phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Nagły zwrot, hosting i polityka, hostingu w kraju
Autor Wiadomość
patrick

Pomógł: 159 razy
Posty: 1900
Wysłany: 20-01-2006, 15:56   

Caly czas Ci to mowie .. internet tez mam wpiety w domu w 100 mbps uplink i co mam to 100 mbps ? ;)
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
knebel


Posty: 67
Wysłany: 20-01-2006, 16:59   

Kolejne info:
spy napisał/a:
I jestem przekonany, że na świat masz co najmniej kilka razy mniej nie 100Mb, bo wątpię, że dają tam takiego CIRa.

vegetagt napisał/a:
knebel, a np nie przycinają ci łącza jak za długo korzystasz z tych 100mbitow? np po 10 minutach zajmowania 20mbitow łącza nie przycinajją np do 10?

Kod:

------------------------------------------
(rbennett-01/20/2006 09:52:19):
No, the border routers are not going negotiate the traffic flow of your server. You have a raw 100Mbit uplink to the network. If your server is pushing 20Mbit/s, it will continue to do so until the traffic pattern changes.


Uwierzcie w cos w końcu bo mam juz dosyć wklejania i kopiowania :D
http://www.theplanet.com/support/chat.html <-- pod tym linkiem możecie sami zapytać. - Niedowiarki ;)
 
     
Tech


Pomógł: 12 razy
Posty: 252
Wysłany: 20-01-2006, 17:14   

A ja wam powiem żeby mi sie nie chcialo utrzymywac konta za 2-5zł/miesiecznie ( wiecej problemow niz pozytku ), zeby cos miec trzeba miec sporo kont, a duza ilosc to przeklada sie na obciazenie serwera i spadek jakosci uslug. Dlatego na swoim serwerze trzymam tylko pare stron... za free.
_________________
@ home.pl
 
     
knebel


Posty: 67
Wysłany: 20-01-2006, 17:20   

Tech napisał/a:
A ja wam powiem żeby mi sie nie chcialo utrzymywac konta za 2-5zł/miesiecznie ( wiecej problemow niz pozytku ), zeby cos miec trzeba miec sporo kont, a duza ilosc to przeklada sie na obciazenie serwera i spadek jakosci uslug. Dlatego na swoim serwerze trzymam tylko pare stron... za free.

Cały czas rozmawiamy o wyższości Zagranicznego Hostingu nad polskim ;)
 
     
Tech


Pomógł: 12 razy
Posty: 252
Wysłany: 20-01-2006, 17:33   

Oczywiście, w dalszej częsci wątku tak.

Ja tam mam serwer w USA, nie potrzebuje go miec w PL bo i po co to raz, a dwa to ceny.

Przez 2 lata miałem jedną awarie ( tzn serwer chodził, ale potrafił sie zawieszać ) w ciagu 1-2H wymienili sprzet, restarty robia w ciagu kilku minut wiec po co tak naprawde serwer w PL zeby bylo go mozna osobiscie kopnac? eeee
_________________
@ home.pl
 
     
knebel


Posty: 67
Wysłany: 20-01-2006, 17:54   

A to chyba rozwieje wasze wątpliwości co do 100 Mbps uplink:

Kod:
:So I 'm able to send data through the  Internet with 100 Mbps speed ?
------------------------------------------
(rbennett-01/20/2006 10:20:58):
In theory, yes. Keep in mind there is network overhead with TCP routing protocols that will affect top end transfers. Realistically, you should be able to send/receive around 80Mbit/s.


patrick - zerknij tutaj http://www.webhostingtalk...-about3176.html - tu podali ceny za kolokacje w wdc. ;) nadal uważasz że to ranio ?
 
     
vegetagt


Pomógł: 125 razy
Posty: 1243
Wysłany: 20-01-2006, 21:19   

Tech napisał/a:
wiec po co tak naprawde serwer w PL zeby bylo go mozna osobiscie kopnac?


niewiem ja osobiscie lubie kopać serwery ale napewno bym nie wydawał 200zl więcej czy ile tam aby mieć możliwość kopania :D
_________________
JA NAPRAWDE NIE UDZIELAM POMOCY NA GG/PW I NIE ODPOWIADAM NA PYTANIA!
Ja pomogłem, Pan pomógł. Kto pomógł? Ci państwo :)
 
     
spy

Pomógł: 9 razy
Posty: 147
Wysłany: 21-01-2006, 00:07   

knebel, nie sugeruj się tym co pokazuje mii-tool. To narzędzie pokaże ci aktywny link 100Mb nawet jeśli interfejs wynegocjował 1Gb :) Ot, taka ciekawostka. Tak naprawdę to zmierzysz to tylko i wyłącznie logując się na serwer i mierząc czas ściągania jakichś dużych plików plików np. wgetem. Ściagasz z kilku lokalizacji. Potem robisz testy wpychająć gdzieś pliki. To da Ci miarodajne rezultaty.
A że routery bla bla nie tną Ci łącza... :D Nie wierz w to. Muszą mieć przynajmniej jakiś QoS a już na pewno równoważenie obciążenia. No chyba, że naprawdę upliknki serwerów w sumie wynoszą mniej niż sumaryczna przepustowość ich rury na świat. Wtedy super. Miejmy nadzieję, że tak jest. Poza tym... wiesz, różne rzeczy opowiada się klientom :) :)
_________________
Spy
 
     
vegetagt


Pomógł: 125 razy
Posty: 1243
Wysłany: 21-01-2006, 00:22   

nieee to robimy inaczej zeby to udowodnić
kto ma jeszcze dedyka? niech te dwa dedyki sie wymienią z szybkością 100mbit :)
_________________
JA NAPRAWDE NIE UDZIELAM POMOCY NA GG/PW I NIE ODPOWIADAM NA PYTANIA!
Ja pomogłem, Pan pomógł. Kto pomógł? Ci państwo :)
 
     
patrick

Pomógł: 159 razy
Posty: 1900
Wysłany: 21-01-2006, 11:14   

vegetagt napisał/a:
kto ma jeszcze dedyka? niech te dwa dedyki sie wymienią z szybkością 100mbit

chodzi Ci o takie cos ping -s 65507 -f IP ? :D
Jak sie bawilem pomiedzy dwoma maszynami w jednym datacenter to ladny ruch przechodzil ok 50 mb ...

To co datacenter mowi nie jest do wyciagniecia i nigdy nie pociagniesz tego ...
 
     
vegetagt


Pomógł: 125 razy
Posty: 1243
Wysłany: 21-01-2006, 11:56   

sprawdzałem ile u mnie wyciągnie max po lanie.
Tylko jakies 50%pokazwyalo na menadzeże zadań w winxp, do swojego kompa mam skrętke gorszej jakości może dlatego, a może i serwer nie wytrzymywał
serwer stwierdził że: Obciążenia średnie 19.01 19.51 11.20

[ Dodano: 21-01-2006, 15:28 ]
hmm jeszcze dodam że największy ruch jaki ja widziałem w necie to około 44mbitów gdy ludzie sciągali q4 ode mnie

2_cpu1.png
bardzo zamuliło
Plik ściągnięto 10894 raz(y) 5,92 KB

1_load1.png
nieźle mi kompa zamulilo
Plik ściągnięto 10894 raz(y) 5,81 KB

1_int1.png
Plik ściągnięto 10901 raz(y) 6,36 KB

ping1.JPG
Plik ściągnięto 10901 raz(y) 27,61 KB

_________________
JA NAPRAWDE NIE UDZIELAM POMOCY NA GG/PW I NIE ODPOWIADAM NA PYTANIA!
Ja pomogłem, Pan pomógł. Kto pomógł? Ci państwo :)
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
heavy

Posty: 11
Wysłany: 24-01-2006, 17:12   

ja robie backupy z serva w ev1servers.net do theplanet.com (oba uplink 100mbit)

i zwykle dochodzi transfer do 5megabajtow/s (pojedynczy plik)

raz testowalem(z pomoca setek userow) max transfer mojego serva w ev1 - wyciagnal okolo 90mbitow - swoja droga fajnie to wyglada jak gigabajty leca

to chyba powinno rozwiac watpliwosci o jakichs ograniczeniach - wystarczy zobaczyc na wykresy ich sieci ze maja jeszcze zapas - a jak im sie bedzie konczyc to napewno dokupia

nie bede juz mowil o tym ze doswiadczylem tak duzego ataku ddos ze na 2 minuty wywalilo cala moja podsiec - ale chlopaki z DC wlaczyli fireslayera i wszystko elegancko - nic nie poczul juz nikt - a atak trwal okolo 24 godziny (dal sobie ktos siana bo efektu nie bylo) - i filtrowali kilkaset mbitow przez 24 godziny.

server ktorym sie zajmuje w theplanet tez dostal ddosem raz ale ich rozwiazania nie sa tak dobre jak ev1 i zdolali ograniczyc atak do 40mbitow - filtrowane bylo kilkaset mbitow - jednak te 40 mbit bylo zaduzo dla serwera i null route ip postanowilismy po paru godzinach

jestem ciekawy jak polskie dc sobie by poradzily z takimi sytuacjami - stawiam ze 99% by poprostu zablokowalo ip
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 18
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę