phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Matteo
09-11-2013, 09:28
Dynamiczne META Description
Autor Wiadomość
Lukasamd
[Usunięty]

Wysłany: 09-02-2008, 15:43   

A co do spadku ilości linków wychodzących - może macie zainstalowane Spider Friendly? Ja bez niego mam prawie 20k a z nim ~5k... Po prostu robots.txt blokuje dostęp do niektórych stron choć nie wiem czy ot oby na pewno dobre rozwiązanie.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Zumi

Pomógł: 16 razy
Posty: 554
Wysłany: 10-02-2008, 00:55   

przepraszam za OT ale które pliki powinny byc zablokowane tak w zasadzie pomijając te wszystkie pasci (ilosć podstron i t d)
 
     
Tomikus

Posty: 18
Wysłany: 19-04-2008, 18:51   

a nie ma czegoś takiego jak w SF, tzn chodzi mi o statystyki, że dzięki temu, że przestawiliśmy meta na dynamiczne weszło trafień tyle i tyle dzięki temu?
 
     
sseven


Posty: 89
Wysłany: 10-05-2008, 09:22   

A jeżeli tagi META Description mam wpisane w pliku, a nie w PA, to co wtedy ? Ten mod w czymś pomoże ?
 
     
fatherdirector

Pomógł: 87 razy
Posty: 472
Wysłany: 10-05-2008, 16:43   

Oczywiście że dynamiczne meta są lepsze od statycznych.
Ten mod to umożliwia, SF także + parę innych przydatnych rzeczy :)
 
     
sseven


Posty: 89
Wysłany: 10-05-2008, 16:48   

fatherdirector napisał/a:
Oczywiście że dynamiczne meta są lepsze od statycznych.

No to wiem, ale czy będą poprawnie działać, gdy mam ustawione wszystko w pliku, a nie w PA ? Ma to znaczenie gdzie są ustawione Keywords, Description przed instalacją tego moda ?
 
     
fatherdirector

Pomógł: 87 razy
Posty: 472
Wysłany: 10-05-2008, 19:37   

Mod ma zastosowanie do standardowej konfiguracji forum - czyli takiej w którym meta podawane są w PA a nie w pliku. Swoją drogą nie wiem po co je tam wpisywałeś, wygodniej jest poprzez PA.
 
     
sseven


Posty: 89
Wysłany: 10-05-2008, 23:31   

fatherdirector napisał/a:
Mod ma zastosowanie do standardowej konfiguracji forum - czyli takiej w którym meta podawane są w PA a nie w pliku. Swoją drogą nie wiem po co je tam wpisywałeś, wygodniej jest poprzez PA.

Może i wygodniej, ale nawet się nad tym nie zastanawiałem :P Od początku wiedziałem, że trzeba umieścić keywords i description w overall_header.tpl , a nie w PA.

W takim razie rozumiem, że mogę usunąć całe linijki Keywords i Description z pliku i spokojnie zainstalować tego moda ?

edit:

Już na samym początku, po zastosowaniu tego
Cytat:
#-- [ ZNAJDŹ ] --
include($phpbb_root_path . 'includes/page_header.'.$phpEx);

#-- [ ZAMIE? NA ] --
$meta_description = '';

strona tematu się rozciąga na całą szerokość, a tło robi się białe. Coś nie tak jest z modem czy może to wina stylu lub jeszcze czegoś innego ?
 
     
Seba123


Pomógł: 74 razy
Posty: 868
Wysłany: 11-05-2008, 16:20   

sseven napisał/a:
W takim razie rozumiem, że mogę usunąć całe linijki Keywords i Description z pliku i spokojnie zainstalować tego moda ?
Nie, bo tak właśnie są ustawiane meta tagi, tylko poprzez zmienne. Musisz poprawić tak jak było oryginalnie.

sseven napisał/a:
strona tematu się rozciąga na całą szerokość, a tło robi się białe. Coś nie tak jest z modem czy może to wina stylu lub jeszcze czegoś innego ?

Zainstaluj może całą midyfikację a dopiero później sprawdzaj OK? Dzieje się tak ponieważ nie masz zainkludowanego page header'a
_________________
Fejs
 
     
sseven


Posty: 89
Wysłany: 12-05-2008, 01:02   

Seba123 napisał/a:
Nie, bo tak właśnie są ustawiane meta tagi, tylko poprzez zmienne. Musisz poprawić tak jak było oryginalnie.

Ok. Czyli Keywords i Description mają być ustawione zarówno w PA jak i w overall_header tak ?
Seba123 napisał/a:
Zainstaluj może całą midyfikację a dopiero później sprawdzaj OK? Dzieje się tak ponieważ nie masz zainkludowanego page header'a

Po zainstalowaniu, zamiast strony głównej pokazuje się cała biała.
 
     
fatherdirector

Pomógł: 87 razy
Posty: 472
Wysłany: 12-05-2008, 09:38   

sseven napisał/a:
k. Czyli Keywords i Description mają być ustawione zarówno w PA jak i w overall_header tak ?

Przywróć plik "everall_header.tpl" do stanu takiego jaki jest w oryginale phpBB by Przemo a następnie zastosuj modyfikacje zawarte w instrukcji tego moda.
 
     
zasit

Posty: 79
Wysłany: 13-05-2008, 14:19   

a czy nie bedzie sie to krzaczyc z zainstalownaym modem Spider Friendly? Bo tam zdaje sie czegos takiego nei ma jak dynamiczne meta tagi
_________________
Najważniejszy jest profesjonalizm
 
     
fatherdirector

Pomógł: 87 razy
Posty: 472
Wysłany: 13-05-2008, 23:10   

Jeśli masz zainstalowane SF to nie ma sensu instalowanie tego moda. SF automatycznie generuje meta.
 
     
zasit

Posty: 79
Wysłany: 01-06-2008, 01:11   

oj chyba nie za bardzo generuje zmienne description
u mnie na jedym forum z tym modem sa zmienne opisy a na drugim forum na samym SF description sa generowane na zasadzie tytul forum i tytul tematu (z tym modem wyswietlaja mi sie w description ladnie pierwsze slowa w poscie)
_________________
Najważniejszy jest profesjonalizm
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Seraphe


Pomógł: 38 razy
Posty: 606
Wysłany: 01-06-2008, 01:16   

Na plus, w ciągu 2 tygodni z 1000 na 1600, ale to pewnie zasługa pozycjonowania ;)
_________________
"Dostałem warna i teraz obniżone zachowanie będę miał na semestr"
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę