phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: arcy
12-09-2007, 16:58
PROBLEM Z CYRYLICĄ
Autor Wiadomość
westalka

Posty: 13
Wysłany: 07-01-2006, 22:06   PROBLEM Z CYRYLICĄ

Chodzi o to, że chciałabym wysyłać korespondencję masową w cyrylicy, ale na email przychodzą tylko jakieś znaczki. Prawdopodobnie problem jest prosty, ale ja nie umiem tego zrobić :( . POMOCY!!!!
Ostatnio zmieniony przez westalka 07-01-2006, 22:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
irekk


Pomógł: 283 razy
Posty: 2927
Wysłany: 07-01-2006, 22:14   

maile musialy by byc wysylane w kodowaniu 8859-5 ale wowczas polskie znaki sie tam nie znajda.
_________________
Cygantura
 
     
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3148
Wysłany: 07-01-2006, 22:23   

Juz rozmawialismy przez e-mail na ten temat, mozna to uzyskac poprzez wlaczenie (chocby na chwile) wysylania mass emaili w htmlu
 
     
westalka

Posty: 13
Wysłany: 07-01-2006, 22:25   CYRYLICA

PRZEMO, ZROZUM, ZE ROZMAWIASZ Z DZIEWCZYNĄ! KTORA ZOBACZYLA TWOJE FORUM NA OCZY 2 TYGODNIE TEMU. TAKIE WYTLUMACZENIE JEST ZA TRUDNE. POWIEDZ JAK ZROBIC TEGO HTML'A?
 
     
marcinek


Pomógł: 2 razy
Posty: 114
Wysłany: 07-01-2006, 22:29   

wchodzisz w PA :arrow: Mas Korespondencja
zaznaczasz na html i piszesz wiadomosc w htmlu z początkiem
Kod:
<META HTTP-EQUIV="Content-type" CONTENT="text/html; charset=iso-8859-2">
_________________
Tylko Chuck Norris Potrafi Kozlowac Pilką Lekarską Po Plazy...
 
     
westalka

Posty: 13
Wysłany: 07-01-2006, 22:33   CYRYLICA

JAK WCHODZE W PA->KORESPONDENCJA MAS. - NIE MAM TAM ZADNEGO PRZYCISKU HTML. MOZE WCZESNIEJ POWINNAM TO GDZIES USTAWIC - ZEBY SIE WLACZAL?..
 
     
Sylwia


Pomógł: 92 razy
Posty: 1033
Wysłany: 07-01-2006, 22:37   

westalka napisał/a:
PRZEMO, ZROZUM, ZE ROZMAWIASZ Z DZIEWCZYNĄ!


Dziewczyną która na dodatek nie wie że duże litery oznaczaja krzyk, czy moge prosić byś przestała krzyczeć?

Dziękuję :)

PS. Chodzi o to że w miejscu gdzie wpisujesz wiadomosc którą wysyłasz wpisuj na początku ten kod:
Kod:
<META HTTP-EQUIV="Content-type" CONTENT="text/html; charset=iso-8859-5">


Tylko maile musisz mieć zaznaczone jako html'owe.
Ostatnio zmieniony przez Sylwia 07-01-2006, 22:40, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
westalka

Posty: 13
Wysłany: 07-01-2006, 22:39   ok

przepraszam, ale już od tylu dni prosze o pomoc. Chlopaki, napprawde - powinniscie byc bardziej wyrozumiali. Ja dopiero sie ucze tego forum i prosze tylko o pomoc.

[ Dodano: 07-01-2006, 22:41 ]
Sylwia, dzięki za wyrozumialosc, tylko jak je odznaczyc jako html'owe???? w panelu korespondencji mas. nie mam takiej opcji
 
     
marcinek


Pomógł: 2 razy
Posty: 114
Wysłany: 07-01-2006, 22:41   

Wlasnie skojarzylem ze html zaznacza sie w nowej wersji. W 1.9.x tego nie ma
Wydaje mi sie ze jak wlepisz ten kod a potem zaczniesz pisac to powinno starczyc
_________________
Tylko Chuck Norris Potrafi Kozlowac Pilką Lekarską Po Plazy...
 
     
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3148
Wysłany: 07-01-2006, 22:43   

Chodzi o to ze nie da sie w wersjach < 1.12.0 zaznaczyc maili jako html;owe. Przestańcie tutaj z kodowaniem znakow bo to nic nie da !! Jak zakodujesz znaki to odbiorcy musza miec w systemi zainstalowana czcionke cyrylicy a malo kto ja ma.
Wiec jedyne wyjscie to w pliku emailer.php zamienic: text/plain na text/html i wyslac mass email tak jak wysylasz posty na forum w ktorych jest cyrylica czyli poprzez uzycie znakow specialnych. Musisz poprosic kogos kto sie zna na tyle aby Ci to zrobic. Ja nie mam czasu.
 
     
Sylwia


Pomógł: 92 razy
Posty: 1033
Wysłany: 07-01-2006, 22:44   

marcinek napisał/a:
Wlasnie skojarzylem ze html zaznacza sie w nowej wersji. W 1.9.x tego nie ma


Szczerze? Właśnie sprawdzałąm na swoim forum i faktycznie nie ma... co gorsza chyba w 1.9.x były problemy z html'owymi mailami.... Czyli wyjdzie westalce poczekać na najnowszą wersję forum...
 
     
westalka

Posty: 13
Wysłany: 07-01-2006, 22:44   doszło coś takiego

<META HTTP-EQUIV="Content-type" CONTENT="text/html; charset=iso-8859-2"> тест

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jest to email wysłany do Ciebie przez administratora "". Jeżeli uznasz go za spam, jest obraźliwy lub w jakikolwiek sposób Cię niepokoi skontaktuj się z webmasterem forum pod adresem: rosyjski@rosyjski.com Dołącz do wiadomości cały ten email (wraz z nagłówkami).

czyli chyba nie dziala

[ Dodano: 07-01-2006, 22:45 ]
to znaczy cyrylicę widać, ale wcześniej jak ten kod ukryć?..
 
     
Sylwia


Pomógł: 92 razy
Posty: 1033
Wysłany: 07-01-2006, 22:51   

westalka napisał/a:
<META HTTP-EQUIV="Content-type" CONTENT="text/html; charset=iso-8859-2">


To jest kodowanie na polskie znaki... Na rosyjski jest z końcówką 5....

No i wg. tego co Przemo napisał to nie zadziała....
 
     
westalka

Posty: 13
Wysłany: 07-01-2006, 23:18   

Przemo napisał/a:
Chodzi o to ze nie da sie w wersjach < 1.12.0 zaznaczyc maili jako html;owe. Przestańcie tutaj z kodowaniem znakow bo to nic nie da !! Jak zakodujesz znaki to odbiorcy musza miec w systemi zainstalowana czcionke cyrylicy a malo kto ja ma.
Wiec jedyne wyjscie to w pliku emailer.php zamienic: text/plain na text/html i wyslac mass email tak jak wysylasz posty na forum w ktorych jest cyrylica czyli poprzez uzycie znakow specialnych. Musisz poprosic kogos kto sie zna na tyle aby Ci to zrobic. Ja nie mam czasu.


Przemo, jeszcze ostatnie pytanie: czy to trzeba zrobić jednorazowo, czy za każdym razem trzeba zmienić w zależności od tego, czy będę chciała wysyłać korespondencję masową po rosyjsku czy po polsku?

Natalka
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3148
Wysłany: 07-01-2006, 23:51   

Mozna zrobic jednorazowo potem za kazdym razem kodowanie emaili bedzie w html ale to nie powinno zaszkodzic.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę