phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: arcy
20-11-2006, 19:12
Integracja Joomla + phpBB by Przemo
Autor Wiadomość
ekspedyt


Pomógł: 1 raz
Posty: 22
Wysłany: 24-03-2006, 15:37   

stone, jak ja mam teraz userów w phpbbbyprzemo i zainstaluje joomle, to Twoja integrcja przeniesie userów do joomli, czy joomla będzie korzystała z userów z bbbyprzemo?
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
kroliki

Posty: 4
Wysłany: 24-03-2006, 17:14   

ja mam jeszcze takie pytanko czy jesli kiedys bede miec zamiar rozdzielic skrypty czy bedzie mozliwosc rozdzielenia tak zebym mogl w pozniejszym czasie zainstalowac np na phpbb by przemo bez integracji. czy zamierzasz takie i inne szczegoly w pozniejszym terminie wykonac :?: :?:

ps. z checia bede uzywac tej integracji 8) przynajmiej tych leniwych internautow nie bedzie trzeba zmuszac zeby 2 razy sie logowac :mrgreen: :mrgreen:

ps2. mowiles o weekendzie czy to jest nadal realny termin :?: :?:
 
     
stone


Pomógł: 5 razy
Posty: 162
Wysłany: 24-03-2006, 17:44   

@ekspedyt w chwili obecnej nie mam jeszcze gotowego skrypty do synchronizacji uzytkownikow, ale sądze że to da się zrobić.

@kroliki aby rodzielic integracja wystarczy nadpiasac oryginalne pliki danego skryptu. Można to zrobic w kazdej chwili
co terminu to niedziela, poźny wieczór jest realna, ale zaznaczam że na razie będzie to wersja beta gdyz fakt ze u mnie dziala wymaga jeszcze potwierdzenia w warunkach bojowych:)
 
     
kroliki

Posty: 4
Wysłany: 25-03-2006, 22:28   

gratuluje stone :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: dzis już jestem spiacy ale jutro zabieram sie za testowanie ;] ;]
 
     
stone


Pomógł: 5 razy
Posty: 162
Wysłany: 25-03-2006, 22:57   

No proszę jeszcze nic nie zdążyłem napisać a tu już informacje fruwają :D
Będę wdzięczny za informacje

A celem informacji
Obecnie pomost integrujący Joomlę z forum jest w wersji beta, z uwagi na konieczność testów na różnych konfiguracjach serwerów.
Integracja w chwili obecnej posiada następujęce cechy:
- zintergrowane są wszystkie opecje odnośnie użtkowników: rejestracja, logowanie, dodawanie, usuwanie, edytowanie
- w obecnej wersji nie ma możliwości uruchomienia forum na jednej stronie z Joomla ( tryb komponentu), a jedynie jako osobna strona
- wymagane ustawienia to: (automatycznie skonfigurowane w JoomliPE)
* prefix dla joomli - jos_
* prefix dla forum - phpbb_
* katalog dla forum - forum
W wersji ostatecznej będzie możliwość zmiany tych parametrów.
-przeznaczone dla wersji Joomli 1.0.8 i Przemo 1.12.5

Obecnie nie mam jeszcze gotowego skryptu do synchronizacji użytkowników już istniejących.

Paczkę można pobrać stąd www.joomlapl.com

Lub już jako składnik preinstalowany i skonfigurowany projektu Joomla Power Edition z www.pe.joomlapl.com
 
     
ekspedyt


Pomógł: 1 raz
Posty: 22
Wysłany: 26-03-2006, 17:51   

wypasik, a takie pytanko, kiedy można spodziewać się skryptu, który by przezucil userów z phpbbbyprzemo do joomli??
 
     
tobi223

Posty: 14
Wysłany: 27-03-2006, 13:14   

u mnie wystepuje kilka problemow po instalacji (narazie localhost) to co zauwazylem to :
1. link aktywacyjny nie aktywuje uzytkownikow na forum (chyba ze forum musi byc bez aktywacji) przez co wyskakuje: wybrany uzytkownik nie istnieje
2. rejestracja ma nastepowac z joomli ? jezeli tak to jest cos takiego ze wpisujac imie i nazwisko robi nam sie login na forum wpisujac login robi sie login w joomli (przynajmniej u mnie cos takiego bylo)
3. albo mi sie wydaje albo przy rejestracji uzytkownika wystepuje nadpisywanie uzytkownika wczesniej zarejestrowanego
4. przy probie rejestracji z forum wyskakuje blad
Kod:
Wystąpił Błąd

DEBUG MODE

INSERT INTO `jos_users` VALUES ('', 'dsa', 'dsa', 'fdas43@fdo.dk', '912ec803b2ce49e4a541068d495ab570', 'Registered', '0', 0, 18, '2006-03-27 13:13:47', '', '', '', '3')

Line : 917
File : usercp_register.php


mimo wszystko super ze sie za to zabrales ;)
 
     
jacekd

Posty: 2
Wysłany: 27-03-2006, 21:54   Integracja joomla_przemo_1_0_phpbb nie działa - pomocy !

;(

Zrobiłem wszystko tak jak w pliku read_me_install.txt i nie działa. Joomla w miejscu logowania wyświetla:

Fatal error: Call to undefined function: append_sid() in /modules/mod_login.php on line 77

ale samo forum zdaje się działać poprawnie. Czy zrobiłem coś nie tak ?

w wymienionej linii jest:

<?php
$linkback = ".." . append_sid("/");
echo $pretext;
?>
 
     
ekspedyt


Pomógł: 1 raz
Posty: 22
Wysłany: 28-03-2006, 13:02   

mod działa dobrze, z tym że rejestrować trzeba sie na forum, by przeniosło userów do joomli. Trzeba wyłączyć rejestracje na joomli, albo zrobić, by rejestracja na joomli też przenosiła userów do bbbyprzemo ;)
 
     
jacekd

Posty: 2
Wysłany: 28-03-2006, 13:52   

ekspedyt napisał/a:
mod działa dobrze, z tym że rejestrować trzeba sie na forum, by przeniosło userów do joomli. Trzeba wyłączyć rejestracje na joomli, albo zrobić, by rejestracja na joomli też przenosiła userów do bbbyprzemo ;)


Ta przy okazji bo w temacie tego błędu pomógł mi juz stone to einna była linia $linkback = ".." . append_sid("/"); i po usunięciu nie wywala tego błędu.

A u mnie odwrotnie, po rejestracji na Joomli widać ich na phpBB a odwrotnie nie :)
 
     
tobi223

Posty: 14
Wysłany: 28-03-2006, 16:00   

juz mi wszystko ladnie dziala :) nie wiem dlaczego wczesniej mialem te bledy pewnie jakiegos pliku nie przekopiowalem, a powiedzcie mi co zmienic azeby bylo tak
domena.pl <- miejsce z portalem
forum.domena.pl <- miejsce z forum
 
     
ksawerow

Posty: 12
Wysłany: 28-03-2006, 17:09   

Pomoze ktoś przy instalacji bo mi sie nie chce towcale zainstalowac mambo4.5.3 i phpbb 1.12.5
 
     
ekspedyt


Pomógł: 1 raz
Posty: 22
Wysłany: 28-03-2006, 20:00   

ksawerow, to nie jest pod mambo tylko pod joomle
 
     
stone


Pomógł: 5 razy
Posty: 162
Wysłany: 28-03-2006, 20:08   

chwilke mnie nie było a tu troche zaległości się zrobiło:)

pozwólcie że pokolei

@ekspedyt
1. skrypt się pisze, ale chwiliwo życie mnie dopada i nie mam za bardzo czasu nad nim siedzieć powiedzmy że jako target dam niedziele wieczór
2. co do rejestracji powinna działać w obie strony, jeżeli znaczy cos jest nie tak, czy pokazyje Ci jakiś błąd, bądź coś innego jest nie tak?

@tobi223 cieszę się ze Ci się udało, to pierwszy sygnał że jednak działa:) co ustawienia forum jako pododmeny to na razie jest to niemożliwe gdyż linki w integracji sa ustawione na sztywno na podkatalog /forum, jak tylko kod uzyska stabilność zmienie je na parametry i wtedy będzie można dowolnie konfigurawać

@jacekd ten drugi problem też wyjaśniliśmy, był problem z instalką joomli, ale to niezależne od integracji

@ksawerow integracja jest tylko dla Joomli w wersji 1.0.8, nie testowane pod mambo
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
ekspedyt


Pomógł: 1 raz
Posty: 22
Wysłany: 28-03-2006, 20:15   

stone, ja to testowałem narazie na localu, używając webserv i błedu nie miałem raz tylko mi przeniosl usera z joomli do bbbyprzemo ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę