phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Więzienie za nagranie płyty
Autor Wiadomość
Paszczak000


Posty: 2898
Wysłany: 10-06-2006, 15:59   Więzienie za nagranie płyty

Wkrótce większość posiadaczy komputera stanie się przestępcami. Ministerstwo Kultury przygotowuje ustawę, zgodnie z którą każdemu, kto posiada nagrywarkę CD lub DVD, grozi więzienie.

Ministerstwo Kultury opracowało projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Nielegalne stanie się nie tylko posiadanie oprogramowania, które umożliwia łamanie zabezpieczeń na płytach, ale również posiadanie zwykłej, komputerowej nagrywarki płyt.

Zabronione ma być również produkowanie takiego sprzętu. Producentowi będą groziły trzy lata więzienia, a klientom - rok. Specjaliści alarmują, że nowe przepisy to absurd. Nie można zakładać, że każdy, kto ma możliwość skopiowania nielegalnego oprogramowania, zrobi to – komentuje dr inż. Wacław Iszkowski, prezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji.

Skonfiskujmy laptopy posłom. Większość ma nagrywarki płyt - mówi Piotr Gadzinowski, poseł SLD i członek Sejmowej Komisji Kultury, który zapowiada walkę z absurdalnymi przepisami.

Projekt ustawy został przyjęty przez Komitet Europejski Rady Ministrów. Rzecznik ministra kultury Jan Kasprzyk twierdzi, że najbardziej kontrowersyjne elementy projektu ustawy będą konsultowane.

Źródło
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Dlugi


Posty: 1633
Wysłany: 10-06-2006, 16:02   

poje ich, co to ma byc powrot komunizmu ? niedlugo juz nic nie bedzie wolno robic
_________________
 
     
vegetagt


Posty: 1243
Wysłany: 10-06-2006, 16:26   

ahahhaahhahaha jacy ludzie

To może powinni też zabronić produkcji noży i posiadania ich w domu ponieważ jest możliwość że posiadacz noża użyje go jako narzędzia zbrodni.
_________________
JA NAPRAWDE NIE UDZIELAM POMOCY NA GG/PW I NIE ODPOWIADAM NA PYTANIA!
Ja pomogłem, Pan pomógł. Kto pomógł? Ci państwo :)
 
     
Crash_3d


Posty: 369
Wysłany: 10-06-2006, 17:10   

Pewnie to bedzie tak jak z zakladaniem kont email (osobiscie z dowodem)... I co nigdy nie weszlo w zycie...

Predzej kaczynskiemu kotek zdechnie niż to wejdzie w zycie...:]
_________________
Project One Jakub Cyran
 
     
Rif_Raf


Posty: 468
Wysłany: 10-06-2006, 19:01   

Pomysł chybiony, to jasne.

Tylko taka myśl mnie naszła, że gdyby tak nie piracili (kradli) u nas to i nikt by nie próbował takich metod.
_________________
nie pisz do mnie na gg
 
     
Mich@ł


Posty: 1704
Wysłany: 10-06-2006, 19:42   

Rif_Raf napisał/a:
że gdyby tak nie piracili (kradli) u nas

Rif_Raf, gdyby oprogramowanie było tańsze to nie było by piractwa :]


Co do tego artykułu to czytałem go wasnie wczoraj i myslałem że padne ze smiechu... Osoba która wymyśliła taką ustawie jest jakas chora :D Zamykać za posiadanie nagrywarki LoL :lol:

A tak właściwie to jak by taka ustawa weszła w życie to chyba państwo musiało by zwrocic kase za każda nagrywarke :>
_________________
==> Mich@ł <==
 
     
kermit


Posty: 946
Wysłany: 10-06-2006, 20:05   

Kaczyńscy będa mieli jako jedyni w kraju patent na wypalanie płytek, powstaną specjalne punkty na wzór ksero CCC
_________________
Podpis jest niedozwolony, bo forum policyjne! :D
Ostatnio zmieniony przez kermit 10-06-2006, 20:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Rif_Raf


Posty: 468
Wysłany: 10-06-2006, 20:09   

kermit, to nie jest smieszne.

Mich@ł, moze.... ale to jest nie istotne. Nie w tym temacie. Bo sie znowu burdel zrobi :)
_________________
nie pisz do mnie na gg
 
     
Edel


Posty: 181
Wysłany: 10-06-2006, 20:46   

No to szykujemy polskie wiezienia na 15 milionów osob :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
_________________
Uwodzenie kobiet
 
     
kermit


Posty: 946
Wysłany: 10-06-2006, 20:53   

booiszz się??
Cytat:
kermit, to nie jest smieszne.
_________________
Podpis jest niedozwolony, bo forum policyjne! :D
 
     
shqvarny



Posty: 513
Wysłany: 10-06-2006, 23:17   

tydzień bez obietnicy tygodniem straconym... "a ciemny lud to kupi"
 
     
moron

Posty: 243
Wysłany: 11-06-2006, 01:12   

kobicja tego nie przepusci...
poza tym napierw beda musieli firmy pozamykac bo plytki sie nawet w bankach wypala...
_________________
przenosze fora z fora.pl i innych darmowych serwisow ktore nie udostepniaja bazy!
 
     
warna



Posty: 2335
Wysłany: 11-06-2006, 08:19   

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A jak ktoś ma więcej nagrywarek to co? Ilość nagrywarek = ilość lat w kiciu? :lol:
 
     
VaNdiT

Posty: 71
Wysłany: 11-06-2006, 11:00   

warna napisał/a:

A jak ktoś ma więcej nagrywarek to co? Ilość nagrywarek = ilość lat w kiciu?


to mam zonnk bo w laptopie mam 1 a w stacjonarnym 2 :( to se posiedze :/

LOL
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
ORI



Posty: 956
Wysłany: 11-06-2006, 11:23   

Proponuje lekture tego:
"Minister kultury i dziedzictwa narodowego Kazimierz Michał Ujazdowski wycofał z projektu nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych zmiany przepisów dotyczące ochrony technicznych zabezpieczeń uniemożliwiających kopiowanie utworu przez użytkownika.

W komunikacieministerstwo informuje, że w związku ze zgłaszanymi uwagami minister Ujazdowski, przed posiedzeniem Komitetu Rady Europejskiej Rady Ministrów 2 czerwca 2006 roku, wycofał z projektu nowelizacji zmianę art. 118.

Jak poinformowano w komunikacie, zmiany przepisów zostaną poddane dalszej publicznej dyskusji, po zakończeniu której przedstawiony zostanie kolejny projekt nowelizacji. Minister zdecydował również o zasięgnięciu dodatkowych opinii ze strony przedstawicieli środowisk naukowych - głosi komunikat.

Komunikat odnosi się do piątkowej publikacji "Życia Warszawy". W artykule "Każdy, kto ma komputer, może być przestępcą" zauważono, że art. 118 w nowym brzmieniu pozostawia dużą swobodę interpretacji. "Według niego każdy, kto wytwarza urządzenia lub programy komputerowe przeznaczone do obchodzenia zabezpieczeń przed odtwarzaniem lub kopiowaniem przedmiotów objętych ochroną prawa autorskiego, podlega karze do trzech lat ograniczenia lub pozbawienia wolności" - napisano w "ŻW".

Zagrożony nowym projektem artykułu jest też konsument, który za posiadanie takich programów czy urządzeń może pójść do więzienia na rok - wnioskuje "ŻW".

Praktycznie oznacza to, że złamać nowe prawo mógłby każdy, kto posiada komputer z nagrywarką płyt. Programy do łamania zabezpieczeń można pobrać za darmo z internetu."

Zródło
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę