phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: arcy
20-11-2006, 19:12
Integracja Joomla + phpBB by Przemo
Autor Wiadomość
stone


Pomógł: 5 razy
Posty: 162
Wysłany: 28-03-2006, 20:16   

czyli mam rozumieć że w chwili obecnej jak rejestrujesz użytownika na joomli nie jest on dodawany do Przemo?
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
tobi223

Posty: 14
Wysłany: 28-03-2006, 20:43   

@stone - wiem ze sa na sztywno :) widac to miedzy inmnymi w indexie i w innych plikach
Kod:
$phpbb_root_path = 'forum/';

myslalem ze dasz instrukcje na to co mam zmieniac ;) no i modyfikacja wyjatkowa udana czasami sie tylko zdaza ze loguje sie na forum a jest wylogowany w portalu, jak juz sie tak za to zabrales to przydal by sie mod logowania, rejestracji zeby to z joomli uzywalo przemowego logowania

i jeszcze jedno userow moge przezucac osobno czy musza byc jakies specjalne zmiany, moze wiesz jakie zadac zapytania zeby przezucil ich automatucznie :)
 
     
stone


Pomógł: 5 razy
Posty: 162
Wysłany: 28-03-2006, 20:58   

co do poddomeny na razie nie zgłębiam tematu bo po prostu nie mam czasu :) ale obiecuję że przy najbliższej okazji sie za to wezmę.

co do modułu logowania i rejestracji to idea jest taka że każdy skrypt zachowuje swoje logowania i rejestracje natomiast autoamtycznie towrzy analogiczne wpisy u odpowiednika, dzięki temu nie będzi potem problemów z rozdzieleniem

co do synchronizacji użytkowników skrypt się pisze:) ale tak jak napisałem wcześniej sądze że bedzie gotowy dopiero koło niedzieli
 
     
ksawerow

Posty: 12
Wysłany: 30-03-2006, 11:41   

KONFIGURACJA
Cały czas pokazuje mi nieprawidłowa ściezke dostepu
co tam trzeba wpisać bo sie juz z leciutka zestresowałem
czy tak jest prawidłowo?
http://www.ksawerow.net/index.php?option=com_smf&Itemid=43&
home/ksawerow/public_html/ksawerow-net/forum

prosze o jakiś przykład konfiguracji
 
     
stone


Pomógł: 5 razy
Posty: 162
Wysłany: 30-03-2006, 11:58   

A używasz właściwego linku do forum? ;)

Ale nie używaj jeszcze pomostu dla działającej strony, póki jest to faza beta i wszystko zostało jeszcze odpowiednio przetestowane
 
     
ksawerow

Posty: 12
Wysłany: 30-03-2006, 15:05   

Nie zdażyłem użyć bo nie wiem jaką ścieżke mam wpisać tam wiec mi sie jeszcze nie udało.
Ok poczekam az skończa sie testy widziałem jeszcz einne wersje pomostu z joomla do phpbb ktore wyszły wcześniej ktoś tego używał? 8)

:idea: Czemu ten temat ma w tytule Integracja Mambo + phpBB :?: jak zalecana jest joomla w sumie praiwe to samo ale jednak nie.
 
     
stone


Pomógł: 5 razy
Posty: 162
Wysłany: 30-03-2006, 20:19   

temat jest taki bo nie ja go zaczynałem tylko sie dopisałem:)
ale trzeba bedzie napisac do modów z prośbą o zmianę albo założe nowy.

Zreszta niedługo będzi strona testowa integracji z forum i sądze że tam przeniase dyskusje

co do integracji z phpbb jest komponent na www.joomlastuff.com kilka drobnych bledow ale generalnie ładanie chodzi

[ Dodano: 01-04-2006, 10:53 ]
Zapraszam na nową stronę testowo - demonstracyjną
projektu
 
     
MikiGHC


Pomógł: 10 razy
Posty: 51
Wysłany: 01-04-2006, 19:55   

Ja mam takie pytanie.

W instrukcji pisze, że wymagany prefix forum to phpbb_
W zapytaniu sql instalacyjnym mamy takie cos:
Kod:
ALTER TABLE `jos_users` ADD `phpbb_user_id` TINYINT( 5 ) DEFAULT '0' NOT NULL AFTER `params`;


A jeżeli phpbb_user_id zamieniłbym na mójprefix_user_id to czy wtedy integracja działała by?
 
     
stone


Pomógł: 5 razy
Posty: 162
Wysłany: 01-04-2006, 20:09   

nie, wtedy by nie działa, bo na razie jest ustawione w kodzie na sztywno, ale z tego co widzialem to w sql-u dla instalki przemo takze jest wpisane juz phpbb wiec nie wiem czy przemo pozwala na inny prefix
 
     
MikiGHC


Pomógł: 10 razy
Posty: 51
Wysłany: 01-04-2006, 20:12   

Tak się składa, że pozwala bo ja mam inny prefix i działa ;)
 
     
stone


Pomógł: 5 razy
Posty: 162
Wysłany: 01-04-2006, 21:47   

ok, nie przecze:) Integracja rownież to umożliwi jednak jeszcze nie na tym etapie
 
     
MikiGHC


Pomógł: 10 razy
Posty: 51
Wysłany: 01-04-2006, 21:51   

Ok to fajnie, czekam na wersje z możliwością zmiany prefixu :)
 
     
stone


Pomógł: 5 razy
Posty: 162
Wysłany: 02-04-2006, 21:55   

To jeszcze troszkę potrwa. Sprawę skąplikawała dzisiejsza informacja że ma się ukazać w tym miesiącu Joomla 1.5 (sic!) jako Beta i trzeba będzi się temu przyglądnąć

Na razie nowa wersja integracji z poprawkami i skrypt do synchronizacji.

Więcej info http://www.stone.webd.pl/przemo
 
     
larst


Posty: 4
Wysłany: 03-04-2006, 03:59   

Jestem ciekaw czy przygotujecie też jakoś paczke uaktualnień z JoomliPE 1.0.x do JoomliPE 1.5.x, bo zapewne by sie przydała.

PS. na co dokładnie wpływa zmiana ustawienie w polu user_id w tabeli phpbb_users - auto_increment, ponieważ ja tego nie umie ustawi - ma to wpływ na synchronizacje plikiem synch.php z paczki, Joomli > phpbb by przemo. Ponieważ o tej synchroznizacji wypisało mi tylko tych userów którzy byli w obu bazach userów, nie napisało nic na temat tych których nie przeniosło - ponieważ żadnego nie przeniosło.

Pozdrawiam, larst.
_________________
Prawdziwy mędrzec uczy się na własnych błędach, <you> ty też możesz.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
stone


Pomógł: 5 razy
Posty: 162
Wysłany: 03-04-2006, 08:18   

Oczywiście JoomlaPE będzie w wersji 1.5x ale nie jako ciąg dalszy 1.0.x ale jako nowa seria z uwagi na zmiany jakie zachodzą w Joomli. Pomiomo tego iż według informacji na stronie 1.5 ma być w dużym stopniu kompatybilna z oprgramowaniem wersji wcześniejszych i tak znając życie dużo skryptów, zwłaszcza tych zaawansowanych działać nie będzie. Sądze że jak tylko się ukaże beta wydam odpowiednie PE do testów.

Zmiana pola user_id na autoincrement jest konieczna dla prawidlowego działania integracji.
A byt to zorbić wejdz do phpmyadmina, kliknij na table phpbb_users powinna Ci sie pokazać struktura. Kliknij na edycje pola user_id i w pozycji default usun 0 oraz w pozycji dalej ustaw własnie auto_increment
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę