phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: arcy
20-11-2006, 19:12
Integracja Joomla + phpBB by Przemo
Autor Wiadomość
Martodox


Pomógł: 1 raz
Posty: 63
Wysłany: 30-01-2007, 21:44   

Nie bijcie mnie, jak to pytanie już gdzieś wystąpiło :P Jest taki pomost, ale dla mambo 4.5.4 próbuje znaleźć odpowiedź od tygodnia, ale nie potrafię znaleźć żadnego forum, portalu gdzie można by było na ten temat przeczytać. na forum mambopl.com też pytałem ,ale nikt nie odpowiedział. więc nich ktoś mi odpowie na moje pytanie :)
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
stone


Pomógł: 5 razy
Posty: 162
Wysłany: 30-01-2007, 22:21   

Nie, dla mambo nie ma.
 
     
Martodox


Pomógł: 1 raz
Posty: 63
Wysłany: 31-01-2007, 00:15   

Więc. Czy trudno by było przerobić wersje z joomli do mambo? Testowałem to na localhost, i wszystko działało, oprócz automatycznego logowania mambo-forum. Zalogowanie na forum = zalogowanie sięna mambo. I się zastanawiam. Czy co potrzeba, aby to zadziałało na mambo? prefiks tabeli można łatwo zmienić. (sam z jos_ na mos_ zamieniłem :) ) Błąd jest jedynie w pięciu pozycjach. Może podjąłby się ktoś tego? Sam bym to zrobił, ale nie znam się na php, oraz na mambo, więc trudno tutaj mówić o mojej pomocy, chociaż mogę testować :)
 
     
maxis


Pomógł: 68 razy
Posty: 576
Wysłany: 01-02-2007, 16:15   

stone, mam jakis dziwny błąd, drugi administrator nie moze sie zalogowac na joomle - wywala komunikat o uprawnieniach - ja na jego konto moge sie zalogowac, on w ogóle... z forum nie ma problemu
 
     
K@mil

Posty: 54
Wysłany: 11-02-2007, 14:00   

Przeczytałem ten cały temat i zabardzo nie rozumię! Błagam stone napisz mi to jak dla jakiegoś debila!
Krok po kroku! Narazie mam forum od jakiegoś czasu w katalogu forum! I co mam dalej zrobić!
Pobrac joomle 1.0.11PL wgrać ją do glównego katalogu i co dalej?? Zainsalowac na takich samych hasłach co mam przemo? Czy może wcześniej mam pobrać jakieś pliki?? Jak mam to zrobić aby userów tych co już mam miec na joomli BŁAGAM POMÓŻ MI!
 
     
Martodox


Pomógł: 1 raz
Posty: 63
Wysłany: 11-02-2007, 19:56   

Jeżeli masz forum w katalogu forum, to teraz pobierz joomle 1.0.12 i skopiuj ją do katalogu root. Zainstaluj, i wgraj komponent. Załataj wszystko, i zsynchronizuj :)
 
     
fajfajf

Posty: 46
Wysłany: 13-02-2007, 00:37   

root czyli katalog glowny - pierwszy katalog w ktorym mozesz zaladowac www np public_html lub /
mialo byc dla debila :P
_________________
Forum Alfa Romeo Giulietta, 159, MiTo, 156, 147, 166, 145, 146, 155, 164, 33, 75, GTV, GT, Brera, Alfetta ;D
 
     
Kudlok

Posty: 4
Wysłany: 22-06-2007, 12:41   

Witam,

Sciagnalem najnowsza wersje Joomli (1.0.12), aktualne phpBB by Przemo oraz najnowsza wersje pomostu, wszystko jest zainstalowane wg przykazan i instrukcji. Hosting: webd.pl
Przy konfiguracji jako adres podalem domene, przykladowo

http://mojadomena.org

Domena jest podpieta do katalogu /home/public_html/mojadomena

W rubryce "Pelny adres do forum" podalem http://mojadomena.org/forum

i jest ok

Natomiast w rubryce "Pelna sciezka do forum" czegokolwiek bym nie wpisal otrzymuje komunikat "sciezka nieprawidlowa".
Probowalem i "/home/public_html/mojadomena/forum" i innych mozliwosci, ktore mi przyszly do glowy i kiszka, ciagle to samo.

W ktorym miejscu popelnilem blad? Jak z tego wybranac?
Bede wdzieczny za pomoc.
 
     
stone


Pomógł: 5 razy
Posty: 162
Wysłany: 22-06-2007, 23:26   

A jaką masz ścieżke absolutną (aboslute path) w pliku configuration.php joomli?
 
     
Kudlok

Posty: 4
Wysłany: 23-06-2007, 12:31   

Przepraszam, drobna poprawka do tego, co pisalem wczesniej:

Domena jest podpieta do katalogu

/home/koleje/public_html/mojadomena

Jako pelna sciezke do forum probuje, zgodnie z sugestia panelu konfiguracji pomostu podac

/home/koleje/public_html/mojadomena/forum


Sciezke absolutna (absolute path) w pliku configuration.php Joomli mam nastepujaca:

/home/koleje/public_html/mojadomena
 
     
bartus2003

Pomógł: 2 razy
Posty: 90
Wysłany: 30-06-2007, 14:31   

Kudlok, nie jesteś sam mam ten sam problem :-/
Tylko u mnie jest tak że jak wpiszę złą ściężkę to mi pokaże błąd, ale jak wpiszę dobrą to mam białą stronkę :-(
Widzę, że też masz webd.pl może to jest przyczyną..
 
     
rafales

Pomógł: 2 razy
Posty: 196
Wysłany: 30-06-2007, 15:15   

coś nie tak wpisujecie z domenami...macie forum i portal na osobnych bazach ?
_________________
Odróżnij się, albo zgiń.
 
     
bartus2003

Pomógł: 2 razy
Posty: 90
Wysłany: 30-06-2007, 16:48   

Mój problem bliżej wygląda tak:
http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=10219

Forum i portal mam w tej samej bazie.
 
     
Kudlok

Posty: 4
Wysłany: 30-06-2007, 19:43   

Sprawa wygladala tak: portal byl juz zainstalowany, udostepniony do testowania dla kilku osob. Owi testerzy stwierdzili, ze forum JoomlaBoard jest nieodpowiednie i poprosili o instalacje innego forum - zdecydowalem sie na doinstalowanie phpBB by Przemo. Podczas instalacji wynikly opisane wyzej problemy - niestety nie udalo mi sie znalezc rozwiazania ani doczekac skutecznej rady. W zwiazku z tym, ze portal byl udostepniony jedynie waskiej grupie testerow, zastosowalem rozwiazanie drastyczne - skasowalem portal, skasowalem forum i postawilem calosc jeszcze raz z paczki JoomlaPE i teraz dziala jak nalezy.
Doprawdy nie mam pojecia, co bylo poprzednio nie tak....

I jeszcze jedna uwaga - instalator JoomlaPE sprawdza chmody dla katalogow i plikow Joomli oraz wyswietla liste - przypominajke. Natomiast nie robi tego dla katalogow i plikow forum - trzeba chmody ustawiac samodzielnie opierajac sie na "wspomnieniach" z wczesniejszych instalacji forum oraz na informacjach o bledach wyrzucanych przez forum w trakcie pracy (np. podczas proby dodania zalacznika).

Pozdrawiam i mimo wszystko dziekuje za pomoc :)
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
bartus2003

Pomógł: 2 razy
Posty: 90
Wysłany: 01-07-2007, 12:50   

Kudlok, mogłeś dać instrukcje CHMODów tutaj :/
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę