phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Matteo
09-11-2013, 09:29
Koniec problemów z kodowaniem baz danych
Autor Wiadomość
Nostry


Pomógł: 4 razy
Posty: 94
Wysłany: 29-08-2007, 23:14   Koniec problemów z kodowaniem baz danych

Witam,
Postanowiłem się z Wami podzielić modyfikacja skryptu Przema przeznaczonego do zmiany kodowania bazy danych. Przeróbka została zamówiona w celu wsparcia Klientów podczas przenoszenia się z różnych hostów na jeden wspólny, z myśla o właścicielu tegoż. Słowem- skrojona na miarę dla mojej skromnej osoby ;-)
Pomyślałem jednak, że niektórym zaawansowanym Userom skrypcik może się przydać do zbliżonych celów, zatem postanowiłem go Wam udostępnić.
Udostepniam za free, mimo, że niemało za niego zapłaciłem. Mam nadzieje, że ci, co skrypcik pobiorą uwzględnia ten fakt i odwdzięczą się klikiem w załączone w nim reklamy.

Co dodano: (w stosunku do pierwotnej wersji)
- zabezpieczenie dostępu hasłem (ustawiane poprzez edycje pliku- pamiętaj aby je zmienić)
- uniezależnienie od sesji administratora
- konieczność utworzenia 2 tabel w bazie danych (wgrać do bazy plik converter.sql)
- własna obsługa macierzystej bazy danych (konieczność wprowadzenia odpowiednich parametrów w samym pliku skryptu)
- czytanie zewnętrznych plików konfiguracji (config.php) zgodnych z phpBB (by Przemo), konieczność wpisania relatywnej ścieżki, np. "../config.php"
- zapisywanie w.w. konfiguracji we własnej bazie danych
- wybór tabel do przekonwertowania (domyślnie zaznaczone te, co w oryginalnym skrypcie są brane na warsztat bez pytania)
- możliwośc wykonania własnego zapytania SQL (przydatne podczas instalacji niektórych modyfikacji)
- możliwość wgrania dowolnego pliku zrzutu (niestety brak obsługi .gz)
- wyświetlanie przykładowych znaków w czytelnej tabelce (2.1)
- kompatybilność z innymi popularnymi skryptami- Joomla, php-Fusion (2.2b)

Czego jeszcze nie ma (być może będzie w ewentualnek kolejnej wersji):
- kodowanie hasła
- obsługa LATIN 1
- obsługa .gz (proponowany kierunek rozwoju- integracja z dbloaderem)
- mozliwość modyfikowania niektórych funkcji forum (np. włączanie/wyłączanie Spider Friendly, edycja forumowego gg, czyszczenie search i read history, etc)
- obsługa .gz, wgrywanie zrzutów z serwera (ewentualnie)

W temacie mam nadzieję znaleźć konstruktywne uwagi, które mogą przyczynic się do udoskonalenia skryptu.
Szczególnie mile widziana recepta, jak dodać obsługę LATIN-1
W razie pojawienia się ulepszeń skryptu, najnowsza jego wersja zawsze będzie w tym poście.

W najnowszej wersji próbuję dodać kompatybilność z Joomla PE, wyskakuje judnak błąd w kluczowej tabeli. Ma ktoś pomysł jak to naprawić?
Jeśli ktoś ma mozliwość, prosze o przetestowanie z php-Fusion

Podziękowania dla Widmo za konstruktywne uwagi dotyczące pierwotnej wersji.


_________________
ópa
Ostatnio zmieniony przez xlesiu 24-07-2010, 16:16, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
MiChaSSs

Posty: 8
Wysłany: 07-09-2007, 10:31   

converter2.1
Kod:

Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/michasss/public_html/4lo/forum/scripts/converter.php on line 521


takze, nie mam mozliwosci wyboru bazy danych :(

P.S Czy jest mozliwe przekonwertowanie za pomoca tego skryptu bazy danych gdzie polskie litery sa zapisane w niej miedzy innymi jako: ±¶³ itd. a wyswietlane na stronie forum jako "?" (tylko "ó" jest wyswietlane poprawnie) ?

Probowalem przekonwertowac swoja baze programem umieszczonym w tym temacie -> http://www.przemo.org/php...der,asc,start,0

W trakcie konwersji chcialem zmienic z ascii-iso-8859-2 na utf8 niestety bez rezultatu :( (w trakcie dzialania skryptu niby pisalo ze cos zmienia, jednak gdy wchodze do bazy to nadal sa te same znaki). Takze dodanie do mysql4.php linii mysql_query('SET NAMES "latin2"'); nic nie daje

Ustawienia bazy:

Kod:
 character set client      utf8
character set connection     latin2
(Global value)     utf8
character set database     utf8
character set filesystem     binary
character set results     utf8
character set server     utf8
character set system     utf8
character sets dir     /usr/share/mysql/charsets/
collation connection     latin2_general_ci
(Global value)     utf8_general_ci
collation database     utf8_general_ci
collation server     utf8_general_ci


ustawienia tabel -> latin1_swedish_ci

Mozna cos z tym zrobic ? Pozdrawiam :)
 
     
DJPatriX

Posty: 2
Wysłany: 04-09-2008, 20:49   

MiChaSSs napisał/a:
ustawienia tabel -> latin1_swedish_ci
Nostry napisał/a:
Czego jeszcze nie ma (być może będzie w ewentualnek kolejnej wersji):
...
- obsługa LATIN 1
 
     
verixon

Posty: 15
Wysłany: 16-05-2010, 13:03   

Kod:
Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /var/www/virtual/cs-zabijaka.eu/htdocs/scripts/converter.php  on line 521


pomoże ktoś?
 
     
Flu!D
Czarna lista


Pomógł: 4 razy
Posty: 74
Wysłany: 25-06-2010, 15:34   

Nie masz żadnych wyników zapytania
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę