phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zaistnie? w sieci
Autor Wiadomość
Solinarius


Pomógł: 60 razy
Posty: 591
Wysłany: 14-08-2006, 19:36   Jak zaistnieć w sieci

Jak podnieść skutecznie pozycję w google dla swojego forum? Wbrew pozorom nie jest to takie trudne.
1.Przygotowanie pod boty:
a]Pierwszą rzeczą jaką powinieneś się zając jest przepisywanie url'ów - służy do tego między innymi mod spider-friendly który można znaleźć tutaj:
http://www.przemo.org/php...ion=file&id=101
lub też po prostu zrobić sobie własnoręcznie przepisywanie.
Przepisywanie url zmienia adresy podstron z "niełykanych" przez google i inne boty znaków typu viewtopic.php?t=24&postdays=0&postorder=asc&start=15 na łagodniejsze topics51/1625.htm, na które boty z chęcią zaglądają.
Wymaganiem moda, czy w ogóle przepisywania jest posiadanie funkcji mod_rewrite na serwerze.
Jeżeli tego nie masz zawsze mozesz wrzucić sobie jakąś mapę strony i na nią kierować boty (o czym później), więc na razie się nie martw ;)
b] Z tego co mi wiadomo google największą uwagę (oprócz zawartości) zwraca obecnie na matatagi title (tytuł) oraz description (opis),a słowa kluczowe (keywords) służą botom raczej do segregowania wyników. Zarówno tytuł jak i opis powinien zawierać słowo które chcesz wypromować -słowo (lub słowa, możesz dobrać kilka) to powinno (a nawet musi!)
być oczywiście zgodne z zawartością Twojego forum. Dobra masz już słowo i co dalej? Teraz należy je odpowiednio ubrać.
Wymyśl sensowny opis Twojego forum, dwa, trzy zdania które będą oddawały treść zawartości Twojego forum, w opisie umieść także frazy główne które wymyśliłeś dwie linijki tekstu wyżej. Oczywiście nie można używać tych fraz przesadnie, np. :
Motor,motor, motor.Motory dla wszystkich.
Wysil się trochę, ten tekst oprócz botów widoczny będzie także dla ludzi wyszukujących informacje w internecie.
Teraz tytuł. W nim również powinno znajdować się od 1-3 słów głównych.
Wszystko to o czym pisałem wyżej można oczywiście dodać przez pa w phpBB by Przemo, ale ja sam preferuję zmianę title poprzez edycję overall_header.tpl w pliku Twojego stylu. Dlaczego? jeżeli chodzi o title: wprowadzając opis poprzez panel admina może wyskoczyć Ci cudo typu: "motory-motorowery-hulajnogi-strona główna" w nawigacji forum, co chyba nie jest zbyt estetyczne.
Tak więc na przykładzie wspomnianego wcześniej zestawu haseł o motorowerach ;)
Otwierasz overall_header.tpl:
<title>{SITENAME} :: {PAGE_TITLE} :motory : motorowery : hulajnogi </title>
Dobrze jest jak zawsze, nie przesadzać z tym co się wpisuje, forum {PAGE_TITLE} generuje dynamicznie i jest to nazwa tematu, przy dłuższych tytułach topiców może to zaszkodzić, a już na pewno nie pomoże.
Masz przygotowane forum na podbój wyszukiwarek.

2.Początek pracy nad wysoką pozycją.
a]Wbrew pozorom pierwszą rzeczą nie jest dodawanie do wyszukiwarek, ale powolne linkowanie strony, na początek dobre są katalogi, których spis możesz znaleźć tutaj:
http://www.katalogiseo.info/index.php
Przy każdym dodawaniu, nieważne, czy w początkowym dodawaniu do katalogów, czy późniejszym dodawaniu do systemów wymiany linkami pamiętaj, aby dodawać stronę wypełnijąc formularze "tytuł" wpisując główne hasło które ustaliłeś, ze będziesz promował, dużo od tego zależy ;)
Dobrze jest dodawać na początku małą ilość linków (1-5) przez okres około 2 tygodni - może być to trudne bo wymaga systematyczności, ale z pomocą przychodzą automatyczne dodawarki:
http://www.dodawarka.info
http://www.linkiseo.pl/?p=319
Obie opcje są płatne, ale pozwalają na utworzenie "testowego" konta z ograniczoną ilością punktów do wykorzystania, a punkty te z pewnością starczą na dwa tygodnie skromnego dodawania.
b]Po pierwszych linkowaniach przychodzi czas na coś poważniejszego :) Teraz możemy spokojnie zarejestrować forum w wyszukiwarkach - możemy zrobić to ręcznie, ale oczywiście, mogą to zrobić za nas automaty :)
http://www.dodawarka.info/searchenginesubmit.aspx
http://www.webhelp.pl/narzedzia/rejestrator.php
I niech je sobie spokojnie dodają. Jednocześnie radzę podjąć inny krok - zainteresować się systemami wymiany linków, w sieci pojawia się ich coraz więcej, ale tylko niektóre warte są uwagi.
Moim zdaniem w tej chwili przyszłość mają głównie systemy wymiany linkami stałymi, zresztą większość stron zajmujących się wymianą linków oferuje takie usługi.
Tak więc po kolei:
http://www.linkuj.pl/?id=1739
System linkuj - nie jest systemem linków stałych, jednak istnieje już dosyć długo i posiada spora bazę stron, sporą siłę działania, minusem oprócz linków rotacyjnych jest to, że sprawdzają czy na Twojej stronie nie ma systemu linkor - co szkodzi oczywiście nam, użytkownikom.
http://www.linkor.pl/?rid=4141
Linkor - chyba najpotężniejszy (obecnie) system wymiany, od jakiegoś czasu oferuje linki stałe na 24 h, co jest dobrym, chociaż pośrednim rozwiązaniem (na dłuższą metę). Zdecydowanie jednak system polecam, może pomóc, nawet bardzo.
http://www.linkujpro.pl/?id=497
LinkujPro - Pierwszy opisywany tutaj system wymiany linkami stałymi,młodszy brat linkuj.pl możliwości konfiguracyjne spore, sporo także stron dodanych do systemu. Jednak opłaca się zapisywać do niego średnio, ponieważ istnieje sporo stron- śmietników, co czyni część linków bezwartościowymi. Na początek dobry, jednak z czasem ,kiedy twoje forum zaliczy trochę zindeksowanych stron (będzie bardziej widoczne np. w google) radzę przenieść się na
http://linkme.pl?ref=1524
System linkme.pl - jest to kilkutygodniowy system który zapowiada się naprawdę obiecująco. Dobry filtr odrzucający strony małowartościowe, stawiający na jakość swoich usług. Jest to moim zdaniem najlepszy obecnie system wymiany (pomimo tego, że młody). łatwa obsługa, szczegółowe statystyki i spore możliwości konfiguracyjne.

Oczywiście nie ma przeszkód abyście korzystali z kilku systemów na raz, ja w tej chwili (po roku czasu) korzystam z wszystkich wymienionych wyżej.

3. Powoli do przodu, czyli naucz się cierpliwości.
Co jakiś czas ( najlepiej 1-2 tygodnie) należy zwiększać ilość dodawanych linków, ale zatrzymać się na poziomie "bez przegięcia" czyli na około 15-20 linków dziennie.
Chyba czas już kończyć ten mini :lol: tutorialik, pamiętaj, ze aby zaistnieć w sieci musisz poświęcić na to trochę czasu, monitorować, rozmawiać (forum.optymalizacja.com),dbać o swoje wyniki . Ale jeśli wykonasz instrukcje przedstawione wyżej,to po początkowej fazie zwiększonego nakładu pracy przyjdzie czas, kiedy wystarczy tylko spojrzeć jak się sprawa aktualnie miewa.


Zdaję sobie sprawę, ze za chwilę znajdzie się kilku(nastu) speców od pozycjonowania, którzy będą próbowali się przekrzyczeć który jest lepszy, nie wątpię że będziecie mieli w wielu sprawach rację, ja powyższy tut oparłem na moich prywatnych doświadczeniach i wiem, że zadziała ;) .


Powyższe linki do systemów wymiany/ dodawarek prowadzą do rejestracji z moim poleceniem. Rad będę jeżeli zarejestrujesz się i będziesz rozwijał swoją stronę, co odbiorę jako docenienie wkładu pracy włożonego w powyższy tekst.
_________________
Nie mam czasu zajmować się stronami innych - Ci co się załapali to się załapali
nie ma więcej spamu :P
Ostatnio zmieniony przez Solinarius 18-08-2007, 21:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
moron

Pomógł: 5 razy
Posty: 243
Wysłany: 15-08-2006, 09:41   

Solinarius napisał/a:
sprawdzają czy na Twojej stronie nie ma systemu linkor - co szkodzi oczywiście nam, użytkownikom.
chcialbym sprostowac ta wypowiedz
swego czasu linkor staral sie o bana dla linkujpro (linkujpro byl nawet na pierwszej pozycji pod anchorem "doda") i dlatego jest zakaz linkora...

edit
ps. dobry FAQ
psx- ze tez sam nie wpadlem na taki pomysl z PP <moron>
_________________
przenosze fora z fora.pl i innych darmowych serwisow ktore nie udostepniaja bazy!
 
     
Mich@ł


Pomógł: 199 razy
Posty: 1704
Wysłany: 15-08-2006, 16:46   

Solinarius napisał/a:
Z tego co mi wiadomo google największą uwagę (oprócz zawartości) zwraca obecnie na matatagi title (tytuł) oraz description (opis),

hmmm.... nie wiem czemu ale ja słyszałem że własnie już coraz mniejszy wpływ na pozycjonowanie ma tytuł i opis.

Cytat:
System linkuj - nie jest systemem linków stałych,

posiada również linki 24 h tak samo jak linkor :) Przy instalacji sa dwie paczki do wyboru jedna do linków statycznych a druga do linków dynamicznych.

http://linkuj.pl/index.ph...b1ed2f950f44d18
Solinarius napisał/a:
minusem oprócz linków rotacyjnych jest to, że sprawdzają czy na Twojej stronie nie ma systemu linkor - co szkodzi oczywiście nam, użytkownikom.

hmmm.. ja aktualnie używam linkora i linkuj.pl w swoich serwisach i raczej nie ma problemu z tym że linkuj miałby nie działać :)
_________________
==> Mich@ł <==
 
     
moron

Pomógł: 5 razy
Posty: 243
Wysłany: 16-08-2006, 09:40   

Mich@ł, chodzi o linkujpro + linkor
_________________
przenosze fora z fora.pl i innych darmowych serwisow ktore nie udostepniaja bazy!
 
     
Mich@ł


Pomógł: 199 razy
Posty: 1704
Wysłany: 19-08-2006, 11:40   

Co do tych systemów wymiany linków to chciałbym apelowac o rozwage :] Bardzo łatwo dostać filtr na pozycjonowana fraze ;/
_________________
==> Mich@ł <==
 
     
Solinarius


Pomógł: 60 razy
Posty: 591
Wysłany: 09-01-2007, 21:32   

Mich@ł napisał/a:
nie wiem czemu ale ja słyszałem że własnie już coraz mniejszy wpływ na pozycjonowanie ma tytuł i opis.

To niedobrze słyszałeś :(

Sam tut był nieco za szybko napisany i zawiera trochę niejasności, w niedługim czasie opublikuję nowy + mod optymalizujący forum właśnie pod względem desc i title.
_________________
Nie mam czasu zajmować się stronami innych - Ci co się załapali to się załapali
nie ma więcej spamu :P
 
     
kamajumper

Posty: 1
Wysłany: 04-02-2007, 12:59   

A jak to wszystko ma się do aliasów (prv.pl). Tam podaje się w aliasie tytuł strony itd. Czy jeśli mam alias, to należy postępować tak jak to opisane?
 
     
maniocek

Pomógł: 30 razy
Posty: 401
Wysłany: 17-02-2007, 12:48   

kamajumper, aliasów radze nie używać :P
 
     
Rafal111

Posty: 299
Wysłany: 17-03-2007, 18:29   

moze głupie pytanie ale...
w PA wpisalem te wszystkie słowa w Meta ...
ale jak zagladam do pliku index.php to tego tam nie ma
w jakim pliku to jest zapisane?
 
     
Loud

Pomógł: 38 razy
Posty: 193
Wysłany: 17-03-2007, 19:27   

Rafal111, tytuł zmieniasz w overall_header.tpl ;)
_________________
Chcesz przenieść forum ale masz problem, napisz do mnie. Na pewno pomogę
 
     
Rafal111

Posty: 299
Wysłany: 17-03-2007, 20:13   

to wiem , ale na stronie validator.v3.org pisze mi ze bledy sa np w lini 35 a to jest linia 83
zreszta błedow mam wiecej ale na tej stronie nie pisze w jakich plikach
a pytalem tez gdzie sa znaczniki meta? w jakim pliku?
 
     
piotr3339

Posty: 109
Wysłany: 17-08-2007, 22:28   

Kod:

3. Powoli do przodu, czyli naucz się cierpliwości.
Co jakiś czas ( najlepiej 1-2 tygodnie) należy zwiększać ilość dodawanych podstron, ale zatrzymać się na poziomie "bez przegięcia" czyli na około 15-20 podstron dziennie.

jakich podstron? tematów forum? gdzie mam je dodawac?
 
     
Solinarius


Pomógł: 60 razy
Posty: 591
Wysłany: 18-08-2007, 21:30   

Cytat:
Co jakiś czas ( najlepiej 1-2 tygodnie) należy zwiększać ilość dodawanych linków, ale zatrzymać się na poziomie "bez przegięcia" czyli na około 15-20 linków dziennie.

Tak powinno być od początku, poprawione.
_________________
Nie mam czasu zajmować się stronami innych - Ci co się załapali to się załapali
nie ma więcej spamu :P
 
     
piotr3339

Posty: 109
Wysłany: 18-08-2007, 22:53   

ale co mam dodawa jak mam forum? i gdzie w katalogi, prosze odpisz
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Loud

Pomógł: 38 razy
Posty: 193
Wysłany: 19-08-2007, 13:28   

piotr3339, po prostu wpisz w google katalog stron, i w każdym katalogu w odpowiednim dziale dodawaj swoje forum. Uzupełniając formularz. ;)
_________________
Chcesz przenieść forum ale masz problem, napisz do mnie. Na pewno pomogę
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę