phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Przemo
15-01-2007, 08:57
Sprostowanie do tematu ostatniej krytycznej poprawki
Autor Wiadomość
geman


Pomógł: 323 razy
Posty: 1500
Wysłany: 21-12-2006, 16:41   

Tasmao napisał/a:
jezeli mam baze danych?? [Zrobiona po ataku hackera]

to chyba trochę za późno....
_________________
No PW/GG/mail. Pomagam tylko na forum.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Tasmao


Posty: 5
Wysłany: 21-12-2006, 17:48   

wlasciwie to dlaczego?? posty i cala reszta jest... tylko trzeba usunac to co ten debil zrobil.
 
     
Loud

Pomógł: 38 razy
Posty: 193
Wysłany: 21-12-2006, 18:00   

Tasmao, ale zawsze mógł sobie zostawić jakieś wejście
Tasmao napisał/a:
Czy paczka do pobrania "phpBB modified v 1.12.5 by Przemo" zawiera juz wszystkie potrzebne poprawki?? Bo troche zwatpilem w ta modyfikacje.

Tak jest już wszystko poprawione.
_________________
Chcesz przenieść forum ale masz problem, napisz do mnie. Na pewno pomogę
 
     
Tasmao


Posty: 5
Wysłany: 21-12-2006, 19:47   

Ta dyskusja oszczedzi chyba kilka tematow. Bo inni tez maja ten problem. Bazy danych po ataku.

Ale nie da sie wyodrebnic folderow z postami, stylem, tym co "dodalem" do przemo, on raczej nie grzebal w tych plikach tylko zmienil cos w przemo. Nie mozna nadpisac na te zmienione pliki plikow przema z latkami i cala reszta?? Zastanowcie sie dobrze. Moze to pomoze w walce z takimi ludzmi i przemo stanie sie jeszcze lepsze.
 
     
macias-garage


Posty: 9
Wysłany: 21-12-2006, 20:22   

ta też musiałem ponownie zaktualizować forum, chociaż update robiłem już po wykryciu ostatniej dziury :? , chociaż na całe szczęście nie było włamów (chyba)....
_________________
pozdrawiam

macias
 
     
joli
Yollien +Styler



Pomógł: 2988 razy
Posty: 16981
Wysłany: 21-12-2006, 22:12   

Tasmao napisał/a:
Ale nie da sie wyodrebnic folderow z postami, stylem, tym co "dodalem" do przemo, on raczej nie grzebal w tych plikach tylko zmienil cos w przemo. Nie mozna nadpisac na te zmienione pliki plikow przema z latkami i cala reszta?? Zastanowcie sie dobrze. Moze to pomoze w walce z takimi ludzmi i przemo stanie sie jeszcze lepsze.


Bzdury wymyslacie. Nie ma zadnych folderow z postami, a zmiana skryptu i wrzucenie nowego to pikuś w porównaniu z usuniętymi bezpowrotnie tabelami z bazy. Tak bo tam sa własnie posty, userzy itd. W bazie nie na ftp. Na ftp jest tylko skrypt, i ten trzeba wrzucic nowy. Tak jak było juz pisane, po oproznieniu do czysta katalogu, a nie nadpisywac pliki, bo w ten sposob mozna przegapic jakis dodatkowy plik.
Tasmao napisał/a:
wlasciwie to dlaczego?? posty i cala reszta jest... tylko trzeba usunac to co ten debil zrobil.
Jezeli posty i reszte masz, to masz wyjatkowo mały problem. Wrzuc nowy skrypt jak pisałam, zachowaj tylko plik config.php
_________________
Walczę z warezami. Więc jak masz forum warezowe, nie proś mnie o pomoc i nie wchodź pod rękę, bo zniszczę.
Nie pisz do mnie na GG i PW,(chyba że proszę) bo nie odpowiem, a Ty dostaniesz bonusik. Masz forum do zadawania pytań!!! Poza forum pomagam TYLKO odpłatnie.
liberte d'expression pour tout le monde... OFICJALNY DOWNLOAD STYLÓW - style ogólnodostępne i na zamówienie - PORTFOLIO JOLI
 
     
rastaZz

Posty: 13
Wysłany: 22-12-2006, 03:36   

Brawo! żeś się postarał.. :x
 
     
ArczyK


Posty: 1
Wysłany: 22-12-2006, 11:13   

u mnie juz po wlamaniu :(
dobrze ze robilem kopie bazy danych dzien wczesniej ale i tak przepadlo sporo :(
 
     
KoDav


Posty: 52
Wysłany: 22-12-2006, 17:19   

Dzięki wam za to że wysłaliście powiadomienie na e-mail bo byłem pewny że mam z łatką forum a jednak nie. Już wgrałem
_________________
Gość phpBB by przemo to najlepiej zmodyfikowane phpBB na świeci
 
     
Renger

Pomógł: 41 razy
Posty: 165
Wysłany: 22-12-2006, 19:37   

Trochu głupie pytanie mam. Czy błąd jest niebezpieczny jeżeli nie posiada się żadnego pliku w downloadzie lub jest on całkowicie wyłączony ? Bo mam jedno forum które nie posiadało tej poprawki wcześniej, do włamanie nie doszło, ale tak na wszelki wypadek wolę wiedzieć czy hasła mogły zostać wykradzione.
 
     
Raknor

Pomógł: 197 razy
Posty: 1180
Wysłany: 22-12-2006, 20:28   

Jeszcze trzeba wprowadzić poprawkę na wiatr w pliku check_data.php.

Powinien być tam taki wpis:
Kod:
$md5_sum['pafiledb/includes/post_comment.'.$phpEx] = 'fda4c17c2101c643775ce24b3ac7612a';
 
     
Loud

Pomógł: 38 razy
Posty: 193
Wysłany: 22-12-2006, 22:03   

Renger, jeżeli masz wyłączony download całkowicie to nie powinno się nic stać, ale ja nie jestem pewny, jeżeli się myle to proszę mnie poprawić. ;)
_________________
Chcesz przenieść forum ale masz problem, napisz do mnie. Na pewno pomogę
 
     
kamilko

Posty: 78
Wysłany: 23-12-2006, 12:51   

ja mam 9 111 bajtów i muszę zminic hasla?
 
     
Loud

Pomógł: 38 razy
Posty: 193
Wysłany: 23-12-2006, 13:03   

kamilko, tak zmień hasło i wgraj poprawke.
_________________
Chcesz przenieść forum ale masz problem, napisz do mnie. Na pewno pomogę
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Arezja

Posty: 9
Wysłany: 23-12-2006, 19:34   

Mój plik ma 8,87 KB, a ostatnio zeżarło mi bardzo dużo tematów na forum - można powiedzieć, że same się skasowały :/
Czy ktoś może wie dlaczego się tak zrobiło?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę