phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Kodowanie bazy / krzaczki zamiast polskich liter
Autor Wiadomość
_PiotrekM_

Pomógł: 1 raz
Posty: 3
Wysłany: 17-08-2008, 21:24   

Cytat:
Błąd

zapytanie SQL:

-- phpMyAdmin SQL Dump
-- version mysql3.yoyo.pl
-- http://www.phpmyadmin.net
--
-- Host: mysql3.yoyo.pl
-- Czas wygenerowania: 17 Sie 2008, 19:39
-- Wersja serwera: 5.0.51
-- Wersja PHP: 4.4.4-8+etch6
--
-- Baza danych: `db562719`
--
CREATE DATABASE `db562719` DEFAULT CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_polish_ci;

MySQL zwrócił komunikat: Dokumentacja
#1007 - Can't create database 'db562719'; database exists


Takie cuś sie pokazuje jak chcę wczytać, a zrobiłem zgodnie z poradnikiem. Zwaliłem coś na forum i musiałem reinstalować, a teraz nie moge wczytać bazy :( Wczytywałem też dbloaderem ale niby wszystko ok a forum czyste jak było tak jest. Nie wiem co zrobić :/
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
VSM

Posty: 6
Wysłany: 05-10-2008, 17:34   

Witam, mam problem z forum. Kolega chciał je zaktualizować, ale coś nie wyszło i nie pojawiał się błąd przy wchodzeniu, że nie ma jakieś tabeli. Wrzuciłem więc stare pliki przez ftp na forum, a nastepnie z zapasowej kopii chciałem wgrać baze MySql. Przez DBloadera wogóle nie chce się wgrać, bo odrazu pojawia się niebieska strona, nie wiem czemu. Chciałem więc wgrać przez PhpMyadmin'a. Forum się wgrało, lecz załózmy, że kiedyś post wyglądał tak:

"Hej, pada śnieg" lub "Ogólna rozmowa"

To teraz wyglądało to tak:

"Hej, pada " lub "Og "

A więc po polskich literach nie było dalszej części posta/tematu/działu. Zacząłem poszukiwać rozwiązania problemu. Próbowałem naprawde wiele sposobów, jak konwersje przez programy, zmiany systemu kodowania, itp. itd. Naprawde różne rzeczy. Wkońcu dzisiaj doszedłem to tego, że były znaki zapytania zamiast polskich liter, potem znowu męczyłem się, żeby to przestawić za pomocą Edit Plus 3, ale tylko znaki zapytania zmieniły się na różne krzaczki, i to raczej po zmianie systemu kodowania w phpmyadminie, a nie w tym programie. Robiłem tyle tych zmian, że wkońcu nie wiem po co je robiłem i nie wiem jakie ustawienia były na początku. Mówiąc krótko chciałbym poprostu rozwiązać mój problem. Czyli nie mieć krzaczków zamiast polskich liter. Powiem, że również nowe posty, które się pisze i które zawierają polskie litery, również są zamieniane na jakieś krzaczki... Bardzo proszę o pomoc.
 
     
cezars

Posty: 21
Wysłany: 09-10-2008, 13:48   

Witam serdecznie

Po przeniesieniu forum na nowy serwer niestety ale pojawiają mi się krzaczki. Zastosowałem się do wszystkich instrukcji jakie są tutaj na forum ale niestety nic nie pomogło.

Czy ktoś mógłby mi pomóc? Dziękuję
 
     
tosiek


Pomógł: 109 razy
Posty: 1418
Wysłany: 09-10-2008, 14:16   

cezars, przeczytaj to: http://www.przemo.org/php...pic.php?t=62233
_________________
Naprawa krzaczków oraz chińskich literek, przywracanie polskich znaków jak i przenoszenie forów to codzienność... wczorajszość i jutrzejszość.
tosiek - istota śmiertelna, potrafiąca umierać do trzech razy...
 
     
kamilko

Posty: 78
Wysłany: 24-10-2008, 16:36   

Robię wszystko z instrukcja i mam ? ? ? ? ? a nie krzaki ;/ jak zrobic aby bylo wszytsko OK ?
 
     
hacker06

Posty: 49
Wysłany: 25-01-2009, 11:16   

kamilko napisał/a:
Robię wszystko z instrukcja i mam ? ? ? ? ? a nie krzaki ;/ jak zrobic aby bylo wszytsko OK ?


Mam to samo... Zamiast polskich liter znaki zapytania (?) :/ Jak to naprawić? :|
 
     
wolek

Posty: 118
Wysłany: 03-05-2009, 17:27   

WItam, podczas robienia kopii bazy danych tak jak opisane w pierwszym poście baza zapisuje teksty bez polskich znaków. Nie wiem juz co zrobic a forum niemoże tak chodzić.
 
     
Krychu93

Posty: 16
Wysłany: 30-05-2009, 18:26   

Nerwy mi już puszczają. Na milion sposbów probowałem wgrać bazę danych.
Wcześniej robiłem ją samodzielnie i jakoś działało, ale zamiast znaków były krzaczki. Teraz po zmianie nic się nie dzieje.

Tak ogółem, to wszystko pięknie co do tego poradnika ale nigdzie nie ma takiej opcji jak "ISO-8859-1". No dobrze, skoro nie ma tej opcji spróbowałem innych sposób; forum tak czy siak się nie włącza.
Poza tym, jak robie kopię bazy danych z poziomy phpMyAdmina to w pliku zamiast ą i ę są krzaczki. Kopię moge robić tylko przy pomocy forum, bo tylko tam są zwykłe polskie znaki.

Czekam na odpowiedź...

[ Dodano: 30-05-2009, 18:35 ]
Dałoby coś jakbym dopisał taką linijkę do bazy danych?
Kod:
SET NAMES 'ISO-8859-1';
SET CHARACTER SET 'ISO-8859-1';
SET SESSION collation_connection = 'latin1_swedish_ci';
 
     
tosiek


Pomógł: 109 razy
Posty: 1418
Wysłany: 31-05-2009, 09:59   

Krychu93, napisz na GG: 3279082, lub przeczytaj: http://www.przemo.org/php...ght,naprawianie

Jeżeli są krzaczki lub polskie litery to tak i tak jest dobrze :)

Krychu93 napisał/a:
Dałoby coś jakbym dopisał taką linijkę do bazy danych?

Nie brnij w latin1 tam polskich znaków nie ma, nie istnieją w tym kodowaniu. Poza tym w bazie danych nie ma:
ISO-8859-1 jest pod inną nazwą: latin1, jak już pisałem nie istnieją w tym kodowaniu polskie znaki
_________________
Naprawa krzaczków oraz chińskich literek, przywracanie polskich znaków jak i przenoszenie forów to codzienność... wczorajszość i jutrzejszość.
tosiek - istota śmiertelna, potrafiąca umierać do trzech razy...
 
     
MaTeK_
Czarna lista


Pomógł: 364 razy
Posty: 1712
Wysłany: 15-06-2009, 09:42   

Witam . Zrobiłem kopie bazy danych do pliku sql , sprawdziłem czy w tym pliku są polskie znaki i działa. W nowej bazie danych ustawiłem na kodowanie latin2 (takie mam tez w tym pliku sql ) i po wgraniu na forum nie ma polskich znaków. Pomoże ktoś ?
_________________
Instalacja/aktualizacja/konwersja/przenoszenie/naprawa for i portali
Więcej info na portfolio
 
     
gops

Posty: 3
Wysłany: 09-09-2009, 17:48   

Witam,
Mam problem z krzaczkami, oba serwery MySql5 bazy i tabele ustawione jako utf8_polish_ci.

Na nowym serwerze nie pokazują sie polskie znaki, nowe posty sa OK. wyeksportowałem jedną tabele z nowym postem i np litera "ł" wygląda tak:
eksport ze starego serwera: C2 B3 (194 179)
eksport nowego postu z nowego serwera: C5 82 (197 130)

Sprawdzalem tez eksport i import w trybie MYSQL40 ale nadal są krzaki :(

Co robie nie tak :?: jak lepiej wyksportowac lub jak to naprawic :?:
 
     
tosiek


Pomógł: 109 razy
Posty: 1418
Wysłany: 09-09-2009, 18:43   

gops, stara baza to po prostu krzaki z latin1.
Możesz przepuścić ja przez konwerter: http://tosiek.pl/converter/ z latin1 na iso-8859-2 i pamiętaj o krokach: http://www.przemo.org/php...ght,naprawianie
Przystosowanie skryptu forum oraz bazy dla kodowania latin2
_________________
Naprawa krzaczków oraz chińskich literek, przywracanie polskich znaków jak i przenoszenie forów to codzienność... wczorajszość i jutrzejszość.
tosiek - istota śmiertelna, potrafiąca umierać do trzech razy...
 
     
gops

Posty: 3
Wysłany: 09-09-2009, 19:53   

Wielkie dzięki za informacje - walcze z tym formatem od kilku godzin.
Testowa tabela ładnie się skonwertowała.

[ Dodano: 09-09-2009, 20:36 ]
A jednak problem jest - baza w pliku sql ma >30MB wiec nie da rady ją przez ten konwerter zrobić.

Czy mógłbyś mi podać kody wszystkich polskich znaków w latin1 (postać 2 bajtowa) bo wtedy sam sobie je zmienię.
Nie potrafię tego znaleźć w sieci :/
 
     
tosiek


Pomógł: 109 razy
Posty: 1418
Wysłany: 09-09-2009, 21:56   

nie ma tego w sieci ;)

bazę możesz podzielić mysqldumpsplitterem -
Kod:
 http://www.bing.com/search?q=mysqldumpsplitter&go=&form=QBLH&filt=all

Kod:
http://www.google.com/search?hl=pl&q=mysqldumpsplitter&btnG=Szukaj&lr=


nie mogę znaleźć na dysku mysqldumpsplittera wiec w zamian zwiększę Ci limit na 15mb
http://tosiek.pl/converter/ .

Jak na razie nie udostępniam tablic i tak byś się w nich nie połapał są zmiksowane z unicode i innymi kodowaniami
_________________
Naprawa krzaczków oraz chińskich literek, przywracanie polskich znaków jak i przenoszenie forów to codzienność... wczorajszość i jutrzejszość.
tosiek - istota śmiertelna, potrafiąca umierać do trzech razy...
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
kapral

Posty: 53
Wysłany: 28-10-2009, 22:14   

zrobiłem kopie bazy danych tak jak napisano, a przy wczytywaniu otrzymuje komunikat:

Cytat:

Błąd

Zapytanie SQL:

--
-- Baza danych: `db72102`
--
CREATE DATABASE `db72102` DEFAULT CHARACTER SET latin1 COLLATE latin1_swedish_ci;

MySQL zwrócił komunikat: Dokumentacja
#1044 - Access denied for user 'rozmowywsieci'@'%' to database 'db72102'
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę