phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: lui754
01-05-2009, 02:31
Dyskusja nt. braku polskich liter na forum
Autor Wiadomość
Lobezzz


Pomógł: 9 razy
Posty: 232
Wysłany: 26-02-2006, 18:01   

to bylo polaczone - zmiana serwera i update do nowej wersji.
niema tlyko kilku literek,
i czy mozna to zrobic nie konwertujac calej bazy danych, bo to i tak nic nie daje.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
chelloPL



Pomógł: 413 razy
Posty: 2545
Wysłany: 26-02-2006, 18:06   

Owszem - konwersja bazy daje efekty, bo już nie jednej osobie bazę naprawiłem.

PS: zrobiłeś to dobrze, ale pomyliłeś kodowania. Baza musi być zakodowana w iso8859-2, a nie cp1250. Jak to poprawisz, to będzie wszystko ok.
_________________
Zanim napiszesz do mnie na GG/PW, koniecznie przeczytaj zasady.
Sygnaturka to nie tablica z ogłoszeniami! PAMIĘTAJ o tym! Nadużywanie i celowe reklamowanie stron jest ZABRONIONE i karalne!
Gość, a czy Ty nie masz sobie nic do zarzucenia?
 
     
szymus76

Posty: 47
Wysłany: 28-02-2006, 22:22   

kurde
próbowałem już wszystkiego....
można jakoś przekodować/odkodować bazę ?
_________________
Gość - czy byłeś już na http://ffaforum.com ?- nie tylko xxx :)
 
     
NoVy


Posty: 45
Wysłany: 28-02-2006, 23:24   

też sie dopisze robiłem wszystkie sposoby z pierszego postu a także zupełnie inne z innych stronek przeleciałem chyba całe google heh i zero odpowiedzi. Problem wyglada tak musiałem przenieść forum tymczasowo na host'a kumpla (webd.pl) na którym jak sie okazało miał ustawione "porównanie kodowania metodą latin2" (lub podobnie) no i jest draka serwer na którym chce teraz postawic portal + forum nie łapie kodowania.. bo nie posiada w swoim standarcie latin2-ski tylko iso i utf8 hm... probowałem konwentować cześć baz'y(posty , tematy) grzegżółką (program do konwencji kodowania baz) ale zbytnio nie pomogło...Wie ktoś jakie może być rozwiazanie tego problemu ?

Ps. na webd jest MSQL 4.1 na nowym hoscie na ktory chce przeniesc strone 4.0 (dla tych co by pisali zeby wyexportowac baze do 4.0 probowalem forum sie wgralo ale byly krzaki :/ )
 
     
Lobezzz


Pomógł: 9 razy
Posty: 232
Wysłany: 01-03-2006, 04:53   

chelloPL napisał/a:
Owszem - konwersja bazy daje efekty, bo już nie jednej osobie bazę naprawiłem.

PS: zrobiłeś to dobrze, ale pomyliłeś kodowania. Baza musi być zakodowana w iso8859-2, a nie cp1250. Jak to poprawisz, to będzie wszystko ok.


niby dziala, ale t jednak dalej nie to.
nie skonwertowalo niektorych elementow, ale to juz wybiorczo, np. czec nickow ma krzaczki, czesc dzialow to samo ;)

ale to juz jakos sie poradzi, dzieki za pomoc.
 
     
chelloPL



Pomógł: 413 razy
Posty: 2545
Wysłany: 01-03-2006, 23:00   

szymus76 i NoVy, nie ma 100% rozwiązania w tym temacie i nigdy nie będzie.
Nie możliwe jest opisać wszystkie konwersje w oparciu o wersje MySQL, ich konfigurację, konwersję bazy i znaki jakie są w niej zapisywane. Do tego jeszcze dorzucić, że część zrzutów jest robiona z poziomu PA, a część phpmyadmina. Łącznie jest to ponad 100 możliwych kombinacji.

Dlatego nie oczekujcie, że opisze je wszystkie. Te najbardziej popularne są opisane w 1 poście. Pozostałe przypadki są specyficzne i muszą być analizowane indywidualnie.
_________________
Zanim napiszesz do mnie na GG/PW, koniecznie przeczytaj zasady.
Sygnaturka to nie tablica z ogłoszeniami! PAMIĘTAJ o tym! Nadużywanie i celowe reklamowanie stron jest ZABRONIONE i karalne!
Gość, a czy Ty nie masz sobie nic do zarzucenia?
 
     
Kris85


Pomógł: 11 razy
Posty: 104
Wysłany: 01-03-2006, 23:34   

instrukcja z pierwszego postu naprawde swietna i pewnie wszystko poszloby dobrze, gdyby nie to, ze przy wgrywaniu kopii z pliku nie mam opcji wyboru:
Cytat:
"Zestaw znaków dla pliku" wybieramy binary"

przez to pewnie po kazdym wgraniu kopii widze tylko pelno krzaczkow... moze i na to jakas rada sie znajdzie... przy wersji phpMyAdmina 2.6.4 wszystko jest tak, jak opisane, natomiast przy wersji 2.7.0 (na nowym serwerze) tych opcji nie ma. Nie wiem czy nowa wersja PHPMA tych opcji juz nie posiada, czy tez są to jakies "ciecia" ze strony firmy hostingowej (o ile sa takie mozliwosci)...
_________________
[Forum StudentWorld] [Turystyka u Krisa - Home Site]
"Życie byłoby prostsze, gdyby Bóg dostarczył kod źródłowy."
 
     
chelloPL



Pomógł: 413 razy
Posty: 2545
Wysłany: 01-03-2006, 23:40   

Kris85, być może potrzebujesz nowszego phpmyadmina. Ta opcja występuje na pewno od wersji 2.6.4 (do 2.8.0beta włącznie). Jednak co nowsze wersje tym gorzej działają (zmieniony całkowicie algorytm obsługi baz), stąd jeśli mysql jest w wersji 4.x, to najlepiej zostać z phpmyadmin 2.6.4-pl4 (jeśli mysql5 jest, to wówczas 2.7.0-pl2)
_________________
Zanim napiszesz do mnie na GG/PW, koniecznie przeczytaj zasady.
Sygnaturka to nie tablica z ogłoszeniami! PAMIĘTAJ o tym! Nadużywanie i celowe reklamowanie stron jest ZABRONIONE i karalne!
Gość, a czy Ty nie masz sobie nic do zarzucenia?
 
     
NoVy


Posty: 45
Wysłany: 02-03-2006, 17:56   

Kris85 napisał/a:
niestety nie wszystko poszlo w pelni dobrze, bo znaczki ą, ś i ź dalej są skrzaczone, ale powiedzmy, ze takie cos da sie przezyc. Ogolnie po dlugim boju sie udalo. dzieki wszystkim za rady

no wlasnie nie da sie przezyc 31 tys postow z krzakami to nie bardzo mi lezy... hm... doszedlem do tego co ty.. tylko szukam rozwiazania z krzakami.. ale zbytnio pomysly juz mi sie wyczerpaly.. moze wy macie jakies ?
 
     
wisniadnb

Posty: 5
Wysłany: 12-03-2006, 21:38   

mam problem strona padł nie wiem czemu wczesniej robiłem backup przed tym jak cokolwiek zaczełem kombinować(jak juz padło wszystko). wgrałem bacupa bazy wszstko ok tylko polskich znaków nie mam

kodowanie w Myphpadmin latin_swedish_ci tak było przy robieniu bakupa.
poczatek pliku sql
Kod:
CREATE DATABASE `sep` DEFAULT CHARACTER SET latin1 COLLATE latin1_swedish_ci;
USE sep;


co zrobić by wroicły mi polskie znaki
 
     
Roven


Posty: 15
Wysłany: 23-03-2006, 11:14   

Mam podobny problem z kodowaniem i po przeczytaniu postów nadal nie mogę sobie poradzić.:(
Backup jest w takiej formie (nie mogę zrobić nowego, bo moje konto już na tamtym serwerze nie istnieje, a poza tym backup robił mój znajomy... ale wygląda na to że jest to ISO-2):
Cytat:
No więc już Ci wszystko pisze.\r\n\r\n1. Płatno¶ci - najlepszym i najmniej problematycznym rozwi±zaniem jest karta kredytowa (np. Visa). Jednak wielu preferuje także polsk± eKarte z MBanku. Co prawda czeka się na ni± kilkana¶cie tygodni, ale ponoć warto (sam jej nie posiadam). Można płacić za kilka miesięcy z góry, wtedy opłata za każdy miesi±c jest trochę mniejsza

Wersja: MySQL 4.1.13-standard (wyczytałem z backupa)

Po wczytaniu bazy (UTF8) ten sam post wygląda już tak:
Cytat:
No wi?c ju? Ci wszystko pisze.

1. P?atno?ci - najlepszym i najmniej problematycznym rozwi?zaniem jest karta kredytowa (np. Visa). Jednak wielu preferuje tak?e polsk? eKarte z MBanku. Co prawda czeka si? na ni? kilkana?cie tygodni, ale pono? warto (sam jej nie posiadam). Mo?na p?aci? za kilka miesi?cy z g?ry, wtedy op?ata za ka?dy miesi?c jest troch? mniejsza.

Wersja aktualnego serwera: MySQL 4.1.13a


EDIT: Działa;]
_________________
STAR WARS GALAXIES - POLISH SITE
www.swg.pl
Ostatnio zmieniony przez Roven 03-04-2006, 15:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Roven


Posty: 15
Wysłany: 03-04-2006, 17:43   

Jeżeli masz znaki zapytania to nic dziwnego;)
Prawdopodobnie twoj phpmyadmin przekonwertował wszystkie polskie znaki na "?", więc nie masz szans żeby cokolwiek zmienić (chyba że ręcznie :lol: ).
Najlepiej wrzuć jeszcze raz baze, ale zeby kodowanie bylo zgodne z backupem - wtedy na bank bedzie w porzadku.;)
_________________
STAR WARS GALAXIES - POLISH SITE
www.swg.pl
 
     
Seraphe


Pomógł: 38 razy
Posty: 606
Wysłany: 04-04-2006, 11:05   

Ja mam jeszcze inny problem - admin przeinstalowywał baze danych na nowszą wersję i po wszystkim równiez pojawiły się krzaki... Jak ja mam przywrocic normalne polskie litery?

kodowanie to chyba latin2cośtam
 
     
Danny

Posty: 48
Wysłany: 04-04-2006, 14:29   

chelloPL napisał/a:
Mamy już wykonaną kopię bazy przy pomocy wbudowanej w forum "Kopii zapasowej"
* Kopiujemy plik z backupem na nowe forum do katalogu głównego forum.
* Wchodzimy do DumpLoadera (http://twojeforum/dbloader/dbloader.php)
* Wybieramy "Wczytaj bazę danych"
* Przed wybraniem pliku (o ile mamy już cokolwiek na forum) proponuję usunąć wszystkie tabele prefix_* (unikniemy w ten sposób błędów, iż nie można utworzyć tabeli, a ponieważ tabele będą już zawierały dane, stąd może dojść do zdublowania informacji). Na wszelki wypadek możesz wykonać aktualną kopię.
* No to zaczynamy: "Rozpocznij wgrywanie"
* Czekamy... i sprawdzamy czy wszystko ok jest z forum (przy tej metodzie nie spotkałem się aby wykonany i wgrany dump nie działał bądź były z nim jakieś problemy z kodowaniem polskich liter)



Przenosze tylko baze, pliki forum zostaja na starym serwerze. Zrobiłem tak jak powyżej. Stworzyłem nową bazę na nowym serwie. Dump wgrał baze i teraz mam:
Kod:
phpBB by Przemo : Critical Error

Error doing DB query userdata row fetch

DEBUG MODE

SQL Error : 1146 Table 'pickrbase.phpbb_users' doesn't exist

SELECT user_ip, user_level, user_jr, user_ip_login_check FROM phpbb_users WHERE user_id = 2

Line : 340
File : sessions.php


Help :|

[ Dodano: 05-04-2006, 16:40 ]
:/
_________________
Pozycjonowanie =>LinkujPRO LiveLink Linkme
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
chelloPL



Pomógł: 413 razy
Posty: 2545
Wysłany: 06-04-2006, 17:56   

Seraphe napisał/a:
admin przeinstalowywał baze danych na nowszą wersję i po wszystkim równiez pojawiły się krzaki... Jak ja mam przywrocic normalne polskie litery?

Skoro admin popsuł, to niech admin naprawi - w końcu chyba za coś płacisz, nieprawdaż?

Danny napisał/a:
SQL Error : 1146 Table 'pickrbase.phpbb_users' doesn't exist

A rozumiesz ten komunikat, czy muszę go tłumaczyć na polski?
Jak go zrozumiesz, to wgraj jeszcze raz wszystkie tabele...
_________________
Zanim napiszesz do mnie na GG/PW, koniecznie przeczytaj zasady.
Sygnaturka to nie tablica z ogłoszeniami! PAMIĘTAJ o tym! Nadużywanie i celowe reklamowanie stron jest ZABRONIONE i karalne!
Gość, a czy Ty nie masz sobie nic do zarzucenia?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę