phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Przemo
22-08-2009, 09:32
Rozwazania na temat phpBB3 (tez by Przemo)
Autor Wiadomość
Piotrbaz


Pomógł: 13 razy
Posty: 187
Wysłany: 24-12-2008, 13:00   

akurat jesli chodzi o zabezpieczenia, to jesli jakis skrypt jest bezpieczny w danym roku, to w kolejnym juz niekoniecznie musi być. wiec nie uwazam ze jak cos jest dobre to nie należy tego ruszać, bo niedługo juz nie będzie dobre :twisted:
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
maniocek

Pomógł: 30 razy
Posty: 401
Wysłany: 24-12-2008, 19:39   

Lyyypa...
Myślałem że zrobicie prezent na Gwiazdkę...

Uraczcie nas chociaż drobnym,przybliżonym etapem prac,planowany koniec.
Taki prezencik mały LD
 
     
Petermechanic


Posty: 18
Wysłany: 25-12-2008, 13:36   

Wydaje mi się, że jeżeli Przemo miałby udostępniać pierwszą roboczą wersję phpBB3 modified by Przemo to napewno nie na święta - ogólnie mało kto siada przy komputerze. Może Przemo czeka na linię phpBB 3.1.x? Tylko nie wiadomo, kiedy będzie ta wersja, wiedząc, jakie zmiany szykuje phpBB Group (AJAX, poprawa obiektowości kodu itd.)
_________________
Pozdrawiam, Petermechanic.
 
     
Piotrbaz


Pomógł: 13 razy
Posty: 187
Wysłany: 25-12-2008, 19:48   

przy okazji odpowiedzi pomocy technicznej na home.pl dostałem coś takiego

home.pl napisał/a:
Dodatkowo sugerowalbym rozwazenie przejscia na inny skrypt forum ( np. Invision Power Board/vBulletin czy SMF ) z uwagi na wysoka nieoptymalnosc rozwiazania, z ktorego aktualnie Panstwo korzystaja .


ktoś się ustosunkuje ? :?
 
     
niedzwiedz_2


Pomógł: 13 razy
Posty: 221
Wysłany: 28-12-2008, 12:12   

Piotrbaz napisał/a:
przy okazji odpowiedzi pomocy technicznej na home.pl dostałem coś takiego

home.pl napisał/a:
Dodatkowo sugerowalbym rozwazenie przejscia na inny skrypt forum ( np. Invision Power Board/vBulletin czy SMF ) z uwagi na wysoka nieoptymalnosc rozwiazania, z ktorego aktualnie Panstwo korzystaja .


ktoś się ustosunkuje ? :?
IPB i vB są płatne a SMF jak testowałem wydawało mi się bardzo ubogie. Więc średnio są to zamienniki dla Przema.
Co do optymalizacji to był kiedyś temat o tym - chyba z okazji wydania wersji 1.12 która jest dużo lepiej zoptymalizowana od poprzednich. Generalnie sam miałem problem z obciążeniem na tanich i kiepskich hostingach. No i na nazwie.pl która tania może nie jest ale gorsza od darmowych :/ Na normalnym hostingu - nigdy nikt nic nie marudził, forum zawsze śmigało :)
 
     
Tavaro

Pomógł: 242 razy
Posty: 1135
Wysłany: 28-12-2008, 12:31   

Piotrbaz napisał/a:
ktoś się ustosunkuje ? :?

Np. ja: niech ktoś wreszcie powie tym wszystkim hostingom, że ich "nieoptymalne rozwiązanie" przestało być nieoptymalne od wersji > 1.9 (przynajmniej w podstawce, bo co innego jak ktoś pinćset modów zainstaluje i potem płacze, że mu powoli działa :P ).
 
     
Nima-co


Posty: 1
Wysłany: 30-12-2008, 11:35   

home.pl napisał/a:
napisał/a:
nieoptymalnosc


A jest takie słowo w ogóle? ;)

Tak się troszkę przypatruje tej dyskusji i innym pokrewnym i zauważam jedną rzecz, Nazwa, home kei i inne masówki dzielonego hostingu narzekają na brak optymalizacji ale chyba nie dostrzegają rozwoju internetu ;) . Więcej ludzi ma net, więcej mamy userów i zgaduję że tendencja raczej nie spadnie... wiec na ich miejscu bym przemyślał warunki ekonomiczne w jakich funkcjonują a odradzał pieklenie się o zużycie prądu..w ich serwerowniach... czekajcie oni chyba nie mają serwerowni??? ;)

A tak na poważnie przyznajcie że przemo ma sporo rzeczy niepotrzebnych... statystyka, album, download, załączniki itd itd wszystko to zabija transfer wydłuża ładowanie strony... po co to komu??? Również nie oczekiwałbym cudów... jak ktoś planuje mieć 100 userów na pełnym przemie na takiej nazwie to co się dziwicie że do was pogróżki jakieś ślą. ;)

Co jest do wszystkiego jest do niczego mam nadzieje że pod tym hasłem powstanie phpbb3 by Przemo... Forum jest od pisania i komunikacji, od dzielenia się fotkami albo plikami są inne serwisy.

Zauważcie sami że w vB i IPB download, album to opcje dodatkowe.

PHPbb3 ma świetnie rozwiązany system przyznawania praw userom, komunikacja miedzy userami też ma większe możliwości... i o to chodzi w forum... a jak przemo doda do tego trochę "przema" to bedzie już elegancko ;) tego wam i sobie życzę w 2009 :)

pozdro !
 
     
Stoow


Posty: 40
Wysłany: 04-01-2009, 15:13   

Support for phpBB 2.0.x has ended

phpBB.com zamknęło wsparcie dla linii 2.0 wraz z nowym rokiem, tak w ramach ciekawostki.
 
     
Woytec


Pomógł: 2596 razy
Posty: 7679
Wysłany: 04-01-2009, 15:23   

Nima-co napisał/a:
PHPbb3 ma świetnie rozwiązany system przyznawania praw userom,

Akurat, mam nadzieję że przemo chociaż coś z tym zrobi.
 
     
Petermechanic


Posty: 18
Wysłany: 05-01-2009, 13:34   

Wygląda na to, że jest to obecnie jedyny support phpBB2 w Polsce.phpbb2.pl nie działa od kilku dni, phpbb.pl nie supportuje już phpBB2, taka sama sytuacja jest na phpbb3.pl.
Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam, Petermechanic.
 
     
Kcurek

Pomógł: 1 raz
Posty: 40
Wysłany: 05-01-2009, 14:38   

Według mnie w phpBB3 by Przemo nie powinno być tych albumów, downloadów etc. Powinno to wyjść jako modyfikacje, i kto by chciał ten mógłby sobie takie coś wgrać. Ale kilka modów których w Przemie 2 nie było, widziałbym w Przemie 3. Mówię o modyfikacji pozwalającej wlepiać ostrzeżenia z poziomu postu, a nie profilu ;) Pozdrawiam ;)
 
     
CMP


Pomógł: 27 razy
Posty: 241
Wysłany: 06-01-2009, 00:04   

Petermechanic napisał/a:
phpbb2.pl nie działa od kilku dni


coo? mi jakoś działa, bez żadnej przerwy.
_________________
-> http://chucktv.pl/ Polskie centrum fanów serialu Chuck
-> http://forum.chucktv.pl/
-> Jeśli chcesz mieć unikalny styl na swoim forum, napisz na PW, GG lub email.
-> Wykonuje instalacje, aktualizacje, wgrywanie modów i przeróbki stylów.
 
     
nicon


Pomógł: 359 razy
Posty: 2151
Wysłany: 06-01-2009, 00:12   

U mnie również nie działa.
Może kwestia DNSów od tepsy.
_________________
Pozdrawiam, Piotr `nicon` Kowalczyk.
Pomoc poza forum tylko odpłatna.
DBA - jak sama nazwa wskazuje - jest to osoba, która dba o bazy danych.
 
     
Stoow


Posty: 40
Wysłany: 06-01-2009, 14:04   

Albo czas odświeżyć cache przeglądarki.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Bubu91


Posty: 140
Wysłany: 08-01-2009, 21:44   

Ja twierdzę tak jak panowie powyżej, w nowym przemie nie powinno być nic po za standardowym forum, album, download, staty, portal itp wszystko powinno być wywalone lub udostępnione jako mody, a i zainstalował bym już fabrycznie Spider Friendly czy jak to tam ma ;) Ma być szybkie i bardzo funkcjonalne, ma być opcja zgłaszania postów do moda i wiele wiele więcej, pozdro i streszczajcie się bo obecne przemo kiepsko działa na najnowszym MySQLu ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę