phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Nagły zwrot, hosting i polityka, hostingu w kraju
Autor Wiadomość
szpak


Pomógł: 108 razy
Posty: 813
Wysłany: 17-01-2006, 16:07   Nagły zwrot, hosting i polityka, hostingu w kraju

Dziś dostałem informacje, które mnie zszokowały. Hosting w Polsce zaczyna być sprzedawany poniżej granicy opłacalności. Były czasy, gdy hosting miał władze nad klientem, usługodawcy dyktowali ceny. Teraz coś pękło, i to w tamtym roku. Krążyły plotki o wejściu firmy, która zaoferuje ceny, których prawdopodobnie nikt nie będzie w stanie przebić. Jeszcze uf plotka się nie sprawdziła a już potentaci polscy w dziedzinie hostingu windują drastycznie ceny w dół.

I tak…

Home.pl
Pakiet Business Serwer, który standardowo kosztuje 600zł (50zł. Miesięcznie) netto można kupić za cenę 20zł miesięcznie. (Opłata za rok z góry)

Ceny usługodawców innych a zarazem popularnych na razie się utrzymują, lecz czy aby to nie lekkie ich uśpienie? Czy za jakiś czas wszyscy obniżą swoje ceny? Dlaczego pionier w tej dziedzinie już robi tak drastyczne posunięcia?

Z drugiej strony są firmy, które podnoszą ceny swoich usług o 300%.

Czy stanie się tak, iż hostingi mające wyjątkowo niską cenę się nie zablokują technicznie? Czy klient, który płaci, smsem 1zł za miesiąc jest tak ważny?

Co z serwerem, na którym jesteśmy za 1zł pośród 2tyś użytkowników? Czy cena, jaka kreuje się na naszym rynku jest adekwatna do usług, jakie oferuje każdy z usługodawców?

Wiele pytań, poddaje ten temat do dyskusji.
_________________
Nie pisz do mnie na GyGy ani na PW bo normalnie nie wytrzymam, no chyba ze chcesz dać mi na chleb zarobić :)
Lubię poważne wyzwania http://www.szpak.eu/phpbb.php
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
spy

Pomógł: 9 razy
Posty: 147
Wysłany: 17-01-2006, 16:35   

Jak Ci się nie opłaca, to nie wchodź na rynek. Albo tak zbalansuj usługę, aby opłacała się Tobie i klientowi. Taki to już jest kapitalizm. W sumie dziwne... Rozumiem, że nie bolą Cię ceny TP S.A. za połączenia lokalne. Nagle tak bardzo chcesz dyktatu monopolowego?
Powiem Ci coś takiego... Kupuję usługę serwerową u pewnego hostera za granicą. Serwer inny niż pod www. Bedę za niego płacił ponad 200 Euro na kwartał. Z informacji, które otrzymałem będzie to stało na maszynie, która w Polsce kosztuje ponad 100 tys zł i jest stawiana specjalnie pod ten projekt. Zapewne coś jeszcze na nią zostanie zmigrowane, ale policz sobie koszty sprzętu, miejsca w DataCenter, łącza itp. Opłaca się? Widocznie tak, skoro idą na coś takiego.
Nie bardzo rozumiem, co chciałeś osiągnąć tym postem...
_________________
Spy
 
     
patrick

Pomógł: 159 razy
Posty: 1900
Wysłany: 17-01-2006, 17:08   

hehe
Widzisz bo sa firmy ktore moga sobie na to pozwolic trzymajac ten sam poziom uslug.
Do tego potrzebny jest nie lada budzet i glowa.
Myslisz ze home.pl ubylo z powodu promocji ?
Nie to bylo po to by utrzymac sie w top100.pl ... Oni maja bardzo dobrych specow od marketingu, wlasne zastosowania serverowe ... i duze pieniadze.
Ty sie nie martw oni i tak wyjda na duzy plus a musze teraz pokonkurowac z krzakami troche ;)

To sa firmy ktore maja bardzo szerokie zaplecze ...

[ Dodano: 17-01-2006, 17:12 ]
spy napisał/a:
Bedę za niego płacił ponad 200 Euro na kwarta

straszne ... zwykly dedyk na pentiumie gdzies w niemczech.
spy napisał/a:
Z informacji, które otrzymałem będzie to stało na maszynie, która w Polsce kosztuje ponad 100 tys zł

taa a swistak zawija w te srebra ...
w niemczech placisz 200 euro a w polsce 100 000 zl ciekawe ...
 
     
spy

Pomógł: 9 razy
Posty: 147
Wysłany: 17-01-2006, 17:29   

patrick, ciekawe rzeczy wypisujesz :) Dedyk na pentiumie, w Niemczech... : :D Niech Ci będzie : :mrgreen:
_________________
Spy
 
     
knebel


Posty: 67
Wysłany: 18-01-2006, 08:25   

szpak napisał/a:
Czy stanie się tak, iż hostingi mające wyjątkowo niską cenę się nie zablokują technicznie?

Zablokują się technicznie ? Jeśli są oni przygotowani - NIE ! Osobiście uważam że polskie Firmy Hostingowe są i tak b. drogie. Dla przykładu porównam tu home.pl i amerykańską Firmę theplanet.com na przykładzie kupna serwera dedykowanego.
Otóż Serwis home.pl za podstawowego dedyka żąda 600 pln miesiecznie + opłata za zużyty transfer.
http://home.pl/dedykowane

Konfiguracja maszyny:
****************************************
Platforma Intel® SR1435VP2
Procesor Intel® 1x Pentium 4
Prędkość procesora 3.0 GHz
Pamięć 1 GB ECC
Dysk twardy 2x 120 GB
Interfejs SATA
RAID software
Macierz Intel Raid
System operacyjny Linux, FreeBSD, Windows Server 2003
Ilość adresów IP 8 (w tym 4 do wykorzystania)
Pomoc techniczna 24/7 1 godzina administracji wliczona
Backup Jednodniowy, wykonywany raz na 24 godziny
Zdalny dostęp RDP (Windows), SSH (FreeBSD/Linux)
zarządzanie zasilaniem, konsola serwera

Dodatkowo musimy dodać do tego koszt 2000 pln opłaty instalacyjnej oraz koszt zużytego łącza 1200 GB = 360 pln i 550 pln za łącze - za każde1 mbps. Zatem podliczmy to dla konfiguracji łącza 1200 GB transferu + 10 mbps uplink W sumie daje nam to 8460 pln za pierwszy miesiąc oraz 1150 pln za każdy nastepny. LOL - aż mi się zawróciło w głowie ;)

No dobrze spójrzmy teraz na Firmę theplanet.com. - www.theplanet.com
(Na przykładzie Serwisu Firmy - www.servermatrix.com)
http://www.servermatrix.c...x24Details.html
Za kwotę 199 $ (ok. 600 pln) miesięcznie otrzymamy maszynkę o konfiguracji:

Processor Dual 2.4GHz Xeon Processors
RAM 1GB RAM*, Upgradeable to 4GB
Hard Drive 2 x 80GB HDDs*, Upgradeable to 2 x 200GB HDDs
Bandwidth 1200GB Bandwidth*, Upgradeable to 1500GB
Uplink Port 10Mbps*, Upgradeable to 100Mbps
IP Addresses 5 IP Addresses*, Upgradeable to 61 IP Addresses
Operating System Choice of RedHat Enterprise Linux 3.0*, RedHat Enterprise Linux 4.0, Microsoft Windows 2000 Server, Microsoft Windows Server 2003, Debian, or FreeBSD
Control Panel Available cPanel, Helm, or Plesk
Web Analytics Available Urchin 5.0
Database Available MySQL, Shared or Dedicated Microsoft SQL Server 2000, Oracle 10G Standard Edition One
Firewall Available Cisco Pix 506e or 515e
Professional Services Plan Silver*, Gold, Platinum or Titanium

oraz dodatkowo :

•Flexible monthly agreements
•Premium grade hardware
•99.9% Service Level Agreement
•Full Root access
•Full monitoring (Ping, Service, System, Process)
•System software updates
•Private VLANs
•Linux, Windows or FreeBSD
•Managed DNS
•Free 24 Hour Live Technical & Sales Support
•Orbit(TM) Customer Control Portal
Free Advanced Security and Other Tools
•Arbor PeakFlow DDoS Detection
•TippingPoint Intrusion Detection & Prevention
•Cisco Guard DDoS Mitigation
•Urchin Web Stats
•Remote Reboot
•Backup Services
Free 24 Hr Live Sales & Support
•Available via telephone, chat, e-mail and tickets
•On-site hands and eyes
•Administration from Certified Engineers available
Free Orbit(TM) Customer Control Portal
•Secure access to all your servers and your account
•Reboot-On-Demand
•Manual reboot requests
•Live, up-to-date bandwidth reporting
•Administration reporting
•Hardware tracking
•Domain registration
•Accounting tools
•Specials on additional services
•Robust ticketing system

Prawda że robi wrażenie ? ;)

Ołata miesięczna jest nieduża i można wybrać sobie jeden z planów - najtańszy to 99$ opłaty instalacyjnej + 199 $ miesięcznie za użytkowanie maszyny. Cena uplinku do łącza 10 mbps i transferu do 1200 GB jest już w cenie. Dodam tylko że jest to jedna z droższych maszynek w ofercie ;)

Zgodzę się że home.pl daje większą pojemność dyskową (240 GB) lecz nie zgodzę się z tym że owa różnica 160 GB jest warta różnicy w cenie porównywanych dedyków.

Co więcej:
Serwis home.pl za pulę 8 adresów IP żąda kwotę 100 pln. U amerykanów otrzymamy ich CZTERY RAZY WIĘCEJ ! (sic!). Koszt 1 IPka u nich to 1 $.

Co się tyczy bezpieczeństwa usługi w theplanet.com odsyłam do linków :
http://www.servermatrix.com/facilities/
http://www.servermatrix.com/network/
http://www.servermatrix.com/security/

Jak pokazałem - polski hosting wcale nie jest tani. Przy ofertach zagranicznych Firmy wręcz wypada żałośnie. W dobie Internetu Ziemia zrobiła się naprawdę ciasna. Co za różnica czy mój dedyk znajduje się w Warszawie czy w Dallas. - i tak go nie dotknę, a po SSH "śmigam" po nim dokładnie tak samo. ;)

Ja zdecydowałem się na ich usługi i od ponad roku nie było chwili abym tej decyzji żałował.
Bardzo profesjonalna Firma świadcząca profesjonalne usługi.
Podejrzewam że nie otrzymałbym takich w home.pl (nie wiem - ale podejrzewam)

Fakt obniżania cen przez polskie Firmy cieszy. Ale moim zdaniem jest to nadal zbyt kosztowne w Polsce.
patrick napisał/a:
taa a swistak zawija w te srebra ...
w niemczech placisz 200 euro a w polsce 100 000 zl ciekawe ...

Heh - W Polsce płacę 9610 PLN - a w USA 900 PLN (ok. 300 $) - DZIESIĘCIOKROTNIE MNIEJ !!! ;) Zastanów się patric nad tym i policz dokładnie. Matematyka nie kłamie.
patrick napisał/a:
straszne ... zwykly dedyk na pentiumie gdzies w niemczech.

Home.pl też daje zwykłego dedyka na pentiumie gdzieś w Polsce... straszne ;)


troche się rozpisałem ;)
 
     
patrick

Pomógł: 159 razy
Posty: 1900
Wysłany: 18-01-2006, 10:40   

Co ty piszesz ...
Widze ze troche malo wiesz wiec wytlumacze Ci to pokrotce.
Takie the planet ustawia takie ceny z dwoch przyczyn tanich lacz i umow z dostawcami sprzetu. Np. taki dell potrafi dac im maszyny na raty po niskich cenach ;)
Jezeli probujesz udowodnic, ze usa ma lepsza infarstrukure techniczna od gts gdzie home.pl ma servery to jestes w bledzie. Glownie ceny polskich lacz zmuszaja do takich cen, ale i tak cena spada drastycznie w dol juz mozna wziac 1 mbps za te 600 zl/msc.
Ale to przez nasza telekomunikacje polska sie tak porobilo ...

Popatrz na gore top100 i zobacz gdzie sa maszyny.
Jezeli ktos chce powaznie podejsc do hostingu to server kolokuje w polsce na dobrym laczu, ma dostep fizyczny do maszyny .. jednym telefonem zwieksza przepsutowosc itd.
knebel napisał/a:
Co za różnica czy mój dedyk znajduje się w Warszawie czy w Dallas. - i tak go nie dotknę, a po SSH "śmigam" po nim dokładnie tak samo.

Ty wiesz co napisales ?
Po pierwsze trasa do maszyny.
Po drugie w polsce wiesz co kupujesz jak bierzesz 10 mbps to je masz a tam Ci pisza ze masz traffic unlimited 10 mbps na dedyku za 200$ zalosne.
Po trzecie masz dostep fizyczny do servera i mozesz mu wszystko zrobic ...
Po czwarte pewnosc i professionalizm jak komus zalezy na wykonaniu dobrej uslugi to nie kupi servera w usa gdzie co chwile sa pady albo technik przypadkowo sformatuje dysk.
knebel napisał/a:
Heh - W Polsce płacę 9610 PLN - a w USA 900 PLN (ok. 300 $)

Gdzie i oc to za konfiguracja jest przykladowa maszyna w warszawie.
Kod:
 Procesor     Intel Pentium 4 3,0GHz
Pamięć RAM    1GB ECC
Dysk twardy    2x120GB
Interfejs    SATA
Macierz    raid-1
250GB ruchu (adresy IP: 2)
760zł
 
     
knebel


Posty: 67
Wysłany: 18-01-2006, 21:31   

patrick napisał/a:
Takie the planet ustawia takie ceny z dwoch przyczyn tanich lacz i umow z dostawcami sprzetu. Np. taki dell potrafi dac im maszyny na raty po niskich cenach

To tylko i wylącznie świadczy o tym że można to zorganizować taniej - kolejny punkt za hostingu zagranicznego ;) . Sprawę bezpieczeństwa już opisywałem więc drugim kryterium jest cena :) - kolejny punkt za ;)
patrick napisał/a:
Jezeli probujesz udowodnic, ze usa ma lepsza infarstrukure techniczna od gts gdzie home.pl ma servery to jestes w bledzie. Glownie ceny polskich lacz zmuszaja do takich cen, ale i tak cena spada drastycznie w dol juz mozna wziac 1 mbps za te 600 zl/msc.
Ale to przez nasza telekomunikacje polska sie tak porobilo ...

Zapytam TAK - Co mnie obchodzi przez kogo sie tak porobiło ? :mrgreen: Dla mnie wiążące jest to ile za to zapłace :D - Kolejny punkt na korzyść zagranicy ;)
patrick napisał/a:
Jezeli ktos chce powaznie podejsc do hostingu to server kolokuje w polsce na dobrym laczu, ma dostep fizyczny do maszyny .. jednym telefonem zwieksza przepsutowosc itd.

Dostęp Fizyczny do maszyny ? Chcesz mnie przekonać że jak wykupie dedyka w Polsce to pozwolą mi wpaść do Data Center na kawe i grzebać w bebechach maszynki ? - Buehehehe - dowody poprosze ! U amerykanów nie muszę nawet dzwonić bo od tego specjalny paneladministracyjny. ;)
patrick napisał/a:
Po pierwsze trasa do maszyny.
Po drugie w polsce wiesz co kupujesz jak bierzesz 10 mbps to je masz a tam Ci pisza ze masz traffic unlimited 10 mbps na dedyku za 200$ zalosne.
Po trzecie masz dostep fizyczny do servera i mozesz mu wszystko zrobic ...
Po czwarte pewnosc i professionalizm jak komus zalezy na wykonaniu dobrej uslugi to nie kupi servera w usa gdzie co chwile sa pady albo technik przypadkowo sformatuje dysk.

1. Trasa do maszyny jest dłuższa o całe 120 ms. Faktycznie wystarczająco dużo aby przepłacac w polsce. Żródło pomiaru masz w załączniku.
W theplanet tez wiesz co bierzesz :) Ja akurat mam uplink 100 mbps - nigdy nie miałem sytuacji aby maszyna brała więcej niż 11 mbps w danym momencie. A były czasy gdy maszynka wywalała 80 - 90 GB transferu DZIENNIE ! a na serwie było 2000 użytkowników. Jeśli mi nie wierzysz jestem w stanie przedstawić ci odpowiednie logi statystyki i screeny na potwierdzenie tego co napisałem ;)
3. Daja to taniej niż za 200$ - zrobiłes w ogóle cokolwiek aby sprawdzić to co napisałem ? Czy nadal negujesz to dla zasady ? :mrgreen:
patrick napisał/a:
Po trzecie masz dostep fizyczny do servera i mozesz mu wszystko zrobic ...
O dostepie fizycznym już pisałem. A jesli chodzi ci o SSH to informuje że z domu jestem w stanie postawić na dedyku cały system od nowa. Technicy z
theplanet nie znają nawet mojego hasła root'a.
patrick napisał/a:
Po czwarte pewnosc i professionalizm jak komus zalezy na wykonaniu dobrej uslugi to nie kupi servera w usa gdzie co chwile sa pady albo technik przypadkowo sformatuje dysk.
Ty chyba nie masz pojęcia o tym co robia amerykanie i w jaki sposób. Możesz o tym nie wiedziec bo nie masz takiej usługi. Rozumiem to i tylko dlatego nie mnie nie wpieniłeś :D . Mam tam Serwer od ponad roku - Zapytaj się Widma lub Buliona ile było padów przez ten czas.
Co do przypadkowego formatowania dysków nie będe się wypowiadał bo rozśmieszyłeś mnie tym tekstem. Jak ma mi technik sformatowac maszynę jak nie ma dostepu do niej (hasła) - nie wierzysz w to ? Tak jest - zapewniam cię.
patrick napisał/a:
Gdzie i oc to za konfiguracja jest przykladowa maszyna w warszawie.
Twoje ukochane home.pl ;) - podałem linka - we wcześniejszym poście - nie zaglądałeś ? To na podstawie czego oceniasz to co napisałem ? :evil: ... żałosne ;)

ping.JPG
Screen pinga
Plik ściągnięto 173 raz(y) 98,74 KB

 
     
patrick

Pomógł: 159 razy
Posty: 1900
Wysłany: 18-01-2006, 21:56   

knebel napisał/a:
patrick napisał/a:
Jezeli ktos chce powaznie podejsc do hostingu to server kolokuje w polsce na dobrym laczu, ma dostep fizyczny do maszyny .. jednym telefonem zwieksza przepsutowosc itd.

Dostęp Fizyczny do maszyny ? Chcesz mnie przekonać że jak wykupie dedyka w Polsce to pozwolą mi wpaść do Data Center na kawe i grzebać w bebechach maszynki ? - Buehehehe - dowody poprosze !

czytaj z zrozumieniem, chodzilo o kolokacje czyli wstawianie wlasnej maszyny do datacenter .. oplacalny biznes.
knebel napisał/a:
Ja akurat mam uplink 100 mbps

ty ? Czy 100 innych serverow jest wpiete tez ?
knebel napisał/a:
Technicy z
theplanet nie znają nawet mojego hasła root'a.

wiesz trudno by znali ...
Ale da sie to obejsc jak ma sie fizycznie maszyne ;)
knebel napisał/a:
Co do przypadkowego formatowania dysków nie będe się wypowiadał bo rozśmieszyłeś mnie tym tekstem. Jak ma mi technik sformatowac maszynę jak nie ma dostepu do niej (hasła) - nie wierzysz w to ? Tak jest - zapewniam cię.

sam nie doswiadczylem tego.
Ale bylo juz pisane o pomylkach technikow, gdzie myli numerki zlecenia .. teraz nie pamietam ale wymienaili dyski .. i tak dalej .. bylo to jakis czas temu.
knebel napisał/a:
Twoje ukochane home.pl

nie patrzylem do oferty home ale do konkurencji(wdc.pl).

A tak na koniec to bardziej niz w tym calym usa oplaca sie brac servery w niemczech (tansze).

Te pingi mnie zabily :?
Na moim obciazonym laczu wynik wyglada nieco inaczej.

ping-test.JPG
Plik ściągnięto 130 raz(y) 73,44 KB

 
     
spy

Pomógł: 9 razy
Posty: 147
Wysłany: 18-01-2006, 22:15   

patrick napisał/a:
czytaj z zrozumieniem, chodzilo o kolokacje czyli wstawianie wlasnej maszyny do datacenter .. oplacalny biznes.

Rozumiem, że Ty kolokujesz? A można wiedzieć jaką to maszynę wsadziłeś do DataCenter?

patrick napisał/a:
knebel napisał/a:
Ja akurat mam uplink 100 mbps

ty ? Czy 100 innych serverow jest wpiete tez ?

Jesteś pewien, że wiesz jakie są szybkości łączy w stanach? Wiesz jak tam jest zbudowana sieć operatorska? Wiesz, że u nich to, co u nas nazywa się WIX i operatorzy z bólem między sobą wynegocjowali, to u nich rzecz zupełnie najzupełniej normalna, a przepustowości traktów są liczone w dziesiątkach Gb/s? Wiesz... Coraz bardziej nie chce mi się Ciebie czytać :D
Chociaż pewnie faktem jest również, że knebel ma ten link FE maks. do routera brzegowego.
_________________
Spy
 
     
vegetagt


Pomógł: 125 razy
Posty: 1243
Wysłany: 18-01-2006, 22:22   

patrick napisał/a:
knebel napisał/a:
Technicy z
theplanet nie znają nawet mojego hasła root'a.

wiesz trudno by znali ...
Ale da sie to obejsc jak ma sie fizycznie maszyne

Single user mode :mrgreen:

patrick napisał/a:
Te pingi mnie zabily
Na moim obciazonym laczu wynik wyglada nieco inaczej.


nooo tragedia :/ nawet ja mam lepsze ( SDI + webserver :P + komp starszych)

abc.JPG
Plik ściągnięto 130 raz(y) 52,71 KB

_________________
JA NAPRAWDE NIE UDZIELAM POMOCY NA GG/PW I NIE ODPOWIADAM NA PYTANIA!
Ja pomogłem, Pan pomógł. Kto pomógł? Ci państwo :)
 
     
knebel


Posty: 67
Wysłany: 18-01-2006, 23:10   

patrick napisał/a:
czytaj z zrozumieniem, chodzilo o kolokacje czyli wstawianie własnej maszyny do datacenter .. opłacalny biznes.

Co do kolokacji musisz dodać koszt zakupu/ złożenia owego serwera - a to też nie jest tanie. Uważam że koszt 3 tyś pln na porządne pudło nie jest czymś co zmusi mnie do kolokacji.
patrick napisał/a:
ty ? Czy 100 innych serverów jest wpięte tez ?

Tak, Ja ;) . Inne serwery też maja 100 mbps dla siebie. Architektura sieci w której znajduje sie mój serwer znajdziesz w załączniku. Całkowity uplink pod ten segment sieci w theplanet = 22 Gbps !!! - Nadal wątpisz w moje 100 Mbps ? :mrgreen:
patrick napisał/a:
Ale bylo juz pisane o pomyłkach techników, gdzie myli numerki zlecenia .. teraz nie pamiętam ale wymieniali dyski .. i tak dalej .. było to jakiś czas temu.

Takowa pomyłka jest równie prawdopodobna w stanach jak i w Polsce – nie uznałbym tego za argument w tej dyskusji ;)
patrick napisał/a:
nie patrzylem do oferty home ale do konkurencji(wdc.pl).

Wysłałem zapytanie ofertowe na temat kolokacji i serwerów dedykowanych. serwis wdc.pl nie zamieścił na swojej stronie cen za te usługi. Jak tylko odpowiedzą dam znać czy faktycznie są tańsi ;)
patrick napisał/a:
A tak na koniec to bardziej niż w tym całym USA opłaca się brać serwery w Niemczech

Porównałem Polską ofertę do Amerykańskiej dla przykładu i przede wszystkim dlatego że sam mam tam wykupioną usługe i wiem co piszę. To Fakty a nie domysły. To ze oferty Niemiecke sa tańsze rownież dowodzi mojej opini że Hosting w Polsce jest drogi. Poniekąd przyznałes mi rację i zaprzeczyłes sam sobie. Upierałeś sie przy polskich Firmach ;)
patrick napisał/a:
Te pingi mnie zabiły
Na moim obciążonym łączu wynik wygląda nieco inaczej.

To juz raczej kwestia wpięcia i ruchu w określonym segmencie sieci - a na to juz nie mamy wpływu ;)
spy napisał/a:
Chociaż pewnie faktem jest również, że knebel ma ten link FE maks. do routera brzegowego

link jest do serwa - nie do routera brzegowego.
w załączniku przedstawiam topologie i aktualny stan jednej z 3 podsieci theplanet w której znajduje się mój dedyk. Łączny uplink na ten segment sieci to 22 Gbps.

Edit:
----------------------------
Przyszła odpowiedź od wdc.pl
Kod:
Witam Panie Grzegorzu,
Niezwykle mi przykro ale obecnie uslugi swiadczymy jedynie dla firm.
Z pozdrowieniami,
--
Grzegorz Brzeski

Warsaw Data Center Sp. Z o.o.
ul. Boduena 4, 00-011 Warszawa

tel: +48 22 337 0000
fax: +48 22 337 0001
email: grzegorz@brzeski.pl
-----Original Message-----
From: Grzegorz Pardyka [mailto:knebel@op.pl]
Sent: 18 stycznia 2006 21:12
Subject: wdc.pl :: zapytanie ze strony hardware.pl

patric - tą kolokacje możesz wsadzić między bajki. ;) Napisz w końcu cos konstruktywnego bo męczy mnie juz powoli rozmowa z tobą... (bez obrazy - ale właśnie tak jest)

Architektura sieci theplanet.doc
Architektura segmentu dllstx4 - jednego z trzech w sieci theplanet
Pobierz Plik ściągnięto 918 raz(y) 518,5 KB

 
     
patrick

Pomógł: 159 razy
Posty: 1900
Wysłany: 19-01-2006, 07:48   

knebel napisał/a:
zmusi mnie do kolokacji.

jako osoba prywatna z hubem dc raczej jej w ogole nie potrzebujesz.
A wiesz o tym ze hub dc czyli siec p2p nie jest to zabardzo legalne nie ktore dc rozwiazuja za to umowe ;)
knebel napisał/a:
Tak, Ja . Inne serwery też maja 100 mbps dla siebie. Architektura sieci w której znajduje sie mój serwer znajdziesz w załączniku. Całkowity uplink pod ten segment sieci w theplanet = 22 Gbps !!! - Nadal wątpisz w moje 100 Mbps ?

Wiesz jak bys mial dostac od nic cira 100mbps to bys nie placil tam tych 200 $ a "troche" wiecej. Sprobuj wyciagnac to 100 mbps i pokaz mi dowod a uwierze ;)
Wiesz ile tam jest serverow ?
Swojego czasu pol swiata u nich kupywalo bo mieli najtaniej :)

Aktualnie sam mowie i polecam servery w niemczech bo jest to bardzo oplacalne.
A polske wzielem dlatego, by pokazac wyzszosc firm takich jak home.pl, nazwa.pl bo stac ich na cale szafy maja duze zapasy mocy i nie zaszkodzi im zaden krzak wiec sypia promocje .. ktore innych zlamia.

knebel napisał/a:
patric - tą kolokacje możesz wsadzić między bajki.

nawet przepisac loginu nie potrafisz :/
Miedzy bajki mowisz, rozczaruje pana w pokoju nie mam zadnej bajki.
Nigdy nie korzystalem z wdc ale wyczytalem wiele pozytywnych opini i ich ceny sa nizsze od innych w polsce. Choc koszt instalacji servera dedykowanego w kwocie 4tys zloty mocno odstrasza.
 
     
knebel


Posty: 67
Wysłany: 19-01-2006, 10:46   

patrick napisał/a:
A wiesz o tym ze hub dc czyli siec p2p nie jest to zabardzo legalne nie ktore dc rozwiazuja za to umowe
Moje dc jej nie rozwiązuje ;) - a w ogóle co to ma do tematu ? Czepiasz juz się wszystkiego - tak dla zasady - ze byleby tylko ugryźć. ? :>
patrick napisał/a:
Wiesz jak bys mial dostac od nic cira 100mbps to bys nie placil tam tych 200 $ a "troche" wiecej. Sprobuj wyciagnac to 100 mbps i pokaz mi dowod a uwierze

Zaproponuj coś i sprawdzimy to... ;)
patrick napisał/a:
Swojego czasu pol swiata u nich kupywalo bo mieli najtaniej

jeśli twierdzisz że pół swiata kupowąło bo mieli najtaniej to jesteś naiwny. Jakość za przystępną cenę robi swoje - nie zaprzeczysz.
patrick napisał/a:
Aktualnie sam mowie i polecam servery w niemczech bo jest to bardzo oplacalne. A polske wzielem dlatego, by pokazac wyzszosc firm takich jak home.pl, nazwa.pl bo stac ich na cale szafy maja duze zapasy mocy i nie zaszkodzi im zaden krzak wiec sypia promocje .. ktore innych zlamia.

Ty polecasz - bo jest opłacalne ? korzystałes kiedyś z tej usługi ? Jeśli nie to nawet nie miałes dostępu do 1 % ich usług. Nie uważam cie za kogoś kto jest zdolny wystawić opinię Firmom sprzedającym dedyki. Ja też czytałem sporo i wiem dużo na temat różnych rzeczy. Tylko że to są opinie innych a one nie sa obiektywne. Zarzucisz mi pewnie że moja też nie jest. Ale jest - porównanie cenników i kwot potrzebnych na start dedyka mówi sam za siebie. Porównaj też rodzaj usług zawartych w cenie. Tu nie ma nad czym dyskutować. myślisz ze the planet to krzak ktory nie ma zapasow mocy i nie stać go na szafy ? Boże, kto ci takich głupot nagadał ?
patrick napisał/a:
Miedzy bajki mowisz, rozczaruje pana w pokoju nie mam zadnej bajki.
Nigdy nie korzystalem z wdc ale wyczytalem wiele pozytywnych opini i ich ceny sa nizsze od innych w polsce. Choc koszt instalacji servera dedykowanego w kwocie 4tys zloty mocno odstrasza.

a od kogo masz te opinie ? od Użytkowników ? Wdc świadczy usługi tylko dla firm co udowodnilem ci mailem. Opinie od użytkownika który czerpie usługi od np home.pl które wykupuje nastepnie te same usługi od wdc.pl nazywasz zapasem mocy ? Szkoda słów.
Nie dziwie sie że mają niższe ceny skoro sami sprzedają swoje usługi innym firmom hostingowym. Dodaj sobie ich marże i otrzymasz polskie ceny za hosting. wdc.pl jest niedostepne dla takich ludzi jak ja lub ty. :D

Dlaczego ty to wszystko negujesz ? Masz coś do mnie ? Nie potrafisz w swojej bucie przyznać nikomu racji ?
 
     
patrick

Pomógł: 159 razy
Posty: 1900
Wysłany: 19-01-2006, 11:11   

knebel napisał/a:
Ty polecasz - bo jest opłacalne ? korzystałes kiedyś z tej usługi ?
nie korzystalem tylko korzystam.
knebel napisał/a:
Dlaczego ty to wszystko negujesz ?

Moze dlatego, ze zawsze szukam dziury w calym ale notabene to moj charakter jego nie zmienie ;)
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
knebel


Posty: 67
Wysłany: 19-01-2006, 13:25   

patrick napisał/a:
ie korzystalem tylko korzystam.

Mógłbyś podać namiary na swojego usługodawcę ? Chciałbym zobaczyć te ceny...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę