UTF-8 Unicode (utf8)


i tyle trzeba było zrobic....wystarczy tylko ustawic dobra metode porownywania znaków i zestaw znakw dla pliku.....


zrobilem tak jak Dwako napisal (tez mam serwer na webd.pl) i po wgraniu bazy jak sie loguje do forum to mnie przenosi na to stare ... dalem zapytanie do bazy :
nie wiem moze zle wpislaem adres serwera itd ...
Kod:
UPDATE `phpbb_config` SET `config_value` = 'tobiasty.webd.pl' WHERE `config_name` = 'server_name' LIMIT 1;
UPDATE `phpbb_config` SET `config_value` = '/' WHERE `config_name` = 'script_path' LIMIT 1;
UPDATE `phpbb_config` SET `config_value` = 'webd.pl' WHERE `config_name` = 'cookie_domain' LIMIT 1;
UPDATE `phpbb_config` SET `config_value` = 'mobilegsm' WHERE `config_name` = 'cookie_name' LIMIT 1;


i nadal jest to samo :/ [/code]
 
     
KaRoLiNa


Posty: 15
Wysłany: 24-01-2007, 11:49   

Jak zrzucę bazę, to mam już w pliku krzaczki...
To chyba źle? :roll: .

Jak zrobić, by po zrzucie były pl litery w tym pliku całym?

Dodam, że zrzut robię według instrukcji, która jest tu na forum.
 
     
tobiasty

Posty: 79
Wysłany: 24-01-2007, 12:25   

mi juz wszystko dziala... ten powyzszy post jest juz nie aktualny :)

KaRoLiNa, proponuje ci napisac email do admina,lub dzialu technicznego serwera :) ) ja napisalem i mi naprawili :P
_________________
login: test
haslo: test
 
     
Dawid K.


Posty: 36
Wysłany: 24-01-2007, 13:40   

chelloPL napisał/a:
* Najważniejsze: z rozwijanej listy: "Zestaw znaków dla pliku" wybieramy binary


jak to wykonać na wersji 2.9.1.1?

tak wyglada import w tym myadminie:
_________________
Every man die but not every man realy live.
sidh.pl
hin
 
     
tobiasty

Posty: 79
Wysłany: 24-01-2007, 15:12   

Dawid K. napisał/a:
chelloPL napisał/a:
* Najważniejsze: z rozwijanej listy: "Zestaw znaków dla pliku" wybieramy binary


jak to wykonać na wersji 2.9.1.1?

tak wyglada import w tym myadminie:
[url=http://img262.images....th.jpg]Obrazek[/URL]


pewnie masz ograniczone uprawnienia i nie mozesz zmienic kodowania :)
 
     
SadaM666666

Posty: 27
Wysłany: 10-04-2007, 14:38   

Nie moge zrobic backupu bazy , najpierw chciałem ja wykonac w panelu 3MPanel ale tam cały czas pisze trwa exportowanie i backup nie pojawia sie wogóle , potem chciałem zrobic to przez phpMy admin ale wyskakuje mi taki bład :
export.php: Missing parameter: what (FAQ 2.8)
export.php: Missing parameter: export_type (FAQ 2.8)
Na koncu usiłowałem przez PA>SQL> Kopia zapasowa>Wykonaj kopię teraz> niby zrobiło ale lik ma 3 MB a jak robiłem kiedys przez phpmy admin to miała około 10
Co mam zrobic ? :)
 
     
chelloPL



Pomógł: 413 razy
Posty: 2545
Wysłany: 10-04-2007, 18:56   

1. nie wiem co to jest "panel 3MPanel",
2.
SadaM666666 napisał/a:
wyskakuje mi taki bład :
export.php: Missing parameter: what (FAQ 2.8)
export.php: Missing parameter: export_type (FAQ 2.8)

Jeśli sam wgrywałeś phpmyadmina, to wgraj jeszcze raz (najnowszą wersję). Jeśli wgrywał ją administrator serwera - jemu zgłoś problem,
3.
SadaM666666 napisał/a:
Na koncu usiłowałem przez PA>SQL> Kopia zapasowa>Wykonaj kopię teraz> niby zrobiło ale lik ma 3 MB a jak robiłem kiedys przez phpmy admin to miała około 10

Ale czy to oznacza, że ta kopia jest w czymś gorsza? Problem chyba polega na tym, że phpmyadmin robił kopię (domyślnie) bez kompresji. Forum robi domyślnie z kompresją, dzięki czemu plik z kopią zajmuje znacznie mniej miejsca (łatwiej go pobrać). Ponadto forum potrafi pominąć w wykonywaniu kopii tabele, które są mało istotne (a zajmują bardzo dużo miejsca), jak: read_history i search_*.
_________________
Zanim napiszesz do mnie na GG/PW, koniecznie przeczytaj zasady.
Sygnaturka to nie tablica z ogłoszeniami! PAMIĘTAJ o tym! Nadużywanie i celowe reklamowanie stron jest ZABRONIONE i karalne!
Gość, a czy Ty nie masz sobie nic do zarzucenia?
 
     
AndrzejK

Posty: 6
Wysłany: 22-05-2007, 14:06   

Mam bazę na serwerze hostingowym, eksport sql tej bazy poprzez panel sql dostaję taki ze w tresci tekstu sql są znaki kodowane iso-8859-2 po imporcie np na serwer lokalny ( kodowanie forum iso-8859-2) mam niestety rożnego rodzaju krzaczki.
JEDYNY SPOSÓB to wstawienie na początku zapytania sql poleceń :
Kod:

SET NAMES 'latin1';
SET CHARACTER SET 'latin1';
SET SESSION collation_connection = 'latin1_swedish_ci';


i krzaczki wracają do literek. Myslę ze decydujące znaczenie ma tu polecenie :
SET SESSION collation_connection = 'latin1_swedish_ci';
ponieważ własnie DOMYŚLNIE zakladana baza ma tę postać porównywania znaków.

jezeli komus pomogłem w tej zgadywance, jestem kontent :-)
pozdr
AK
_________________
--
A K
>>> Audaces fortuna iuvat <<<
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Zumi

Pomógł: 16 razy
Posty: 554
Wysłany: 02-10-2007, 17:06   

Witam, nie wiem co sie dzieje bo uciekły mi te polskie znaki... i robie tak jak wg punktu 2 i pokazuje mi sie informacja

Kod:
Błąd

zapytanie SQL:

INSERT INTO phpbb_search_wordlist
VALUES (
'm&#65533;wi&#65533;', '315 ', '0 ');

MySQL zwrócił komunikat: Dokumentacja
#1062 - Powtórzone wyst?pienie 'm?wi?' dla klucza 1


co zrobic...???
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę