phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: joli
27-08-2007, 21:50
[Problem] problem z kodowaniem znaków! PILNIE PROSZĘ O POMOC
Autor Wiadomość
Scriptor718

Posty: 2
Wysłany: 30-11-2005, 02:40   [Problem] problem z kodowaniem znaków! PILNIE PROSZĘ O POMOC

od razu piszę, przeczytałem większośc postów na stronie i nie znalazłem odpwiedzi na moje pytanie i problem.... jest on nietypowy co zaraz pokażę..

A mianowicie istnieje problem z wyświetlaniem polskich znaków na moim forum ale tylko tam gdzie piszą coś użytkownicy lub tam gdzie ja pisałem nazwy tematów chodzi o to, że na forum są widoczne polskie znaki ale tylko tam gdzie ja albo inni użytkownicy nic nie pisaliśmy, wiec nie chodzi o problem z językiem ale raczej z kodowaniem, nie rozumiem co może być nie tak, forum jest na serwerze kolegi, jest tam mysql w wersji 5.0.16, czy może być to powodem ??? forum jest w wersji 2.0.1.8. uzywam template SubBlack, spolszczenie do wersji 2.0.1.8.(w pliku lang_main.php jest ustawione kodowanie znaków na iso-8859-2 bo sprawdzałem) i nie wiem gdzie jest błąd ??? wraz z kolegą - adminem serwera gdzie jest forum próbowaliśmy ten błąd naprawić, próbowaliśmy już czyścić tabelę, instalowaliśmy forum od nowa i nic czy ktoś wie o co chodzi i jak naprawić tą usterkę ??? bardzo mi zależy żeby forum wyglądało normalnie... czy przeinstalowanie mysql 5.0.16 do wersji 4.x może naprawić ten problem, czy możliwe że mysql w wersji 5.0.16 inaczej przekodowuje znaki przy zapytaniach do bazy niż mysql 4.x ??? czy tu może być problem właśnie ???

generalnie to chodzi o to, że gdy piszę słowo Ścieżka to widzę potem napis "?cie?ka" , gdzie jest problem ???

o to dokładne dane serwera gdzie jest zainstalowane forum :

MYSQL 5.0.16
APACHE 2.0.55
PHP 5.10

php ma właczone exty do mysql'a i mbstring (tak mówi kolega - admin serwera )

kolega wychwycił taki o to bład :

Cytat:
Could not insert new word matches
DEBUG MODE
INSERT INTO phpbb_search_wordmatch (post_id, word_id, title_match) SELECT 11, word_id, 0 FROM phpbb_search_wordlist WHERE word_text IN ('ąółńśćżńž')
Line : 251
File : functions_search.php


o to adres gdzie jest forum i można zobaczyć ten błąd

http://maly.nemo.pl/helus/phpBB2/index.php

ostatni temat ma głównym forum zawiera polskie znaki ęąśżźćń a zamiast tego jet widoczne ?????? , jak to naprawić ??? gdzie leży problem ??? czy w mysql 5.x ???? czy gdzie indziej ???

proszę o pomoc..

Przemo ratuj!!!!
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
irekk


Pomógł: 283 razy
Posty: 2927
Wysłany: 30-11-2005, 09:10   

Cytat:
Przemo ratuj!!!!

zapraszam do strefy VIP

Tytuł tematu jest niezgodny z zasadami.
Popraw tytuł, aby uniknąć zamknięcia wątku.
_________________
Cygantura
 
     
Crash_3d


Pomógł: 28 razy
Posty: 369
Wysłany: 30-11-2005, 13:02   

[ot]
Zauwazylem ze qbs wszystkich zaprasza do strefy VIP - czyzby jakis program partnerski ze dostaje 10% od sumki wplaconej przez poleconych?
[/ot]
_________________
Project One Jakub Cyran
 
     
Widmo



Pomógł: 180 razy
Posty: 2435
Wysłany: 30-11-2005, 13:06   

no wlasnie tez cos tak widze ;]
_________________
Potrzebujesz pomocy?
 
     
irekk


Pomógł: 283 razy
Posty: 2927
Wysłany: 30-11-2005, 13:32   

to zle? :> jak chce cos bezposrednio od przema i chce to szybko to tylko tam znajdzie pomoc :]
_________________
Cygantura
 
     
Scriptor718

Posty: 2
Wysłany: 30-11-2005, 15:51   

nie wiedzialem, ze Przemo bierze kase za pomoc :( zwrocilem sie bezposrednio do niego bo wiem, ze jest on mistrzem jesli chodzi o fora ale skoro tak to moze ktos z was najnormalniej w swiecie powiedział by mi co moge zrobic zeby dzialalo, za pomoc daje plusika, chodzi mi o rade, sam zrobie ale musze wiedziec co jest nie tak, moge liczyc na pomoc darmową ?? kasy nie mam, wiec nie ma jak zaplacic, chodzi mi tylko o te nieszczesne polskie znaki....

pozdrawiam Scriptor 718
 
     
bulion



Pomógł: 93 razy
Posty: 992
Wysłany: 30-11-2005, 15:54   

Scriptor718,

Cytat:

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group


więc dlaczego chcesz pomocy od Przema?
Twój support - www.phpbb.pl czy tam nie wiedzą co robić?

btw: gdybym wiedział to bym pomógł..
_________________
Ex-mod
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
patrick

Pomógł: 159 razy
Posty: 1900
Wysłany: 30-11-2005, 15:56   

ehh zwykle phpbb = lock.
Scriptor718 napisał/a:
czy przeinstalowanie mysql 5.0.16 do wersji 4.x może naprawić ten problem

nie ja mam ten sam mysql i wszystko smiga.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

www.polsystem.pl

www.bidcar.pl

• Zamów reklamę