phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: joli
27-08-2007, 21:37
phpbb_users i problem przy wgrywaniu bazy
Autor Wiadomość
Simlek

Posty: 10
Wysłany: 16-07-2004, 02:08   phpbb_users i problem przy wgrywaniu bazy

Witajcie

Na początku miałem 2.0.8. Po przegraniu bazy danych do pliku tekstowego wywaliłem całe forum z serwera i z bazy, a następnie wgrałem pliki phpBB by Przemo i nową bazą danych, po czym zacząłem ją uzupełnia? odpowiednimi wartościami z pliku... (zrobićem tak, ponieważ w ogóle nie działała aktualizacja z poprzedniej wersji 2.0.8 do "by Przemo" - zresztą kiedy? już tu o tym pisałem i tak? też dostałem radł - wszystko od nowa) No i wszystko żadnie piłknie nawet, gdyby nie jedna rzecz... :|
W bazie danych było dopiero dwóch użytkowników (id:1 - anonymous i ja - id:2 - Simlek), bo reszty jeszcze nie wgrałem... Serwer w pierwszej kolejności czyta htmla, więc umieszczając plik index.html to w?a?nie on otwiera? się na początek (napisałem, że forum tymczasowo nieczynne itp itd...). Niestety moja uparta i dociekliwa kole?anka weszła w ?cie?k? forum/index.php i zobaczyća forum z dwoma użytkownikami, więc zarejestrowała się...
No i ja ją usunąłem i teraz po wgraniu użytkowników wszystko żadnie piłknie, ale ten użytkownik, który miał swojego nicka jako id:3 nie jest "jego_nick" - tak jak w bazie, tylko "jej_nick" (tak jak się rejestrowała wtedy kole?anka) i to w dodatku pojawia się jako gość... I on ma 328 postów a w rubryce "Ostatni post": Brak :/
No i nie wiem jak temu zaradziś... W phpbb_users jest wszystko ok, dokładnie username podane...
Gdzie on mógł to zapisać jeszcze, że teraz tak się pojawiać Jak to odmieni??

Dziękuję z góry za pomoc
Pozdrawiam ciep?o ;)
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Widmo



Pomógł: 180 razy
Posty: 2435
Wysłany: 16-07-2004, 11:25   

ja proponuje wrocic do tego co bylo, czyli wgrac pliki phpBB 2.0.8, i przywrocic baze. powinno wtedy normalnie chodzic. potem zaktualizowac baze - aktualizacja dziala, a jak nie to napisz co sie dzieje, i napisujesz plikami by Przemo. (oprocz configa).

a za temat dostajesz warninga :)
_________________
Potrzebujesz pomocy?
 
     
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3148
Wysłany: 16-07-2004, 11:47   

Nie kasuj calej bazy... Skasuj tabele phpbb_users i phpbb_user_group, możesz tez dla pewnosci phpbb_groups i wgraj je od nowa z kopii zapasowej (minus tego taki, ze jak zarejestrowal sie user juz na nowym forum to zniknie a jego posty przypadna temu, ktory zarejestruje sie w jego miejsce)
 
     
Simlek

Posty: 10
Wysłany: 16-07-2004, 21:59   

Nie nie... Problem był też w tym, że forum działało w wersji "by Przemo", tylko nie działały funkcje "zaloguj", "wyloguj", profil - pokazywa?o error 404 (link do tamtego tematu)
A backup userow ze starej bazy nie jest mozliwy, bo nie zgadza sie liczba kolumn i jest pozmieniana troche kolejnosc... No ale to juz pal 6, bo i tak już niby wszystko wgrane jest i działa, tyle że ten jeden uzytkownik lipa :| Wgrałem od nowa phpbb_users, ale nic to nie dało... Wszystkie posty użytkownika o id 3 to posty gościa o nicku tej dziewczyny... A jak są takie posty, co je goście piszę, to gdzie on to zapisuje? że np. pisać go jaki? tam Wiesław (Gość)? W phpbb_posts phpbb_post_text? Co tu zrobić? Od nowa ca?? bazą...? :P :|

Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę