phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: joli
15-03-2008, 14:37
Problem z rejestracją
Autor Wiadomość
maminowiec


Pomógł: 551 razy
Posty: 1729
Wysłany: 04-03-2008, 16:35   Problem z rejestracją

Kod:
Could not insert data into groups table

DEBUG MODE

INSERT INTO phpbb_groups (group_name, group_description, group_single_user, group_moderator) VALUES ('', 'Personal User', 1, 0)

Line : 903
File : usercp_register.php

Jeśli nie potrafisz znaleźć rozwiązania tego problemu,
możesz spróbować poszukać, lub zadać pytanie na forum: http://www.przemo.org/phpBB2/


czytalem juz jakiś poradnik na tym forum i nie pomogło wiec może jest jakieś zapytanie co naprawie ten błąd wyskakuje on przy rejestracji

ps i dlaczego nie nalicza mi prawidłowej ilości urzytkowników co mam z tym zrobic bo jak usune go to jest Ok ale znowu nastepnego zarejestrowaego usera nie widzi i go nie wiświtla co zrobić
Ostatnio zmieniony przez arcy 16-03-2009, 22:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
MichałK

Pomógł: 13 razy
Posty: 135
Wysłany: 04-03-2008, 17:57   

Pokaż linie 903 wróżki nie jesteśmy...
_________________
Czy to wszystko ma sens?
Mój ulubiony serwis z modyfikacjami do Farming-Simulator 2013
 
     
maminowiec


Pomógł: 551 razy
Posty: 1729
Wysłany: 04-03-2008, 18:50   

jaka linie ??
_________________
;] Ebooki do pobrania
 
     
Centurion



Pomógł: 543 razy
Posty: 1974
Wysłany: 04-03-2008, 18:53   

na 99% wgrales zrzut bazy z vdd w ktorej nie ma wartosci auto_increment w tabelach musisz to dopisac recznie, jest tego troche
_________________
Poza forum pomagam tylko odpłatnie
• przenoszenie/łączenie/naprawianie baz danych
• instalacja/pisanie modów, aktualizacja for z zachowaniem modów
• programowanie php/mysql
 
     
maminowiec


Pomógł: 551 razy
Posty: 1729
Wysłany: 04-03-2008, 19:09   

no tak wgrałem ten zrzut a co mam konkretnie zrobić ?

[ Dodano: 04-03-2008, 19:09 ]
www.golebie.boo.pl str
_________________
;] Ebooki do pobrania
 
     
Centurion



Pomógł: 543 razy
Posty: 1974
Wysłany: 04-03-2008, 19:12   

wrzuc te zapytania do phpmyadmina
Kod:
ALTER TABLE phpbb_advertisement CHANGE id id mediumint(9) NOT NULL auto_increment;
ALTER TABLE phpbb_album CHANGE pic_id pic_id int(11) UNSIGNED NOT NULL auto_increment;
ALTER TABLE phpbb_album_cat CHANGE cat_id cat_id mediumint(8) UNSIGNED NOT NULL auto_increment;
ALTER TABLE phpbb_album_comment CHANGE comment_id comment_id int(11) UNSIGNED NOT NULL auto_increment;
ALTER TABLE phpbb_attachments_desc CHANGE attach_id attach_id mediumint(8) UNSIGNED NOT NULL auto_increment;
ALTER TABLE phpbb_banlist CHANGE ban_id ban_id mediumint(8) UNSIGNED NOT NULL auto_increment;
ALTER TABLE phpbb_categories CHANGE cat_id cat_id mediumint(8) UNSIGNED NOT NULL auto_increment;
ALTER TABLE phpbb_chatbox CHANGE id id int(11) NOT NULL auto_increment;
ALTER TABLE phpbb_disallow CHANGE disallow_id disallow_id mediumint(8) UNSIGNED NOT NULL auto_increment;
ALTER TABLE phpbb_extensions CHANGE ext_id ext_id mediumint(8) UNSIGNED NOT NULL auto_increment;
ALTER TABLE phpbb_extension_groups CHANGE group_id group_id mediumint(8) NOT NULL auto_increment;
ALTER TABLE phpbb_forbidden_extensions CHANGE ext_id ext_id mediumint(8) UNSIGNED NOT NULL auto_increment;
ALTER TABLE phpbb_forum_prune CHANGE prune_id prune_id mediumint(8) UNSIGNED NOT NULL auto_increment;
ALTER TABLE phpbb_groups CHANGE group_id group_id mediumint(8) NOT NULL auto_increment;
ALTER TABLE phpbb_logs CHANGE id_log id_log mediumint(10) NOT NULL auto_increment;
ALTER TABLE phpbb_pa_cat CHANGE cat_id cat_id int(10) NOT NULL auto_increment;
ALTER TABLE phpbb_pa_comments CHANGE comments_id comments_id int(10) NOT NULL auto_increment;
ALTER TABLE phpbb_pa_custom CHANGE custom_id custom_id int(50) NOT NULL auto_increment;
ALTER TABLE phpbb_pa_files CHANGE file_id file_id int(10) NOT NULL auto_increment;
ALTER TABLE phpbb_pa_license CHANGE license_id license_id int(10) NOT NULL auto_increment;
ALTER TABLE phpbb_posts CHANGE post_id post_id mediumint(8) UNSIGNED NOT NULL auto_increment;
ALTER TABLE phpbb_posts_text_history CHANGE th_id th_id mediumint(9) NOT NULL auto_increment;
ALTER TABLE phpbb_privmsgs CHANGE privmsgs_id privmsgs_id mediumint(8) UNSIGNED NOT NULL auto_increment;
ALTER TABLE phpbb_quota_limits CHANGE quota_limit_id quota_limit_id mediumint(8) UNSIGNED NOT NULL auto_increment;
ALTER TABLE phpbb_ranks CHANGE rank_id rank_id smallint(5) UNSIGNED NOT NULL auto_increment;
ALTER TABLE phpbb_search_wordlist CHANGE word_id word_id mediumint(8) UNSIGNED NOT NULL auto_increment;
ALTER TABLE phpbb_shoutbox CHANGE id id int(11) NOT NULL auto_increment;
ALTER TABLE phpbb_smilies CHANGE smilies_id smilies_id smallint(5) UNSIGNED NOT NULL auto_increment;
ALTER TABLE phpbb_themes CHANGE themes_id themes_id mediumint(8) UNSIGNED NOT NULL auto_increment;
ALTER TABLE phpbb_topics CHANGE topic_id topic_id mediumint(8) UNSIGNED NOT NULL auto_increment;
ALTER TABLE phpbb_topics_ignore CHANGE topic_id topic_id mediumint(8) UNSIGNED NOT NULL auto_increment;
ALTER TABLE phpbb_users_warnings CHANGE id id mediumint(8) UNSIGNED NOT NULL auto_increment;
ALTER TABLE phpbb_vote_desc CHANGE vote_id vote_id mediumint(8) UNSIGNED NOT NULL auto_increment;
ALTER TABLE phpbb_words CHANGE word_id word_id mediumint(8) UNSIGNED NOT NULL auto_increment;


to naprawi wpisy auto_increment
_________________
Poza forum pomagam tylko odpłatnie
• przenoszenie/łączenie/naprawianie baz danych
• instalacja/pisanie modów, aktualizacja for z zachowaniem modów
• programowanie php/mysql
 
     
maminowiec


Pomógł: 551 razy
Posty: 1729
Wysłany: 04-03-2008, 19:18   

wyskoczył taki błąd
Kod:

Błąd

zapytanie SQL:

ALTER TABLE phpbb_shoutbox CHANGE id id int( 11 ) NOT NULL AUTO_INCREMENT ;

MySQL zwrócił komunikat: Dokumentacja
#1054 - Nieznana kolumna 'id' w  phpbb_shoutbox


ale dzięki możesz to naprawić ten błąd

[ Dodano: 04-03-2008, 19:19 ]
ale dzięki działa !!!!!
_________________
;] Ebooki do pobrania
 
     
Centurion



Pomógł: 543 razy
Posty: 1974
Wysłany: 04-03-2008, 19:28   

dziwne że tego nie masz

wrzuc te dwa zapytania
Kod:
DROP table phpbb_shoutbox;


Kod:
CREATE TABLE phpbb_shoutbox (
id int(11) NOT NULL auto_increment,
sb_user_id int(11) NOT NULL default '0',
msg text NOT NULL,
timestamp int(10) UNSIGNED NOT NULL default '0',
PRIMARY KEY (id),
KEY sb_user_id (sb_user_id),
KEY timestamp (timestamp)
);


i po tym jeszcze raz dla pewności zapytania z mojego poprzedniego postu
_________________
Poza forum pomagam tylko odpłatnie
• przenoszenie/łączenie/naprawianie baz danych
• instalacja/pisanie modów, aktualizacja for z zachowaniem modów
• programowanie php/mysql
 
     
maminowiec


Pomógł: 551 razy
Posty: 1729
Wysłany: 04-03-2008, 20:03   

ok dzięki działa

ps a nie wiesz co może byc przyczyną ze nie wysyła mi masowej korespondencji normalnie pisze krok 1 krok 2 i pisze ze email został wysłany a nie wysyła mi ?
_________________
;] Ebooki do pobrania
 
     
Tanis

Posty: 20
Wysłany: 31-03-2008, 17:13   

Mam taki sam błąd, mógby ktoś mi wytłumaczyć co i jak pokolei zrobić? :roll:

ps. nie da się podmienić plików ?recznie przy pomocy kopiuj/wklej?
 
     
maminowiec


Pomógł: 551 razy
Posty: 1729
Wysłany: 01-04-2008, 11:26   

podaj adres forum

jak chcesz to odezwij sie na gg
_________________
;] Ebooki do pobrania
 
     
akbi


Posty: 7
Wysłany: 01-03-2010, 14:27   

Witam
jestem *nowy i nie chcę zakładać nowego tematu, a problem pojawia się właśnie z podczas rejestracji nowego usera (choć myślę, że to jest akurat związane z wysyłanie maili) na forum:

Cytat:
Ran into problems sending Mail. Response: 503 valid RCPT command must precede DATA


trochę przewertowałem Wasze cenne wiadomości i ogólnie internet, ale niestety nie znalazłem prawidłowego rozwiązania na powyższy błąd :(

Jeśli to ważne - to mam zainstalowaną wersję 1.12.6

Proszę o wskazówki
_________________
pozdrawiam
akbi
 
     
krystianr


Pomógł: 680 razy
Posty: 1999
Wysłany: 01-03-2010, 16:22   

akbi, zobacz ten temat : phpBB2 by Przemo :: View topic - Mass PW
_________________
eat
sleep
trance
repeat

Ostatnio odwiedziłeś nas 04-01-2016, 11:36
Obecny czas to 03-12-2021, 16:58
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
akbi


Posty: 7
Wysłany: 02-03-2010, 09:40   

krystianr , dzięki, czytałem ...niestety żadne z powyższych modyfikacje nie pomogły (no chyba, że czegoś nie dostrzegłem)


nawiązując do problemu ...po kilku testach stwierdziłem, iż:

1 - przełączając na wysyłanie maili przez forum, a nie przez smtp, błąd 503 się nie pojawia (co jest normalne, bo to odpowiedź serwera smtp) ale wyskakuje inny bliżej niezidentyfikowany błąd.
Generalnie wygląda to tak, że user nowo rejestrujący się - maila otrzymuje Admin - również maila otrzymuje właściwego (bo jest ustawiona autoryzacja admina), ale ...również otrzymuje maila drugiego o błędzie polegającym na nie wysłaniu maila z powodu braku adresu odbiorcy :shock:

i 2 sprawa ... jak ustawię na wysyłanie maili przez forum, to maile które docierają (do usera lub admina) są adresowane z adresu serwerowego firmy w której mam wykupione serwery pocztowe i www, a nie z adresu, który jest ustawiony na forum.
_________________
pozdrawiam
akbi
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę