phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Limity transferu na serwerach - przemyślenia
Autor Wiadomość
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3148
Wysłany: 01-12-2005, 12:37   Limity transferu na serwerach - przemyślenia

Czy ma ktoś możliwość sprawdzania na bieżąco wykorzystanego transferu na serwerze?
PHP przed wysłaniem tekstu czy HTML do przeglądarki kompresuje go przed wysłaniem, dzieki czemu przesyłane rozmiary plików sa do 80% mniejsze. Zastanawiam się teraz, czy liczniki transferu na serwerach biora to pod uwagę? Obawiam się, że mogą nie brać, pamiętam, że mieliśmy kiedyś instalowany taki miernik w naszj lokalnej sieci i zliczał on wielkośc pliku na dysku a nie wielkość przesłanych danych.

Jeżeli ktoś ma mozliwość na bieżąco sprawdzenia, niech napisze jakiś jeden temat z kilkoma wielkimi postami, nie odświeża strony, tylko niech kliknie kilka razy w link do tematu i poczeka na załadowanie. Jeżeli rozmiar źródła strony będzie miał np 300kb a wejśc będzie 10 to powinno nabić 300-500kb a nie 3000kb

Prawdopodobnie moje obawy są niesłuszne, ale czy ktos to już sprawdzał?
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3148
Wysłany: 01-12-2005, 15:11   

Konsultowałem temat z osoba znającą sie na rzeczy która stwierdziła, że bardzo ciężko jest liczyć rzeczywisty ruch/przesył danych i hostingi niestety liczą po plikach. Czyli jeśli mamy samo forum nie mamy tam jakis dużych danych do ściągania oznacza to, że 60% naszego transferu jest nam dodawana !
Myślę, że w takiej sytuacji mamy uzasadnione podstawy aby wymagac od hostingu aby albo nam w jakiś sposób odejmowali transfer, albo zrobili moduł/skrypt, który przeliczy nasz rzeczywisty transfer. Nie jest to łatwe, ale wykonalne.
Oczywiście najpierw nalezy zapytac hosting jak liczy i jeżeli im wierzymy nie sprawdzać, albo w jakis sposób sprawdzić.

A zawsze myślałem, że jak na serwerze zostaje odgórnie włączona kompresja to w celu uszczęśliwienia użytkownika :P

W dodatku na niektórych serwerach może zdarzyć się sytuacja, że przy wysłaniu żadania pobrania pliku o rozmiarze 100mb naliczy nam 100mb nawet gdy ściąganie zostanie przerwane po ściągnięciu 10kb ! TO zależy od systemu zliczającego i odpowiednim logowaniu apache.

Dramat...
 
     
patrick

Pomógł: 159 razy
Posty: 1900
Wysłany: 01-12-2005, 16:50   

hmm to zalezy.

Transfer jest liczony roznie ale wiekoszosc serverow ma zainstalowane oprogramowanie komercyjne : plesk, cpanel ktora maja stale ulepszana technologie.
I z tego co sie orientuje transfer wyliczany jest z logow ale pliki cache (obrazki etc. ) nie wchodza w transfer na apache. Ciezko zrobic system idealny ale te co teraz sa dzialaja powiedzmy, ze dobrze. Najlepiej transfer wyliczany jest na routerach :mrgreen:

Ogolnie za kazdym razem czesc dynamiczna strony jest liczona ;)
Ale obrazy nie, jezeli sie nie zmieniaja. Przegladarka zawsze wysyla zapytania do servera pdoajac date pliku a server odpowiada ze plik jets bez zmian czyli nie jest nabijany transfer.
 
     
paszczus

Posty: 18
Wysłany: 01-12-2005, 16:56   

Co do zliczania i limitow na dane z WWW to jest taki modul do apacha, ktory jest za to odpowiedzialny:

http://dembol.nasa.pl/mod_cband
 
     
patrick

Pomógł: 159 razy
Posty: 1900
Wysłany: 01-12-2005, 16:59   

paszczus napisał/a:
Co do zliczania i limitow na dane z WWW to jest taki modul do apacha, ktory jest za to odpowiedzialny:

http://dembol.nasa.pl/mod_cband

tak ale to nowa zabawka narazie testowane i rozwojowe ..
Nie widzialem by bylo gdzies zainstalowane jeszcze ;)
 
     
paszczus

Posty: 18
Wysłany: 01-12-2005, 17:01   

dzala bez probelmow u mnie na kilku serwerach .. polecam :)
Mysle, ze na innych serwerach, moze nie na tych najwiekszych, ale takich srednich to tez jest uzywane, bo IMO to bardzo dobry mod.
 
     
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3148
Wysłany: 01-12-2005, 17:02   

patrick, ale ja nie mowie o plikach ktore sa cachowane, tylko o samym kodzie HTML :)
 
     
Paszczak000


Pomógł: 317 razy
Posty: 2898
Wysłany: 01-12-2005, 17:02   

na netlooku jest wsio dobrze :mrgreen:
gadałem z adminami :)
 
     
patrick

Pomógł: 159 razy
Posty: 1900
Wysłany: 01-12-2005, 17:05   

Przemo napisał/a:
patrick, ale ja nie mowie o plikach ktore sa cachowane, tylko o samym kodzie HTML

no i on jest liczony co kazde przeladowanie z tego co wiem ...
Bo jak by nie bylo to po przeladownaiu tematu pobiera nowe dane .. wiec apache liczy te kilobajty.
 
     
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3148
Wysłany: 01-12-2005, 17:13   

Kod:
home.pl chat system

System: Proszę czekać, inicjalizuję połączenie z serwerem...

Operator Karol: Witam! Karol Jasianek w czym moge pomoc ?

Użytkownik: Witam, czy na waszych serwerach wykorzystany transfer zlicza na przykład pliki html jakie są pobierane, czy zlicza rzeczywisty transfer wysłany do przeglądarki, który w przypadku wykorzystania kopmresji w PHP jest do 80% niższy od realnej wielkości pobieranych plików tekstowych czy html ?

Operator Karol: czy moge prosic o chwile cierpliwosci ?

Użytkownik: Oczywiście

Operator Karol: limit ruchu zliczna realny ruch wygenerowany przez Pana adres IP

Użytkownik: Rozumiem, dziękuje, dowidzenia.


Ciekawe jak to jest na innych serwerach. "hom'owi" jest łatwiej to liczyć bo każdy user ma swój własny adres IP :)
 
     
patrick

Pomógł: 159 razy
Posty: 1900
Wysłany: 01-12-2005, 17:25   

Ale jak wiemy wiekszosc hostingow uzywa jedno adresu ip oraz gotowych paneli ;)
 
     
chelloPL



Pomógł: 413 razy
Posty: 2545
Wysłany: 01-12-2005, 17:47   

Przemo napisał/a:
i jeżeli im wierzymy nie sprawdzać, albo w jakis sposób sprawdzić.

Jeśli mamy dostęp do access_logów serwera i do awstats, to ono zlicza to co jest kompresowane (czyli to co fizycznie wysyła serwer).
A jeśli jakiś plik został wcześniej scacheowany na którymś proxy, to nie zostanie on pobrany.

PS: a co jeśli plik index.php będzie miał 20 bajtów i include'ował plik main.php, który będzie miał 70KB?
Takie czysto teoretyczne pytanie, bo wywnioskowałem, że hosting to policzy jako 20 bajtów...
_________________
Zanim napiszesz do mnie na GG/PW, koniecznie przeczytaj zasady.
Sygnaturka to nie tablica z ogłoszeniami! PAMIĘTAJ o tym! Nadużywanie i celowe reklamowanie stron jest ZABRONIONE i karalne!
Gość, a czy Ty nie masz sobie nic do zarzucenia?
 
     
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3148
Wysłany: 01-12-2005, 19:29   

Nie no napewno tak nie jest :) zreszta wielkosc pliku php nijak sie ma do tego co on ma wyswietlac. Byc moze automat wchodzi na taki plik php i liczy zawartosc jaka on wyswietla jednak aby uwzglednil kompresje musi go rozkompresowac. Najlepszy sposob to po prostu zapytac albo sprawdzic.
 
     
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3148
Wysłany: 01-12-2005, 19:39   

Z logow w cpanelu:
Kod:
phpBB2/test/index.php?sid=bcfcd7c7140bf3e0c1cfae58cdb5a994 
  Http Code: 200  Date: Dec 01 19:36:56  Http Version: HTTP/1.1  Size in Bytes: 7761 
  Referer: http://www.przemo.org/phpBB2/test/admin/index.php?pane=left&sid=bcfcd7c7140bf3e0c1cfae58cd 
  Agent: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.12) Gecko/20050919 Firefox/1.0.7 
Tymczasem html zapisany na dysku zajmuje 40kb czyli wynikalo by ze ta kompresja jednak jest brana pod uwage...
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Crack



Pomógł: 136 razy
Posty: 1442
Wysłany: 03-12-2005, 18:02   

Ja rozumiem to tak: na 100% jest brana jeśli masz kompresję za pomocą PHP - serwer wysyła dane które dostanie od PHP a więc nie zna rzeczywistego rozmiaru np. pliku index.php na forum gdy ten jest przesyłany w formie skompresowanej - musiał by go dekompresować i dopiero wtedy liczyć.
_________________
[ DumpLoader 1.0 ] [ Spider Friendly 1.3.12 Google Sitemaps 1.4 ]
[ Tanuki: recenzje anime | forum ]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę