phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Radek
13-04-2006, 21:33
Optymalizacja szybko?ci wersji 1.12.5
Autor Wiadomość
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3147
Wysłany: 26-01-2006, 17:35   Optymalizacja szybkości wersji 1.12.5

Wersja 1.12.5 różni się w bardzo dużym stopniu od poprzednich wersji. Zostało przebudowane wiele funkcji kodu PHP oraz zasady generowania CSS w stylach w celu zmniejszenia transferu. Dodatkowo zostało wprowadzone cachowanie zapytań SQL.<br />
Wszystko to w bardzo dużym stopniu wpłynęło na obciążenie serwerów oraz na szybkość działania forum.
<br /><br />
Poniżej prezentuję wyniki testów.<br />
Testy wykonane na bardzo słabym komputerze (laptopie)<br />
W przypadku komputera na którym działa tylko forum, ilość zapytań nie ma prawie żadnego wpływu na szybkość generowania strony, tak więc na serwerze czasy generowania oraz wydajność wzrośnie jeszcze bardziej niż widać na tym porównaniu 1.9.5-1.12.5<br />
Shoutbox włączony<br />
Ustawienia ilość postów i tematów na stronę takie same, kompresja gzip włączona<br />
Ustawiania forum zbliżone do domyślnych<br />
(Z uwagi na pewne ograniczenie testy 1.9.5 były wykonywane na WYŁĄCZONYM śledzeniu tematow, tak więc wykazało obciążenie 1.9.5 o kilka/kilkanaście % mniejsze)<br />
Testy wykonane na mojej bazie danych (82314 postów, tematów 10339, użytkowników 7436)<br />
Wyniki: czas w sekundach oraz ilość zapytań do bazy MySql
<br /><br /><table cellspacing="8" cellpadding="8" border="0" style="border: solid 1px #000000">
<tr>
<td>Strona</td><td>Zwykłe phpBB</td><td>1.12.5</td><td>1.9.5</td>
</tr><tr>
<td>Strona główna</td><td>0.22s. SQL: 13</td><td>0.21s. SQL: 6</td><td>0.45s. SQL: 29</td>
</tr><tr>
<td>Lista tematów</td><td>0.12s. SQL: 13</td><td>0.31s. SQL: 10</td><td>0.65s. SQL: 53</td>
</tr><tr>
<td>Widok tematu</td><td>0.21s. SQL: 13</td><td>0.41s. SQL: 13</td><td>0.99s. SQL: 42</td>
</tr><tr>
<td>Wyszukiwanie</td><td>0.42s. SQL: 16</td><td>0.62s. SQL: 14</td><td>0.85s. SQL: 37</td>
</tr></table>
<br />
<br />Według obserwacji na dużych forach, gdzie działa tylko jedno duże forum, spadek obciążenia to aż 60%<br />
Można zobaczyć efekty testów dużego forum (http://forum.techtronic.pl) tutaj: http://www.przemo.org/php...pic.php?t=18642
<br /><br />
Gdy skończę dostosowywać wszystkie style, zaapeluję do administratorów serwerów, o nakłonienie użytkowników for "by Przemo" aby zaktualizowali do wersji 1.12.5. Dobrym posunięciem był by również zakaz używania wersji niższych, niestety jest to przykra prawda, ale obciążają okrutnie...
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
kermit


Pomógł: 60 razy
Posty: 946
Wysłany: 28-01-2006, 16:34   

mi po update forum ładowało się w 0.22 sekundy czasem 0.03 a zapytań średnio 7

teraz po dodaniu kilku bajerów Strona wygenerowana w 0.27 sekundy. Zapytań do SQL: 9 ale to sukces!

Ludzi wiecej wchodzi na forum ! bo szybciej działa!
_________________
Podpis jest niedozwolony, bo forum policyjne! :D
 
     
Oyster

Pomógł: 4 razy
Posty: 128
Wysłany: 28-01-2006, 17:32   

tak, wzrost szybkosci forum co do wersji 1.9.5 jest zauważalny (przynajmniej dla mnie) :D
kawał dobrej roboty Przemo ;)
_________________
e-Pogoda - najlepszy serwis pogodowy w Polsce
 
     
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3147
Wysłany: 31-01-2006, 16:03   

Będzie takie porównanie, jednak na to trzeba trochę czasu, ale zainstaluje vB, IPB przekonwertuję baze i zrobię testy.
 
     
Maliniaku

Pomógł: 1 raz
Posty: 11
Wysłany: 31-01-2006, 19:09   

Przemo napisał/a:
Będzie takie porównanie, jednak na to trzeba trochę czasu, ale zainstaluje vB, IPB przekonwertuję baze i zrobię testy.


Kupisz IPB i vBulletin?? :)

Ciekawe jak wyjdą testy... na każdym forum mówią inaczej na invisionboard.pl że, IPB jest szybsze i wszystko lepsze od phpBB a tutaj na odwrót :lol: Przemo oświeć wszystkich...
Będzie tajemny test żeby nikt nie wiedział że, przemo ma IPB i vBulletin nie legalnie 8) ale IPB moze mieć z czasów kiedy było darmowe :twisted: czekamy :D

Ps. Porównanie będzie już do 1.12.3 chyba :>
_________________
MATIC27, nie pomagać mu włamał się koledze na konto admina na forumk
 
     
Termo

Pomógł: 2 razy
Posty: 147
Wysłany: 01-02-2006, 23:25   

pieknie pieknie pieknie!

Cytat:
Strona wygenerowana w 0.23 sekundy. Zapytań do SQL: 6


Jak to wspaniale wyglada...
 
     
ygd

Posty: 14
Wysłany: 11-02-2006, 22:11   

A więc przedwczoraj zdecydowałem się na modyfikacje... jakimś cudem się udało, chociaż ręcznie trzeba było wprowadzać upgrade bazy, oto kilka moich wrażeń...

Znakomita optymalizacja! (w tej chwili mam 81 użytkowników, czas ładowania forum w moim odczuciu się skrócił o jakieś 70-90%, ilość zapytań do mysqla spadła może i o 90%! Wcześniej sięgała ona około 70-150 zapytań na stronie głównej, teraz jest 7-21, naprawdę znaczący sukces!) w moim przypadku jest to naprawdę bardzo ważne, bo mam chyba jedno z największych for działających pod modyfikacją przema (14600 zarejestrowanych użytkowników, ponad 260000 postów...).
Więc mogę polecić nową wersję dla dużych baz danych, moja ma w tej chwili 340MB. Niestety szczegółowych testów nie jestem w stanie przeprowadzić z kilku powodów (nie mam dokładnych statystyk obciążenia łącza w tej chwili, a czas ładowania strony został zmieniony jak wiadomo)...ale naprawdę można odczuć na własnej skórze olbrzymie przyspieszenie w działaniu forum! Ma to szczególne znaczenie na dość obciążonych serwerach.


Ogólnie jestem pod wrażeniem, chciałem podziękować Przemowi... bo już chciałem przechodzić na IPB, tak wolno mi 1.9.5 Przema chodziło :) A tu taka miła niespodzianka w postaci 1.12.3!

Mam nadzieję, że kilka niedociągnięć zostanie wkrótce usunięta (chociażby błąd z liczbą nieprzeczytanych postów)...wtedy będzie można z pełnym przekonaniem chylić głowę przez Przemem 8)
 
     
angelofrock

Posty: 18
Wysłany: 13-04-2006, 21:06   

Fajnie , że Przemo chodzi szybciej ;]

No , ale niestety nie możecie go porównywać z Komercyjnym Skryptem IPB nie Mówiąc juz o VB:)

Prawda jest Taka , że Przemo niestety stoi na PhpBB i chyba nie kazdy wie , ze posiada mase dziur w tej chwili jest juz wersja 2.0.19 czy doszło już dalej :) :?: :?:

Co do szybkości Fajnie byłoby aby przemo działał szybciej niz IPB czy VB :) a najlepsze byłoby To , że dokonał tego Polak :)

No, no niepowiem napewno wywolaloby to Kontrowersje :mrgreen:

Licze na Pozytywne Wyniki

PoZdraWiaM 8) 8)
 
     
Radek



Pomógł: 955 razy
Posty: 4614
Wysłany: 13-04-2006, 21:09   

angelofrock napisał/a:
chyba nie kazdy wie , ze posiada mase dziur

znowu swoje...
Jezeli nie wiesz o czym piszesz, to nie psiz wcale. Pokazesz mi moze te mase dziur ?
angelofrock napisał/a:
chwili jest juz wersja 2.0.19 czy doszło już dalej

Patche wychodza szybciej, zeby zalatac nawet jakas drobna niedogodnosc
 
     
angelofrock

Posty: 18
Wysłany: 13-04-2006, 21:28   

Stary ale nie jestem twoim Wrogiem :mrgreen:

Bardzo chciałbym aby przemo okazał sie lepszy od IPB czy VB:)

No ale fakt faktem W phpBB poki co znaleziono najwiecej dziur :?

Dlatego Częsciej widuje się Hacked By na Forach stojacych na PhpBB

PoZdrO
 
     
Radek



Pomógł: 955 razy
Posty: 4614
Wysłany: 13-04-2006, 21:31   

angelofrock napisał/a:
Stary ale nie jestem twoim Wrogiem :mrgreen:

ee ? a czy ja mowie, ze Cie nei lubie ? :mrgreen:

angelofrock napisał/a:
No ale fakt faktem W phpBB poki co znaleziono najwiecej dziur :?

i wsyzstkie zalatano - a skad wiesz, ze w IPB nie ma dziur ? a moze ktos odkryl jakas dziure, a nikt jej nie zaltal ? co wtedy ?

angelofrock napisał/a:
Dlatego Częsciej widuje się Hacked By na Forach stojacych na PhpBB

z tego 90 % "hakierow" to dzieciaki, ktore wyczytaly opsi jak wlamac sie na phpBB 2.0.12
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Crack



Pomógł: 136 razy
Posty: 1442
Wysłany: 13-04-2006, 22:23   

angelofrock napisał/a:
Dlatego Częsciej widuje się Hacked By na Forach stojacych na PhpBB

Z tego samego powodu dla którego najczęściej włamuje się do Windowsów: bo to jest popularne, bo ma z tym stycznośc duża liczba fachowaców i ciekawskich użytkowników. W efekcie szansa na znalezienie dziury jest o wiele większa.
_________________
[ DumpLoader 1.0 ] [ Spider Friendly 1.3.12 Google Sitemaps 1.4 ]
[ Tanuki: recenzje anime | forum ]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę