phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Matteo
09-11-2013, 09:28
Enhanced Menu 1.5a
Autor Wiadomość
tajfun174

Posty: 135
Wysłany: 24-01-2011, 18:26   

Troszkę odświeżę. Nie znam się na JS i mam pytanie. Co zmienić, aby menu nie przesuwało się za zmianą położenia strony tylko było nieruchome. Czyli jedynie rozwijało i zwijało się po kliknięciu? Nie mam pojęcia co zmienić w JS, aby to działało.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
They2


Pomógł: 82 razy
Posty: 1297
Wysłany: 24-01-2011, 21:47   

jak chcesz zeby nie przesuwalo po kliknieciu to nie skorzystaj tego skryptu a sam przerob zwykla tabele html lub divy, po co ci skoro mozna stworzyc zwykla samemu?
_________________
Support | Pomoc | Modyfikacja | Zlecenie płatne - zapraszam na PW oraz pod moim adresem.
Nie udzielam w GG.
 
     
xlesiu



Pomógł: 5274 razy
Posty: 10385
Wysłany: 25-01-2011, 10:10   

tajfun174, spróbuj usunąć
Kod:
<script language = "javascript">
<!--
if(ie||ns6){var sidemenu = document.all.master;}
if(ns){var sidemenu = document.master;}
function FixY(){
if(ie||ns6){sidemenu.style.top = document.body.scrollTop+10}
if(ns){sidemenu.top = window.pageYOffset+10}
}
setInterval("FixY()",100);
//-->
</script>
_________________
Jak tłumaczysz mi coś z php to mów do mnie jak do labradora. / krwiodawcy.org
 
     
sebul00000


Pomógł: 23 razy
Posty: 451
Wysłany: 25-01-2011, 19:06   

Można też skorzystać z tego http://websta.pl/tutorial...czny-panel-menu
_________________
Za niewielką opłatą (przy mniejszych zleceniach, możliwość zapłaty smsem) robię wszystko (no może prawie wszystko ;] ) co jest związane ze skryptem forum phpBB2 by Przemo, między innymi instalacja skryptu przema, wgrywanie modów, itp.
 
     
19gazda62


Pomógł: 20 razy
Posty: 223
Wysłany: 25-01-2011, 19:16   

po wgraniu i mimo kombinacji menu wyskoczyło mi na samej górze z czego forum się obniżyło. jeśli zjeżdżam na dół strony menu zostaje u góry a powinno zjeżdżać razem z forum. dodatkowo nie zwija się po kliknięciu.
_________________
Piszesz do mnie na gg?? Przedstaw się i napisz z jakiej strony internetowej się do mnie kierujesz.

Poza Forum za darmo umarło.
 
     
tajfun174

Posty: 135
Wysłany: 25-01-2011, 19:26   

19gazda62 napisał/a:
po wgraniu i mimo kombinacji menu wyskoczyło mi na samej górze z czego forum się obniżyło. jeśli zjeżdżam na dół strony menu zostaje u góry a powinno zjeżdżać razem z forum. dodatkowo nie zwija się po kliknięciu.


Dodałeś CSS w pliku .tpl? Wklej to tam zamiast w .css
 
     
19gazda62


Pomógł: 20 razy
Posty: 223
Wysłany: 25-01-2011, 19:32   

robiłem wszystko wg instrukcji podane w 1 poście

[ Dodano: 25-01-2011, 19:34 ]
[quote="tajfun174"]Dodałeś CSS w pliku .tpl? Wklej to tam zamiast w .css[/quote]

O co konkretnie caman??
_________________
Piszesz do mnie na gg?? Przedstaw się i napisz z jakiej strony internetowej się do mnie kierujesz.

Poza Forum za darmo umarło.
 
     
They2


Pomógł: 82 razy
Posty: 1297
Wysłany: 25-01-2011, 20:12   

sebul00000 napisał/a:
Można też skorzystać z tego http://websta.pl/tutorial...czny-panel-menu
ta jest korzystna , oplacalna, zgodna z wersja xhtml nowsza i dlatego wprowadzilem jQuery Menu 2.0
_________________
Support | Pomoc | Modyfikacja | Zlecenie płatne - zapraszam na PW oraz pod moim adresem.
Nie udzielam w GG.
 
     
sebul00000


Pomógł: 23 razy
Posty: 451
Wysłany: 25-01-2011, 21:07   

They2 napisał/a:
ta jest korzystna , oplacalna, zgodna z wersja xhtml nowsza i dlatego wprowadzilem jQuery Menu 2.0

No niby tak, ale działa normalnie i przy html, ma tylko kłopot przy explorerze, ale to i tak jednak mało używana, odchodząca z użytku przeglądarka.
_________________
Za niewielką opłatą (przy mniejszych zleceniach, możliwość zapłaty smsem) robię wszystko (no może prawie wszystko ;] ) co jest związane ze skryptem forum phpBB2 by Przemo, między innymi instalacja skryptu przema, wgrywanie modów, itp.
 
     
They2


Pomógł: 82 razy
Posty: 1297
Wysłany: 25-01-2011, 22:19   

pod ie8 jest ok, musisz miec doctype na xhtml 1.1
_________________
Support | Pomoc | Modyfikacja | Zlecenie płatne - zapraszam na PW oraz pod moim adresem.
Nie udzielam w GG.
 
     
sebul00000


Pomógł: 23 razy
Posty: 451
Wysłany: 26-01-2011, 02:23   

They2 napisał/a:
pod ie8 jest ok, musisz miec doctype na xhtml 1.1

No ja wiem, ale nie będę zmieniał doctype dla tej jednej rzeczy, bo gdy zmienię, to praktycznie wszystko inne się "psuje" (pogarsza, itp.), wiem, że są jakieś rozwiązania, na parę rzeczy związanych z poprawą wyglądu przema po zmianie doctype na xhtml, ale to jednak nie wszystko, kilka innych rzeczy nie wygląda już tak samo jak przy html, ogólnie było by za dużo roboty z tym, żeby to wszystko poprawić, itp. że już lepiej zostać przy tym html i mieć ten jeden błąd pod ie. Chyba trochę poplątałem... idę spać.
_________________
Za niewielką opłatą (przy mniejszych zleceniach, możliwość zapłaty smsem) robię wszystko (no może prawie wszystko ;] ) co jest związane ze skryptem forum phpBB2 by Przemo, między innymi instalacja skryptu przema, wgrywanie modów, itp.
 
     
tajfun174

Posty: 135
Wysłany: 26-01-2011, 08:25   

19gazda62 napisał/a:
robiłem wszystko wg instrukcji podane w 1 poście

[ Dodano: 25-01-2011, 19:34 ]
tajfun174 napisał/a:
Dodałeś CSS w pliku .tpl? Wklej to tam zamiast w .css


O co konkretnie caman??


"O to kaman", że nie umiesz czytać tego co już było mówione x razy. Nie działa bo nie może pobrać styli z pliku .css, dlatego to co masz wrzucić do CSS wrzuć tóż przez skrypt w plik overall_header.tpl w ramy <script type="text/css">CSS</script>
 
     
They2


Pomógł: 82 razy
Posty: 1297
Wysłany: 26-01-2011, 17:02   

sebul00000 napisał/a:
They2 napisał/a:
pod ie8 jest ok, musisz miec doctype na xhtml 1.1

No ja wiem, ale nie będę zmieniał doctype dla tej jednej rzeczy, bo gdy zmienię, to praktycznie wszystko inne się "psuje" (pogarsza, itp.), wiem, że są jakieś rozwiązania, na parę rzeczy związanych z poprawą wyglądu przema po zmianie doctype na xhtml, ale to jednak nie wszystko, kilka innych rzeczy nie wygląda już tak samo jak przy html, ogólnie było by za dużo roboty z tym, żeby to wszystko poprawić, itp. że już lepiej zostać przy tym html i mieć ten jeden błąd pod ie. Chyba trochę poplątałem... idę spać.
a to tym się zgodzę, dlatego trzeba poprawić co nie działają. Jak wolisz pozostać starą to twoja sprawa.

Ale powiem jedno, tylko wersja xhtml 1.1 jest zalecana, starsze nie są już... krótko mówiąc przeczytaj na stronie http://algorytmy.pl/doc/x...p?c=0&q=doctype

Tak jak od teraz użyjemy utf8 zamiast iso ani standardowy windows.
_________________
Support | Pomoc | Modyfikacja | Zlecenie płatne - zapraszam na PW oraz pod moim adresem.
Nie udzielam w GG.
 
     
19gazda62


Pomógł: 20 razy
Posty: 223
Wysłany: 27-01-2011, 12:22   

tajfun174 napisał/a:
<script type="text/css">CSS</script>


Czyli mam rozumieć że mam ten kod wstawić w overall??

Proszę o napisanie mi jak to zrobić.

P.S. Jestem tępy z tego :/ :/ :/
_________________
Piszesz do mnie na gg?? Przedstaw się i napisz z jakiej strony internetowej się do mnie kierujesz.

Poza Forum za darmo umarło.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
japi55


Pomógł: 570 razy
Posty: 1447
Wysłany: 27-01-2011, 13:57   

tam gdzie jest duzymi literami CSS zamien na klasy .css
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę