phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
[Pomys?] Logowanie forum<>portal
Autor Wiadomość
Pasja


Pomógł: 4 razy
Posty: 210
Wysłany: 31-12-2006, 14:59   [Pomysł] Logowanie forum<>portal

Na dzień dzisiejszy największym problemem wydaje się logowanie. Sesja nie jest przekazywana pomiędzy forum a portalem. Kiedy wylogujemy sie na forum, portal nie sprawdza czy sesja jest nadal aktywna.
Potrzeba zbudowania sesji nadrzędnej lub skorzystania tylko z jednej.
Jest może dostępna droga rozwoju projektu?
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
fajfajf

Posty: 46
Wysłany: 03-01-2007, 08:21   

a ja mam taki problem, ze jak probuje sie wylogowac z joomli to przenosi mnie na index forum...
_________________
Forum Alfa Romeo Giulietta, 159, MiTo, 156, 147, 166, 145, 146, 155, 164, 33, 75, GTV, GT, Brera, Alfetta ;D
 
     
stone


Pomógł: 5 razy
Posty: 162
Wysłany: 03-01-2007, 22:45   

@Pasja - pomost nie opiera się na sesjach, w tym znaczeniu że nie ma tworzenia lub kasowania sesji tylko i wyłącznie przy użyciu kodu pomostu. Każdy skrypt robi to sam we własnym zakresie, natomiast pomost zapewnia przepływ informacji niezbędnych do tego. Czyli po prostu dane podczas logowania do Joomli są wysyłane na forum gdzie odbywa się standartowe logowanie. niewidoczne dla użytkownika, i następnie informacja powraca do portalu. Analogicznie logowanie z drugiej strony jak i wylogowywanie. Także wylogowanie z forum powinno w założeniu wylogować na forum. To prawda że nie ma sprawdzenia czy osoba logująca się nie jest już zalogowana po drugiej stronie i przydało by się to dodać, ale obecnie brak czasu mi to uniemożliwia. I nie wiem czy nie będzie to uwzględnione dopiero dla pomostu do Joomli 1.5

@fajfajf czy tak było od początku integraci czy się pojawiło później?
 
     
Pasja


Pomógł: 4 razy
Posty: 210
Wysłany: 03-01-2007, 22:51   

stone, wiecj dodaj przy wylogowywaniu w joomla/by przemo wysyłanie zapytania do bazy z wygaśnięciem sesji - będzie po problemie.
 
     
fajfajf

Posty: 46
Wysłany: 12-01-2007, 17:19   

stone napisał/a:
@fajfajf czy tak było od początku integraci czy się pojawiło później?

nie przypominam sobie, zeby udalo mi sie kiedykolwiek wylogowac w sposob wlasciwy, czyli powiedzmy ze od zawsze :)
_________________
Forum Alfa Romeo Giulietta, 159, MiTo, 156, 147, 166, 145, 146, 155, 164, 33, 75, GTV, GT, Brera, Alfetta ;D
 
     
stone


Pomógł: 5 razy
Posty: 162
Wysłany: 14-01-2007, 13:09   

@fajfaj możesz podać mi link do integracji?
 
     
fajfajf

Posty: 46
Wysłany: 17-01-2007, 12:46   

no pewnie - www.alfaholicy.net/index.php
_________________
Forum Alfa Romeo Giulietta, 159, MiTo, 156, 147, 166, 145, 146, 155, 164, 33, 75, GTV, GT, Brera, Alfetta ;D
 
     
omega_klub

Posty: 14
Wysłany: 22-02-2007, 00:34   

ja bym to widział troszkę w druga stronę.
tzn. użytkownik po wybraniu linka Zarejestruj się! powinni byś przerzucani na rejestrację do forum i dopiero z tego formularza dane powinny trafiać do Joomli.
Uważam, ze byłoby to bardziej zgrabne, ponieważ formularz rejestracji moze mieć pola wymagane niedostępne i niepotrzebne Joomli, a po drugie ma opcje Uwierzytelnianie, ktora skutecznie blokuje forum przed bootami.
PS. Jeżeli w obecnej konfiguracji na forum włączymy Uwierzytelnianie, Joomla nie jest w stanie stworzyć nowego usera na forum :(
_________________
"Krytykować może każdy głupiec i wielu z nich to robi"
Winston Churchill
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
fajfajf

Posty: 46
Wysłany: 24-02-2007, 13:08   

omega_klub napisał/a:
Uważam, ze byłoby to bardziej zgrabne, ponieważ formularz rejestracji moze mieć pola wymagane niedostępne i niepotrzebne Joomli, a po drugie ma opcje Uwierzytelnianie, ktora skutecznie blokuje forum przed bootami.

dlatego najlepiej by bylo zintegrowac pomost z comunity buliderem. wtedy mozna by zsynchronizwaoc wszystkie dodatkowe pola.
stone napisal, ze w przyszlosci moze doczekamy suie pomostu w takiej wersji :)
_________________
Forum Alfa Romeo Giulietta, 159, MiTo, 156, 147, 166, 145, 146, 155, 164, 33, 75, GTV, GT, Brera, Alfetta ;D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę