phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Nagły zwrot, hosting i polityka, hostingu w kraju
Autor Wiadomość
spy

Pomógł: 9 razy
Posty: 147
Wysłany: 19-01-2006, 15:38   

knebel napisał/a:
link jest do serwa - nie do routera brzegowego.
w załączniku przedstawiam topologie i aktualny stan jednej z 3 podsieci theplanet w której znajduje się mój dedyk. Łączny uplink na ten segment sieci to 22 Gbps.

Ech... Do brzegowego. Kropka.
Pierwszy link serwer->router jest zapewne FE, bo jest taniej i odpada shaping ruchu. Kolejne segmenty wzwyż, sa połączone linkami 1-2Gbit. Teraz między facility/core/brzegowe powinny pójść albo trunki gigabitowe albo spięcie interfejsami 10GB. Powiedzmy, że brzegówka obsługuje rurę 22Gb/s, to Ciebie i tak obetnie do 100Mb interfejs w pierwszym routerze albo switchu. Bardziej switchu, bo patrząc na te obrazeczki widać, że pierwszym elementem segmentu są switche Cisco wspierające L3. Efektywnie więc do brzegowego masz również 100Mb/s. W teorii. Bo raczej po drodze masz pewnie flow-control i przytną Cię już na pierwszym albo nawet drugim segmencie od brzegu, bo nie sądzę aby cięli ruch wewnętrznego segmentu sieci.
_________________
Spy
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
patrick

Pomógł: 159 razy
Posty: 1900
Wysłany: 19-01-2006, 16:24   

knebel napisał/a:
Mógłbyś podać namiary na swojego usługodawcę ? Chciałbym zobaczyć te ceny...

Sprawdz oferty server4you.de i hosteurope.de dwie godne polecenia firmy ;)
 
     
vegetagt


Pomógł: 125 razy
Posty: 1243
Wysłany: 19-01-2006, 18:41   

tyle ze z server4you są problemiki małe ;) Oni chyba nie lubią nie-niemców
_________________
JA NAPRAWDE NIE UDZIELAM POMOCY NA GG/PW I NIE ODPOWIADAM NA PYTANIA!
Ja pomogłem, Pan pomógł. Kto pomógł? Ci państwo :)
 
     
patrick

Pomógł: 159 razy
Posty: 1900
Wysłany: 19-01-2006, 19:03   

vegetagt napisał/a:
Oni chyba nie lubią nie-niemców

bo wiedza kim jest polak .. ale jak zaplacisz za rok z gory to maszyne odrazu daja.
 
     
vegetagt


Pomógł: 125 razy
Posty: 1243
Wysłany: 19-01-2006, 20:34   

aha. Czyli moge próbować jak kase uzbieram :)
_________________
JA NAPRAWDE NIE UDZIELAM POMOCY NA GG/PW I NIE ODPOWIADAM NA PYTANIA!
Ja pomogłem, Pan pomógł. Kto pomógł? Ci państwo :)
 
     
ORI



Pomógł: 72 razy
Posty: 956
Wysłany: 19-01-2006, 20:38   

patrick, zapomniales tez o OVH, to tez Europa :P
 
     
patrick

Pomógł: 159 razy
Posty: 1900
Wysłany: 19-01-2006, 20:38   

Znaczy gdybys mial kogos od niemieckiego to bys sie dodgadal z platnoscia miesieczna ;)
A ceny serverow maja niskie i kusza :P
 
     
knebel


Posty: 67
Wysłany: 19-01-2006, 21:40   

spy napisał/a:
Ech... Do brzegowego. Kropka.

Możesz mi wyjasnić dlaczego tak wnioskujesz ? Możliwe że nie znam sie na tym tak jak ty ;)
spy napisał/a:
to Ciebie i tak obetnie do 100Mb interfejs

Chodziło mi tylko o udowodnienie ze mój dedyk ma 100 mbps uplink. patick nie wierzył więc mu udowodniłem. Te uplink to tylko bajer reklamowy - bo ciężko jest wywalić 100 mbps w danym momencie :D Ja nie wychodze srednio ponad 6-8 mbps aczkolwiek w szcycie było pare razy 11-12 mbps.

patrick: pierwsza oferta jest całkiem atrakcyjna ale trzeba opłacić cąły rok z gory - najwiekszy munius. Druga moim zdaniem nie jest lepsza ...
 
     
spy

Pomógł: 9 razy
Posty: 147
Wysłany: 20-01-2006, 03:13   

knebel, bo wszytkie połączenia między routerami/switchami itp mają minimum 100Mb/s. A podejrzewam, że conajmniej 1Gb/s. Inaczej byłoby to bez sensu (przecież nikt nie będzie prowadził w LANie DataCenter połączeń o mniejszych przepustowościach - chyba, że jest szalony, albo ma w tym jakiś ukryty, jemu tylko znany wyższy cel). A Twój dedyk jest przycięty do 100Mb na pierwszym urządzeniu aktywnym za pomocą konfiguracji portu w urządzeniu. Tak jest najprościej i najtaniej. Dopiero routery brzegowe zajmują się takim rozdziałem pasma, żeby było dobrze dla każdego. I jestem przekonany, że na świat masz co najmniej kilka razy mniej nie 100Mb, bo wątpię, że dają tam takiego CIRa. Chyba że zapłacisz, ale wtedy będziesz rozmawiał z nimi o zupełnie innych pieniądzach. :)
_________________
Spy
 
     
patrick

Pomógł: 159 razy
Posty: 1900
Wysłany: 20-01-2006, 07:32   

Przeciez to tylko uplink czyli jak kolega wyzej pisze te 100 mb do routera ale tak naprawde jestes sciety na ok 10 wiecej nie pociagniesz dlatego ze im by sie to nie oplacalo. Oczywisicie sa napewno otwarcie na propozycje i zamiast 1000 gb transferu mozesz kupic 100mbps cira ale czy kwota bedzie Ci opowiadac ..
Niemcy tez mowia ze 100mbps mam a wyciaga te 5 ?

Nie wiem ty naprawde myslales (bo chyba juz nie myslisz) ze jestes sam wpiety do 100 mbps na swiat ?
 
     
knebel


Posty: 67
Wysłany: 20-01-2006, 10:21   

patrick napisał/a:
Nie wiem ty naprawde myslales (bo chyba juz nie myslisz) ze jestes sam wpiety do 100 mbps na swiat ?

patrick, naprawdę mam 100 mbps.
znajdź jakiś test i sam sobaczysz. Zapłaciłem za 100 mbps więc to mam.
 
     
vegetagt


Pomógł: 125 razy
Posty: 1243
Wysłany: 20-01-2006, 11:31   

knebel, a np nie przycinają ci łącza jak za długo korzystasz z tych 100mbitow? np po 10 minutach zajmowania 20mbitow łącza nie przycinajją np do 10?
_________________
JA NAPRAWDE NIE UDZIELAM POMOCY NA GG/PW I NIE ODPOWIADAM NA PYTANIA!
Ja pomogłem, Pan pomógł. Kto pomógł? Ci państwo :)
 
     
knebel


Posty: 67
Wysłany: 20-01-2006, 12:27   

nie - nie przycinają mi. Jak wcześniej napisałem nie zużywam tyle - max 11-12 Mbps ) i nic mi nie przycinali.

Napisałem Ticeta do Techników z prośbą o wyjasnienie tego zagadnienia. Jak odpisza to wrzuce tutaj.
 
     
vegetagt


Pomógł: 125 razy
Posty: 1243
Wysłany: 20-01-2006, 12:59   

aha. No to fajnie masz :) Czekamy na opinie biegłych techników ;)
_________________
JA NAPRAWDE NIE UDZIELAM POMOCY NA GG/PW I NIE ODPOWIADAM NA PYTANIA!
Ja pomogłem, Pan pomógł. Kto pomógł? Ci państwo :)
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
knebel


Posty: 67
Wysłany: 20-01-2006, 15:14   

Odpowiedź przyszła :
Kod:

bwalker-01/20/2006 06:03:39):
-----------------------------------------------------
login as: ****
****@xxx.xxx.xxx.x's password:


*******@******** [~]# mii-tool
eth0: negotiated 100baseTx-FD, link ok
****@******** [~]#

This server has a 100Mbps uplink.


server jest wpięty pod 100 Mbps uplink. mam nadzieję że teraz dacie sobie juz spokój ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę