phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
offtop
Autor Wiadomość
BPL

Pomógł: 52 razy
Posty: 336
Wysłany: 13-02-2006, 18:00   

przeciez to nie zawsze tylko od skryptu zalezy, sam na serwerze nie jestes cos moze go przymulic itp
_________________
ranking bukmacherów 2022
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
tomko20


Posty: 2
Wysłany: 14-02-2006, 18:43   

Witam.

Jednak szybkosc wersji zalezy od kilku czynnikow, a nie tylko od serwera, czy ilosci zapytan. Istotniejsze jest moim zdaniem to JAKIE to sa zapytania, a nie ILE ich jest. Wykonalem kilka testow na stronie glownej, na dwoch forach podobnych, na tym samym serwerze.
wersja 1.9.5:
Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 38
wersja 1.12.3:
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 10
Widze, ze roznie to roznym osobom wychodzi, ale nie jestem pierwszy, ktoremu nowsza wersja dziala wolniej.
Sprawdze kompresje i zrobie ponownie testy i zaktualizuje tego posta.

Aktualizacja:
Na obu forach byla wlaczona kompresja. Wylaczylem na obu i nie dalo to duzej roznicy w pokazywanych czasach.

Do zwierzaka, ktory sie na mnie wscieka w ponizszym poscie ;) :
Nie pisalem tego postu, by narzekac, a wrecz przeciwnie. Chcialem pokazac, ze nie jest to wyjatek i nie zalezy to wylacznie od serwera, bo oba fora sa na jednym. Staram sie cos wniesc do dyskusji (konkretne testy na tym samym serwerze z jednoczesnym monitorowaniem jego obciazenia) i rzucic troche swiatla na roznice miedzy wersjami for.
Zalezy mi na tym, by nowa wersja dzialala w kazdych warunkach szybciej lub przynajmniej, zeby bylo wiadomo kiedy dziala wolniej, aby tego uniknac! Forum ma niestety u wielu ludzi negatywna opinie, poniewaz dlugo nie bylo optymalizowane pod wzgledem szybkosci. Wiele hostingow zabrania go uzywac. Osobiscie uwazam forum za bardzo dobre, poniewaz ma mnostwo mozliwosci i ma dobry polski support. Osobiscie polecam to forum kazdemu, ktory potrzebuje. Ciesze sie, ze wreszcie jest optymalizowane na szybkosc dzialania, bo moge polecac je z jeszcze wiekszym spokojem. Jednak, by moc pomoc jego uzytkownikow, potrzebuje ustalic co dokladnie moze spowalniac nowa wersje. Mam nadzieje, ze wspolnie nam sie to uda. Jesli juz poruszony zostal temat optymalizacji szybkosci forum, to warto go porzadnie rozpracowac.
_________________
tomko20
Śpię i śnię na www.poducha.pl
Ostatnio zmieniony przez tomko20 14-02-2006, 19:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
MrK


Pomógł: 1 raz
Posty: 65
Wysłany: 14-02-2006, 19:22   

tomko20 napisał/a:
wersja 1.9.5:
Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 38
wersja 1.12.3:
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 10
Widze, ze roznie to roznym osobom wychodzi, ale nie jestem pierwszy, ktoremu nowsza wersja dziala wolniej.

Chłopie, przeczytaj ten wątek od początku i przestań wypisywać głupoty... Odpowiedz znalazłbyś juz na drugiej podstronie tego tematu :?

vegetagt napisał/a:
d007 napisał/a:
Gdzie wczesniej wersja 1.9 nie przekraczal 0.6sek na strone głowna i działy...


Przemo kiedyś napisał coś takiego: "Poprawiłem czas generowania strony. W poprzednich wersjach zaczynał sie liczyć niewiadomo gdzie."

Więc w poprzednich wersjach tylko wyświetlało niższy.


Poza tym wielką róznice robi 0.4 i 0.17 sekundy... Normalnie kawe można sobie iść zaparzyć. Juz w tabelce w pierwszym poscie tego tematu widać, ze ta wersja nie jest demonem szybkości w porównaniu z phpBB, ale trzeba zwrócić uwage na ilość zainstalowanych dodatków i liczbę zapytań do bazy a nie na setne części sekundy... Tak jakby mało sie Przemo i ekipa napracowali, to jeszcze narzekają :evil:
Ech.. dajcie palec, to całą rękę zeżrą...
_________________
Pozdrawiam
MrK
 
     
tomko20


Posty: 2
Wysłany: 14-02-2006, 19:58   

MrK napisał/a:
Poza tym wielką róznice robi 0.4 i 0.17 sekundy

No, niemal dokladnie trzykrotna :D .
_________________
tomko20
Śpię i śnię na www.poducha.pl
 
     
stalowyklif


Posty: 10
Wysłany: 14-02-2006, 20:05   

Czesc Przemo, to znowu ja.
Teraz mam widomosc od admina serwera jak napisałem mu o tych zwolnieniach.
oto odpowiedź na mojego maila:
Witaj,

Faktycznie forum nie chodzi zbyt szbyko,
lecz inne fora phpbb by Przemo na tym serwerze :(
chodza normalnie, mozliwe ze jakis dodatek lub
cos inne blokuje normalne ladowanie strony.

Pozdrawiam zyczac milego dnia,
Rafał Atanasow


Czy spróbowałbyś stwierdzić co jest przyczyną takiego zwalniania forum u mnie?
hosting roxtet.com
Widzisz teraz, że pomoc techniczna potwierdza, że to coś w forum.
Bardzo podoba mi się twoja modyfikacja forum i nie chciałbym z niej rezygnować, wróciłbym do starszej wersjii, ale domyślam się, że wszystkie modyfikacje i style będą teraz jush do najnowszej wersjii. ;(
 
     
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3148
Wysłany: 14-02-2006, 20:08   

tomko20, w1.9.* przerzuć funkcje i start zliczania z page_header.php do common.php na poczatek i zrob test ponownie, zobaczysz roznice. Piszemy o tym ktorys juz raz a do was nie dociera. 1.9.5 pokazuje znacznie zanizony czas generowania!
 
     
MrK


Pomógł: 1 raz
Posty: 65
Wysłany: 14-02-2006, 20:10   

tomko20 napisał/a:
MrK napisał/a:
Poza tym wielką róznice robi 0.4 i 0.17 sekundy

No, niemal dokladnie trzykrotna :D .

Gdyby to było 4 i 17 sekund to rzeczywiście jest sie do czego przyczepić, ale nawet trzykrotnie dłuższe generowanie z czasem całkowitym 0.14 nie daje poczucia wolniejszego działania w porównianiu do 0.4sek. Po prostu jest nieodczuwalne, za to admin cały happy, ze mu moje forum juz nie pożera 25% czasu procesora serwera, jak to było przy 1.9.5. Teraz zaledwie 12% :)
_________________
Pozdrawiam
MrK
 
     
Crack



Pomógł: 136 razy
Posty: 1442
Wysłany: 18-02-2006, 15:14   

MrK, co do tych różnic - ułamek sekundy dla jednego użytkownika to rzeczywiście mało, ale trzykrotna róznica w obciążeniu dla serwera który musi wykonywać daną operację bardzo często jest już znacząca.

Pomyśl tak: jeden dekoder filmów generuje jedną klatkę w 0,02 sekundy, drugi w 0,05. Niby róznica ułamkowa, ale pierwszy wygeneruje sekundę filmu PAL (25 klatek na sekundę) w 0,5 sekundy a drugi w 1,25 co nie da ci już płynnego obrazu.

Gdyby czasy w obydwu wersjach były mierzone identycznie to był by poważny powód do zmartwień.
_________________
[ DumpLoader 1.0 ] [ Spider Friendly 1.3.12 Google Sitemaps 1.4 ]
[ Tanuki: recenzje anime | forum ]
 
     
MrK


Pomógł: 1 raz
Posty: 65
Wysłany: 19-02-2006, 11:59   

Crack napisał/a:
Gdyby czasy w obydwu wersjach były mierzone identycznie to był by poważny powód do zmartwień.

Trzymam sie tego co napisał Przemo. Czas generowania dla 1.9.5 mógł być nawet dłuższy niz te 0.17.
_________________
Pozdrawiam
MrK
 
     
daniel93

Posty: 187
Wysłany: 28-02-2006, 19:00   

Mrk: nie był nawt dłuższy*





*tylko kilka razy dłuższy :P
 
     
Fidma

Pomógł: 2 razy
Posty: 142
Wysłany: 11-03-2006, 21:03   

Witam,

Mialem 1.12.3 i aktualizowalem do 1.12.4 i ze statystyk:
Strona wygenerowana w 0.07 sekund - 0.3 sekund
Mam teraz:
Strona wygenerowana w 0.8 sekund - 4.3 sekund

Cos nie tak ???
_________________
IT Tech Blog - Blog o rynku IT
H9 - HostNine.com - Niskie ceny, SEO Resellery.
 
     
chelloPL



Pomógł: 413 razy
Posty: 2545
Wysłany: 12-03-2006, 14:26   

Cytat:
Adres forum: http://centrum.easyisp.pl

Cytat:
Description: Unable to locate the server named "centrum.easyisp.pl" --- the server does not have a DNS entry. Perhaps there is a misspelling in the server name, or the server no longer exists. Double-check the name and try again.

marny ten hosting :P
_________________
Zanim napiszesz do mnie na GG/PW, koniecznie przeczytaj zasady.
Sygnaturka to nie tablica z ogłoszeniami! PAMIĘTAJ o tym! Nadużywanie i celowe reklamowanie stron jest ZABRONIONE i karalne!
Gość, a czy Ty nie masz sobie nic do zarzucenia?
 
     
Fidma

Pomógł: 2 razy
Posty: 142
Wysłany: 12-03-2006, 16:56   

bo im serwer padl ;) ale juz wstal. Masz jednak racje i zmieniam ;)
 
     
chelloPL



Pomógł: 413 razy
Posty: 2545
Wysłany: 12-03-2006, 18:49   

Chciałem sprawdzić czemu statystyki są tak długo generowane, ale bez zalogowania ani rusz.
_________________
Zanim napiszesz do mnie na GG/PW, koniecznie przeczytaj zasady.
Sygnaturka to nie tablica z ogłoszeniami! PAMIĘTAJ o tym! Nadużywanie i celowe reklamowanie stron jest ZABRONIONE i karalne!
Gość, a czy Ty nie masz sobie nic do zarzucenia?
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Fidma

Pomógł: 2 razy
Posty: 142
Wysłany: 12-03-2006, 18:59   

co wplywa na czas generowania strony? czy moze to byc wina providera i obciazenie serwera czy chodzi tu tylko o optymalizacje swojej bazy danych?

chelloPL, juz udostepnilem dla wszystkich
_________________
IT Tech Blog - Blog o rynku IT
H9 - HostNine.com - Niskie ceny, SEO Resellery.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę