phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Wewnętrzne i zewnętrzne IP
Autor Wiadomość
pecador

Posty: 2881
Wysłany: 27-02-2006, 23:03   Wewnętrzne i zewnętrzne IP

U mnie w mieście jest pewien dostawca internetu, z którego usług korzysta większość mieszkańców
Jest to sieć kablowa. I jak to w takiej sieci, wszyscy mają wewnętrzne numery IP i jest bodajże jeden zewnętrzny.

Zastanawiam się więc, jak to jest z forum phpbb i chociażby z blokowaniem przez numer IP.
Jeśli 'świat' widzi jeden numer IP dla wszystkich użytkowników sieci, to może przecież być na forum kilka różnych osób, które będą miały ten sam IP..
I jeśli się zbanuje ten numer, to od razu wszystkich.. czy tak jest właśnie, czy może jest to jakoś rozwiązane?
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
irekk


Posty: 2927
Wysłany: 27-02-2006, 23:07   

w sieci masz inne IPki a na necie inne i forum postawione na wewn. serwerze powinno zczytywac ipki wewn o ile ktos nie korzysta z proxy
_________________
Cygantura
 
     
pecador

Posty: 2881
Wysłany: 27-02-2006, 23:13   

dobrze wiedzieć ;)
Ale jak jest z innymi forami? powiedzmy że jest jakieś forum w internecie i dwie osoby z mojego miasta się tak rejestrują. Obydwie mają to samo IP. Powiedzmy nawet, dla przykładu, że na tym forum.
Ja coś tam piszę, proszę o pomoc, a ktoś sprawdza mój profil i widzi, że z tego adresu piszą dwie osoby.. więc zgodnie z zasadami powinienem dostać bana..
Albo też te jedna z tych osób dostaje bana na jakimś forum, bana na IP. Tak więc druga osoba, która niczym nie zawiniła, też nie możę wejść..
 
     
gaku


Posty: 1095
Wysłany: 28-02-2006, 08:04   

no to niestety koniec zabawy :) ale jak dostaniesz bana za to ze masz "2 konta" to mozesz do niego napisac ze to jest ip wsumie calej miejscowosci, jak admin-mod jest inteligentny to sobie to sprawdzi
_________________
Pisanie do mnie na gg w sprawie forum mocno nie wskazane
<Cvbge> A szkolisz sie na jakiego informatyka?
http://webmastera.republika.pl/
<QSi> na zajebistego
 
     
daniel93

Posty: 187
Wysłany: 28-02-2006, 19:51   

Sprawdzicie ile osób pisze z mojego ip :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol: :D :D :D :D :D
Tu macie pokazane ( nie znalazłem mapy :lol: , w każdym bąć razie cała europa i o Afryke zachacza :D )
 
     
pecador

Posty: 2881
Wysłany: 28-02-2006, 19:58   

gaku napisał/a:
mozesz do niego napisac ze to jest ip wsumie calej miejscowosci

raczej na taki forum jak przemo.org by mogli nie uwierzyć ;) tak samo jak na wielu innych większych, gdzie można mieć jedno konto..

Może dałoby się to jakoś rozwiązać? nie wiem czy można przy pomocy php odróżniać jakoś ludzi z tym samym zewnętrznym IP, ale innym wewnętrznym, ale gdyby było może można by coś z tym zrobić, aby się nie mylić :)
 
     
Radek



Posty: 4614
Wysłany: 28-02-2006, 20:12   

daniel93,
Cytat:
Użytkownicy piszący z tego IP
daniel93 [ 7 Posty ]

tlyko tyle :lol: :roll:
 
     
irekk


Posty: 2927
Wysłany: 28-02-2006, 20:21   

daniel93, warn, masz w regulaminie napisane co nieco odnosnie podpisow
_________________
Cygantura
 
     
daniel93

Posty: 187
Wysłany: 28-02-2006, 21:56   

qbs, Pisałem na gg do cracka i powiedział żebym 14 dał. Teraz jest 15. Lepiej ??
 
     
kermit


Posty: 946
Wysłany: 01-03-2006, 00:09   

Jest jeden problem w modyfikacji, że po zbanowaniu user wchodząc na forum widzi notkę odnośnie tego, że został wyrzucony,

niestety nie ma nigdzie pola z mailem administratora
_________________
Podpis jest niedozwolony, bo forum policyjne! :D
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
irekk


Posty: 2927
Wysłany: 01-03-2006, 00:14   

daniel93, nie zmienia faktu ze kradniesz ty albo jeden z twoich adminow prace RusKa :evil: nie mowiac juz o elementach tego forum
_________________
Cygantura
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę