phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
offtop
Autor Wiadomość
d007

Pomógł: 1 raz
Posty: 67
Wysłany: 08-02-2006, 22:43   

Mi tamto forum smigalo... tylko ze ja tez mam szybkie lacze wiec nie zawsze odczuwam porblem...
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
easy


Posty: 3
Wysłany: 09-02-2006, 02:57   

Mi strone generuje w 0.11, a zapytan do SQL 21 :roll:
 
     
sebciu123

Posty: 12
Wysłany: 09-02-2006, 09:15   

Mam teraz PHPBB2 by Przemo wersje 1.12.2 i mi strony generują się nawet szybko:

Strona Główna:
Kod:
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 9


Kategoria Forum:

Kod:
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 10


Temat:

Kod:
trona wygenerowana w 0.3 sekundy. Zapytań do SQL: 10


Czy przy takich wynikach opłaca się aktualizować do wersji 1.12.3? Bo obawiam się że będzie wolniej niż teraz :?
 
     
maranta


Posty: 60
Wysłany: 09-02-2006, 11:44   

Witam, opisałam mój problem w innym temacie, w dziale dotyczącym hostingu.
Sprawa dotyczy nowej wersji phpBB by Przemo, wczoraj serwer LiveNetu dostał zadyszki i ponoć moje forum to spowodowało :(
Proszę niech do tego wątku zajrzy, ktoś, kto może coś z tego zrozumie, powie czy to możliwe, dlaczego tak się stało i co z tym można zrobić :roll:
http://www.przemo.org/php...p=157208#157208 (ten post i kolejne)
Przemo, ratuj, ja chcę nadal mieć to forum i ludziska też tego chcą, włożyłam w niego dużo pracy i dużo serca ;(
_________________
Pozdrawiam, Anna
 
     
VampirE

Pomógł: 3 razy
Posty: 47
Wysłany: 09-02-2006, 12:34   

Strona Główna :
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Lista Tematów :
Strona wygenerowana w 0.44 sekundy. Zapytań do SQL: 14 (to forum u mnie zawiera najwięcej tematów)
Temat :
Strona wygenerowana w 1.2 sekundy. Zapytań do SQL: 11
 
     
niedzwiedz_2


Pomógł: 13 razy
Posty: 221
Wysłany: 09-02-2006, 18:31   

sebciu123 napisał/a:
Czy przy takich wynikach opłaca się aktualizować do wersji 1.12.3? Bo obawiam się że będzie wolniej niż teraz :?
oczywiście
w 1.12.3 jest poprawione kilka błędów, a prędkość jest bez zmian, ew szybsze.

A najczęściej zdychanie forum jest spowodowane serwerem
 
     
stalowyklif


Posty: 10
Wysłany: 09-02-2006, 19:28   

tragicznie jest u mnie....
Strona wygenerowana w 14.49 sekund. Zapytań do SQL: 9

nie można jakoś tego zoptymalizować?
z serwerem wszystko w porządku, bo wszystkie stronki śmigają aż miło, poprzednie forum też było bardzo szybkie(1.9.5), a to tak jakoś muli.


edit/////
Nie wiem jush co myśleć o tej wersjii forum. Raz jak wspomniałem trwa to bardzo długo, a czasami normalnie poniżej sekundy. Czemu są takie wahania prędkości wczytywania forum? bo nadal się upieram przy tym, że to nie jest wina serwera.
 
     
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3147
Wysłany: 09-02-2006, 20:18   

Skrypt ma to do siebie, ze zawsze dziala tak samo, serwer moze dzialac roznie w zaleznosci od obciazenia, skoro mowisz ze problem sie pojawia czasami to znaczy, ze to wina serwera.
Kazdy moze zauwazyc, ze jesli jego forum dziala bardzo wolno, to jesli wrzuci na swoje konto (lub inne na tym samym serwerze) jakis bardzo prosty skrypt, ktory sie laczy z SQL to ten skrypt bedzie dzialal tez wolno. Wyjatkiem sa sytuacje w przypadku bardzo dobrych serwerow, gdzie obciazenie jest priorytetowane dla kazdego usera.
 
     
widex

Posty: 31
Wysłany: 11-02-2006, 14:24   

Ja mam teraz forum tutaj: www.widex.boo.pl/forum działa dosyć normalnie, i od dłuższego czasu kusi mnie zaktualizowanie do by Przemo. Nie będzie działać tragicznie?
 
     
stalowyklif


Posty: 10
Wysłany: 11-02-2006, 18:18   

Przemo, napisales ze to wina serwera. Ale 1.9.5 działało wporządku. A niby ta wersja szybsza i mniej zapytań ma, Jush nawet userzy zauważyli zmniejszenie prędkości i piszą, że im forum pada.

offtopic (chyba) - zauważyłem jeszcze dwa błędy. 1. Co jakiś czas wylogowywuje, niektórych użytkowników forum. 2. Na forum moderowanym, w tabelce gdzie jest user, który napisał ostatniego posta, widać nick tylko admina, a jak ostatniego posta napisze zwykły user, moderator czy junior admin to nie widać nicka (puste miejsce tylko).
 
     
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3147
Wysłany: 11-02-2006, 20:07   

Wiesz, nie jestem w stanie okreslicz czego to wina. Jednak kazdy zauwazyl znaczna zmiane szybkosci na plus, dlatego stawiam, ze to serwer. Sadze, ze jakbys teraz zamienil na 1.9* to bedzie jeszcze gorzej.
 
     
RAJDON


Pomógł: 15 razy
Posty: 72
Wysłany: 11-02-2006, 20:31   

Pewnie te szybsze serwery dają sobie rade słabsze padają. :/ Teraz trzeba się dobrze zastanowić jaki serwer wybrać ;]
 
     
norbert32

Posty: 14
Wysłany: 11-02-2006, 21:15   

Ja mam stosunkowo małe forum - i jestem zadowolony. Chylę czoła przed Waszą pracą, Panowie !!
_________________
mało czasu, kruca bomba, mało casu ...
 
     
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3147
Wysłany: 11-02-2006, 23:31   

ygd, możesz spróbowac zapytac o szczegóły admina, skoro to takie duże forum, cały serwer powinien to odczuć.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
-=Masasex=-

Posty: 47
Wysłany: 13-02-2006, 17:51   

Strona wygenerowana w 3.46 sekund. Zapytań do SQL: 14 cos chyba zwolnilo :( strona główna phpbb przemo
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę