phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Widmo
21-03-2006, 23:03
Publikacja wersji 1.12.2
Autor Wiadomość
Widmo



Pomógł: 180 razy
Posty: 2435
Wysłany: 01-02-2006, 03:02   

Przemo:

Kod:
jak odpisujesz na dany temat, i masz podglad poprzednich postow w IFRAME na dole, to sie pojawia caly topic od poczatku, a nie w odwrotnej kolejnosci od ostatniego postu synchronicznie starsze. i do gabloty powtorz :D
_________________
Potrzebujesz pomocy?
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
HAPOL


Posty: 75
Wysłany: 01-02-2006, 10:27   

http://www.przemo.org/php...pic.php?t=21174 > czy moze ktos sie temu przyjzec?
_________________
Portal lokalny Balin.pl
anody magnezowe
chrzanów
 
     
gufiak


Posty: 13
Wysłany: 01-02-2006, 12:35   

przemo, możesz mi zdradzić co ten kod robi:
Kod:
groupcp.php; linia 833:
if ( $user_ids )
        {
            $sql = "DELETE FROM " . USER_GROUP_TABLE . "
                WHERE group_id = $group_id
                    AND user_id IN($user_ids)";
            if ( !($result = $db->sql_query($sql)) )
            {
                message_die(GENERAL_ERROR, 'Could not delete group memebership data', '', __LINE__, __FILE__, $sql);
            }
            sql_cache('clear', 'user_groups');
            sql_cache('clear', 'moderators_list');
        }

Już pare osób zgłaszało problemy z dodawaniem userów do grup. Sam też z tym problemem się spotkałem, więc postanowiłem się przyjrzeć kodowi. Zauważyłem, że ten fragment kodu usuwa z bazy przed chwilą dodanego usera podczas pobierania danych do wyświetlenia. Nie bardzo rozumiem sens istnienia tego fragmentu kodu w tym miejscu...

P.S. po usunięciu tego kodu bez problemów dodaje usera do grupy a na dodatek jest on później wyświetlany jako członek tej grupy. Wcześniej jak w bazie ręcznie przypisałem usera do grupy, to wszystko działało dobrze oprócz tego, że go nie wyświetlało jako członka tej grupy.
_________________
Pozdrawiam,
GufiaK
 
     
Radek



Pomógł: 955 razy
Posty: 4614
Wysłany: 01-02-2006, 13:06   

gufiak, nie mozesz tego usuwac
czesniej jesczze jest kawalek kodu, ktory wg mnie dziala tak:
jezeli np. w automatycznym dodawaniu do gurpy ustawisz od 20 postow i zamiast "dodaj nowego uzytkownika" zaznaczysz "usun uztkownika" to wtedy forum sprawdza, czy ten user ma wiecej postow niz np. 20 i jezeli jest zaznaczone w grupie usuwaj userow to usuwa

tak to chyba dziala, doglebnie sie nie przygladalem i moze zle cos pisze, jak cos to poprawcie ;)
 
     
ccn

Posty: 46
Wysłany: 01-02-2006, 13:34   

no to bedzie to forum do pobrania, czy go nie bedzie?
 
     
gufiak


Posty: 13
Wysłany: 01-02-2006, 13:37   

Możliwe. Jakbym miał nieco więcej czasu, to bym dokładniej przeanalizował ten kod. Teraz niestety egzaminy, a po nich kolejne egzaminy. Ale jeśli znajdę trochę czasu zanim przemo to poprawi, to postaram się poszukać błędu. Bo napewno jest on gdzieś w tej okolicy. Może brakuje jakiegoś warunku, może czegoś innego, a może czegoś jest za dużo...
_________________
Pozdrawiam,
GufiaK
 
     
gufiak


Posty: 13
Wysłany: 01-02-2006, 13:51   

No cóż, przyjrzałem się i faktycznie ten kod jest odpowiedzialny za usuwanie użytkownika, jeśli nie ma wystarczającej ilości postów. Dopiero teraz zauważyłem, że dla tej grupy ustawiłem przyjmowanie po okreslonej ilości postów. Jak wyłączyłem to, to dodaje bez problemów. Jednak uważam, że trochę źle to działa. Bo jako admin powinienem mieć możliwość dodania usera do danej grupy nawet wtedy, gdy nie ma wystarczającej ilości postów, bo np. na członkostwo zasłużył w inny sposób. W tym momencie bez sensu jest tworzenie oddzielnej grupy dla tych userów. Poza tym dobrze by było, żeby pojawiała się informacja o niewystarczającej ilości postów, bo już parę osób zgłaszało ten problem i pewnie tak jak ja każdy zastanawia się co jest nie tak, dlaczego nie chce dodać usera. Na dodatek wysyła maila z informacją o przyjęciu do danej grupy, a tak naprawdę nie przyjmuje do niej. Więc myślę, że tą funkcję przydałoby się nieco poprawić.
_________________
Pozdrawiam,
GufiaK
 
     
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3148
Wysłany: 01-02-2006, 13:55   

gufiak, ten kod kasuje userów zawartych w zmiennej: $user_ids w której sa uzytkownicy pobrani zapytaniem: WHERE ug.group_id = $group_id ... AND u.user_posts < " . $group_info['group_count'] czyli kasuje tych którzy mają mniej postów niz wymagana ilość, jeśli grupa ma automatyczne dodawanie i ustawioną ilość postów. Ten kod był zawsze w posting.php ale przeniosłem go tutaj bo byly zgloszenia o automatycznym kasowaniu z grupy.
 
     
gufiak


Posty: 13
Wysłany: 01-02-2006, 14:02   

Przemo, to już wiem, przyjrzałem się dokładniej zapytaniu przed tym kodem. Ale przeczytaj mój poprzedni post. Moim zdaniem przydałoby się to nieco poprawić.
_________________
Pozdrawiam,
GufiaK
 
     
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3148
Wysłany: 01-02-2006, 14:05   

No więc kiedy ma być user kasowany skoro nie automatycznie? Musiala by powstac nowa kolumna w bazie, ze user zostal dodany recznie przez admina i wtedy by ni ekasowalo. Po prostu jak ustawiamy grupe od jakiejs ilosci postow, to nie dodajemy recznie ani nie zezwalamy na dolaczanie do grupy.
 
     
gufiak


Posty: 13
Wysłany: 01-02-2006, 14:23   

Hmm.. Niebardzo rozumiem dlaczego user ma być kasowany automatycznie. User sam przecież nie może w żaden sposób dodać się do grupy, w najlepszym przypadku musi zostać zaakceptowany przez moderatora. Opusczenie grupy też jest albo we własnym zakresie możliwe, albo poprzez usunięcie przez moderatora/admina. Więc w jakim przypadku ma być on automatycznie kasowany? Nie wiem czy się nie mylę, ale ten kod się wykonuje chyba tylko w przypadku ręcznego dodania usera przez moderatora/admina. Popraw mnie jeśli jestem w błędzie.
A skoro już tak, to by się nie dało przenieść tego kodu do bloku gdzie jest user dodawany do grupy? Możnaby wtedy uniknąć niepotrzebnego wysyłania na emaila powiadomienia o przyjęciu usera do grupy.
_________________
Pozdrawiam,
GufiaK
 
     
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3148
Wysłany: 01-02-2006, 14:39   

Automatyczne kasowanie nastepuje w trakcie przegladania grupy, gdy dana grupa ma automatyczne dodawanie po postach i gdy user ma tych postow mniej. Co w tym zlego?
 
     
DenVer89

Posty: 53
Wysłany: 01-02-2006, 15:42   

dajcie przemowi spokój niech robi tą wersje bo 1.12.3 nidgy nie wyjdzie :lol: jest wszystko :)
 
     
niedzwiedz_2


Pomógł: 13 razy
Posty: 221
Wysłany: 01-02-2006, 15:54   

Co do grup, to miałem u siebie coś takiego:
Jest gr. otwarta (bez automatycznego dod. itp) i user zgłosił chęć wstąpienia.
Zaakceptowałem go i teoretycznie był w gr. jednak nie miał kolorów.
Usunąlem go i dodałem ręcznie i wszystko było OK.

Teraz będę to testować.

Mam forum 1.12.2 udostępnioną tu na forum.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3148
Wysłany: 01-02-2006, 16:01   

niedzwiedz_2, sprawdź to jeszcze raz, zarejestruj sam usera i dolacz. Nie powinno tak byc, moze go jednak nie bylo w grupie, moze dalej oczekiwał?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę