phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: joli
26-03-2009, 09:24
Dodatkowe pola w profilu - Instrukcje
Autor Wiadomość
Krzyś Kaspruk

Pomógł: 1 raz
Posty: 2
Wysłany: 11-10-2009, 18:53   

Nie wiem, czy to ja mam jakieś problemy z myśleniem, czy po prostu coś takiego nie jest możliwe, ale chciałem uzyskać następujący efekt: mianowicie prowadzę forum wydziałowe (no dobra, jednego kierunku). Każdy z użytkowników forum, jako student, posiada założoną przez uczelnię skrzynkę pocztową w domenie uczelni. Pomyślałem więc, że dołożę nowe pole, w którym podany będzie ów e-mail uczelniany - ale w ten sposób, że w polu znajdzie się tylko sam login, bo po co trzymać cały adres, skoro po małpie każdy ma to samo. No więc próbowałem wszystkich możliwych kombinacji, ale gdy tylko w prefiksie na jego końcu stało <a href="mailto://au_value@uczelnia.edu.pl"> a w suffiksie @domena.edu.pl</a>, to zamiast spodziewanej samej wartości pola forum dodawało swoje i całość miała postać: [PREFIX]wartość_pola" title="wartość_pola">[SUFFIX].
Nie mogąc wykombinować żadnego sensownego rozwiązania z użyciem dostępnych opcji (wyłączenie interpretowania wpisów jako linki nic a nic nie zmieniło), ani nie mogąc znaleźć nic konkretnego w tym temacie (99% postów w nim zawartych to pytania, problemy itp) wymyśliłem coś takiego, i chcąc być może natchnąć moich następców do kreatywnych rozwiązań, publikuję to tutaj:

mianowicie, postanowiłem, że sam się zajmę zbudowaniem linku do adresu e-mail; jedynym problemem pozostawała wstawiana przez forum wartość pola między prefiksem a sufiksem; aby to wyeliminować umieściłem ową wartość w komentarzu (; tj.

prefiks: <a href="mailto://au_value@uczelnia.edu.pl">au_value@uczelnia.edu.pl</a><!--
sufiks: -->

w ten sposób cokolwiek forum by nie dodało między sufiks a prefiks, lądowało to w komentarzu i było niewidoczne (:
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
artfor

Posty: 1
Wysłany: 18-10-2009, 17:55   

Słuchajcie jest pięknie opisane ale jak sie ma dostęp do bazy i hosta, a jeseli jestem na swerisie z forami i nie moge dograc nic , anik plików graficznych ani modów, to czy jest możliwość zrobienia pola w profilu z wyborem z obrazkiem , chodzi mi dokładnie o płeć , i obrazki . Jak dodaje w jumboxie z linkiem to nic z tego , jest wogóle jakas szansa czy dać sobie spokój z szukaniem ?
 
     
Galowy

Pomógł: 1 raz
Posty: 53
Wysłany: 25-10-2009, 14:42   

artfor, raczej nie ;p


Kod:
Data urodzenia:
Jak zrobić by data urodzenia pojawiała się pod avatarem?


Edit: Zrobiłem już nieaktualne.
 
     
vibix

Posty: 17
Wysłany: 27-01-2010, 10:32   

słuchajcie a jak zrobić by to co user napisze w polu profilu łączyło się z tym automatycznie
Czyli np. napisze swoją www i jak napisze to żeby można było sie z tym połączyć
 
     
MagicalFire


Pomógł: 980 razy
Posty: 4353
Wysłany: 27-01-2010, 10:34   

Automatyczne tworzenie linków-->tak
_________________
nie za takie Przemo walczyliśmy
 
     
gutai

Pomógł: 12 razy
Posty: 166
Wysłany: 01-02-2010, 10:57   

Niestety ja też mam problem chodzi o steam_id to takie konto dla graczy online

w prefixie wpisałem

<iframe src="http://steamstats.steamtracker.com/iframe/?steam_id=au_value" width="250" height="60" scrolling="no" marginheight="0" marginwidth="0" frameborder="0"></iframe>

z wykorzystanej zmiennej au_value

no i gdy wpisze steam id to skrypt jest ok ale nie wiem czemu po nim wpisuje sie jeszcze to co napisałem....

wygląda to tak

http://img535.imageshack....7/beznazwy2.png

Chodzi o status steam
 
     
tomek_cichy

Pomógł: 3 razy
Posty: 89
Wysłany: 25-02-2010, 22:47   

Witajcie.
Chciałbym aby w dodatkowym polu user mógł podać link do jakiegoś tematu na forum.
Nazwa pola: ulubione.
Następnie żeby ten link otwierał się w nowym oknie oraz żeby link wyświetlał się w profilu jako tekst SZNUREK
Czyli:
Ulubione: SZNUREK

Da się coś takiego zrobić?
_________________
Jeśli myślisz, że wszystko jest OK zadzwoń do mnie... Przejdzie Ci !
 
     
xlesiu



Pomógł: 5274 razy
Posty: 10385
Wysłany: 25-02-2010, 23:47   

Nazwa pola:
Kod:
-#Ulubione

Prefix:
Kod:
<a href="

Suffix:
Kod:
SZNUREK</a>
_________________
Jak tłumaczysz mi coś z php to mów do mnie jak do labradora. / krwiodawcy.org
 
     
Sexpress

Pomógł: 1 raz
Posty: 18
Wysłany: 26-02-2010, 00:05   

xlesiu, a czasami nie:

Prefix:
Kod:
<a href="


Suffix:
Kod:
">SZNUREK</a>


? ;)
 
     
sebul00000


Pomógł: 23 razy
Posty: 451
Wysłany: 26-02-2010, 00:19   

gutai, do "Prefix:" wpisz
Kod:
<iframe src="http://steamstats.steamtracker.com/iframe/?steam_id=

A do "Suffix:"
Kod:
" width="250" height="60" scrolling="no" marginheight="0" marginwidth="0" frameborder="0"></iframe>

I wszystko śmiga, ogólnie to nie wiedziałem, że da radę tak to zrobić...
_________________
Za niewielką opłatą (przy mniejszych zleceniach, możliwość zapłaty smsem) robię wszystko (no może prawie wszystko ;] ) co jest związane ze skryptem forum phpBB2 by Przemo, między innymi instalacja skryptu przema, wgrywanie modów, itp.
 
     
xlesiu



Pomógł: 5274 razy
Posty: 10385
Wysłany: 26-02-2010, 00:24   

Sexpress, spróbuj tak jak Ty proponujesz i zobaczysz jak wygląda pole.
_________________
Jak tłumaczysz mi coś z php to mów do mnie jak do labradora. / krwiodawcy.org
 
     
tomek_cichy

Pomógł: 3 razy
Posty: 89
Wysłany: 26-02-2010, 00:34   

xlesiu, twoja wersja działa :) kliknąłbym pomógł ale nie ma :(
A czy jest możliwość, żeby zamiast sznurek pokazywał się tytuł strony ze znacznika <title> ? Chodzi mi o coś takiego jak jest w modyfikacji phpBB2 by Przemo :: View topic - Automatyczne tytułowanie linków ale żeby ograniczało się do tytułu tematu a nie całej ścieżki katalogowej.
_________________
Jeśli myślisz, że wszystko jest OK zadzwoń do mnie... Przejdzie Ci !
 
     
mbru


Posty: 125
Wysłany: 04-03-2010, 21:08   

Bez potrzeby wrzucania pliku skrypt.php co dodać do Prefix: i Suffix: dotyczy państw aby pomiędzy napisem Kraj a obrazkiem była jedna przerwa w dół
 
     
efrell

Posty: 5
Wysłany: 16-03-2010, 10:39   

Powiedzcie mi jak wstawić obrazek koło nazwy tzn.
powiem na przykładzie...

mam pole w profilu NASTRÓJ i wymienione, np -agresywna.gif, zła.gif, uśmiechnięta.gif, itp i jak mam do tego dodać, żeby były i obrazki, bo jak na razie mam tylko same nazwy jedynie przy 'brak' mam NO obrazek.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
lui754


Pomógł: 591 razy
Posty: 2699
Wysłany: 16-03-2010, 19:35   

Twój podpis/sygnaturka jest niezgodna z regulaminem.
Zapoznaj się z pkt 2 oraz 3 Regulaminu tego forum.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę