phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: joli
29-06-2009, 19:40
[Problem] Mas. Korespondencja na pocztę wp
Autor Wiadomość
KUSZCZAK

Posty: 31
Wysłany: 06-01-2008, 15:11   [Problem] Mas. Korespondencja na pocztę wp

Witam. Mam pytanie. Co można zrobić, żeby wiadomości na posztę wp dochodziły szybciej. Zazwyczaj przychodzą z 1-2 godzinnym opóźnieniem. Jeśli nie da się z tym nic zrobić to czym to zastąpić?
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
chelloPL



Pomógł: 413 razy
Posty: 2545
Wysłany: 06-01-2008, 15:41   

KUSZCZAK napisał/a:
Zazwyczaj przychodzą z 1-2 godzinnym opóźnieniem.

Wow - dawniej dochodziły z 1-2 dniowym opóźnieniem. Widać admini się już trochę przyłożyli do tego. Jestem pełen podziwu, że po 3 latach udało im się to zmienić.

KUSZCZAK napisał/a:
Jeśli nie da się z tym nic zrobić to czym to zastąpić?

Innym serwerem SMTP? Przy czym chyba ze wszystkimi bezpłatnymi będziesz miał problemy. Dlatego proponowałbym abyś poszukał jakiegoś płatnego (którego admin pozwoli na rozsyłanie masowej korespondencji - warto to zaznaczyć przed zamówieniem konta).
_________________
Zanim napiszesz do mnie na GG/PW, koniecznie przeczytaj zasady.
Sygnaturka to nie tablica z ogłoszeniami! PAMIĘTAJ o tym! Nadużywanie i celowe reklamowanie stron jest ZABRONIONE i karalne!
Gość, a czy Ty nie masz sobie nic do zarzucenia?
 
     
JrQ-


Pomógł: 147 razy
Posty: 1387
Wysłany: 06-01-2008, 15:42   

Z darmowych to ja korzystam z GMAIL i jestem zadowolony(wiadomości dochodzą z 15-40 miznutowym opóźnieniem)
 
     
jahh00

Posty: 12
Wysłany: 06-01-2008, 16:51   

Ja uzywam o2 i dochodzą od razu. moze dlatego ze mam jeszcze malo userow. chce zrobic gmail taka poczte miec tylko dla forum bo jest duza, ale nie wiem jaka nazwe wpisac w serwer smtp zeby to chodzilo. pisalam juz o tym w oddzielnym temacie.
 
     
chelloPL



Pomógł: 413 razy
Posty: 2545
Wysłany: 06-01-2008, 20:02   

jahh00 napisał/a:
chce zrobic gmail taka poczte miec tylko dla forum bo jest duza, ale nie wiem jaka nazwe wpisac w serwer smtp zeby to chodzilo.

Taką jak podaje google. Tyle, że do tego potrzebna jest specjalna modyfikacja, która umożliwi połączenia szyfrowane (SSL/TLS). A ta jest tylko w dziale modyfikacje dla VIP dostępna.
_________________
Zanim napiszesz do mnie na GG/PW, koniecznie przeczytaj zasady.
Sygnaturka to nie tablica z ogłoszeniami! PAMIĘTAJ o tym! Nadużywanie i celowe reklamowanie stron jest ZABRONIONE i karalne!
Gość, a czy Ty nie masz sobie nic do zarzucenia?
 
     
jahh00

Posty: 12
Wysłany: 06-01-2008, 20:09   

Aha. Chyba dam sobie z tym spokoj, bo nie brzmi to dla mnie znajomo... pozdrawiam.
 
     
JrQ-


Pomógł: 147 razy
Posty: 1387
Wysłany: 06-01-2008, 20:35   

jahh00 napisał/a:
chce zrobic gmail taka poczte miec tylko dla forum bo jest duza, ale nie wiem jaka nazwe wpisac w serwer smtp

Kod:
smtp.gmail.com
 
     
jahh00

Posty: 12
Wysłany: 06-01-2008, 20:39   

dzieki. a jeszczechcialam zapytac o ta modyfikacje o ktorej wspominal ChelloPL. czy jest ona konieczna?
 
     
JrQ-


Pomógł: 147 razy
Posty: 1387
Wysłany: 06-01-2008, 20:40   

Mi poczta smtp google działa bez tego (;
 
     
jahh00

Posty: 12
Wysłany: 06-01-2008, 20:48   

Aha no to ja przerobie na gmail. no ale jak mi nie pojdzie to trudno. bede musiala sie z powrotem na o2 przerzucic. pozdrawiam i dzieki za pomoc.
 
     
chelloPL



Pomógł: 413 razy
Posty: 2545
Wysłany: 06-01-2008, 22:06   

JrQ- napisał/a:
Mi poczta smtp google działa bez tego (;

Poważnie? Może i coś zmienił google od tego czasu, ale jakoś wątpię w to...
_________________
Zanim napiszesz do mnie na GG/PW, koniecznie przeczytaj zasady.
Sygnaturka to nie tablica z ogłoszeniami! PAMIĘTAJ o tym! Nadużywanie i celowe reklamowanie stron jest ZABRONIONE i karalne!
Gość, a czy Ty nie masz sobie nic do zarzucenia?
 
     
chelloPL



Pomógł: 413 razy
Posty: 2545
Wysłany: 06-01-2008, 22:08   

E-e. Sprawdziłem i smtp.gmail.com nadal wymaga szyfrowania połączeń.
Czyli musisz mieć jakąkolwiek modyfikację aby to działało.

Kod:
250-mx.google.com at your service, [xxx.xxx.xx.xxx]
250-SIZE 28311552
250-8BITMIME
250-STARTTLS
250 ENHANCEDSTATUSCODES


Nie ładnie tak oszukiwać ;)
_________________
Zanim napiszesz do mnie na GG/PW, koniecznie przeczytaj zasady.
Sygnaturka to nie tablica z ogłoszeniami! PAMIĘTAJ o tym! Nadużywanie i celowe reklamowanie stron jest ZABRONIONE i karalne!
Gość, a czy Ty nie masz sobie nic do zarzucenia?
 
     
KUSZCZAK

Posty: 31
Wysłany: 07-01-2008, 16:19   

Nie wiem za bardzood czego to zależy. Czy serwer smtp to serwer poczty jaką ma admin? Ja wysyłam z poczta.nazwa.pl czyli płatnej i na nią przychodzą wiadomości o tym, że jakieś maile nie doszły. To co? Mam jakiś serwer smtp wykupić?
 
     
chelloPL



Pomógł: 413 razy
Posty: 2545
Wysłany: 07-01-2008, 17:27   

KUSZCZAK napisał/a:
Czy serwer smtp to serwer poczty jaką ma admin?

Serwer SMTP to adres serwera, z którym forum łączy się na porcie 25 w celu wysłania maila.
Mail jest wysyłany z adresu, który jest ustawiony w PA.
Niektóre serwery SMTP wymagają:
- autoryzacji (podania nazwy użytkownika i hasła), dzięki czemu wiedzą iż nadawca maila nie jest spamerem
- połączenia szyfrowanego TLS (port 25) lub połączenia TLS (port 995).

Forum w domyślnej konfiguracji obsługuje tylko autoryzację SMTP.

KUSZCZAK napisał/a:
Ja wysyłam z poczta.nazwa.pl czyli płatnej i na nią przychodzą wiadomości o tym, że jakieś maile nie doszły. To co?

To trzeba przeczytać dokładnie z jakiego powodu nie doszły, a przyczyn może być wiele, np:
- domena nie istnieje (domena to jest to za znakiem @),
- konto użytkownika nie istnieje (ta część przed @)
- konto użytkownika jest zablokowane przez administratora,
- skrzynka odbiorcy jest pełna,
- wiadomość została rozpoznana jako spam,
- serwer SMTP (poczta.nazwa.pl) blokuje maile wg specyficznych w wiadomości słów,
- serwer SMTP może wymagać specyficznego połączenia lub podania dodatkowych danych (autoryzacja),
- serwer SMTP może być przeciążony lub wyłączony (tymczasowo)
itd, itd... To można wymieniać jeszcze przez kilka godzin wszystkie możliwości.

Wklej pełną treść takiego maila zwróconego wraz z odpowiedzią serwera.
_________________
Zanim napiszesz do mnie na GG/PW, koniecznie przeczytaj zasady.
Sygnaturka to nie tablica z ogłoszeniami! PAMIĘTAJ o tym! Nadużywanie i celowe reklamowanie stron jest ZABRONIONE i karalne!
Gość, a czy Ty nie masz sobie nic do zarzucenia?
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
KUSZCZAK

Posty: 31
Wysłany: 10-01-2008, 21:57   

Na to drugie pytanie mam odpowiedź. Mam zarejestrowanych pełno botów z fałszywymi adresami email :oops:

Jeszcze mam 2 pytania co do masowej korespondencji.
Pierwsze: Czemu czasami jak wysyłam wiadomość w htmlu to na podglądzie wygląda wszystko ok, a jak przychodzą na pocztę to są błędy typu: Podaję link <a href="ssss">xxx</a href> i zamiast samego xxx cały tekst jest w linku, drugi problem, że często nie zapisuje się banner.
Drugie pytanie: Jak wysyłać wiadomości, żeby były w folderze nowe, a nie spam. Kiedyś ktoś mi mówił, że mam nie podawać w linku początku, ale nie pamiętam czy chodziło o http:// czy o www ?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę